Много висока температура и бързо я вдига

  • 7 546
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Май не е зъб, не сме спали, не я сваля, изтрових го от панадол, после сме на лекар, пак ще пиша. Благодаря ви.

# 16
  • Мнения: 3 405
Стискам палци  Peace

# 17
  • Мнения: 2 891
И аз си мисля, че е вирус.

Надявам се всичко да е наред с него!

# 18
  • Мнения: 4 053
Стискам палци да не е нещо сериозно,
дано му е поолекнало на Криско  Hug

# 19
  • Мнения: 1 230
Преди 2 дни бяхме така, но плюс разстройство и спазми за повръщане. Иначе - играе, смее се... Нашето се оказа вирус и мина точно за 2 дни. Давах Нурофен за температурата.

# 20
  • Мнения: 1 753
Ани беше така преди 1-2 месеца. Рязко вдигаше до 40 градуса и държи по няколко часа. След това смъква под 37 и вечерта пак рязко нагоре  Sad Бълнуваше по цяла нощ, тресеше се, искаше да се завива със сто одеала и все й беше студено. Ние я лекувахме с хомеопатия и не сме давали нищо температуропонижаващо. Много е гадно, наистина. Но според мен няма място за притеснение, стига да си го следи педиатъра. Ани изкара така 5-6 дена, накрая вече се бях побъркала от притеснение. В един прекрасен момент всичко премина и всичко беше ОК!
Според мен също не са зъби, а по-скоро вирусче. Дано не започне да ти дриска и да ти повръща, че тогава задачата се усложнява....  Sad

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 333
Вирус е най- вероятно. Дано наистина не е ентеро-колитен, че много неприятно  Confused

# 22
  • Мнения: 6 315
Вирус е, Блонди. А за високата Т - най добре действа вана/душ с градус по-ниска температура от тази на детето и да е максимално разсъблечен.

Стискам палци и пиши какво е казал докторът.

# 23
  • Мнения: 27 524
Ето ме пак, след 5 часа обиколки, докато намерим доктор капнахме  Tired Накрая бяхме при общ лекар, прегледа го, или е вирус или настинка, много зачервено гърло и сочни сливици, както се изрази. Даде Нурофен да редувам с Панадола и Оспамокс на 8 часа. Така ми е криво, че започнах с антибиотиците  Cry Каза, че е сравнително лек, сега е добре, хапна малко, дано мине бързо.  Sad

# 24
  • Мнения: 2 196
Много бързичко е дал Оспамокс. Thinking
Дано Криско се оправи бързо. Hug

# 25
  • Мнения: 27 524
Каза, че бил слаб  Thinking Не е ли така  newsm78

# 26
  • Мнения: 2 082
ами незнам дали има слаб или силен АБ.мисля,че има подходящ и неподходящ за даденото заболяване...  baby_neutral и такъв даден правилно и друг-даден неправилно.примерно 3 или 5 дни...

# 27
  • София
  • Мнения: 1 062
Разбира се, че има слаб и силен антибиотик. Т.нар. "тежка артилерия" се включва, когато другите не помагат.
Спокойно, давай си му антибиотика, след около 36 часа ще започне да действа и всичко ще се оправи.

# 28
  • Мнения: 2 082
Разбира се, че има слаб и силен антибиотик. Т.нар. "тежка артилерия" се включва, когато другите не помагат.
Спокойно, давай си му антибиотика, след около 36 часа ще започне да действа и всичко ще се оправи.
как се определя АБ слаб ли е или силен.и кой е ''тежката артилерия''-би ли обяснила? силен е АБ напр.,който се слага венозно,защото действа по-бързо и силата зависи и от дозата може би...

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 14:04 от nano

# 29
  • Мнения: 3 146
Каза, че бил слаб  Thinking Не е ли така  newsm78

Да, слаб е, не се тревожи. Hug

Слаб е в зависимост от вида на антибиотика, има по-малко странични ефекти. Зависи и от начина на приложение, а и доколко е добре произведен. Кларитромицинът, например, е много силен.

Общи условия

Активация на акаунт