Как да изакам бебето:(

  • 9 343
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 596
Да мокри памперсите често, и пръцка много и се свива

# 16
  • Мнения: 120
И ние имахме проблем със запека - 6 дена не беше акала. Първо пробвахме с термометър но нищо не стана , после я заведохме на доктор и ни показа как става номера с термометъра. Както са казали и другите момичета първо масажче по часовниковата стрелка, после омъзняваш термометъра и го пъхаш и правиш кръгообразни движения, то се усеща когато тръгне... Въпроса е да си търпелива понякога не става веднага. А също докато бъркаш с термометъра трябва да държиш крачетата свити и притиснати към коремчето. Незнам дали стана ясно аз като видях разбрах как става. Успех Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 915
Да мокри памперсите често, и пръцка много и се свива
А коремчето твърдо и подуто ли е?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 504
Здрасти, моята бебка не беше акала 6 дни ...изаках я със сапунче от бебешкото сапунче слагаш  малко парценце в дупето като сапунчето го мокриш и го правиш като свещичка ама тънка и малка, за да влезе...резултата беше 5 минутно акане и то в такова количество, че се уплаших. Моята педиатърка каза, че бебета трябва да се изаквам на 2 3 дена, ако повече от 3 не ака трябва да му се помата....Ние бяхме така 1,5 месеца помагах й да ака ...със сапунчето винаги имаше резултат...И само да ви кажа, че запек се води дори и воднистото ако, при условие, че не е акало дете 5 6 дни и повече...не е задължително да е твърдо и на барабонки...

# 19
  • Мнения: 1 596
благодаря ви,
изаках го със сапун.изрязах една лентичка и с нея.
страх ме е от тези термометри с живак Sad
ще действаме със сапун Simple Smile
сега съм по-спокойна.

# 20
  • Мнения: 4 700
Браво. Сигурно и на него му е олекнало, миличкото.

# 21
Моля кажете ми как да изакам бебето?
Той е на 25 дни.
Беше акал за последно преди 10 дни.
Иначе е на кърма и си яде доста усърдно.
Обадих се на педиатърката и тя каза да му бръкна с термометъра в дупето докато плаче Blush Sad
и щял да се изака.
Аз го направих но нищо не стана.Жал ми е за бебето Sad
Кой знае как се мъчи.
Ако знаете нещо друго ефикасно моля помогнете ми Cry
   Аз го имах същия проблем и ми помогна само термометъра намазан със сапун .Няма страшно, все едно му мереш температурата и задържаш около 2-3мин.

# 22
  • Мнения: 4 915
А акото в какъв вид беше?
Ако е било на сухи топчета, е било запек.

Да не ви става практика да го изакваш така. Не е полезно за детето - мускулите, контролиращи изхождането, стават лениви. Изчаквай поне 6-7 дни, но си мисля, че това е било инцидентно и бебето ще си ака редовно.

# 23
  • Мнения: 5 500
Ох, ще пропусна да коментирам сапун, термометър и мушкато!!!

1. Колко е голямо бебето?
2. Ти имаш ли запек?  Това е важно щом бебето е изцяло на кърма!
3. За изключително кърмените бебета е нормално 1 път на 10 дни и 10 пъти на ден да акат!!!
Може да ядеш сутрин на гладно праскови, кайсии, киви...
Щом пиша достатъчно изобщо не се притеснявай, че не ака, усвоява детето!!!

# 24
  • Мнения: 520
Моля кажете ми как да изакам бебето?
...
Ще ме извиняваш, ама така поставен въпроса ти
асоциира в мен един- единствен отговор-
Ми напъни се по- силно!!! Laughing Laughing Laughing

           
 
И аз си помислих същото  Rolling Eyes

Дано да сте оправили проблема вече, да не се мъчи милото!

# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 099
При моето свещичките облекчиха за малко положението, но дотам. Масажи правя редовно, пак само пръцка и акаше веднъж на 4-5 дни. Започнах да го издържам да пишка и ака, оттогава ревът и постоянното гърчене и пръцкане намаляха драстично. Та не е трудно да се опита и това, преди да се вкарат в действие термометри и сапуни. Peace

# 26
  • Мнения: 1 596
благодаря ви,
вече си ака от самосебе си.
дано да продължи така.

Общи условия

Активация на акаунт