Вярно ли е,че след 6 месеца качеството на кърмата се влошава?

  • 2 349
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
Интересно ми е само как точно се влошава качеството на кърмата, амортизира ли се какво й се случва точно, че не разбирам  #Crazy Не мога да се начудя на простотиите, които човек може да чуе и то от дипломирани лекари, не е истина просто. Кърми си да не ти пука. Ако искаш да си запазиш кърменето поне до годинка, после като започнеш захранването дай първо на детенце да посуче и после пюренце, за да не ти намалее драстично кърмата. Ако спазваш схемата първо пюре после кърма, както убедена съм ще ти препоръча педито, бързо-бързо ще заместите изцяло яденето и ще минете само на пюренце в определения часови  диапазон.

# 16
  • Мнения: 3 886
Не.Пак ли бабини деветини #Crazy #Crazy #Crazy newsm78

# 17
  • Мнения: 7 418
Не.Пак ли бабини деветини #Crazy #Crazy #Crazy newsm78
    Не!Прочети авторския постинг! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 915
Мисля, че педиатърката ти не е информирана за кърменето достатъчно.  Wink

# 19
  • Мнения: 3 886
Не.Пак ли бабини деветини #Crazy #Crazy #Crazy newsm78
    Не!Прочети авторския постинг! Simple Smile
Имам в предвид че са бабини глупости.Не става кърмата некачествена.Това исках да кажа Hug Hug Peace

# 20
  • Мнения: 3 425
И аз съм на мнение да послушаш инстинкта си....това за кърмата е поредната 'изцепка' на педито!

Аз лично захраних на почти 6 месеца,защото така ми се стори добър среден вариант  Peace

Малко ОФФ: Но скоро една дружка се прибра в Бг и много хора са и се подсмихвали(вкл. педито),че все още кърми детето на 1год  Crazy Ноу Комент  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 1 877
не мога да спра да се чудя тия педиатри откъде ги измислят тези твърдения. вместо да подкрепят кърменето, те измислят басни  Crossing Arms
Аха...

# 22
  • Мнения: 753
Моят извод от известно време е , че у нас хората много не "вярват" на кърмата  Wink
Друго си е манджичка...  Laughing
От личен опит - захраних на 6 мес. и 10 дена - до 7 мес и 1/2 ядеше мноооого малко друго. Сега / 9 мес./ от три дена само си хапва повечко, но не съм заместила кърмене...
Слушай бебо!

# 23
  • Мнения: 7 418
Мисля, че педиатърката ти не е информирана за кърменето достатъчно.  Wink
   Уж ме е подкрепила за късното захранване......
   Сега,пък,взе да ме пришпорва нещо!

# 24
  • Мнения: 700
 Виж и моят бебок как расте,а е почти само на кърма + незназначително количество микродози по ПЗ.Освен това е в страхотен тонус и не е боледувал изобщо.

# 25
  • Мнения: 3 205
Напротив, не само че не се влошава, а  даже става все по-хранителна и засищаща с растежа на детето. Това са моите наблюдения - когато Иво мина годинка, ми се е случвало вечер да давам АМ вместо да го кърмя и определено се будеше по-рано сутрин от глад, отколкото когато го кърмех вечер. При това от бременността през последния месец на кърмене кърмата ми беше много малко - не знам колко е сучел, но със сигурност е било много по-малко от 200мл АМ, които му давах иначе.
Също така знам много бебета над 1 годинка, които са почти изцяло на кърма (особено сега в жегите) и са жизнени и - най-важното - здрави.

# 26
  • Мнения: 7 418
Виж и моят бебок как расте,а е почти само на кърма + незназначително количество микродози по ПЗ.Освен това е в страхотен тонус и не е боледувал изобщо.
   страхотни сте!

Общи условия

Активация на акаунт