Как мислите,за секциото върви ли думата "родих"?

  • 15 256
  • 368
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 507
Върви естествено!
Аз родих нормално, за мен секциото също е "раждане" и то съвсем не безболезнено.

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Имам приятелка която роди чрез секцио.Смешен ми е вечният ни спор, тя твърди, че не е родила, ами са й извадили бебето GrinningАз твърдя, че пак е раждане, но не можем да се разберем.Зависи кой как приема появяването на бебето на бял свят.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Според мен върви.

# 18
  • Мнения: 164
Върви, чак потичва! Joy

# 19
  • Мнения: 258
лелИЙ какъв богат избор от отговори! За мен истината е някъде по средата т.е. върви донякъде  Grinning Незнам след като родя по който и да е от начините как ще мисля Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 165
  Докато бях бременна,мен ме питаха няколко пъти:
  "ще раждаш ли бебето или ще ти го вадят
със секцио?"[/color]   Аз никога преди не съм поставяла въпроса така.И ,честно казано,досега нямам твърдо мнение по въпроса.
   Интересно ми е,какво мислите вие?
   Според вас,за секциото върви ли думата "родих"?
   

  Искам да подчертая,въпроса на анкетата не е поставен с цел да засегне някого. Naughty
  Хрумна ми да ви попитам за мнението,след като  не веднъж други хора са ми задавали гореспоменатия въпрос по време на моята бременност.
 
   
 
Родих вагинално,но и там вадят бебетата!И секциото  е раждане ,но с оперативна намеса.

# 21
  • Мнения: 19 302
и аз родих вагинално,но секциото също е раждане.така че върви.

# 22
  • Мнения: 332
Аз съм раждала по нормален начин (вагинално) и бих родила секцио само, ако е наложително

# 23
  • Мнения: 834
Родих със секцио, и смятам че думата е само тази.

# 24
  • Мнения: 6 164
Не много. Не се ли лее пот, никво раждане не е. Joy Crazy

По принцип бебето се ражда, по един или друг начин то СЕ ражда. При двата случая лекар (акушер) го ИЗРАЖДА. Тъй, че дали раждаш ТИ, дали се ражда ТО, или го израждат ТЕ, все се ражда, нали. newsm78
Само, че при секцио израждат ТЕ, ражда се и то, но майката си лежи и не прави нищо. При нормалното тя напъва и взима участие в родовата дейност. Това има предвид авторката май.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 10:18 от Misty

# 25
  • Мнения: 3 092
Гласувах с първа опция - да , раждане е .Това че съм родила вагинално и без упойка прави ли ме по-малко или повече майка  newsm78 мисля че не. Naughty

# 26
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Разбира се че важи( родих вагинално)- все пак краиният резултат и при двете раждания е БЕБЕ.
Вили

# 27
  • Мнения: 1 273
Естествено, че върви "родих", а как иначе--''извадиха ми го"? #Crazy
Аз родих вагинално, но го ''извадиха'' с епизотомия и вакум--въпреки дейното ми участие  Crazy

# 28
  • Мнения: 27 524
Първа опция  Peace

# 29
  • Мнения: 22 435
Понякога човек няма друг избор, независимо от желанията си.
Аз искам да родя по естествен път, но няма как да стане това.
Сега какво да правя, да родя по този начин, като има голям риск за здравето ми и после евентуална непълна способност да се грижа за детето. Или да родя със секцио и после някой да ми каже - ама ти какво се правиш, че си раждала.
И едното и другото смятам, че не са лесни. Има си възстановителен период, болки и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт