Колко бира мога да пия?

  • 4 601
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 432
Може6 да пие6 до ДВЕ бири на ден,без никакъв алкохол да стигне до кърмата ти.Сега сигурно ще ме разпънете ,но е вярно.Около мен има цяла банда доктори  вклю4ително съпружието.Ли4но а зпия без да се замислям ,понеже ми е разрешено. Wink Бъди спокойна  Peace

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 21:06 от Witchy

# 16
  • Мнения: 1 596
Може6 да пие6 до ДВЕ бири на ден,без никакъв алкохол да стигне до кърмата ти.Сега сигурно ще ме разпънете ,но е вярно.Около мен има цяла банда доктори  вклю4ително съпужието.Ли4но а зпия без да се замислям ,понеже ми е разрешено. Wink Бъди спокойна  Peace

е,това вече е успокояващо Blush Simple Smile

# 17
  • Мнения: 521
Бира може да се пие по една чаша. И без това организма ни има нужда от течности. Аз я почнах няколко седмици преди да родя. И затова родих в най-голямата жега и малко по-рано!
Наздраве - и то само със Загорка. На мойта фигура ще и спестя картофките  Grinning  Grinning

# 18
  • Мнения: 215
Не знам за количеството, но някъде четох че може след като си кърмила да си пийнеш, за да минат около 2 часа преди другото кърмене, за да може да се разгради алкохола и да не стигне до бебето чрез кърмата. Аз лично си пийвам почти всяка вечер около 2 водни чаши биричка и не мисля че се отразява на бебка по някакъв начин. Наздраве на всички пиещи мами!Че то в тия жеги не се издържа. Как да не изпиеш една бира. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 208
Аз пия всеки ден по 1 чаша за обяд и 1 за вечеря .Веднага след като съм нахранила него разбира се . Така си поддържам нивото на кармата, иначе има опасност да спре.

# 20
# 21
# 22
  • Мнения: 867
Ами мацки и аз като Уитчи пия напоследък по 2 на ден. Обаче си пийвах и когато тя беше съвсем малка, а и през бременността. Дали не е привикнала, та не и се отразява Laughing Майтап, ама не мисля че и да се предава малко  ще навреди толкова.

# 23
  • Мнения: 1 321
Айде Наздраве  beer cheersи от мен пийвате по малко биричка и не му мислете чак пък толкоз. Laughing
Вчера малко мъж ми ме ядоса и аз взех че се понапих малко май с тая бирка..... #Crazy Mr. Green

# 24
  • Мнения: 521
Една приятелка сподели, че е пила бира през цялата бременност, и после докато е кърмила - а това е правила до 1 година на бебчо!

# 25
  • Мнения: 842
Вечер пия по една безалкохолна бира, хем за разхлаждане, хем за стимулиране на лактацията. Понякога, обаче си позволявам една малка (от 330 мл) алкохолна и не съм забелязала на бебчо да му се отразява по някакъв начин - нито става много сънлив, нито пък превъзбуден. Така че - споко  Peace

# 26
  • Мнения: 439
По една Бирка не вреди, виж със сладкото не е така. Веднъж изядох половин кутия бонбони от лйюбимите ми Черноморец и детето цял ден мрънка, рева и неможа да се успокои да поспинка. Миличките, какво им причиняваме.

# 27
  • Мнения: 1 117
Понякога си пийвам по една чаша бира Simple Smile

# 28
  • Мнения: 190
И аз си пия по една бира - по-често малка, понякога голяма...Преди мешах безалкохолната с алкохолна- пак не е лошо. Обаче и аз много се тревожех да не впиянча Ирма и, срам не срам, попитах педиатърката - тя каза, че от малко алкохол нищо няма да й стане, най-много да спи повече /такова влияние не съм забелязала Mr. Green/ Пък за мене чаша бира си е малко алкохол. Сега пийвам и по половин чаша бяло вино с тоник...Хайде наздраве!

# 29
  • Мнения: 4 915
В кърмата преминава приблизително същото количество алкохол, което е преминало в кръвообръщението на майката.

Ако желаете да е безопасно пиенето на алкохол, бил той и бира, за бебето - изчакайте да се поизчисти от кърмата. Ето тук има таблица според килограмите на майката и приетото количество алкохол: http://www.cfpc.ca/cfp/2002/Jan/vol48-jan-clinical-1.asp

В същата статия се споменава, че въпреки, че бирата спомага за лактацията, води пък до намалена с 23% консумация на мляко от децата. 
Това е посочено и в други статии.
Повишеното съдържание на алкохол в кърмата води до намалена консумация и риск от спадане на теглото на бебето.
Алкохолът като цяло води до намаляване на лактацията.

Аз си позволявам от време навреме по 1 чаша или по една малка бира вечер, след като съм кърмила бебето, и то заспива. Или след като току-що съм го нахранила и до следващото кърмене има доста време, пак вечер се случва. Но е 1-2 пъти в седмицата.

Принципно изчаквайте поне 2-3 часа след пиенето на алкохол. И не го практикувайте всекидневно.

На който му се чете още:
http://www.kellymom.com/health/lifestyle/alcohol.html

Вижте и линковете на края на статията.

Общи условия

Активация на акаунт