Забрана за пушене на обществени места

  • 5 330
  • 161
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 099
Когато слушам чалга (упс!-кахърен фолк(лор)) съм пила. Когато съм пила - пуша. Това - макар и рядко - се случва на определени обществени места.

Иначе съм "за".

# 16
  • Мнения: 150
Кои обществени места се имат предвид? И в парка ли ще ми забраните да пуша? И как ще ми забраните да употребявам нещо, което се продава свободно по магазините? Омръзнаха ми всички тези истерии против пушачите! Аз да ви попитам - вие кога ще си спрете автомобилите от движение, тъй като са замърсители на околната среда (дори и на обществените места, за ваш ужас)?

# 17
  • Мнения: 966
Кои обществени места се имат предвид? И в парка ли ще ми забраните да пуша? И как ще ми забраните да употребявам нещо, което се продава свободно по магазините? Омръзнаха ми всички тези истерии против пушачите! Аз да ви попитам - вие кога ще си спрете автомобилите от движение, тъй като са замърсители на околната среда (дори и на обществените места, за ваш ужас)?

Tyk v Canada ako piesh bira v parc globata e okolo 150$ Shocked Shocked Shocked. Pri tova dori za malka biri4ka 350ml ne stava vapros za napivane, taka 4e nqma da se y4ydq da zabranqt i sigarite. Togava shte si pyshim samo na balkona nali e 4astna sobstvenost Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 18
  • Мнения: 4 915
.....И как ще ми забраните да употребявам нещо, което се продава свободно по магазините? Омръзнаха ми всички тези истерии против пушачите! Аз да ви попитам - вие кога ще си спрете автомобилите от движение, тъй като са замърсители на околната среда (дори и на обществените места, за ваш ужас)?

...Не всичко, което се продава по магазините, означава, че е свободно за употреба навсякъде и от всички.
Пример - асортимента на оръжейните магазини.  Wink

Парадоксът с цигарите и алкохолът е този, че са доказани вещества, към които се създава зависимост и има негативни последици върху здравето. А са един вид легализиран наркотик. Но от който държавата печели много. Ако не бяха здравни организации, дела, завеждани от заболели и т.н., никой нямаше да пипне тези два ресурса на огромни постъпления за хазната.

Друго вещество, към което има зависимост, и си е легално, е кофеинът. Но засега няма доказана вреда върху човешкия организъм като цяло от консумацията му. Нито пък вреди на околните, които са избрали да не консумират кофеин-съдържащи.

И да се върна на приказката си...Тай като държавата не може (а и не желае вероятно) да си изпразни касичката, търси компромисно решение, като ограничава местата за "ползване" на цигарите. Което означава, че не ти забранява да пушиш, но един вид ти забранява да опушваш другите.

Въпросът с автомобилите е съвсем различен. Всъщност, торовете от кравите са най-големите замърсители на въздуха, та докато дойде ред да се притесняваме сериозно за автомобилните газове, току-виж вече и петролът се изчерпал, и еко-горивата са станали масови...Все пак по отношение на замърсяването от автомобилите се работи - търсят се еко-алтернативи, но по отношение на тютюна такова нещо няма.

# 19
  • Мнения: 1 616
Не одобрявам. И аз съм на мението на Ерика. И ми писна от "толерантността" на непушачите - през ден-два никнат теми за вредата от тютюнопушенето, за толерантността... Айде няма нужда - пушенето е едно от малкото ми удоволствия, затова съм против да ми се забранява свободното тютюнопушене! Naughty

# 20
  • Мнения: 4 915
Добре, че критерият "какво е кеф някому" не е водещ при въвеждането на закони.   Tired

# 21
  • Мнения: 1 299
Аз съм твърдо ЗА такава забрана, не само в България, ами навсякъде по света Peace

# 22
  • Мнения: 1 488
Кои обществени места се имат предвид? И в парка ли ще ми забраните да пуша? И как ще ми забраните да употребявам нещо, което се продава свободно по магазините? Омръзнаха ми всички тези истерии против пушачите! Аз да ви попитам - вие кога ще си спрете автомобилите от движение, тъй като са замърсители на околната среда (дори и на обществените места, за ваш ужас)?

Става въпрос за затворени пространства. На улицата, в парка и в заведения и други места, в които повече от 50 % от стените са отворени, може да се пуши. А също например в ресторант, който има и отворена градина. В градината може да се пуши.

# 23
  • Мнения: 14 654
И в парка ли ще ми забраните да пуша?
В парка не бих, но бих ти забранила да пушиш на детската площадка и на автобусната спирка. Но понеже не определям аз, ще можеш да си пушиш навсякъде- дори в асансьора - никой нищо няма да ти направи.

# 24
  • Мнения: 6 904
Става въпрос за затворени пространства. На улицата, в парка и в заведения и други места, в които повече от 50 % от стените са отворени, може да се пуши. А също например в ресторант, който има и отворена градина. В градината може да се пуши.
Именно. Но защо да си направят труда да прочетат вместо да почнат веднага да се правят на много ощетени Laughing
Иначе определено съм за такава забрана. Крайно време е да се престане с всичката толерантност към пушачите.

# 25
  • Мнения: 343
Категорично ЗА. Глобите трябва да са големи, а контролът - ефективен.

# 26
  • Мнения: 1 775
Може да пуша, но никой не е длъжен да се съобразява с моя кеф, особено ако му разсипва здравето. За забраната съм.

# 27
  • Мнения: 146
Макар, че съм пушач - одобрявам такава забрана. Вкъщи не пуша и се дразня, когато някой съсед излезе на терасата и целия му дим се вмъква в стаята ни. Да се пушат вкъщи под аспиратора...

# 28
  • Мнения: 7 418
  Бих наредила,даже и по градинките,да се пита,дали хората наоколо нямат нищо против да запалиш.
  Много мразя,някой да седне до мен на пейката(или да застане до мен на спирката) и да ме опуши цялата,както и детето ми! #Cussing out

# 29
  • София
  • Мнения: 4 423
Не одобрявам. И аз съм на мението на Ерика. И ми писна от "толерантността" на непушачите - през ден-два никнат теми за вредата от тютюнопушенето, за толерантността... Айде няма нужда - пушенето е едно от малкото ми удоволствия, затова съм против да ми се забранява свободното тютюнопушене! Naughty
Peace
А в градинката въздуха не могат да ми вземат, ще си пуша колкото си искам, има пейки навсякъде! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт