пиле в йена?

  • 2 645
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • NY
  • Мнения: 209
Аз имам една рецепта за пиле ............. тюрмерик,  ......  chef

Eklere, какво е това тюрмерик? За пръв път чувам за такава подправка.Нарича ли се и по друг начин?

Аааа, чичко Гугъл помогна - тюрмерик било куркума! Е, поне научих още нещо! Grinning

и аз незнаех какво е куркума, сега вече знам ......мерси   Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 546
цяло не съм пекла в йена. иначе една рецепта и от мен.
пилето го нарязвам на порции. на дъното на йена слагам картофи, нарязани на дебели шайби. отгоре нареждам парчетата месо. поръсвам с босилек и сол, сипвам прясно мляко и малко вода /напоследък водата я пропускам, че  пилето са го наблъскали с вода и  изтича достатъчно  #2gunfire/. похлупвам и пека до готовност. може да се прибавят и гъби.

# 17
  • под тепетата
  • Мнения: 9 315
НеПоКоРнА, и аз като Didorani (пак по съвет на съфорумка) слагам цял лимон в коремчето на пилето.Така месото става много сочно.

# 18
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
НеПоКоРнА, и аз като Didorani (пак по съвет на съфорумка) слагам цял лимон в коремчето на пилето.Така месото става много сочно.
ще се пробва задължително Peace

# 19
  • Мнения: 375
А аз правя следвото ПИЛЕ С КИСЕЛО МЛЯКО в йена - пилето го разрязвам от предната част, така че ляга в йената и заливам със сос от 1 кисело мляко, 1 чаша вода, в която съм размила 2 с.л. брашно, сол, черен пипер, копър, масло, 2-3 скилидки настърган чесън. Ако имам топено сиране - 2-3 нарязани триъгълничета

Общи условия

Активация на акаунт