Запушени канали,кърмата спря

  • 1 004
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 721
Здравейте Бг мамита, отново се обръщам за съвет към вас като се надявам да ми помогнете ,защото съм много отчаяна .
От 1 седмица едната ми гърда се запушва,но всичко отминава в рамките на поо малко от ден , от вчера вечерта обаче положението е много зле . Събудих се от болки, цялата гърда беше на бабуни и буци ,болката беше ужасяваща. Малкия пие от нея такаче не си обяснавам защо така се получи. Буците си седят макар и по малко ,но никакво мляко не иска да потече едвам изцеждам 20 мл в рамките на 5 часа цедене . Правя си топли компреси и душове ,но не помага кърмата не иска да потече Disappointed Relievedмоля ви помагайте ,не ми се иска да отбивам бебчо толкова рано ( на 3 месеца е ) Tired Face

# 1
  • Мнения: 8 799
аз съм имла такива бабуни в род дом, никой не ме беше научил, че трябва да цедя по малко, и кърмата ми дойде изведнъж. Една яка акушерка като ме почна, нещо като масаж  и успя да разбие буците, но това болеше повече от раждане. И все пак помогна, иначе може да се получат неприятности.
Успя да ми направи много повече проходими каналчета, отколкото преди 'масажа', с просто око се виждаше разликата като ако изцедиш.
Не знаех, че и на третия месец може да се случи.

# 2
  • Мнения: 2 721
За жалост може , предполагам проблема дойде от това,че гърдите ми произвеждат повече кърма от колкото той може да изпие,а и от както влязохме в 3я месец стана много разсеян,цокне 5 минути и започне да се оглежда или пък ми се усмихва до като яде Heartнадявам се всичко да отмине и бебчо да си пие нормално ,ще се опитам да не се цедя,благодаря за отговора
аз съм имла такива бабуни в род дом, никой не ме беше научил, че трябва да цедя по малко, и кърмата ми дойде изведнъж. Една яка акушерка като ме почна, нещо като масаж  и успя да разбие буците, но това болеше повече от раждане. И все пак помогна, иначе може да се получат неприятности.
Успя да ми направи много повече проходими каналчета, отколкото преди 'масажа', с просто око се виждаше разликата като ако изцедиш.
Не знаех, че и на третия месец може да се случи.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Пий таблетки лецитин.

# 4
  • Мнения: 2 699
Най-добреят начин за отпушване е някой да бозае. Като не иска бебчо, нека да се пробва някой друг. Преди години такъв съвет получи моя приятелка, която беше пред мастит. Мъжът и успя да оправи проблема за 2-3 дена.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 363
Кърми на поискване, не по час.
На мен много ми беше помогнал компрес със зелев лист. Направо не можех да повярвам, че такава "глупост" ще има такъв ефект. Взимаш от прясна зелка лист и му махаш по-големите жилки. Начукваш го, да си отпусне сока, и го слагаш в сутиена на мястото на бучката. Аз го сменявах през няколко часа с нов. Ами да, ще миришеш на зелка ден два, но ще си решиш проблема.
Лецитин сщо пиех, но по 5-6 капсули на ден, не както пише по опаковките по 2-3 някъде. За няколко дни нищо няма да ти стане.
Продължи с топлите компреси преди кърмене само.

# 6
  • Мнения: 2 721
Днес ще купя една зелка и ще пробвам дано има ефект ,а лецитина не знам дали ще го намеря тук тъйкато живеем в чужбина ,кърмим се на поискване ,благодаряза отговора
Кърми на поискване, не по час.
На мен много ми беше помогнал компрес със зелев лист. Направо не можех да повярвам, че такава "глупост" ще има такъв ефект. Взимаш от прясна зелка лист и му махаш по-големите жилки. Начукваш го, да си отпусне сока, и го слагаш в сутиена на мястото на бучката. Аз го сменявах през няколко часа с нов. Ами да, ще миришеш на зелка ден два, но ще си решиш проблема.
Лецитин сщо пиех, но по 5-6 капсули на ден, не както пише по опаковките по 2-3 някъде. За няколко дни нищо няма да ти стане.
Продължи с топлите компреси преди кърмене само.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 236
По-нагоре са ти писали за лецитин. Вземи си задължително и пий, защото да седиш с буците изобщо не е ок. Ще си докараш сериозен проблем. Аз навремето стигнах до абсцес от много чудене. Топли душове, масажи, зелеви листа, но и лецитин 1200 мг по три на ден. И не го спирай, дори да се разнесе буцата, може да го намалиш. Пий профилактично, щом си склонна към запушвания.

# 8
  • Мнения: 2 721
За това ли става на въпрос ,защото никаде не пише за кърмене или нещо подобно и не знам дали е това
По-нагоре са ти писали за лецитин. Вземи си задължително и пий, защото да седиш с буците изобщо не е ок. Ще си докараш сериозен проблем. Аз навремето стигнах до абсцес от много чудене. Топли душове, масажи, зелеви листа, но и лецитин 1200 мг по три на ден. И не го спирай, дори да се разнесе буцата, може да го намалиш. Пий профилактично, щом си склонна към запушвания.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Точно това, да. Не пише, че е за такива проблеми, но върши страхотна работа. Предотвратява мастните отлагания по каналите, оттам и запушванията. За съжаление късно разбрах за него, когато белята беше станала, но пък след това ме спасяваше многократно от запушвания и буци.

# 10
  • Мнения: 2 721
Здравейте ,оказа се ,че съм в начален стадии на мастит , приемам антибиотик, въпроса ми е имах темп.38,3° от болната гърда изтичаше от едно от каналчетата нещо като сгъстена кърма лепкаво и вуднага отидох на лекар, приемам антибиотика както са ми казали ,но днес забелязах че от същото това канялче кърмата която изтича е гъста и зеленикава вкуса й е солен , явно това е гной изтича само от това каналче ,изцедих колкото можах и сега консистенцията е като на кърма но все още е солено , не знам мога ли да кърмя от тази гърда изобщо в този случай, лекарката ми щаза ,че е задължително да се цедя и малкия да пие по често ,но в този случай с тази гной ??

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ако те притеснява не кърми от тази страна, но цеди задължително. Разнесоха ли се бучките?

# 12
  • Мнения: 2 721
Да всичко беше наред и аз реших 2 вечери преди лягане да пропусна цеденето мислейки си ,че всичко е наред
и вечерта се събудих с температура и бучки , така си докарах мастит 🤯
Ако те притеснява не кърми от тази страна, но цеди задължително. Разнесоха ли се бучките?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ще мине. Важното е, че си взела мерки навреме. Имай предвид обаче, че веднъж щом се е получило запушване значи каналите са склонни към такава беля и е нужно внимание. Пий си лецитина редовно, може да намалиш на 1 капсула дневно, но не го пропускай и не пропускай нощните кърмения/цедене. Ако цедиш само до облекчаване или колкото ти е нужно, за да не си докараш пък хиперлактация. Абе сложно е. Като се сетя за първите 6 месеца и проблемите с кърменето ми се изправя косата. Но минава и заминава, няма страшно.

# 14
  • Мнения: 2 721
Да,благодаря за подкрепата и за много години 🙂🥂
Ще мине. Важното е, че си взела мерки навреме. Имай предвид обаче, че веднъж щом се е получило запушване значи каналите са склонни към такава беля и е нужно внимание. Пий си лецитина редовно, може да намалиш на 1 капсула дневно, но не го пропускай и не пропускай нощните кърмения/цедене. Ако цедиш само до облекчаване или колкото ти е нужно, за да не си докараш пък хиперлактация. Абе сложно е. Като се сетя за първите 6 месеца и проблемите с кърменето ми се изправя косата. Но минава и заминава, няма страшно.

Общи условия

Активация на акаунт