Зов за помощ. Може ли някой да помогне?

  • 4 765
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Мама Ежка, много те моля - кажи подробно всички мерки и теглилки от самото раждане до сега.
Само мога да предполагам колко ти е трудно и тежко след очакванията, които имаше и ентусиазма, с който започна, колко нелеко ти е вече три месеца.
Хедра ти е дала добри идеи за лекари (не джи пи и педиатри), към които можеш да се обърнеш. Нужно е да направите изследвания на бебето, най-малкото за да отхвърлите някои възможни здравословни пречки.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Здравейте,
Аз отдавна не съм писала, но проблема ви ми е близък. Моето бебе в момента е на 10 месеца и в началото и тя не искаше да яде. Наддава с около 300 гр. на месец. Поради ред причини не можа да засуче , не искаше да пие и никакво АМ. Наложи се да се цедя и да храня с шише някъде на около 2ч- 2 1/2 ч. включително нощем. Мъката беше, че нямах много кърма и не можех да изцедя голямо количество наведнъж, ами се получаваше нещо от рода че цедя на почивки 1ч. - 1/2 ч за да мога да дам веднага . Освен това на хранене изяждаше около 30 мл. - 60 мл. до към 6- тия месец. Не искаше да пие вода дори подсладена. Обаче до розови петна в памперса не сме стигали , може би защото давах по-начесто кърма. Преди да навърши 4 месеца захраних с оризова каша на Хип, като слагах в шишето с кърмата и добавях вода. Малко по-късно захраних с плодово пюре, като успявах да и дам до 2/3 ти от малките бурканчета на Хип за целия ден + кърмата. Междувременно опитвах какви ли не АМ за добавка. Ядеше в много малки количества Аптамил. В петия месец започнах да давам готови сокчета, разредени с вода, които тя много хареса. В шести месец прояде Милумил, като изяждаше 70 - 90 мл. на хранене през 3 часа, давах сок и плодови пюрета. В 6-ти месец захраних и с месни пюрета по около 1/2 бурканче през ден, защото на изследванията имаше нисък хемоглобин. В 7- ми месец записах на детска кухня, от където и досега изяжда само основното, т. е пюрето. Супата и десерта хвърлям. В края на 8- ми месец престанах да се цедя тотално, защото от 2 месеца успявах да събера само за сутрешното и вечерното ядене преди сън, през нощта хранех с АМ /като спеше не усещаше какво яде / . Преди месец и нещо се наложи да давам лечебна Хумана против разстройство, която се оказа че ядеше с удоволствие. Поради което пробвах да давам Хумана 3-ти номер / тя е с вкус на банан и ванилия / и най- накрая намерих АМ чийто вкус да хареса! От месец пие само това и то около 160 - 180 гр. на ядене / около 3 пъти на ден + нощно хранене /, което за нас си е направо постижение. Яде и пюрето от кухнята, пресни плодове, бисквитки и неща които преценя че мога да и дам  и от които изяжда по няколко хапки. В момента на 10 месеца е 7 700 кг. и 74 см. 
През цялото време на консултациите съм споделяла с педиатъра за проблема с неяденето- отговора беше, че щом наддава, макар и малко и изглежда видимо жизнена и добре, значи всичко е наред просто ще си бъде по- финна и грацилна. И още нещо , моето бебе си ака редовно по 2 пъти на ден така, че явно храната и е достатъчно.
И в края на този мой дълъг постинг, мога да те посъветвам да опиташ няколко марки биберони / ние най-лесно ядем с биберона на Авент, който е с 1 голяма дупка/клапа в средата, води се позиционен / , ако не си пробвала да даваш Хумана или още някое друго пробвай, може то да е вашето АМ, не се бой от ранното захранване и това е вариант, може бебето да предпочита лъжицата. Давай на често водичка, дори да плюе - с лъжичка, с пипетка, със спринцовка от Нурофен, дори пробвай с чашка. Дори само това,
че се навлажнява устичката, все влиза някоя капка и навътре. Не на последно място вижте за възможност за уроинфекция и ако не сте го преглеждали- дали няма скъсена юздичка на езичето, която да пречи при сукане, прегледайте за инфекция на ушичките също.  Прочетох , че не забелвате кожичката на членчето, необходимо е да се прави докъдето е възможно, без да се причинява болка / от опит - имам по-голям син/ и да се почиства главичката с тампонче или памуче с преварена вода. Там много лесно се замърсява и инфектира, дори само от памперса се събират власинки там и трябва да се почиства редовно.
Дано да съм била полезна с дългия постинг .

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен също ми дойде на ум, че може да има къса юздичка на езичето. Но пък Мама Ежка спомена, че бебето е прегледано цялостно. Моите и двете деца бяха така и специално малката след като я срязаха, засука по-добре.
Мама Ежка, пиши как сте!

# 48
  • Мнения: 1 273
Мама Ежка, какво става?  Как сте?

# 49
  • Мнения: 4 447
Стискам палци всичко скоро да се нормализира и оправи! Praynig Браво, че за толкова време не си се предала! Тук ще помогнем с каквото можем! Heart Eyes Всичко ще е наред и не се притеснявай, защото колкото повече се кориш,мъчиш,притесняваш и плачеш,толкова повече намалява кърмата - при мен беше така. Пиши как си, как е мънинкото!  Hug Hug Hug

# 50
  • Мнения: 215
Мама Ежка, какво става?  Как сте?

Пиши ни!

# 51
  • Мнения: 217
Хомеопатията за кърма доста помага. Аз съм взимала рицинус - не ми помогна особено и фитолака декандра - 5СН от нея доста ми се увеличи кърмата. Има и други възможности - в книгата на проф. Трифонова за хранене на детето са описани - церукал, витамини и др. такива, както и евент. окситоцинови инжекции, но за медикаментозното решение трябва да се допиташ до лекар за точните дози.
Моля се да се оправите и всичко да е наред с бебо.

# 52
  • София
  • Мнения: 17 592
Спри изобщо да го кърмиш (от гърда). Давай му издоена кърма от биберон. Може да си е мъничко инатче и да си мисли, че не му пускаш напук, че може някак да те накара да пускаш повече или просто да се забавлява на гърдата и да не се кефи на биберона. Все едно, но докато има тази алтернатива, може и да не поще да пие от биберона. Поне аз мисля, че трябва някак да разбере, че му е единствения вариант - и тогава навярно ще пропие и друго мляко от шише... т.е, може би проблемът му е в начина на приемане, а не в типа мляко - но пък ти не можеш да си имплантираш млечен контейнер в гърдата. Така че просто спри да му я даваш...

# 53
  • Мнения: 4 447
Спри изобщо да го кърмиш (от гърда). Давай му издоена кърма от биберон. Може да си е мъничко инатче и да си мисли, че не му пускаш напук, че може някак да те накара да пускаш повече или просто да се забавлява на гърдата и да не се кефи на биберона. Все едно, но докато има тази алтернатива, може и да не поще да пие от биберона. Поне аз мисля, че трябва някак да разбере, че му е единствения вариант - и тогава навярно ще пропие и друго мляко от шише... т.е, може би проблемът му е в начина на приемане, а не в типа мляко - но пък ти не можеш да си имплантираш млечен контейнер в гърдата. Така че просто спри да му я даваш...

 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 54
  • Мнения: 215
Спри изобщо да го кърмиш (от гърда). Давай му издоена кърма от биберон. Може да си е мъничко инатче и да си мисли, че не му пускаш напук, че може някак да те накара да пускаш повече или просто да се забавлява на гърдата и да не се кефи на биберона. Все едно, но докато има тази алтернатива, може и да не поще да пие от биберона. Поне аз мисля, че трябва някак да разбере, че му е единствения вариант - и тогава навярно ще пропие и друго мляко от шише... т.е, може би проблемът му е в начина на приемане, а не в типа мляко - но пък ти не можеш да си имплантираш млечен контейнер в гърдата. Така че просто спри да му я даваш...

 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

Най-погрешният съвет!!!  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 55
  • Мнения: 2 096
 
Спри изобщо да го кърмиш (от гърда). Давай му издоена кърма от биберон. Може да си е мъничко инатче и да си мисли, че не му пускаш напук, че може някак да те накара да пускаш повече или просто да се забавлява на гърдата и да не се кефи на биберона. Все едно, но докато има тази алтернатива, може и да не поще да пие от биберона. Поне аз мисля, че трябва някак да разбере, че му е единствения вариант - и тогава навярно ще пропие и друго мляко от шише... т.е, може би проблемът му е в начина на приемане, а не в типа мляко - но пък ти не можеш да си имплантираш млечен контейнер в гърдата. Така че просто спри да му я даваш...
smile3512 защо като не можете да помогнете поне не замълчите

# 56
  • Мнения: 218
Извинявяй, нямах възможност да прочета всичките мнения, но според мен го заведи пак на лекар, има всички типични признаци на обезводняване, и на 3 месеца е много малък да чакаш дълъг период, 24 часа максимум. Хлътнала фонтанела, липса на мокър памперс, обилно изпотяване, суха устичка - това са класически симптоми. Отиди при друг лекар ако не си сигурна.

Дали ще пие изцедено мляко от лъжичка или от спринцовка?

# 57
  • Мнения: 508
Аз бих пробвала с лъжичка. Дано е само период и да започнете да папкате

# 58
  • Мнения: 4 451
Мама Ежка, не спирам да мисля за вас. Моля се всичко да се оправи бързичко, защото знам как се измъчваш. Жалко, че не мога да ти помогна. Моля се за вас! Praynig

# 59
  • Мнения: 8 917
Не мога да помогна, но се моля бебчо да се оправи! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт