Порастна вече ЮНСКОТО дете, ще ходи таз година на море

  • 17 158
  • 264
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 458
Привет и от нас
От ходене по разходки и плаж нямам време да седна да драсна някой ред ама си ви чета редовно .С форумчето ми почва деня и таман се наканя да пиша и дребната се събудила и  15-те мин лично време свършили.
Не съм си водила записка,така че ако изтърва някой да не се сърди не е нарочно.

Таталинка добре сте се завърнали.Малката Ени е станала вече една красива госпожица.Снимките са страхотни надявам се,че и емоциите са били такива.За зъбките незнам дали Зимофлора ще помогнат,но моите зъболекари(които са ни и семейни приятели)ме посаветваха да не ползвам тези капки,а зъбките на Йо да ги почиствам всяка вечер с марличка натопена в разтвор от 1:1 3%кислородна вода и чешмяна.

Мама Яна и аз с глас съм се смяла на вашите бели,но това да са ни проблемите.

Коте браво на теб ремонта е станал супер,а сега половинката като се върне да се отдадеш на заслужена почивка.Честити ходещи крачета на принцеса Тея.

Дидка,Любе честити ви придобивки да ви заведат само на хубави места и без произшествия.(и тук е момента да се изфукам ,че и ние се сдобихме с чисто ново на втора ръка Бу).

Чушчице тия мъже всичките все едно една майка ги е раждала,мозъчната им дейност колкото на бебешоците,ама кво да ги правим като са си наши ша си ги гледаме.

Тинтири честито ти христянче и ходещи крачета,и честит ви нов дом .

Бубулиннка да я нацелуваш от мен тая сладка розова кукличка.За хемоглобина хич не ми се вижда нисък ама то май и левкоцитите се гледат не само хемоглобина.

Ани мила и ние сме се запътили на планинска почивка към Родопите,но понеже организацията съм я оставила на мъжа ми та ходенето може и да ни се размине или да стане есента,че като го знам какъв е организиран Joy

Корни мила не се коси стават и такива неща удари му една целувка от мен на тоя сладък Сами.

Сигурно съм забравила някой ама да ме извини.
Сега за нас :
Вече ходим - утре ще раздавам питака,освен това мойта госпйца днес установи,че може и да лази и е като ранен пехотинец Joy
Казва доста думички ,но най вече кака и то на бабите в градинката до блока и е всеобща любимка все си изпросва нещо я бонбонка я бисквитка.Абе гладно няма да остане детето.

Целувки на всички и сори ако е мн дълго

# 46
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здрявейте мами. Да се разпиша и аз, че пропусна ли два, три дни и отиде.
Искам да благодаря на всички за насърчителните думи Таталина, Дуцка и Муцка (ей отрепа ме , ама все едни никове си избарваш и сега тая дуцка и мъцка  Joy), Анитка, Елия благодаря на всички ви момичета. Знам че не съм виновна за падането на Сами, ама само при мисълта, че беше на това място зада ми се моли да го взема и аз не го взех и ми стана гадно. Иначе той е добре вече. Явно студената водичка с която го обливах веднага след като се удари е спряла да отече оченцето. Сега си има малка синина и една малка цепчица, която мисля, че дори няма да осави белег.
Колкото до белите наистина равни нямат тие деца. Мамо Яна и при вас едни чудесии са ставали. Големи истории и аз се развеселих от истириите ти като прочетох какво си писла, че инзи ден не бях чела всичко подробно. Та така ...
Елия честито ви прохождане миличка.
Любе ти пак ще гастролираш значи. И мен ме канят на гастрол края на месеца до Старозагорските бани ама ... в тая връзка я да ви питам аз нещо, може да ме огрее с някаква добра информация. Значи искам много да отида с мъж ми ама да му се не види точно тогава се очаква да ми дойде а първите дни съм повече от ниагарския водопад и не смея носа си да покажа навън камо ли да пътувам. Просто пътуването за мен ще се превърне в постоянно търсене на тоалетна и постоянно притенение да не се омацам .... абе знаете как е. Та иска ми се да си изместя цикъла с 3-4 дни, но незнам как. Мислех противозачатъчни ама докато се начудя и то цикъла ми мина и незнам дали ако ги почна сега ще има ефект. С витамин С знам че става ама не ми се рискува с него я стане я не пък да гълтам витамини ей така. МОля дайте идеи ако се сещате за нещо или ако на някоя от вас се е налагало такова нещо и има опит. Ако измислим нещо ще е супер, че наистина много ми се ходи  Mr. Green
Таталина за притеснението за зъбките най-добре се консултирай със зъболекар. Аз като бях малка си спомням , че зъбите ми от недостик на витамини и флуор май  newsm78 бяха станали на едни тъмни петънца, но пих тогава хапченца флуорин и се махнаха. Най-добър съвет може да ти даде стоматолог ама ти си знаеш. Аз пък на Еми забелязвам, че когато е нещо болна примерно с температура на на няколко от зъбките й цвета става на млечно бели петна. Странно ми е просто в определни ситуации това нещо се обостря и немога да разбера защо така и на какво се дължи. Ама съм подкарала нашия тати да я води на преглед да свиква, че те сега зъбките й са здрави ама все пак трябва да се запознае с обстановката.  Mr. Green
Това е от мен за сега. Лека вечер ви пожелавам мили дами   bouquet

# 47
  • Мнения: 127
Здравейте! Да ви кажа за нашият бонбон. В събота му направихме кръщене. Доста плака, докато не го потопиха във водата. Мокренето много му хареса Wink
Камен проходи на 11 месеца и сега е доста стабилен, пу-пу! Направихме хубав рожден ден с много дечица.
През октомври тръгва на ясла и май трябва лека полека да махаме памперса. Искаше ми се да оставя за другото лято, но на лелите няма да им хареса.
Често ходим на плаж, Камен обожава да се кисне в басейна или да гони вълните по брега. Миналата седмица, обаче хвана коварния вирус с повръщането и сега избягваме морето. Вече се възстановява и хапва всичко.
Камен си има характер и май вече знае какво иска. Плаче, тръшка се, ляга на пода и не става, докато не види, че нещата се развиват в негова полза.
Има 6 зъбчета, но това не му пречи да продължава да суче денонощно.
Всичко най-хубаво от нас и целувки на порасналите бебоци!

# 48
  • София
  • Мнения: 2 227
.............

Чушчице тия мъже всичките все едно една майка ги е раждала,мозъчната им дейност колкото на бебешоците,ама кво да ги правим като са си наши ша си ги гледаме.

..............


Елиа, имам претенции, Марти да е по - умен от баща си Laughing Hug Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 1 750
Добро утро, момичета Simple Smile

И на мен денят ми като при Елиа започва с преглед на темичката ни, вместо вестник Simple Smile
Да се похваля, тихичко, че оченцето на Ени се подобрява и секрета е по-малко. Дано съвсем изчезне, че ми е много мъчно да й гледам красивите очички така слепени. Вчера за пръв път й дадох сок от малини - мама й го направи от наличните в градината. Надявам се да няма негативна реакция и да си ги хапва, че бая имаме. Ягоди още не съм давала. Вие давате ли вече от тези плодове? За ваксината - по принцип госпожицата е герой и не плаче като я боцкат, а и самите ваксини ги приема без никаква промяна в състоянието. Вчера ми се строи малко топла и преди лягане й дадох Панадол за всеки случай.

Подкрепям идеята на Буболина за среща в парка, даже ако тази събота и неделя е хубаво времето може да се организираме. Хайде стегнете се!

Елиа, мерси за хубавите думи, а и за съвете за почистването на зъбките. Ще пробвам и така да видим дали ще изчезнат петънцата.

Корни, по твоят въпрос за изместването на цикъла бях чела нещо, но сега изобщо не се сещам какво беше. Пиеше се май течен аналгин... уф, да не те излъжа. Питай някой гинеколог или в здравния, може някой да знае. Пък, ако не откриеш начин не се терзай толкова, важното е, че ще се разнообразите с мъжа ти. Весело изкарване! Simple Smile

Соня, радвам се, че с Камен сте добре. Пусни снимки като можеш да видим колко голям мъж е станал.

Слънчево зареден ден за всички! Simple Smile

# 50
  • Мнения: 277
Здравейте момичета!
Тук от една седмица валят проливни дъждове, има силен вятър и температурите паднаха много и затова си стоим само в къщи, което се превръща в АД на моменти. Марти иска да излиза навън, а за съжеление това е почти невъзможно. Той вече се справя доста добре с ходенето, на моменти дори тича и аз все се притеснявам да не се "дрънне" някъде, но от това няма спасение.  Hug
Другия четвъртък летим най-после за Варна и до края на август сме си там, ако има мами готови за Варненски срещи ще е чудесно, защото си нямаме приятелчета за игра!
Tatalina , малко със закъснение да ти отговоря Simple Smile Името ми е Десислава, от там Дес - Д3с=D3s. Ти си избери как да ми казваш Laughing Дано Ени, се оправи скоро! Аз ягоди и малини не съм давала, но банан много ядем:) Диня също давам, но пъпеша май не му е по вкуса.
Лек ден на всички!

# 51
  • Мнения: 147
Здравейте!
Кратка съм, понеже ме оревават, ама като няма кога.....
Таталинка, четох някъде, че такива петънца по зъбките може да се получат и от Зимафлуора (поради превишаване на дневните нужди от флуор). Мен именно това ме отказа да давам изобщо.
... С витамин С знам че става ама не ми се рискува с него я стане я не пък да гълтам витамини ей така....
Сега ми светна защо този месец цикълът ми беше малко между другото! Точно по това време ходих на гости на баба, която ме гости с някаква отвара от шипки (накисват се във вода с малко захар). Изпих литри, толкова беше готско. Хем приятно, хем полезно, абе най - дъ бест Wink.
Иначе при нас новото е, че най-сетне се организирахме и ходихме на една поляна край града да си пробваме палатката, дето я имаме от година и половина. Бяхме 10-тина човека; изкарахме си много добре (добре, че другите ми измориха детето, че заспа без проблеми).
Сега стягам багажа, че ще ходим за края на седмицата на село - хем на почивка, хем да храня кокоша гад, че баба е на екскурзия. Горките животинки, добре, че не могат да разкажат Wink...
 

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 15:31 от a witch

# 52
  • Мнения: 1 170
Таталина, не бих давала Флуор-а, освен ако не е наложително Rolling Eyes (има куп обяснения защо е вреден в темата с вредности в Готварския Peace ). И се посъветвай със стоматолог, на когото вярваш. Hug
Елиа , защо миете зъбките с този разтвор? В смисъл, вместо пастичка ли Rolling Eyes ?

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 458
Привет милички
Влизам набързо че така ми се спи,нещо ми пада кръвното напоследък.
Корни миличка нямам и идея как да ти закъснее цикъла ама ти не се отказвай да се поразсееш.Удари едни тъмни панталони,тампон и превръзка и иди си изкарай весело на пук на тъпия цикъл Heart Eyes.

Чушчице мила претенциите ти са напълно оправдани LaughingМоля да ми приемеш извиненията Heart Eyes

Уоч (сори ако саъм сгрешила ника) я кажи каква е таз напитка,че направо ми се напълни устата и да не уморите кокошките от глад ей  Naughty
Polly-Wolly използваме този разтвор вместо паста за зъби и освен зъбките почиствам и всичко останало до което ми разрещат да се докопам.

Ние днес паднахме от спалнята и сме укарасени с една величествена черено синя цицина.

Целувки и спокойна вечер

# 54
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Айде здрасти от мен. Бре, викам някой ще го осени идея как да си забавя циклето, ама тц  Confused. Какво да ви кажа мацки, преди седмица две именно така реших да рискувам и съжалявам много. Бяхме планували с мъжо да ходим в Габрово на Етъра и аз навитак, то взе, че предния ден ми дойде съвсем ненадейно ама си викам, на пък тръгвам. Голяма грешка ви казвам добре, че не забравих да си взема големия пакет мокри кърпи такова чудо изживях не си е работа. Въоръжих се с тъмни дънки и една блузка на кръста евентуално да прикрива инциденти  Embarassed. Тръгнахме с колата не един познат като пропътувахме половината път спряхме за малко и аз викам ... а то не ми тече силно я да сляза от колата ..... такава грешка .... само като се изправих и познайте направо Ниагара ми се стори детска игра  #Cussing out, и после то не беше едно криене в храстите едно чудо абе ужасия ви казвам по едно време мъж ми помисли, че нещо ми се е случило та се бавя толкова. И през цялото време на няколко пъти така ... нямам думи просто цял ден се разнясях с мокри дънки все едно съм се напикала общо взето от Етъра и празника там аз се нагледах най-обстойно всички тоалетни по няколко пъти. Затова категорично няма да отида сега ако не измисля начин да го отложа тоя цикъл. Извинявайте, че ви напълних главите с такива истории, че то на вас са ви малко сигурно  ама тъй ми докривява понякога, че ми е толкова силен. Ама няма как ще се търпи, все си казвам ако го нямаше нямаше да имам и две дечица сега, та не е чак такъв кахър. Айде спирам вече и ако междувременно някой се сети нещо да свирка.   bouquet
Благодаря на всички които ми обърнаха внимание на питанката  Hug.
Бягам момичета да си обръщам внимание на мъжлето, че тоя месец една сметка на телефона навъртях   ooooh!... мани мани, та щял да ми я опрости, ако му обърна внимание като заспят децата  Joy hahaha, та сега отивам да ми опрощават сметката за телефона  Joy hahaha. Айде чао за сега.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 147
Леле, Корни, и да не се обадиш!!! (Барем едни дънки можех да ти намеря Mr. Green ) Следващият път като тръгнеш за насам, свиркай!
Елиа, започвай да тренираш бране на шипки, а като се върне баба, ще поразпитам за рецептата Simple Smile. Ние отскочихме малко до вкъщи докато кокошките са се отдали на следобедна дрямка...

И ето какво открих за хемоглобина, че предният път забравих:
Хемоглобин: g/L
< 1 седмица 154 - 240
1 седмица - 1 месец 127 - 187
1 - 3 месеца 92 - 150
3 - 6 месеца 101 - 129
6 - 12 месеца 107 - 131
1 - 3 години 108 - 128
3 - 6 години 111 - 143
6 - 14 години 118 - 150
> 14 години
момчета: 140 - 180
момичета: 120 - 169

На Деница е 105, което не ме притеснява, но има нисък хематокрит (забравих колко).

Последна редакция: сб, 07 юли 2007, 13:34 от a witch

# 56
  • Мнения: 267
Привет и от мен! Вчера ни нямаше и не успях да се разпиша.Сега съм изпрала едни пердета и чакам да изсъхнат,че имам време,малкият заспа и мога да спокойствие да напиша ред-два,може и повече...

Първо да честитя на Йоаннка прохождането и мама Еliа да ни разкаже после на какво се е спряла малката красавица. То ако не сме ние жените Elia няма кой да ни организира почивката в нашата компания - за това ние ходим проверяваме и запазваме , а после ела да гледаш ,ако не харесат поне мрънкат на спокойствие  Laughing!

Честито кръщене на съкровището на мама Sonya!

Корни голям проблем с тоз цикъл значи, то наистина щом е тъй по-добре поотложете, но преди време аз пробвах с витамин С, малко се забави, незнам при теб ефекта същия ли ще е.

D3s - значи вече сте на педал, чакате само другия четвъртък ,че да си дойдете...

A witch - чудесна информация, винаги съм искала да знам, кое как е,защото педито много,много не обяснява, благодаря за таблицата !  Hug

Люба вече е отпрашила за Варна, дано се забавлява както си му е реда!

Ето малко и за нас:Имах напълно спокойна вечер без пробуждане на Никола от  1г. и 20 дни - представе те си, трябва да го отбележа, нито промрънка нито пожела да суче - събуди се в 5 , и аз също не съм се събудила до тогава - голям КЕФ! Обаче снощи пак си минахме на режима  Sad!
Вчера ходихме на малка разходка в Странджа планина, отбихме се и при баба и дядо - те живеят в едно село до границата, тъй се радва на животните, беше много развълнуват и ентусиазиран .
Айде пердето е готово отивам да го слагам .

# 57
  • София
  • Мнения: 1 750
Здравейте, момичета Simple Smile

На мен ми е малко смотано, може би от жегата... но като излезем довечера в парка може да ми се проветри главата Wink Да ви се похваля, Ени вече се пуска за по няколко крачки сама. Дори в парка онзи ден го направи като носеше една топка в ръцете си. Май си мислеше, че я държа и хич не й направи впечатление, че си върви сама. Та да ви питам, сега ли да направя питката или като започне да си ходи стабилно? Не съм наясно точно с тази част от ритуала и имам нужда от съвета ви Simple Smile

Дес, (това много ми харесва като обръщение) със сигурност във Варна ще си намерите приятелчета, има толкова мацки от там. А ако минавате през София, задължително бройте и двете ни с Ени - ще се радвам да се запознаем. Много весела и слънчева почивка тук ви желая!

а_witch, мерси за таблицата, много полезно инфо  Peace

Поли, мерси за инфото. То аз досега не съм давала въобще от Зимафлуора. Вие как сте с красивия ти малък мъж? Я пусни снимки да ви видим!

Елиа, добре че само с цицина сте се разминали! Бързо да й минава на малакта калпазанка!

Корни, явни при теб положението е сериозно... Дано откриеш начин да се справиш с проблема!

Хубав уикенд ви желая!

# 58
  • Мнения: 1 170
Поли, мерси за инфото. То аз досега не съм давала въобще от Зимафлуора. Вие как сте с красивия ти малък мъж? Я пусни снимки да ви видим!

Ако дадеш на ЛС тел. номер, може и да ти го доведа лично да го видиш Wink . Само ще ти звънна утре със сигурност да ти кажа кога и как (утре) ще дойдем Peace

Корнелия, чувала съм нещо за витамин С, ама... newsm78 .

# 59
  • Мнения: 2 577
Корнишонка, откакто родих цикълът ми стана още по-обилен...направо е страшно! не мога да си помисля да пътувам първите дни. Единственото хубаво нещо е , че вече нябба никакви болки!
Поздрави на всички!

Общи условия

Активация на акаунт