Кухнята - в детайл

  • 62 813
  • 323
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 843
  ЕЕ, тази тема ще следя отблизо.   Не само заради отцедника, който определено ми образува питанки.  Не ми се ще да го вграждам в долните шкафове,  защото пък си е приклякване за всеки съд./ особено най- долу  , до пода/  А пък вградения в горния шкаф олива ръцете.  Пък съм и дребничка, а шкафовете  са ми на стандартна височина.  Височко ми идва да вадя пълна тава с вода... ще я изсипвам върху себе си. ...ммм    мисля.. мисля...
 А ми се ще  малко повече пространство по плота.  Има и вариант да е висящ отцедник , но пък се вижда.
 Това, което със сигурност искам  в шкафа над мивката е решетка, като отцедник , но с нисък преден борд.   Така ще наредя чиниите вертикално, поне  голяма част.   Вече сухи разбира се. виждала съм го и ми се струва много удобно, тъй като нямам място и ръст да слагам чините другаде. Така се вадят една по една и не разместваш всичко, за да извадиш някоя по голяма чиния отдолу. Но това ще се наложи да го правя по поръчка или да използвам модули от отцедници, бе трудна работа.
    Има вариант да се направят канали от дърво и така да се наредят чиниите. Още разпитвам.
    и много други нещотийки тук ме грабнаха..
    Благодаря ви!!  bouquet

# 61
  • Мнения: 428
javascript:detailsanzeige_traumkuechen('936','566','../../../media/auf_936/2342-200_ischgl_start.jpg','')

# 62
  • Мнения: 1 391
хм, това как се отваря?  newsm78

# 63
  • Мнения: 4 371
Моята мивка в момента е на Франке модел Футуро Фокс нещо си.
За новата къща пак ще си вземем такава. Има си дъска към нея, която пасва точно на коритото.

# 64
  • Мнения: 1 391
айде сега дай една снимка  Hug

# 65
  • Мнения: 1 391
http://www.kuechen-quelle.de/seiten/anzeigeseiten/traumkuechen/t … 936&hoehe=566

това е едно филмче, което показва детайли в една кухня - интересното ми беше, че плотовете са на различна височина - такова решение тук в Бг никъде не съм виждала - дали някой има такова? Мивката е доста по-високо от стандартното.
Другото, което ме впечатли е миялната машина на височина над плота - отдолу шкаф - дали някой ползва такава и дали е удобно?
http://www.kuechen-quelle.de/flash/

http://www.rational.de/deu/collection/collection.html
ето още 2 сайта, заимствани от другата темичка за кухните  Grinning

# 66
  • Мнения: 1 391
http://www.kuechen-quelle.de/seiten/anzeigeseiten/interaktiv/mag … che_flashfilm.php
още едно - като се цъкне на някой модул и той се показва на малко филмче  Peace

# 67
  • Мнения: 1 391
в същия сайт на produktvideos  - има представяне на отделните модули
имаше един модул, - шкаф с рафтове, който се скрива с подвижна щора - жалузи - много прилично изглежда като е скрито /това е като алтернатива на вратичките/ -хитра идея

# 68
  • Мнения: 3 640
..........................................
на мен много ми харесва че над плота, на стената, не са ти плочки а - МДФ? ПДЧ? каква е тази "дървена" плоскост? Издържа ли на влагата, не се ли захабява от пръските?
Много са ми неприятни фугите на плочките, които рано или отиват по дяволите... и предпочитам колкото се може по-цели плоскости и без фуги.
..........................................

Когато поръчвахме кухнята много държах отзад да НЯМА плочки, а да е с цяла плоскост. Именно заради кошмарното поддържане на тия плочки и фуги. С плоскостта нямам никакви проблеми, абсолютно никакви - с едно забърсване е готово. Издържа и на горещите пръски зад плота и на влагата зад мивката. Не се захабява по никакъв начин. Ако са мазни пръските, напръсквам с универсален препарат за кухни или с някакъв обезмаслител и забърсвам. Това е.
Материалът, мисля, че е ПДЧ (Egger).

.............................................
А как се казва материала на мивката?
Той траен ли е? и малко повече за него?

Материалът на мивката е Metaltek (Granitek с "метални добавки"). Ето информацията за него от производителя: "На  базата  на  GRANITEK  технологията  с  допълнителни   добавки  на  метализирани  оцветители  и  съставки,  съдържащи  алуминиеви  микро  частици,  е  разработен  нов  висококачествен  продукт  -  METАLTEK. С  новите  цветове  и  съставки,  мивките  EUROLUX  от  серията  METALTEK,  притежават  доказаните  качества  на  GRANITEK  технологията  и  съвършено  кореспондират  с  елегантното  присъствие  на  всеки  иноксов  електродомакински   уред  във  Вашата  кухня." И за Granitek: "GRANITEK - материалът  от  който  се  произвеждат  нашите  мивки  е плод  на  дълъг  процес  на  проучвания,  професионален  подбор  и  опит,  превърнат  в  комплекс  от  нови  и  усъвършенствани  технологии.
GRANITEK  е  смес  от  акрилна  смола  и  високо  процентно  съдържание  на  гранитни  частици,  хомогенно  разпределени  в  сместта.
Патентованата  технология  на производство,  подсигурява  равномерно  разпределение  на  гранитната маса   във   всички   слоеве  от  структурата  на изделието,  като  с  това  увеличава  многократно  устойчивостта  на материала  към  високи  температури,  драскане,  силни  удари,  високоамплитудни  температурни  шокове.  Възможността  от  оцветяване   на  материала  в  различни  цветове,  наподобяващи  естествен  камък  задоволява  разнообразието  от  естетически  вкусове  и  изисквания  на  потребителите."
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=14

А сега от опит - много лесно се поддържа, изключително красиво стои, не задържа варовик. Имам само 2 горчиви опита с мивката, които, ако не бях се предоверила на информацията от рекламните брошури, нямаше да допусна да се случат, затова ви казвам на вас, за да не повторите моите "грешки":
1. Материалът наистина е изключително устойчив на горещо - НО на горещи течности. Веднъж оставих горещ тиган. Добре, че само ръбчето му беше подпряно на мивката - там, където се беше опрял в нея, леко се обезцвети (избеля). Не се вижда много и никой не го забелязва, докато аз не го покажа къде точно е, но ако сложите горещ съд директно върху мивката или отцедника й, най-вероятно ще стане страхотно бледо петно.
2. На надраскване наистина е устойчива, НО при едно рязане на ананас, ножът се отплесна и направи малък прорез.
Опитах да направя снимки на засегнатите места, но са твърде малки и на снимките почти не се виждат. Наистина пораженията са малки и трудно забележими, но е факт, че ги има. Така, че бих препоръчала тези мивки наистина - много са добри, имат много предимства пред металните, но ви съветвам да внимавате при употребата им, все пак, и да не се предоверявате на рекламите.  Peace

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 16:01 от Sun

# 69
  • Мнения: 4 371
Обичам те Hug
Ще си сложа миялната високо, ако имам възможност. До края на седмицата ще се видя с момчето, което ни прави кухнята, за да се уточним.
Тенкю  bouquet

# 70
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Дуци,доколкото си спомням ти имаше много стилна кухня.Омръзнали ти вече?

# 71
  • Мнения: 4 371
Ще се местим Simple Smile
Не ми е омръзнала, харесвам си я, но е тясна и не много практична за тричленно семейство, което е с опция да се множи Wink

# 72
  • Мнения: 1 391
къде ще ходите?

# 73
  • Мнения: 4 371
Не казвам Mr. Green

# 74
  • Мнения: 1 391
ах тиии  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт