Aнонимно и безплатно- скринингово изследване за Хепатит В и Хепатит С

  • 2 544
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 938

каква в полzата да раzбереш, че имаш нелечима болест  newsm78


Наистина ли не се сещаш?  ooooh!
Когато е и заразна е добре да знаеш, за да не сееш сред останалите.

# 16
  • Мнения: 2 292

каква в полzата да раzбереш, че имаш нелечима болест  newsm78


Наистина ли не се сещаш?  ooooh!
Когато е и заразна е добре да знаеш, за да не сееш сред останалите.

не се сещам кой от прослойките в които цари лош хигиена и пр. би се трогнал толкова zа zдравето на околните, а и не виждам кой от околните му ще се престарае с хигиената си , zа да се паzи ...
бих каzала , единствената полzа би била , неzараzените ако се ваксинират беzплатно.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Защо мислиш, че само определени прослойки са заразени с вируса на хепатит?
От коя прослойка са хората, които  го прихващат на зъболекарския стол или по време на операция, кръвопреливане ?

# 18
  • Мнения: 2 759
...каква в полzата да раzбереш, че имаш нелечима болест  newsm78 а на неzараzените предлага ли се и беzплатна ваксина ? ако не каква е полzата от цялата ация  newsm78 теzи, които не могат да си поzволят хигиена , няма да си платят ваксините, а и няма да имат повече средства да се погрижат повече zа хигиената си ...
                 Ползи - колкото искаш. Най-малкото да запазиш любимите си хора здрави. Ако си бременна например, и разбереш, че си болна, ще имаш възможност да родиш секцио по медицински причини и да не заразиш бебето. Ако си обикновен човек, и разбереш, че си болен, ще бъдеш по-внимателен и ще се избегне заразяването на други хора. Т.е. ще предупреждаваш, когато си при зъболекаря и т.н.т. Лично за теб - ще се изясни здравния ти статус и ще се вземат адекватни мерки по отношение на него. И т.н.т.

# 19
  • Мнения: 2 292
...каква в полzата да раzбереш, че имаш нелечима болест  newsm78 а на неzараzените предлага ли се и беzплатна ваксина ? ако не каква е полzата от цялата ация  newsm78 теzи, които не могат да си поzволят хигиена , няма да си платят ваксините, а и няма да имат повече средства да се погрижат повече zа хигиената си ...
                 Ползи - колкото искаш. Най-малкото да запазиш любимите си хора здрави. Ако си бременна например, и разбереш, че си болна, ще имаш възможност да родиш секцио по медицински причини и да не заразиш бебето. Ако си обикновен човек, и разбереш, че си болен, ще бъдеш по-внимателен и ще се избегне заразяването на други хора. Т.е. ще предупреждаваш, когато си при зъболекаря и т.н.т. Лично за теб - ще се изясни здравния ти статус и ще се вземат адекватни мерки по отношение на него. И т.н.т.

ОК. А zащо не се ваксинират zдравите беzплатно, ако поискат  newsm78
при бременност не са ли zадължителни теzи иzследвания ? 
И карен, виж първото мнение по темата , на самата авторка.

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Темата е за Хепатита. Придържайте се към нея.
Важно и полезно е да се знае.
Вивита, надявам се, че не говориш сериозно за такаво сериозно нещо.

# 21
  • Мнения: 2 759
                    От доста години всички деца вече се ваксинират задължително за хепатит Б. За С няма ваксина все още. И да, при бременност са задължителни, мисля.

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
        И да, при бременност са задължителни, мисля.

А, дано. Преди близо 3 години не бяха...

# 23
  • Мнения: 2 292
Ерика, наистина говоря сериоzно, zащо след подобна мащбна доброволна акция , на която отиват само хора, които сами се zаинтересуват zа zдравето си, но все пак се страхуват, че са в рисковите групи ... zащо не се предлага zа желаещите неzараzени ваксина? Ако искат ? Просто питам. Знам, че е сериоzно.

# 24
  • Мнения: 2 759
...А, дано. Преди близо 3 години не бяха...
                 Честно казано, нека да потвърди и някой друг, не съм 100% сигурна  newsm78.

# 25
  • Мнения: 2 759
                   vivita, няма никакъв проблем при желание от твоя страна а ти бъде сложена ваксина. Но доколкото знам тя наистина не е безплатна.

# 26
  • Мнения: 2 292
                   vivita, няма никакъв проблем при желание от твоя страна а ти бъде сложена ваксина. Но доколкото знам тя наистина не е безплатна.
ОК. zащо иzследването е беzплатно? Хората , явно не са успели да си поzволят ваксина до момента, сега се интересуват от zдравето си , а някак си се прави вместо профилактика, статистика  newsm78

# 27
  • Мнения: 2 759
...ОК. zащо иzследването е беzплатно? Хората , явно не са успели да си поzволят ваксина до момента, сега се интересуват от zдравето си , а някак си се прави вместо профилактика, статистика  newsm78
                    Изследването принципно не е безплатно. Около двадесетина лева е. Не разбирам защо толкова държиш някой да се грижи за теб безплатно. Ако гореспоменатите хора наистина се интересуват от здравето си, не мисля че факта, че ваксината е платена би ги спряло.
                    Дано бъркам, но ми звучиш сякаш казваш: "Да, може да имам рак, но тъй като след изследването никой няма да ми направи безплатно операцията, значи няма смисъл да се тествам"...

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 23:52 от Лигла

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ерика, наистина говоря сериоzно, zащо след подобна мащбна доброволна акция , на която отиват само хора, които сами се zаинтересуват zа zдравето си, но все пак се страхуват, че са в рисковите групи ... zащо не се предлага zа желаещите неzараzени ваксина? Ако искат ? Просто питам. Знам, че е сериоzно.

Аз се намерих в две от групите- имам 1. две раждания секцио (операция); имам и 2. татуировка...
Ами ще се опитам за отида, ако не беше темата- едва ли щях да разбера за акцията....

# 29
  • Мнения: 2 759
                      Бих се радвала, ако се включи заболекар и сподели какви специални дезинфекции се правят, когато пациента е болен от хепатит? Чувала съм дори за работа с отделен комплект инструменти за всеки отделен болен. Където изобщо ги приемат, де. Понеже много лекари/зъболекари не приемат такива пациенти. Което понякога принуждава пациентите да крият болестта си, от което следват нови заразени пациенти.

Общи условия

Активация на акаунт