За и против покупката на нова кола?

  • 29 431
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
от гледната точка на моя джоб - по-добре стара. новите коли си искат поддръжка в специализираните сервизи, за да им важи гаранцията. а там и частите, и трудът, и консумативите, са доста по-скъпи.  Confused също като цяло , частите за новите коли са по-скъпи, отколкото за старите.

# 16
  • Мнения: 4 300
Тука май всички стари коли ги изкарахте абсолютни бараки. Нашата например за последната година не ни е струвала повече от 250 лв за ремонт. А може и толкова да няма.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Интересно Simple Smile Хората, които считат, че е по-смислено да се купи кола на няколко години, дават поне по 4-5 аргумента в подкрепа на твърдението си. Отсрещната страна казва просто "ми новото си е ново" Laughing
А финасовият аспект не е хич, ама хич за изключване. Аз разбирам да е разлика от порядъка на 20-25 %, няма хич и да го мисля. Но говорим за спад в цената в размер на над 50% само за 2 години, бе хора, това не ви ли се струва ненормално Rolling Eyes Старите също се обезценяват, разбира се, но изобщо не с такива темпове Naughty
Да, мога да си го позволя, не е в това въпросът...Има ли смисъл, се питам newsm78
Херелина, поддръжката на новите коли е всъщност безплатна, защото имат гаранция Wink Но дали това е достатъчно, за да ти избие лизинга и огромното каско...Аз лично се съмнявам. Карала съм употребявана кола и знам колко й е поддръжката. Е, не е 500 лева месечно!

# 18
  • Мнения: 4 546
оо, не  Naughty смяната на маслото напирмер не ти е безплатна, дори и колата да ти е в гаранция. и разни други такива рутинни неща, но не ги помня. ако решите да купувате нова кола, четете какво точно включва гаранцията. далеч не е всичко. ако не се лъжа,гаранцията важи само 1 година, но , ако се развали нещо, много вероятно е съответната част да се намери само в сервиза, който обслужва гаранционните коли. и съответно-  излиза ти доста солено

# 19
  • Мнения: 1 172
оо, не  Naughty смяната на маслото напирмер не ти е безплатна, дори и колата да ти е в гаранция. и разни други такива рутинни неща, но не ги помня. ако решите да купувате нова кола, четете какво точно включва гаранцията. далеч не е всичко. ако не се лъжа,гаранцията важи само 1 година, но , ако се развали нещо, много вероятно е съответната част да се намери само в сервиза, който обслужва гаранционните коли. и съответно-  излиза ти доста солено
За това си абсолютно права. Гаранцията важи при определени условия. Ако на кола, която е извън гаранция, можеш да си позволиш да смениш маслото на 11000, не на 10 000 км, то с гаранционна кола нямаш такава опция - или смяна на консумативите по план, в определен сервиз с определени такива и т.н. или "чао, гаранция".
Що се отнася до застраховките - не всяка компания застрахова всякакви автомобили, купени на лизинг. Доколкото съм проучвала преди 2 години, основният фактор е каква е началната ти вноска - дали примерно е 30% от стойността на автомобила и останалото на лизинг, или и 0%.
Новото си е ново , да. Но не винаги това значи сигурно, здраво и сполучливо избрано.

# 20
  • Мнения: 46 518
Какво мислите за чисто новите коли? Заслужават ли си инвестицията? Може ли изобщо да се говори за инвестиция, при положение, че в момента, в който колата излезне от магазина, цената й вече е с 30% надолу, а след 2-3 години, когато гаранцията изтича, се е обезценила вече над 50 % ...

Точно заради това не мисля, че си заслужава.
Не мисля, че има разлика в усещането м/у нова кола и такава на 5-6 г., а разликата в цената е огромна.

# 21
  • Мнения: 1 417
Моя мъж и всичките ни приятели /с прилични финансови възможности/ са категорични, че нова кола от магазина си е чисто набутване, точно защото излезе ли от там и цената и е паднала. Кола на 2г. може да е в отлично състояние, пък и тъкмо ако е имала някой дефект вече ще е излязъл на яве, а цената и ще е далече под тази в магазина.
Наш приятел си купи Волво от магазина, после Сааб от магазина - е те тия коли от сервиза не излизаха, без да са претърпели ПТП, все нещо не им беше на ред, така че гаранция няма.
За нас избора е кола на 2-3 г. от висок клас Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Моя мъж и всичките ни приятели /с прилични финансови възможности/ са категорични, че нова кола от магазина си е чисто набутване,
Е, разгеле, намери се и мъж на моето мнение. Миши, дай да ги свържем нашите на лични, че моят ме залива с линкове на "изгодни" оферти Twisted Evil

# 23
  • София
  • Мнения: 8 282
Интересно Simple Smile Хората, които считат, че е по-смислено да се купи кола на няколко години, дават поне по 4-5 аргумента в подкрепа на твърдението си. Отсрещната страна казва просто "ми новото си е ново" Laughing
А финасовият аспект не е хич, ама хич за изключване. Аз разбирам да е разлика от порядъка на 20-25 %, няма хич и да го мисля. Но говорим за спад в цената в размер на над 50% само за 2 години, бе хора, това не ви ли се струва ненормално Rolling Eyes Старите също се обезценяват, разбира се, но изобщо не с такива темпове Naughty
Да, мога да си го позволя, не е в това въпросът...Има ли смисъл, се питам newsm78
Херелина, поддръжката на новите коли е всъщност безплатна, защото имат гаранция Wink Но дали това е достатъчно, за да ти избие лизинга и огромното каско...Аз лично се съмнявам. Карала съм употребявана кола и знам колко й е поддръжката. Е, не е 500 лева месечно!

Ето ти няколко причини (цифрите са примерни):
1. "новото си е ново" Simple Smile
2. Цената е 27 000 а даваш на куп 6 000 и получаваш НОВАТАкола. А не 15 000 за нов внос(въпреки че това кето са ви предлижили е по-добро от всичкокоето се внася по къщите)
3. Даваш 1300 за застраховка, за старата ще е е към 800.
, но спестяваш си:
1. първо началните ремонти масло, нови гуми, да я види някой "майстор", който да ти потвърди "колко е перфектна".
2. обаче я заведеш още няколко пъти на майстор за 2-3 месеца
3. Риска да те зареже на пътя е голям.
4. Все пак в фирмените сервизи по подръжката няма да легнат да я ремонтират, ако не поне да се разпада (и в Бг а и в Гемания чух че е така), тоестна теб може да ти се струва, че нещо не наред но там ти казват перфектно е.
5. Новата кола е по-сигурна.
6. Мирише различно (спомням си как бе реагирала 1,5 годишната дъщеря на едни приятели когато баща й докара нова кола)

в крайна сметка всеки си решава за какво иам пари и как ще ги похарчи.
Аз ако имам 30 000 бих ги похарчила за среден клас кола отколкото за висок на старо.(падам си по малките ама вече сме много за малка кола Simple Smile)

Една приятелка я убедих ада си купи "изгодно" калибра (това и бяха познати, да не говорим че това не е кола за жена с дете) това преди нова година, кара я точно 1-2 месец, откраднаха и огледалата пищман майсторите "приятели" и сложиха алармата която й скапваше акумулатора и сега е без кола. В последствие се разбра че въздушните възглавници са изкарарани (нали се сещате за причината)

# 24
  • Мнения: 4 668
Аз съм против чисто нова кола по няколко причини :
1. Мога да си взема кола на две години на 50 % от стойността и като нова / да не говорим , че и две годишна не ми се кара  Sick /
2. Без гараж за мен е немислимо , не бих я държала на улицата .
3. Много и е скъпа поддръжката , включително каското .
4. Жал ми е да я карам по тези отвратителни улици .

И не си единствената на която мъжът и се натиска за нова , а тя е отказала  Mr. Green
Аз също го отрязах категорично ...
А и предпочитам да карам АУДИ олроуд на няколко години примерно  Peace, за определена цена , вместо да дам същите пари за Шкода Октавия примерно или някакво Пежо  Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 1 456
Аз не бих си взела чисто нова кола, по простата причина, че като завъртиш ключа и цената й пада с 20%:) Кола на 1-2 г - ДА, но както някой беше казал това не е инвестиция, така че нещата трябва да се гледат в перспектива Peace  А иначе гаранцията не покрива всичко - длъжен си да я спазваш и да сервизираш колата на определено време, но доста неща си плащаш сам.

# 26
  • Мнения: 1 417
Ако не си монтъор и не можеш да се справиш сама на пътя по-добре си купи нова кола.
Е, то за тая работа си има фирмен сервиз

Дупките по улиците не прощават и на най- поддържаната кола.А може да избереш по-евтина марка кола.Ама нова.
А, те новите коли имат застраховка от дупките по пътя Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
И не си единствената на която мъжът и се натиска за нова , а тя е отказала  Mr. Green
Аз също го отрязах категорично ...
Можем да си направим клуб "свястна съпруга" Mr. Green

# 28
  • Мнения: 4 668
Можем да си направим клуб "свястна съпруга" Mr. Green
Може , ама те сигурно ни мислят за луди , а не за свестни  Crazy
Иначе съм " ЗА "  Peace

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моя мъж и всичките ни приятели /с прилични финансови възможности/ са категорични, че нова кола от магазина си е чисто набутване, точно защото излезе ли от там и цената и е паднала.
.....
Наш приятел си купи Волво от магазина, после Сааб от магазина - е те тия коли от сервиза не излизаха, без да са претърпели ПТП, все нещо не им беше на ред, така че гаранция няма.
За нас избора е кола на 2-3 г. от висок клас Wink

Ние пък нямаме нито един приятел с "прилични финансови възможности", който да е предпочел кола на старо. Мъжът ми и брат ми имаха сервиз преди години в София, разбират от автомобили, сервизиране, лизинги, застраховки и целият ни автомобилен парк, вкл. и служебен, е с нови коли. За другите коли не съм се интересувала, но лично моята е на три години и в сервиз е влизала само за задължителните профилактики. И за мъжа ми не знам да е оставал без кола поради дефекти някакви. А имаме доста коли. Имали сме и коли втора ръка естествено навремето. Е, как може изобщо да се сравни нещо купено втора ръка с нещо ново от магазин?

Общи условия

Активация на акаунт