Деца обути с чехли и джапанки.

  • 12 588
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 877
Гледам да го избягвам - не толкова, защото мисля, че е вредно, а защото не е удобно.

Аз също! Имаме едни чехлички, които са ни подарък, но са супер неудобни за тичане и игра навън.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 11 340

Аз пък напоследък забелязвам друга "модна тенденция" - 2-4 годишни момиченца с чехли с токче. Изглежда ми нелепо и неудобно.


Ето, това вече ми е отвратително! Sick

# 77
  • Мнения: 503
Не сколасах да изчета всичко, но правилно ли усетих, че има оттенък на неприязън към джапанките и чехлите?  Thinking За мен най-добре е децата да ходят боси и правя всичко възможно, за да им осигуря ежедневно тоя лукс. На второ място по удобство слагам джапанките, особено тези, с ластиче над петата - леки, неспарващи, лесно се събуват и обуват, чудо...  Mr. Green Едва тогаз следват сандалите.
И аз имам едно такова усещане. Моите ходят боси когато сме у дома. Навън Милица е със сандали, защото е твърде малка, а Иглика е с джапанки в повечето случаи. Не знам дали ще ви убедя, но препуска и скача с тях сякаш са и част от краката, без да пада. Въпрос на двигателно развитие. Не си представям в тази жега да са с гуменки или обувки.

# 78
  • Мнения: 1 555
Не, не ходи нито с чехли, нито с джапанки ! Обувам го само с ортопедични обувки, сандалки и т.н.  Е, иначе в банята е само с джапанки, но то от други съображения !

# 79
  • Мнения: 1 230
Кой както иска да си пуска детето - ама поне да му е удобно. Щото вчера една мама 15 минути въртя в магазина 2 годишния си син да пробва джапанки (от тези между пръстите  #2gunfire) и като го пита удобно ли е, а той каже "не" - тя отвръща "хайде сложи и другата да видим как е"  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Гъзария, кво да прайш...

# 80
  • Варна
  • Мнения: 6 886
Сиси ходи понякога с джапанки из квартала и на площадката. Не виждам нищо лошо в това - явно и е удобно.
Никога не съм и купувала ортопедични обувки. Краката и са прави, не си криви стъпалата, не е имало повод да я гледа ортопед.

# 81
  • Мнения: 3 591
моите ходят боси. Само големи обува обувки каот е в училище /част от униформа/ А за ортопедичните обувки - децата най-добре е да прохождат и ходят боси, не с обувки /от ортопедична гледна точка  Flutter/

# 82
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
С джапи/както дъщеря ми им казва/само в банята,за игра и разходки са измислени обувки и маратонки...

# 83
  • Мнения: 3 089
с джапанки и чехли петранка не ходи. тя и с обувки/сандали се движи като спънат кон и все се търкаля по земята, остава и с чехли да я наконтя и тогава сиг. ще и събирам зъбите по земята  ooooh!
за справка - петра е на 1.8 години и проходи самостоятелно и без напъни от наша срана чак на 1.3. уж трябваше да е стабилна, а все по земята се търкаля  Tired

# 84
  • Мнения: 3 886
По повод джапанките ето с какво ходи малчо
Не иска нищо друго.Ходи перфектно и тичка даже Peace

# 85
  • Мнения: 1 877
Досега не е носил,но има голям мерак и скоро ще трябва купуваме

# 86
  • София
  • Мнения: 3 731
По повод джапанките ето с какво ходи малчо
Не иска нищо друго.Ходи перфектно и тичка даже Peace
Наистина браво на детето- аз например не мога да ходя с такова нещо Embarassed

# 87
  • Мнения: 1 896
Каката не ходи с чехли и джапанки, а със сандали, защото много тича и се катери. У дома е боса и зима, и лете.

Но и досега не съм купувала специално ортопедични обувки за детето си. Пък и до първи клас да ги носи, ми се струва абсолютно ненужно. Нарочно съм търсила възможно най-меки подметки и без високи глезени.

Според мен, и това, което съм чела, обувките напротив - трябва да са възможно най-меки, а не с твърди глезени, фортове и сводове.
Здравото краче няма нужда от "патерици".

Когато детето е проходило според готовността си, самостоятелно и без излишни родителски амбиции да ходи рано-рано, крачетата се развиват чудесно без никакви помощни средства като ортопедични обувки.

Всеки знае, че най-добре е да се ходи бос.


И ние сме така - синът ми обожава да ходи бос, даже и през зимата вкъщи трудно го удържам с чорапи. Сега лятото го пускам бос и навън понякога - в парка например.
Тези ортопедични обувки са за баби с деформирани крака и атрофирали мускули на сводовете. Децата трябва да ходят боси или с максимално меки и леки обувки, за да им се развиват правилно крачетата. Все пак това човешко ходило не е еволюирало до сегашния си вид чрез ходене със стегнат глезен, ортопедични подметки и т.н.

# 88
  • Мнения: 23 238
джапанки имаме-не са му удобни,ходи със сандали лятото или маратонки.У дома-бос,така е от малък.Никога не съм купувала ортопедични,с твърди фортове и високи обувки.детето проходи само,после максимално леки и меки обувки.До 7г с ортопедични обувки ми се струва много време.

# 89
  • Мнения: 872
Дъщеря ми ходи и с джапанки и чехли, като сме наблизо или не ходим много. Като е със сандали на площадката ,ги събува няколко пъти да си чисти краката от пясък или други боклучета. Удобни са и, не се е оплакала. Нося с мен сандали, по-късно да и ги обуя, но не се случва често.

Общи условия

Активация на акаунт