Това ли е таткото

  • 3 392
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
Здравейте на всички,  Simple Smile
Не съм се появявала отдавна, за което се извинявам...
Не допрочетох всичко, само първата страница на темата...
Мога да кажа само едно: " Каквото сам човек си направи, никой не може да му го причини!"
Не се чудете дали той е таткото, Обичайте и давайте това което можете от себе си.Аз не съм омъжена, но и аз съм си задавала този въпрос, но по различен начин, в смисъл - Той ли е човека? - Сърцето ми каза ДА и това само по себе си значи, че и той е таткото /Поне за мен, според моите разбирания/...
 Няма да изпадам в подробности, но... Исках да споделя за една книга, която четох преди около 2 год., не беше мн заинтригуваща, но все пак интересна. : "Войнът на светлината" на Пауло Коелю.  обобщено: там пише, че когато нещата не се случват точно както ги мислиш и плануваш, това е закон,но все пак трябва да за бориш. Да се бориш за лично щастие и успех. Да се смееш , едва ли не , на хора, които не вярват в теб и силата ти. Да "подритваш" обстоятелставата, да подсещаш сама съдбата ако се налага...
Да се бориш да бъдеш ти и да сбъдваш мечтите си.
Една мисъл - дали той е таткото, поставя под съмнение и избора който си направила, което автоматично предизвиква въпроса : Защо си се омъжила за този човек, след като ще се съмняваш? Т.Е. ти се съмняваш в собствения си избор!
А хората, в случая ти, аз и всички останали трябва да вярваме в това което сме избрали, особено когато обичаме .Трябва да сме силни и да се борим срещу съдбата понякога, но това не трябва да ни пречи, да ни смазва и да ни кара да се съмняваме в избора си!...


Извинявам се ако съм засегнала някого с написаното. За мен това е истината. Един правилно зададен въпрос, да ва правилен отговор...

# 46
  • Мнения: 77
А хората, в случая ти, аз и всички останали трябва да вярваме в това което сме избрали, особено когато обичаме .Трябва да сме силни и да се борим срещу съдбата понякога, но това не трябва да ни пречи, да ни смазва и да ни кара да се съмняваме в избора си!...


Права си, Пауло Куелю засяга точно тази идея поне в три от неговите книги, които съм чела. Трябва да вярваме в себе си, и мечтите стават постижими-интересното е, че това е истина. Няма човек, който се е борил докрай за своя идея или мечта и да не е успял. Съдбата подкрепя упоритите, нещо като естествен подбор.

# 47
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Simple Smile))) мммдаа,Първо-не че не съм наясно за таткото,просто ПИТАХ,някой сблъсквал ли се е с подобни мисли.2ро-ставаше въпрос за ежедневие и такива разни,3то-повярвай ми,всичко друго,но не и отнесена съм.Като не ти харесва-не четеш...и не се заяждаш.Искрено ти съчувствам,че си изморена,знам как е.Хайде,успехи и усмивки Simple Smile


Аз съм се сблъсквала с подобни мисли, но мнооооооооого отдавна. newsm78
И отговорът е: ДА, ТОВА Е!  Grinning

Дано и ти си отговориш. Grinning

# 48
Аз да споделя по темата. Щом задаваш така въпроса значи не обичаш мъжа до себе си, или не си сигурна. Аз с първия си мъж не можах да забременея, и него не го исках, след това се разделихме. Сега съм с друг човек, когото много обичам и се надявам, че ще имаме бебче, защото силно го желая и то от сърце. Той знае, че имам проблем преди, но ме успокоява и казва, че ако силно го желаеш ще стане. А може би това е пръст на съдбата??? Не знам , времето ще покаже.

Общи условия

Активация на акаунт