ПРОДЪЛЖИТЕЛНО КЪРВЕНЕ В 4-ТА СЕДМИЦА. ПОМОГНЕТЕ!

  • 14 829
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Mariam777, почивай си, и не се притеснявай излишно!
Желая ти спокойна бременност! Дано всичко е наред при селдващия преглед!

# 16
  • Мнения: 79
Явно винаги ще има нещо ново, което трябва да научим и през което трябва да минем.
Голямата ми дъщеря е на 7 години и ми е супер помощница:)
Сега само почивам и чакам да се случи нещо ново и да разбера, че бебето е добре.
РС- то ми остава единственото забавление и думите, които прочетох ме накараха да се захиля сама пред компа  Grinning
Мислех си, че с две деца вече знам всичко... освен това съм жилава балканджийка, но това преживяване признавам си ме шашна.
Благодаря ви сърдечно за подкрепата, която ми изпратихте защото беше за мен много ценна и точно в подходящият момент!
 Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 3 069
Аз бих ти препоръчала незабавно да се упътиш към 1-та болница.Недей да стоиш в очакване и неведение.А и тук за това не можем да ти помогнем.Трябва ти акушер-гинеколог.Спешно.
Ако трябва ще ти се влива Магнезий денонощно за да се запази бременноста.В къщи няма как.
Успех!
А и не си писала от кой град си, за да се включат майчета от там.

# 18
  • Мнения: 79
И аз така си помислих преди няколко дни, тоест на вторият ден от кървенето.
Една позната мина през това преди седмица и я вкараха в болница за 3 дни на системи и се оправи.
Но не знам защо мен не ме искат, посещението в спешният център беше без резултатно.
Днес отново кървя, но утре имам час при една от добрите гинеколожки в града и се надявам да разбера нещо ново.
Сега живея в Ямбол.
През последните дни осъзнах, като че ли по ясно, че живота и на родените и на не родените  ми деца постоянно и всеки миг зависи от Бог и това ме успокоява.
Та пия си Дуфастона, лежа и се моля Бог да се погрижи за останалото.

# 19
  • Мнения: 34
Здравей и от мен!!! И аз имах зацапване в 5 г.с,бях на лекар и ми казаха че се вижда само плоден сак ,но не и ембрион и не ми остава нищо друго освен да чакам. Confused Така след 1 седмица изпълнена със притеснения и сълзи ,посетих отново лекаря си и видяхме така очакваната точица и сърдечна дейност.След появата му кървенето изчезна веднагал.Сега съм в 15 г.с и засега всичко е наред.Сигурна съм че и при теб нещата ще се оправвят,трябва да го вярваш!!!!!!
Пращам ти част от моята положителна енергия и мислено съм с теб!!!!!!Желая ти късмет!!!!! Praynig

# 20
  • Мнения: 79
Благодаря отново!
Утре съм на гинеколог и с нетърпение очаквам да видя нещо ново.
Сега съм по спокойна като разбрах, че и други са минали по този път.
В началото си мислех, че всичко е ясно и че фактите непременно говорят за начало на спонтанен аборт.
Сега имам повече поводи да вярвам и да се моля.
Благодаря на всички, които писаха и ме окуражиха в трудното време!
Бъдете здрави и вие и децата ви!!!

# 21
  • Мнения: 578
И аз да се включа, защото имах същия проблем и знам какво е да трепериш. На мен ми се появи кървене, точно когато трябваше да ми се появи цикъла. Изобщо не заподозрях, че съм бременна. Обаче като си остана такова слабо и продължително си направих тест и разбрах, че съм бременна. Отидох в спешен кабинет и се оказа, че наистина е така. Предписаха ми но-шпа, но от него кървенето не спря. После се наложи да пия и Утрогестан и но-шпа едновременно. И така ту ми спираше кървенето, ту се появяваше, а и много повръщах и трудно задържах лекарствата. Затова се наложи да остана една седмица в болница на лечение, след което кървенето ми спря и всичко беше ОК Grinning Така, че много е важно да попаднеш на свестен лекар и да вземе необходимите мерки. Защото само да те преглеждат постоянно също е опасно Sad

# 22
  • Мнения: 79
Да, наистина свестният лекар е супер важен, но трудно се намира хем да е добър специалист, хем да е добър човек
Днес бях на преглед при гинеколожка, за която имах много добри отзиви, но чаках цяла седмица докато ми дойде реда.
Но пък си струваше  Grinning
За няколко минути повече ми вдъхна увереност и ме успокои, излязох си от кабинета усмихната въпреки, че не видях така очакваната туптяща точка.
Все пак с вагинален видеозон видяхме плодният сак, който е малко по малък от нормалното, но.... вътре имаше ембрион Grinning
Едното ми момиче се роди 3.800 а другото 5.00кг... странно ми стана че плодният сак е по малък от нормалното, но няма да се задълбавам в това.
Все още не успяхме да видим туптения, но лекарката каза, че след 10 дни всичко ще е ясно.
Междувременно днес е третият ми ден на но-шпа  и дуфастон и ми се струва, че кръвта е мнооого по- малко.
Надявам се утре да спре.
Но забравих да попитам когато кръвта спре това значи ли, че рискът е преминал?
Сега съм си обещала 10 дни да пазя леглото, без повече прегледи и с повече търпение и позитивни мисли за това човече което големее в мен Grinning
 red_devil дано да сте здрави и всичко от сега нататък да ви тече като по вода!
Никога преди не бях чувала за толкова много майки, които са минали през този проблем успешно.
Благодаря, че споделихте и ми вдъхнахте увереност!

# 23
  • Мнения: 4 700
Радвам се, че всичко е наред. И дано така да бъде и zа напред. Стискам палци другият път да видиШ вече сърчицето.  Hug

Но забравих да попитам когато кръвта спре това значи ли, че рискът е преминал?

За съжаление отговорът ми е не. Загубих бебето си, въпреки че zацапването ми спря.  Cry

Зависи много от причината zа кървенето. Ако проблемът е бил в прогестерона, кървенето би трябвало да спре сега, когато вzемаШ дуфастон. Освен това лекарката, която ме при в спеШното ми каzа тогава, че не е zадължително кървенето да е от плода. Въzможно било да е от Шийката на матката, която по време на бременност се раzтяга и т.н. Така че не се притеснявай така. Зареди се с поzитивни мисли и така до след 10 дни, когато Ще видиШ тупкаЩото сърчице.   bouquet

# 24
  • Мнения: X
Успокой се  Hug

За да ти вдъхна малко надежда - аз кървях през цялата си последна бременност. Не зацапвах - кървях. Имах периоди, през които пакет превръзки отиваше за по-малко от 2 дена...и така почти до края. Кръвта беше винаги ярко червена. Родих здраво доносено бебе, макар и малко мъничко на тегло(2.5кг)


Ех, къде беше да вдъхнеш малко увереност и на мен, когато и моята ярко червена кръв не спираше. За четири седмици почти се бях предала, умирах от ужас да отида до тоалетната и мислех, че това е краят. И не познавах нито една бременна, която да кърви така и да ми вдъхне увереност. Да ти е живо и здраво детенце.   bouquet

На авторката на темата - пожелавам ти всичко да мине бързо и да не се отчайваш. Зареди се само с позитивни мисли, колкото и трудно да звучи в някои моменти. Аз си правех терапия, като гледах бебешки сайтове и си планирах разни покупки, защото първите дни от кървенето ровех само за теми за кървене и зацапване и четях и се страхувах. Накрая си казах, че бебето е инатливо като мен и ще се преборим. Сега, след 4 месеца, вече почти не си спомням за този период. Сигурна съм, че и при теб ще отмине.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 79
И аз за първите два дни от кървенето се потопих в статии за спонтанен аборт и извънматочна бременност и умът ми беше завладян от зли мисли и страха беше постоянно на вратата ми.
Наистина сайта БГ мама е супер а форума е невероятен, защото съм се ровила из нета и съм чела в някои форуми, където хората си изразходват лошата енергия и се лекуват от собственият си стрес като обиждат останалите.
Не мога да разбера само как се постига този подбор и контрол в този форум та всички изказвания (които прочетох до сега) са толкова позитивни и насърчителни Thinking
За мен това беше ценно защото се само изолирах в къщи, не успях да намеря свестен лекар в първите дни и бях лесна плячка за лошите мисли.
На вторият ден от кървенето му изревах един рев и кървенето се увеличи, лесно е човек да изпадне в депресия в такъв момент.
Та срещата ми с вас момичета (макар и виртуална) ме освести   bouquetи ми помогна да погледна нещата от друг ъгъл.
Сега да сядам пред РС то за мен е награда след дългото лежане Grinning

# 26
  • Мнения: 219
Здравей миличка,
лежане му е майката!!! Ще ставаш само до тоалетната. Имам една позната ,която така кървеше ,че я готвеха за куртаж, но при строг постелен  режим се оправи и си запази бременността.
От сърце ти пожелавам лека и безпроблемна бременност!!!! И скоро да видите сърчице  Heart Eyes Hug  bouquet

# 27
  • Мнения: 79
АМИИИИН!
Благодаря ти  mcheuz!
От твоите уста в божиите уши  Grinning
За първи път през живота си прекарвам толкова време в леглото... Joy
Всъщност не е толкова лошо.
А освен всичко друго, мъжа ми е станал за една седмица истински чистник, защото сега се налага той да чисти... Hug

# 28
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Mariam777, аз прокървих в 5 г.с., няма да ти казвам в каква паника изпаднах. Всички лекари ми казваха, че това което мога да направя е да съм спокойна и да си лежа. Това ми е най-дългото и досадно лежане,  в допълнение изпих една камара но шпа и дуфастон, надупчиха ми дупето с инекции с женски хормони, но си заслужаваше!

# 29
  • Мнения: X
Радвам се, че мога да ти вдъхна малко кураж, защото когато аз кървях, нямаше кой.
Всички истории, които четях бяха или за леко зацапване или за кървене с фатален край.
Един месец ставах само до тоалетната, а любимият ми носеше храната в леглото, гледаше кучето, чистеше и работеше. Беше му доста трудно, но той беше категоричен, че втори път в болница няма да влизам и той ще ме гледа. Тогава ми се искаше поне една жена да има да ме окуражи, лекарите нищо не казваха, те работата си я вършеха - инжекции, лекарства и каквото стане...

Даже писах по темата: http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-desi/p2859.html
И за любимия благодарности: http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-desi/p2859.html

Общи условия

Активация на акаунт