ЗАПЕК ПРИ БЕБЕТА

  • 2 629
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
И моето бебе от 2седмици се "запече". Преди това акаше редовно. В началото на всяко кърмене, след първия месец-по-рядко, а след втория- по веднъж на ден. От жегите ли, не знам, но сега пропуска по 3-4дни. На кърма е, но заради проблемът взех да давам круша,но нещо много не помага. Нито термометър. Сякаш си ходи, когато и дойде времето. Не ми се иска толкова рано да и давам сокове, а и определено не ни помогнаха. Само имаше по-силни колики.

# 16
  • Мнения: 2 729
незнаех,че този проблем е засегнал толкова бебоци.Ние сме на 50 дни ,на кърма досега ходеше по 3 пъти на ден,сега пропуска ден или само по веднъж

# 17
  • Мнения: 106
А моето дете повръща, и то по много. Така е откакто се роди, има поносими дни, в които нещо и остава-според мен- в стомаха. Има дни, когато рева от отчаяние- като фонтан е. Вече съм се консултирала с безброй лекари- за всички не е проблем, щом е наддала и изглежда весела и жизнерадостна. Тя просто много шава, прави по сто движения в минута, вече по корем се обръща и е по-зле, храната излиза мигновено- и от смях дори повръща. Дам ли вода, дори 1-2часа след кърмене- още повече. Сега и запек...

# 18
  • Мнения: 28
здравейте!днес се консултирах с нашия педиатър и тя ме посъветва да проверя ч/з изцеждане колко кърма имам в едната гърда,да не би да не му стига и да се е появил така наречения "фалшив запек"-бебето няма какво да ака,но се напъва,изпуска газове и се мъчи. Оказа се,че имам достатъчно кърма 120-130мл,но трябва да давам да суче от двете гърди,защото той изсуква "лесното"мляко в началото и не му се занимава повече Simple Smile.иначе теглото ни е над нормата и не мога да си обясня какво значи да не му стига кърмата. също така трябва да се кърмим на 2 часа. за газовете ми препоръча 1/3 мезим форте -3 пъти на ден,а за по-лесно изхождане Лактулоза МИП-сироп,по една лъжичка-5мл. на ден.  вие дава ли ли сте нещо подобно,има ли резултат и дали е удачно според вас. днес също не успяхме с  акото,а утре става 5-ти ден,дано да имаме успех ние и всички притеснени от този проблем мами!  bouquet

# 19
  • Мнения: X
Момичета, подсетете ме каква точно беше вредата от прекалено честото бъркане с термометър в дупето, имам приятелка , чието бебе си ака всеки след обед, но сутрин тя му "помага" с термометъра, за да се иазходи, защото се напъвало и мъчило.
Ами първото за което се сещам е,че може да му докара хемороиди........

# 20
  • Мнения: 2 616
И Марти, откакто стана на 3 месеца ака все по нарядко, може би веднъж в седмицата, само на кърма сме. Не съм видяла да го притеснява, така че вече и аз спрях да се притеснявам.

# 21
  • Мнения: 28
 PartyЕ-Е-Е-Х!Най-после се изакахме! От вчера и днес с малко по-гъсто ако.Тати купи сироп за по-лесно аки,но бебчо-бобчо(Божидар) като видя шишето и лъжичката се изака сам самичък.Дано да не ни потрябва този сироп. явно като му дойде в повече се се изаква сам.а за вредата от термометъра и другите му там работи и аз съм съгласна.направих го,но чудствах че не е редно!повече няма да правя клизма,може би само масажче,да се надяваме,че е безвредно.Успех на всички запечени бебета! baby_neutral Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 133
Ние също имахме сериозен запек около 1 месец, по съвет на др-ката започнах да давам вода и сок то сини сливи или круши. От тогава се оправихме, пак не ака всеки ден, но поне не е твърдо и болезнено...

Общи условия

Активация на акаунт