Кошницата за кола може ли да се ползва за шезлонг у дома?

  • 2 946
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 302
Аз пък знам,че точно тези кошници са така съобразени и направени,че да не вредят на бебето по никаъв начин.

тези кошници са така съобразени,че ако не дай си Боже стане катастрофа бебето да остане невредимо.в колата най-сигурният начин за транспорт на бебето е именно това полуседнало състояние.но кошниците са предназначени само за колата и се предполага,че бебето не прекарва всеки ден в колата по няколко часа.това е мнението на педиатрите тук.

# 16
  • Мнения: 7 837
И в как се пазарува с бебе в магазин. Държи се в ръка ли?

# 17
  • Мнения: 19 302
ми не, в количката!
всеки сам решава де.аз бих го носила в кошницата само за много кратко време,но да спи вътре вечер или да си играе вкъщи в нея ми се струва направо кощунство.

# 18
  • Мнения: 7 837
А кой ти тика количката с продуктите?
А ако се наложи да наглеждаш и друго дете?

# 19
  • Мнения: 27 524
Може, разбира се, аз така правех  Peace

# 20
  • Мнения: 4 300
В крайна сметка в кошницата бебето не е сгънато- ако се загледа човек се вижда че гръбчето му е съвсем право, само крачетата са под лек ъгъл, но то и в корема е така .

# 21
  • Мнения: 343

Не!!!!!!!
абсолютно ВРЕДНО е да се използва кошница за кола вкъщи,както и да се разнася бебето в нея по магазините и въобще да стои в нея ако не се налага да пътува някъде.в нея бебето е свито ,натоварват се тазобедрените стави и гръбнакът.същото важи и за шезлонг от този тип:

моят съвет е вкъщи бебето да стои в коша на количката.там гръбчето е изправено и може да разнасяш бебео от стая в стая.

Гръбнакът и тазобедрените стави се натоварват, ако кошницата е изправена до седнало положение. Но при хоризонтално положение този проблем не съществува. Даже напротив. Първите няколко седмици бебетата така или иначе си седят през по-голяма част от времето със свити крачета и това се счита за нормално. В началото на Карина й беше много удобно в кошницата, а в креватчето плачеше, затова я приспивахме в кошницата и след това я пренасяхме в креватчето. Сега вече се чувства по-удобно в креватчето, но все още понякога ползваме кошницата като люлка и на нея много й харесва. Laughing

# 22
  • Мнения: 1 467
За новородено е натоваращо - да. Препоръчва се максимум по 2 часа на ден да стои в кошче. Я инвестирайте в един шезлонг - супер удобно нещо. Нашият е за бебета до 9 кг. и има страшно много степени. Може би зависи и от бебето - моята дъщеря беше адски сгъната и много намусена в коша за кола, чак сега й стана по-удобен.

# 23
  • Мнения: 1 733
Здравейте мами,

Искам да питам тези от вас, които имат кошница за кола за новородено, дали я ползват и като шезлонг вкъщи?
Или сте си взели и кошница и шезлонг?

Благодаря!


Не!!!!!!!
абсолютно ВРЕДНО е да се използва кошница за кола вкъщи,както и да се разнася бебето в нея по магазините и въобще да стои в нея ако не се налага да пътува някъде.в нея бебето е свито ,натоварват се тазобедрените стави и гръбнакът.същото важи и за шезлонг от този тип:

моят съвет е вкъщи бебето да стои в коша на количката.там гръбчето е изправено и може да разнасяш бебео от стая в стая.
Toва изобщо не е вярно. Кошниците и шезлонгите са изцяло съобразени с анатомичните особености и структурата на бебето. Така че смело я използвай!

# 24
  • Мнения: 1 849
Не мисля, че е по джоба на средностатистическия българин да "направи инвестиция" и в столче и в шезлонг.
Според мен столчето е супер удобно щом дъщеря ми сама отива и си сяда там и си се люлее или си играе с играчка, ако не се чувстваше добре щеше а пищи като го види. На месец изминаваме около 1200 км. това са много часове път, а детето ни си спи спокойно...
Който не му идва на ума къде да си инвестира парите, да си купува неща които им се дублират функциите, въпрос на избор. Wink Ние си харесваме столчето.  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 10 329
Може, но не чак за новородено. Ние се оказахме щастливци и имаме кошница, легнал кош за количка, който се прикрепя с колани в колата и за новородено се води по-сигурен (сто статии изчетохме и сто колички прегледахме докато намерим такова чудо), шезлонг и столче за кола за над девет килограма (дъщеря ми много бързо израстна кошницата, краката й наполовина стърчаха). Повечето неща са ни подаръци от роднини и колеги, иначе надали щяхме да имаме пълната гама.

# 26
  • Мнения: 4 300
Може, но не чак за новородено. Ние се оказахме щастливци и имаме кошница, легнал кош за количка, който се прикрепя с колани в колата и за новородено се води по-сигурен (сто статии изчетохме и сто колички прегледахме докато намерим такова чудо), шезлонг и столче за кола за над девет килограма (дъщеря ми много бързо израстна кошницата, краката й наполовина стърчаха). Повечето неща са ни подаръци от роднини и колеги, иначе надали щяхме да имаме пълната гама.
Къде пише че се води по сигурен? Аз също четох няколко класации за сигурност на различни марки кошници и кошове, но коша за новородено беше с по малко звездички от кошницата. Ако е възможно ще дадеш ли линк?

# 27
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз лично основно за това съм ползвала кошницата. И за хранене също ми беше удобна. Пък като гледам детето, всичко си му е на мястото. newsm78

# 28
  • Мнения: 19 302
Не мисля, че е по джоба на средностатистическия българин да "направи инвестиция" и в столче и в шезлонг.
Според мен столчето е супер удобно щом дъщеря ми сама отива и си сяда там и си се люлее или си играе с играчка, ако не се чувстваше добре щеше а пищи като го види. На месец изминаваме около 1200 км. това са много часове път, а детето ни си спи спокойно...
Който не му идва на ума къде да си инвестира парите, да си купува неща които им се дублират функциите, въпрос на избор. Wink Ние си харесваме столчето.  Laughing

става въпрос за новородено,поне така е написала авторката на темата.не съм казвала никъде,че не е хубаво да се ползва за деца,които могат да стоят седнали или още повече вече ходят.

# 29
  • Мнения: 5 103
Бях купила и шелонг, така, че столчето само в колата си е седяло Peace

Общи условия

Активация на акаунт