За детския материализъм

  • 1 737
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Понякога ме посреща с "Какво ми носиш?"
Често се изкушавам да взема нещо само да чуя щастливите му писъци, но се спирам навреме /но невинаги/.  Simple Smile
На въпроса му отговарям "Целувки"

# 16
  • Мнения: 651
  newsm53 сама глътнах голямото горчиво хапче
Ако човек реши да се промени, тогава става..

# 17
  • Мнения: 1 470
    Не знам...в днешно време сме свидетели на такъв снобизъм и материализъм...не знам дали ще успея да ги опазя от това?!Смятам че и това че са повече деца,е едно от нещата които ги прави съпричастни,добронамерени и отзивчиви,и по малко материални...Цялата ми ценностна система е изградена върху любовта към живота,дори се отказах от цялото си наследство в името на свободата,на мен и моето семейство,и искренно се надявам да съм предала това и на децата си...Но в нашият квартал е малко трудно!Тук няма дете без интернет,колело,джиесем ипр.,дори сега и с моторчета от първи клас тръгнаха,та не знам...Стремим се с баща им да бъдем достойни за тяхното уважение,за да се ръководят от нашите постъпки,но дали?!

# 18
  • Мнения: 2 051
    Не знам...в днешно време сме свидетели на такъв снобизъм и материализъм...не знам дали ще успея да ги опазя от това?!Смятам че и това че са повече деца,е едно от нещата които ги прави съпричастни,добронамерени и отзивчиви,и по малко материални...Цялата ми ценностна система е изградена върху любовта към живота,дори се отказах от цялото си наследство в името на свободата,на мен и моето семейство,и искренно се надявам да съм предала това и на децата си...Но в нашият квартал е малко трудно!Тук няма дете без интернет,колело,джиесем ипр.,дори сега и с моторчета от първи клас тръгнаха,та не знам...Стремим се с баща им да бъдем достойни за тяхното уважение,за да се ръководят от нашите постъпки,но дали?!

Сигурно ще имат кризисни моменти и съмнения...но не се безпокой за тях. Hug
Ако сме толерантни и в кризисните им моменти, когато се чувстват засегнати от друго имащо повече дете, ако не се дразним и забраняваме защото "по дифолт" само това важи - ами ще го преодоляват и те. Стига да не губим контакт с тях и да знаят, че ги подкрепяме такива каквито са, със или без материалните придобивки.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
    ............снобизъм и материализъм...
Тук няма дете без интернет,колело,джиесем ипр....

Извинявай ама това за мен са необходими вещи, а не материализъм, пък снобизъм съвсем не...

# 20
  • Мнения: 1 470
     
    ............снобизъм и материализъм...
Тук няма дете без интернет,колело,джиесем ипр....

Извинявай ама това за мен са необходими вещи, а не материализъм, пък снобизъм съвсем не...
   До колко са необходими,може да се поспори по въпроса,изключвам колелото,и зависи на каква възраст.Но и моторчето ли е необходимо,и ако то се дава за добре завършен първи клас,какво ще дадеш на бала на детето-самолет?!Това са просто разсъждения,и макар че смятам че повечето от тези и др.неща са излишни,все пак ги копуваме по-голямата част,за да не се чувстват децата ни ощтетени по някакъв начин.Поддържаме средно ниво.

# 21
  • Мнения: 2 700
Според мен материализъм и щедрост са две различни неща. Дъщеря ми е е едновременно матерална и щедра. Като казвам материална, имам предвид, че се впечатлява от материалните неща (тук личният пример не работи). За мен/нас например както джиесемът, така и колата са средства и въобще не ме интересуват марки, екстри и т.н. Тя, обаче, се интересува живо от тях. Помни също така кой какво й е подарил, въпреки че прекрасно знае, че е важен жестът. Има строен график какво за кой празник би искала да й бъде купено/подарено.
Каквото има, обаче, го дели. Като се започне от ранна детска възраст играчки, после вкусотии, та се стигне до ден днешен пари (черпи на поразия съучениците си). Използва спестяванията си, за да ни купи сувенир от някоя екскурзийка или за да ни подари нещо лично от нея за рождените ни дни или семейни празници.
По мое мнение, материализмът е въпрос на характер, а щедростта е въпрос на моделиране и личен пример.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
 Но и моторчето ли е необходимо,и ако то се дава за добре завършен първи клас,какво ще дадеш на бала на детето-самолет?!

Нали не искаш да кажеш, че ако подариш на детето си моторче в първи клас, а за завършването самолет то това е лошо, разглезващо или...?

Мисля, че темата има малко по-друг уклон... но все пак не смятам, че веща сама по себе си 'разваля'. Разваля начина, по който се презентира на децата и им се дава.

Не се заяждам, в случая, само се опитвам да разбера гледната точка, както и да изразя моята.

# 23
  • Мнения: 651
......По мое мнение, материализмът е въпрос на характер, а щедростта е въпрос на моделиране и личен пример.
Това са и моите изводи..за жалост.

Все пак както някъде по-горе беше казано - трябва да подкрепяме и да харесваме децата си такива, каквито са...никой не е виновен, че генчето на дядото по незнам си коя линия е надделяло.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щерката я излекува появата на брат й... Много бързичко Wink

Ама той сега също позалита. Всяка вечер, щом баща му цъфне на врата се пита:"купи ли яйце?".

Казах на баща му, че прекалява и се оттеглих.... Да си се оправят 2-мата по мъжки.

Общи условия

Активация на акаунт