Кърмене и от двете гърди- спиране на кърмата?

  • 4 173
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
и аз си кърмя от двете  Peace

# 16
  • Мнения: 253
В началото - само от едната. Постепенно кърмата ми се регулира и сега си го кърмя от двете. Абсолютна глупост е да дохранваш при условие, че имаш кърма. Аз направих грешка да го държа само на едната колкото и дълго да е, а другата да я пазя за следващото хранене. Резултатът е, че така кърмата намалява. Вярно е, че колкото повече даваш, толкова повече се образува. Успех! Не се отказвай. Има доста спънки при кърменето /поне при мен имаше/, но си заслужава да направиш всичко възможно и да ги преодолееш

# 17
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Благодаря на всички вас момичета!   bouquet Започнах да давам и от двете гърди, но като започне да и става по-трудно на бебка започва много силно и нервно да палче. Опитвам се да и го изцедя и да и го дам. Изцеждам около 20 мл. Давам и пак плаче. Принудих се да и дам АМ. Изпи около 30 мл и се укроти. А днес на обед пак започна да нервничи и без да изцеждам и дадох АМ. Изпи 10 мл и заспа. Незнам какво да правя. Немога да я гледам как плаче и аз да и тапча гардата в устата.

# 18
  • Мнения: 2 829
Ако даваш добавка в никакъв случай не я даваш с шише! Точно това може да е причина бебето да плаче и да не иска гърдата-вече знае, че има и по-лесен начин да папка и като намалее струята от гърдата протестира и иска лесното.
Можеш да опиташ да сменяш гърдите по няколко пъти в рамките на 1 кърмене, или да погушкаш детенце 1-2 минутки, за да се успокои и да му дадеш да суче пак.
Гърдите ти никога не са празни!!!!!!
Колкото и да суче детето, винаги ще излиза още мляко-може да са капчици, но винаги има нещо. Също така, дори и да изсуче малко, просто после по-бързо ще огладнее бебето, и ако му даваш да суче винаги, когато поиска няма да остане гладно.
Прочети в библиотеката, има хубави статии за кърмаческата стачка, мисля, че съветите в тях ще ти помогнат да се справиш с плача и птказа на бебето от гърдата.
И най-вече-ако сега си по-упорита в рамките на седмица (макс.) би трябвало проблемите да се решат и кърменето да стане приятно. Продължиш ли да даваш добавката с биберон (най-добре е да махнеш добавката въобще, ако обаче ти е нужно повече време са да я махнеш-давай с лъюичка, пипетка, спринцовка, чашка и др.) обаче вероятно кърменето ще ти създава все повече проблеми.
Желая ти успех и не се предавай! Проблемите ви са съвсем малки и решими.
Ето още нещо, което може да помогне-да поговориш със някой по-компетентен:
Консултативен Кабинет По Кърмене,
Адресът е : Клиника по неонатология, СБАЛАГ "Майчин дом", ул. "Здраве" 2, ет 8, каб. 871, тел. 0886 936 041

# 19
  • Мнения: 5 500
Благодаря на всички вас момичета!   bouquet Започнах да давам и от двете гърди, но като започне да и става по-трудно на бебка започва много силно и нервно да палче. Опитвам се да и го изцедя и да и го дам. Изцеждам около 20 мл. Давам и пак плаче. Принудих се да и дам АМ. Изпи около 30 мл и се укроти. А днес на обед пак започна да нервничи и без да изцеждам и дадох АМ. Изпи 10 мл и заспа. Незнам какво да правя. Немога да я гледам как плаче и аз да и тапча гардата в устата.
Виждам, че бебчето ти е малко, в подобна ситуация и аз бях в началото, но никога не изцедих да видя дали имам и колко кърма имам! Замисли се дали няма колики! Нормално е в началото струята да е по-силна, но кърма винаги има! Това колко може да изцедиш не е критерий дали бебето остава гладно! Защо не пробваш да й даваш да суче по-честичко, на половин, един час?
И аз така се притеснявах, нормално е, казвах си дано дойде по-бързо времето за захранване, а ето вече 10-ти месец не захранвам, кърма си има!
Даваш ли вода и/или чай?

# 20
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Опитах вчера от 18:00 да давам само гърдите си. След като започна да става по трудно бебка започна да нервничи и да плаче много силно. Давах ту едната ту другата и неспираше. По едно време дори неискаше да хване зърното. Успокоявахме се и пак давах гърдите. Заспа от умора, но след 10 мин. пак беше будна и аз пак давах гърдите. Голяма мъка. Като я гледам как плаче и ми се свива сърцето. Cry Към 21:00 я изкъпахме. Беше по-спокойна тогава. И пак дадох гърдите след това. Пак плач. Към 22:00 вече неиздържах и казах на мъжа ми да забърка 30 мл АМ, но тя заспа на гърдите ми и не и го дадохме. Събуди се чак към 2 през нощта. Сука към 20 мин и от двете гърди и заспа. После сутринта към 6:30 пак сука за около час и от двете гърди и пак заспа. Очаквам да се разбуди по-сериозно и усещам как пак ще има много плач. Дали постъпвам правилно незнам, но много ми е трудно.  Cry

# 21
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
AFRODDITA  водичка давам по малко отвреме навреме между храненията, че имаме още жълтеница и трябва да пие. Чай недавам, но мисля, че няма колики понеже като плаче си смуче ръчичките или примлясква с устичка и по това разбирам, че иска да суче и я слагам на гърдите.
 
 

 
 

# 22
  • Мнения: 393
Цвети, разбира се че постъпваш правилно HugНа бебчо му е трудно да суче и търси лесното, но като види че няма мърдане и че му предлагаш единствено гърда, ще се научи и ще свикне. Възможно е също да изживява скок в растежа, което ще рече, че трябва да се увеличи кърмата. А това ще стане само с често предлагане и спокойствие от твоя страна Grinning Почти всички сме минали по твоя път, не се тревожи всичко ще си дойде скоро на мястото .Пиши как се справш Heart Eyes Heart Eyes

# 23
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Благодаря ти kemy! Много ме успокои.   bouquet Не мога да преброя колко пъти сложих бебка на гърдите си. Доста са, защото днес спи по-малко от другите дни и като се разбуди преди да се е размрънкала и давам и тя веднага засуква. Пак плачка силно  Cry Колко ли дни ще продължи това? Дали да се изцеждам, за да увелича кърмата или да се остава на нейната стимулация? Добре че съм самичка, че таткото ако беше тук нямаше да издържи.

# 24
  • Мнения: 393
Щом не можеш да ги преброиш значи наистина са доста и няма нужда от допълнително цедене, пък и едва ли имаш сили Heart EyesМоже да пиеш чай за кърмачки, този на Хип е хубав и увеличава кърмата, както и повече течности, овесени ядки. До няколко дни би трябвало да ти се регулира количеството кърма HugНо не се поддавай на шишето, защото ще объркаш бебка
А веднага ли като засуче почва да плаче, защото може и да са колики newsm78Свива ли крачетата към тялото си? Чувала ли си я да пръцка?

# 25
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Само вода давам с шише по малко. Чувам я да пръцка от време на време, но рядко ,по често се случва преди да наака памперса. Плаче като е изсукала лесното. Пия това чайче на Хип една седмица вече по 3 пъти на ден Sad Даже сега поръчах на мъжа ми да ми вземе от аптеката един български - лактогонен и ще ги редувам. И в момента ми е на гърдите и за сега е спокойна и очаквам след малко да плачка пак като стане по-трудно Sad

# 26
  • Мнения: 5 500
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/670/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24494.0
Цвети, тук ти извадих няколко теми от Библиотеката за водата и жълтеницата, ако имаш време, прочети ги.
За голяма лактация вземи гранулирания на Хип Актив Натал и пий поне по 5-6 чаши, даже вместо вода, а не както е на опаковката указано! Аз имах изключителен ефект от него!
Но, като те чета, справяш се доста добре Peace Сукане, сукане и пак сукане му е майката Laughing и почивка за мама!
И аз се присъединявам към другите майчета, не на цеденето и шишето!

# 27
  • Мнения: 1 432
Винаги съм давала от двете гърди.Мляко колкото щеш

# 28
  • Мнения: 1 531
само да кажа,че в момента преживявам точно същата паническа криза (обаче без плача, да чукна на дърво,пу-пу), а именно: взе да не й стига от едната  Cry Cry Cry Cry Cry  четох много тук, давам и от двете тези два-три дни и се моля да се оправят нещата  Praynig 

давайте ни съвети, момичета  Hug 


няма нещо,което да ме кара да се чувствам по-пълноценна майка,от кърменето  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 521
Момичета и аз съм със секцио, сутринта като ми донесоха бебата я сложи на гърда и тя засука и ми потече коластра. На третия ден имаше мляко. Но докато бях в болницата имах проблем със запушени канали.Голяма мъка беше. Три помпи смених - нищо, кой сестра минеше  по край мен ме стискашелБеше ужас. Пребрах се и се отпуших. В началото и давах една - сега и давам и двете - справя се значетелно по-делово и ги изцуцва до край. Даже вече се буди на 3 часа. И това ме притеснява - дали не и става малко? Пия чай на Хип, ям орехови ядки, и се чудя какво да правя нататък.

Общи условия

Активация на акаунт