Чували ли сте (раждане с вакуум и форцепс)

  • 20 759
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Чух,че преди много години е имало раждане с вакуум,но в повечето случаи е имало увреждане на детето.(Силвестър Сталоун бил роден така).
А също и за някакво раждане-хващали са детето със нещо като щипци и са го "измъквали"което също увреждало.Дали пък все още някъде не се практикуват тия "варварски" методи?Вие да сте чували?
Щипците (Форцепс) са животоспасяващи.
Прилагат се в крайни мерки ,когато се установи страдание на плода и няма време за секцио.
Голямото ми дете го родих с форцепс.Няма увреждания ,благодарение на перфектно свършената работа.

До колкото знам и вакуум прилагат и сега ,като крайна мярка.

# 16
  • Мнения: 6 461
не съм чувала вакуума и форцепса да са забранени - това са методи за раждания при усложнения Peace
Мда. И аз не съм чувала да са забранени, но се ужасявам от тях. Това са крайни методи.
  и аз даже бях казала по - добре секцио отколкото тези методи Rolling Eyes
Разбира се ,че е по добре секцио,но когато няма време за секцио...т.е. бебето е на път и няма друг начин.
Тогава всъщност се прави това инструментално раждане.Нали трябва да спасят живата на бебче.

# 17
  • Мнения: 1 273
Аз родих с вакум, преди по малко от 6 месеца. Това беше единствения начин да спасят бебо, защото вече беше късно за секцио, а тоновете му се губеха. В началото имаше хематом на главата, която отшумя през следващия месец. Сега вече всичко е ок. Praynig Hug

# 18
  • Мнения: 5 183
Изобщо не са забранени! Използват се когато се получи някакво усложнение и бебето не може да излезе по естествен начин.

Да, и аз така знам.
Моя позната роди тук, извън родината, доста трудно. Знам 4е са пробвали с вакуум и накрая с форцепс е станала работата.
То всяко нещо е опасно, ако не го прави добър специалист.
4увала съм даже за срязан 4ереп (пази Боже) на новородено при секцио. Детето е живо и здраво, но предсставете си ужаса!!!

# 19
  • Мнения: 4 700
Не са zабранени, пък и не мисля, че са варварски методи. Момичетата вече са каzали, че се прилагат само в краен случай и са животоспасяваЩи и zа майката и zа бебчето.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 243
Аз като раждах в стаята ни имаше една туркиня на която бяха извадили бебето с вакум нищо му нямаше  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 344
Аз родих в Майчин дом Там тези методи се използват.Искаха при мен да използват един от двата или вакуум или Форцепс.Добре че имаше един готин от докторите защото щяха да ми разгонят фамилията.Той каза че не е нуждно и чак ако има усложнение.Бях направо бесна че раждам в тази болница.Аз щях да родя много по-бързо ама на 2 Януари работи един екип и всеки се чака реда.От горе на всичкото по едно време всички изчезнаха и оставиха 3 родилки без надзор.Немога да преценя за колко време но беше доста.

# 22
  • Мнения: 169
не съм чувала вакуума и форцепса да са забранени - това са методи за раждания при усложнения Peace
Мда. И аз не съм чувала да са забранени, но се ужасявам от тях. Това са крайни методи.

# 23
  • Мнения: 2 677
Не са забранени. Просто и двата метода се използват в много краен случай, когато няма друг избор. И колкото и варварски да звучат, понякога са животоспасяващи за бебето.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 605
Не са забранени. Просто и двата метода се използват в много краен случай, когато няма друг избор. И колкото и варварски да звучат, понякога са животоспасяващи за бебето.
Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 423
И двата метода се използват и не са забранени. Според мен има голямо значение лекаря, който изражда.
Аз раждах с вакуум и на бебчо нищо му няма.  Peace

# 26
  • Мнения: 1 264
Аз съм раждана с вакуум и съм си добре или поне така смятам.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 015
Сега ли чуваш за това Shocked?

# 28
Сега ли чуваш за това Shocked?
Не съм чула сега,просто сега ми дойде на ума и понеже нямам познати да са раждали така ми стана интересно-при такава напреднала медицина дали се използват още такива методи.Пък и съм сигурна че доста мами,на които им предстои раждане,а не са запознати ще им е в полза. Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 256
Аз също родих с форцепс. Тоновете на бебето се губеха и нямаше друг вариант. Слага се пълна упойка. После Криси имаше подутина на главичката и одрано на бузките, които изчезнаха за 2-3 седмици. Мен ме бяха зашили добре и още на 2-3 ден не усещтах шевовете  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт