Деца обути с чехли и джапанки.

  • 12 587
  • 119
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 456
Има джапанки- розови ( сега е на тази вълна), но още като ги купувахме си знаеше, че са само за банята. Мисля да ги вземем и на морето.

# 61
  • Мнения: 4 629
Има едни обувки, на които се прехвърля задната "каишка" и стават като чехли. И джапакни исках да купя за това лято, но не съм намерила още толкова малък номер и такива, които да ми харесват. Ако намеря ще купя - не виждам никакъв проблем да шляпа с джапанки на тази възраст

# 62
  • на село
  • Мнения: 3 965
С чехли ходи само вкъщи, по двора, по -удобно е и по - бързо се събуват и обуват.
На ясла и когато ходим на разходка е със сандалки.

# 63
  • Мнения: 2 609
Ходи със сандалки, на площадката с маратонки, в къщи боса или по чорапи.

# 64
  • Мнения: 3 886
С чехли и 2 мата  понякога и със сандалки.Малката ходи с такива м/у пръстите Peace.Без чорапи в жегите са и 2 мата.В къщи само боси Peace

# 65
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Олитах няколко пъти да обуя на малкия джапанки, но той ги събува веднага. Нещо не му е комфортно, пристъпи две крачки като в паници и ги изрита  ooooh!. Ходи със сандали.

# 66
  • Мнения: 1 547
Не сколасах да изчета всичко, но правилно ли усетих, че има оттенък на неприязън към джапанките и чехлите?  Thinking За мен най-добре е децата да ходят боси и правя всичко възможно, за да им осигуря ежедневно тоя лукс. На второ място по удобство слагам джапанките, особено тези, с ластиче над петата - леки, неспарващи, лесно се събуват и обуват, чудо...  Mr. Green Едва тогаз следват сандалите.

# 67
  • Мнения: 1 640
Джапанки-само за банята и вкъщи,ако се налага/заради теракота в кухнята и коридора/.По-често е боса у дома.Навън -сандали от естествена кожа.
На мен също ми прави впечатление,че има доста деца с неподходящи като модел и материи чехли и джапанки.

# 68
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Това трябва да е някакъв крив български патент, като забелването може би newsm78 ... Ортопедични обувки, ако под това се разбира такива със свод, до 3 години не се слагат. Затова не носим пантофките и обувките от бг, защото всяка фирмичка е зашила по едно "дишащо" парцалче Close на предполагаемото място на свода, макар че той все още липсва и се пречи на оформянето му по този начин. Представете си вас да ви накарат да ходите с обувки с "хълмче" точно под петата или на друго неудобно място, гадно ще е май ... Ортопедични обувки, освен ако не са по поръчка не ми се струват добра идея дори за възрастни  Confused ...

# 69
  • Мнения: 1 590
Синът ми само дето не рева за джапанки.Всички имали ,само той нямал! Е купихме! Сам си ги избира-с разделител между двата пръста.Първия ден ги носи 10 мин.-кожата се зачерви между пръстите.Втория ден направи няколко крачки с тях и каза"те са гадни" Simple SmileСега стоят в ъгъла.

# 70
  • Мнения: 374
Имаме джапанки, но те са само за банята и едни "мяукащи" чехли, когато излиза от банята, добре че не ходи постоянно с тях Laughing. От ортопед знам, че най-добре е детето да проходи босо, но оттам нататък до към 4-5 години задължително трябва обувките да са с равна ниска подметка, добре защитена пета и разбира се естествена кожа поне отвътре, без т.нар. ортопедичен свод. Всички останали чехли, сандалки с отворена пета и други най-разнообразни и неподходящи за децата на тази възраст обувки по магазините отминавам и дори не си и помислям да купувам!

# 71
  • Мнения: 2 237
Точно вчера купихме на Калина джапанки.За сега мислим да ги ползваме само за банята,но ако пък са и удобни,защо не и за навън ?

# 72
  • Мнения: 374
Точно вчера купихме на Калина джапанки.За сега мислим да ги ползваме само за банята,но ако пък са и удобни,защо не и за навън ?
Защото не са подходящи за крачетата на малките деца, но в крайна сметка всеки родител има глава на раменете си и сам решава кое е най-добро за детето му. На улицата няма да те спра и да те питам защо детето ти ходи с джапанки. Hug

# 73
  • Мнения: 7 640
Това трябва да е някакъв крив български патент, като забелването може би newsm78 ... Ортопедични обувки, ако под това се разбира такива със свод, до 3 години не се слагат. Затова не носим пантофките и обувките от бг, защото всяка фирмичка е зашила по едно "дишащо" парцалче Close на предполагаемото място на свода, макар че той все още липсва и се пречи на оформянето му по този начин. Представете си вас да ви накарат да ходите с обувки с "хълмче" точно под петата или на друго неудобно място, гадно ще е май ... Ортопедични обувки, освен ако не са по поръчка не ми се струват добра идея дори за възрастни  Confused ...

браво, че си иамала търпение да го напишеш, че аз се горещЯ по този въпрос.
Особено ме влудяват компетентните продавачки по магазините #2gunfire

# 74
  • Мнения: 2 556
Гледам, че едва ли изобилстват децата с джапанки и чехли навън, освен моя син не видях друго дете да носи такива артикули извън банята. Не си представям да го погна с ортопедичен сандал в ръка, щом джапанките са му по-удобни.

Малката е още почти бебе и носи сандалки, ако поиска да е с джапанки, не мисля да се тормозя особено по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт