От кога приказки и стихчета?

  • 2 680
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 226
Когато Ради беше малък, беше същата картинка, описана от tania_ark. Полека-лека и с упоритост въведох ритуала вечер преди лягане да четем по една кратка приказка. По тази причина като се роди малкия четях вечер едновременно с кърменето - с едната ръка държа бебо, а с другата - книгата. Значи може да се каже, че на Гого чета от както се е родил Simple Smile С него не съм имала проблеми с дърпане и липса на интерес към книжката. Иначе и пея, и детски песнички пускам Sunglasses

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 123
...А в библиотеката къде има броилки - търсила съм ама явно не попадам точно...

виж в тази тема

# 32
  • Мнения: 550
Нв бих могла да причиня на детето такъв стрес- да пея, но приказки четем от около годинка.
  newsm62 newsm62 Много ме развесели!Благодаря ти! Joy
 А сега сериозно.            Моето мнение е,че е хубаво от рано да четем на децата,но нещо по-кратичко,а и не е задължително да се придържаме към написаното в книжките,особено в някои версии на "Червената шапчица" ,където вълкът предлага на бабата почивка на Хаваите,преди да я подгони към гардероба! smile3521За да задържа вниманието на сина си,когато беше на около годинка ,взимах няколко плюшени играчки и му играех импровизиран театър,книжките само ги разглеждахме ,а когато си харесаше някоя картинка му прочитах стихчето до нея.Онзи ден му чета Грозното патенце и след всичките ми мъки да си преправям гласа и да обяснявам в колко красив лебед се е превърнало ,накрая той ми изръси:-Най важното са подправките! smile3516 smile3532

# 33
  • Мнения: 2 214
Онзи ден му чета Грозното патенце и след всичките ми мъки да си преправям гласа и да обяснявам в колко красив лебед се е превърнало ,накрая той ми изръси:-Най важното са подправките! smile3516 smile3532

Хахахаха  Joy Сладур!

# 34
  • Варна, България
  • Мнения: 736
Здравей!
И аз много му пея и чета на мойто момченце, което е на 1 г и 9 м. По-малките деца харесват стихчета. Бих ти препоръчала на издателство Фют "Слонче край реката" на Атанас Цанков. Стихчетата са бонбон! Интерес към приказките проявява отскоро и по-точно аз му разказвам по картинките. Започнахме с Грозното патенце, Червената шапчица, Трите прасенца на издателство "Златното пате" - илюстрациите са убийствени. Препоръчвам ги на всички и не са никак скъпи - 2 лв.

# 35
  • Мнения: 789
Без приказка вечер почти никога не заспива. Започнах да й чета на 4 месеца, но на 6 престанах, че много започна да дърпа книгата от ръцете ми  Grinning От десетина дни й разказвам вечер, за да заспи. Получава се.

# 36
  • Мнения: 4 399
Песнички съм пея откакто се е родила. МОже би когато стана на около 1 годинка започна да се заслушва в кратки стихчета и са и много интересни. Все още не мога да я спечеля за каузата на приказките, но опитвам периодически. На 6 месеца ми се струва че детето е малко чак за приказки и особено ако проявява нетърпение, в никакъв случай не бива да настояваш. Децата имат различен темперамент и съответно в различна възраст добиват търпението да изслушат 2 страници текст.

Общи условия

Активация на акаунт