Събуват ли си обувките гостите у Вас?

  • 34 970
  • 693
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 153
Не, не се събуват. Аз също не обичам да се събувам, като ходя на гости. За мен затова има помещение (поне у нас е така), което се нарича дневна/гостна/хол или т.н., което се приема, че е за гости. Там при нас е направено достатъчно удобно и лесно за почистване-всичко е гранитогрес, така че едно измиване решава проблема Peace

# 631
  • Мнения: 46 641
... И по повод лазенето- да не би да пускате пълзящото бебе в краката на гостите си? ...

Какво значи да я пусна  Rolling Eyes тя обикаля навсякъде, единствения вариант е да я вържа или да я заключа в мазето Thinking
Ако е на 5-6 г. е лесно, най-малкото ще му обясниш да не ляга по пода, но не виждам как дете на 1-2-3 години ще му каже "Ето ти масата за деца, играйте си в детската стая. Ти скоро сама ще го разбереш за какво говоря Flutter
Това с жертвите не го разбрах. Да поканя гости и аз да не присъствам?  Thinking Но когато аз отивам на гости, в хора, които имат деца, знам, че не отивам да релаксирам и да седя на тишина, ще е шумно, ще има викане, врякане, пощипване и т.н. На който не му е приятно - да не приема  Peace

# 632
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
Рокси, това с жертвите го повтаряш вече два пъти, права си, но от друга страна не трябва да се превръщаме и в роби на децата си. Както се каза и Хасан е хора.
А това дали ще пуснеш едно дете да пълзи или не, когато ти дойде до главата ще видиш за какво иде реч. Аз си мечтаех дъщеря м да започне да седи, да лази и да проходи, е сега си мечтая отново да лежи кротко в кошарата и аз да успея да си свърша работата, без да има кой да вършее по петите ми и да тръшка и разхвърля всичко. Както казва Никол, трудно ще обясниш на едно малко дете да седи в другата стая и да кротува.

А пък, ако е така, просто не канете гости  Thinking

# 633
  • Мнения: 975
Да гостите ни си събуват обувките,досега съм нямала гости които да влизат с обувки,само на мъжа ми една братовчедка ,тя живее в Франция се вмъкна с обувки ,там ходели така .Направо полудях.Не културно ,все едно не уважаваш труда на домакинята.

# 634
  • Мнения: 4 300
Не споря и не си налагам мнението. Аз съм израснала по този начин, сестра ми също. Никога не е лазила из цялата къща когато имаме гости- тъй като имаме голяма разлика когато имахме гости аз си играех с нея в детската , а майка ми идваше от време на време да ни наглежда. Всички бяха доволни- аз че си играя кротко и не ме мачкат и щипят по бузите, майка ми и баща ми сигурно са били доволни че могат да си кажат приказката.
В дома на родителите ми никой не се е събувал.
Може би е вярно че продълвжаваме традициите.

# 635
  • Мнения: 46 641
... Никога не е лазила из цялата къща когато имаме гости- тъй като имаме голяма разлика когато имахме гости аз си играех с нея в детската , а майка ми идваше от време на време да ни наглежда ...

Е, аз също съм била кротко дете, майка ми не знае какво е да й се отварят шкафовете, да се вадят дрехи и да се обръща всичко с главата надолу, ама децата са различни и като ти се падне някое, дето търчи нагоре надолу, какво правим тогава?

Абе те и циганчетата рядко боледуват, ама защо ли не са ми модел за подражание! ...

Това е заблуда, детските отделения са пълни с циганчета  Confused

... Събувайте се, ако искате и се събличайте ...


Събличат се естествено  newsm78 Твоите гости не си ли свалят палтата зимата? Както връхните дрехи са за навън, така е и с обувките, за всяко нещо си има предназначение  Peace Grinning

# 636
  • Мнения: 3 091
аз за Никол знам от други подобни теми за и против събуването!  Wink

У нас гостите не се събуват, независимо, че имаме бебе. Не смятам да я пускам да лази из цялата къща - така че проблем със събуването моите гости няма да имат!

# 637
  • София
  • Мнения: 3 760
Никога не съм настоявала гостите им да се събуват и аз също не се събувам.
Избърсвам си старателно обувките и влизам в нечий дом.Естествено ако ме помолят,ще се събуя, но си признавам че не ми е приятно.
Точно защото не го правя и нямам тези изисквания към гостите си, въпреки детето....но ако те желаят ...това си е тяхно право
 Peace

# 638
  • Мнения: 2 427
Не, не се събуваме в къщи. Не ми пречи да изчистя след гостите си. По- неприятно би ми било да ми миришат чорапите им. Селско е да накараш някой да се събуе. Когато вляза в такава къща, повече не стъпвам там.

Извинявай,исках да се въздържа но не успях....селско?Ти какъв смисъл влагаш в това да си от село или от град?
А ти от град ли си?
Ма моля ви се не правете подобни идиотски коментари,за Бога!
Много по селски ми се струва факта че на гостите ти им вонят краката Shocked,отколкото това че си ги накарала да се събуят!



Аз също не карам гости да се събуват,въпрекиче тайно си мечтая да го имаше въведен този обичай тук.Най-вече заради детето.И ты като не успявам да събуя гостите,си отмъщавам на близките,колкото и да им е гадно.Хигиената преди всичко!

# 639
  • София
  • Мнения: 228
Някак си не мога да си представя, че един ден, като имам дете живот и здраве, ще допусна детето ми да си похапва лакомо кучешки и котешки тении примерно, докато си смуче пръстчето или облизва парченцата конструктор разпиляни по пода. Нямам дете, но съм забелязала, че дечицата пъхат всичко в устата си. И всичко това заради  осигуреното "удобството" на гостите ми. Същото не бих причинила и на детето на хората на които гостувам. В крайна сметка обут или събут, не това е най-важното да си изкараш добре, гостувайки у приятели.

# 640
  • Мнения: 6 167
Някак си не мога да си представя, че един ден, като имам дете живот и здраве, ще допусна детето ми да си похапва лакомо кучешки и котешки тении примерно, докато си смуче пръстчето или облизва парченцата конструктор разпиляни по пода. Нямам дете, но съм забелязала, че дечицата пъхат всичко в устата си. И всичко това заради  осигуреното "удобството" на гостите ми. Същото не бих причинила и на детето на хората на които гостувам. В крайна сметка обут или събут, не това е най-важното да си изкараш добре, гостувайки у приятели.

мисля, че душевния ти конфликт идва от това, че мястото за игра на детето ти е същото, в което си каниш и гостите.
обикновено гостите се канят в т.нар гостна, а не в спалните, детските стаи, кухните и пр.
повечето стари кооперации и апартаменти имат антре, от което се влиза във вестибюл, който е преход и към гостната.
от там нататък госта ти няма как да разнася тении  Laughing
говоря, разбира се за градски порядки и апартаменти.
до колкото знам в американските къщи от входа се влиза директно в хола.
тоест, бита определя съзнанието, както се казва.
спорът е излишен

# 641
  • Мнения: 2 724
Безкраен спор.
Опитах се да го обърна на шега, но- не...
Каква е връзката между интелигентност и събуване?
И защо говорите  за селото с такава неприязън ?
Според мен израз на уважение към домакинята е да се съобразиш с нейните порядки.
Аз се събувам ,ако домакинята държи на това .
Ако случаят е официален, не се провежда у дома .
Има си достатъчно заведения .
И ми отнема много повече от две минути, за да си почистя пода .
Също така ми е по- уютно с килими.
Може да ми е наследство Wink.
Аз съм българка ,а българските традиции в обзавеждането на дома включват и този елемент.
И още нещо -обичам да се търкалям на пода пред камината  Mr. Green.
Поради тази и ред други причини /като например алергията на дъщеря ми/, поддържам добра хигиена .
И предпочитам гостите ми да се събуват .
Все пак, ако някой не може да преодолее тази пречка ,правя компромиси .

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 17:59 от aleks

# 642
  • Мнения: 4 202
Някак си не мога да си представя, че един ден, като имам дете живот и здраве, ще допусна детето ми да си похапва лакомо кучешки и котешки тении примерно, докато си смуче пръстчето или облизва парченцата конструктор разпиляни по пода. Нямам дете, но съм забелязала, че дечицата пъхат всичко в устата си. И всичко това заради  осигуреното "удобството" на гостите ми. Същото не бих причинила и на детето на хората на които гостувам. В крайна сметка обут или събут, не това е най-важното да си изкараш добре, гостувайки у приятели.

Добре де, казваш какво ще е някой ден, когато имаш дете, но кажи как е сега?

# 643
  • Мнения: 6 167
Аз съм българка ,а българските традиции в обзавеждането на дома включват и този елемент.

и аз съм българка, но с други традиции Laughing

# 644
  • Мнения: 2 724
Аз съм българка ,а българските традиции в обзавеждането на дома включват и този елемент.

и аз съм българка, но с други традиции Laughing

Лошо няма ,щом така ти харесва Hug.
И ако ме поканиш на гости, няма да се събувам Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт