През юни и през юли се правят МАРТенски сладури!

  • 9 530
  • 290
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 413
 И при нас има едно първоначално опъване и рев понякога,но като я попритисна към себе си и започва да цока.Като се замисля така е правила и преди newsm78,но когато беше по-малка.Изнервя се и после кърмата я успокоява.

# 241
  • Мнения: 192
Момичета, искам да ви попитам, има ли някоя от вас вече цикъл (имам предвид от кърмещите майки), че моят днес дойде и се чудя дали ще се отрази някак на кърмата Confused извинете ме ако вече темата е обсъждана
Аз имам съмнения, че като че ли понамалява кърмата ден преди и ден след като ми дойде. Но може и да си внушавам...

Самоцитирам се и ще допълня. Вчера понеже цъфнах и вързах, та Калоян отказа да яде през деня от 11 до 6 вечерта. Предпочете да пие вода, което тотално ме изуми, защото той не пие вода и й се мръщи все едно отрова му давам. Още една мама - кърмачка ми каза, че от хормоналните промени се променя и вкуса на кърмата. Така че аз за себе си съм напълно убедена, че има връзка.

А за косопада - направо съм в стрес - по няколко шепи събирам от сифона, направо на кичури пада.  За леглото да не говорим, а килимите съм ги махнала, щото реших, че така е по-лесно за чистене. И не само пада, а се и къса. Загубила е всякакъв блясък и форма вече. Щях тема да пускам, после порових във форума и измъкнах някои рецепти и препоръки. Една маска за коса  само веднъж обаче успях да си я направя, щото дребния не си и помисля да ме остави намира да си мажа маски, да се къпя след това и т.н.
А през бременността беше една силна, бляскава...ееех
Ще взема да се офъкам, 1 см. коса ще си оставя като едно време. Confused

# 242
  • Мнения: 1 232
Цитат
Ще взема да се офъкам, 1 см. коса ще си оставя като едно време. 
 
 
аха аз вече го направих сега съм  с къса коса и ми е много удобно,а косопада наистина намаля Peace.
Момичета щях да ви питам-радват ли се дребните на каките и на батковците,Стела голям хилеж пада на Вики ,тя по принцип се смее на всеки ама на кака си и глас вади Heart Eyes

# 243
  • Мнения: 1 467
Face off, Емма няма разтройство, даже смея да кажа, че е много редовна, всеки ден по веднъж поне се изаква. Ето сега пак, нахраних я, но към края на яденето се почна едно напъване и плюене, кошмар  ooooh!

Не знам какво му има на това дете...ще се обаждам утре, няма как.

# 244
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Отчет от днешната консултация. Вече сме 63 см и 6440 гр (3м 7дни). На едната инжекция й приказвах  и занимавах и изобщо не се разрева, само се умисли, но на втората се разплака за малко и после ми се оплакваше на няколко пъти. Сега чакам да видя ще има ли реакция, миналият път нямаше.

И ние сме само на кърма. Вода давам само когато сме на път с количката и нямам възможност да дам цица или с колата.
Смятам да захраня след 6 навършени месеца. Аз съм на опашката със захранването, така че ще ви чета с интерес кой, как захранил и как е реагирало бебчето.

Когато й се спи е нервна, мъчи се да си вкара целия юмрук в устата и точи лиги като за световно, понякога се налага преобличане. Също ако докопа ръфа моята ръка или на баща й пръста.

# 245
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, ако имате възможност и разбира се желание, да подкрепим тази инициатива
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205539.new#new

# 246
  • Мнения: 251
 Здравейте, момичета.
 Моргауз, надявам се нещата при Вас да се оправят, но ако искаш се обади. Това на мен ми прилича на кърмаческа стачка, но не съм сигурна дали може при Емма е да това, защото тя е на АМ. Така че съвет не мога да дам.
 Зайо, успех с работата и с бебоците. Ще се справите.  Hug
 Момичетата с големите пухкави бебоци защо се тревожите, особено ако бебето е на кърма? Всеки човек си има генетичен потенциал и различен ръстеж, така че ще се тревожим, когато станат тинейджъри и са пълнички. Сега е много рано, макар че казват че масните клетки се формират в тази възраст.  Laughing
 Момичета, щом имате възможност отидете на море. По-хубаво от разходките и чистия въздух няма. Все пак всички сме достатъчно умни за да не киснем по цял ден на плажа с малко бебе. Така че няма защо да ни гледат странно.
 Ние днес ходихме на лекар за редовните ваксини и за преглед. Генчо тежи 6.6 кг и е висок 66 см. Сега ще видя как ще понесе ваксината, иначе не плака много, когато му я слагаха.
 Това е от нас. Приятен ден на всички.  Simple Smile

# 247
  • Мнения: 118
 Morgause, и ние имахме същия проблем няколко дни по различно време на деня, направо се побърках, Марти плачеше хем от глад, хем като му давам шишето и отпие една-две глътки плюеше и почваше да плаче....докато мъжът ми не заподозря, че може би в жегите бебо е по-скоро жаден. Дадох му водичка и милото полудя- изпи малко вода и след това спокойно си се нахрани. Помисли си ако на теб ти е горещо и си много жадна дате карат да ядеш......Пробвай с това преди да звъниш на педито!

# 248
  • Мнения: 1 467
Да, ами не знам...давам й вода редовно през деня, пробвам я дали ще пие, тя плюе всичко! Не иска вода и това е. Не знам дали е от това....прилича ми на напъване по време на ядене...ще видим, ще се обадя утре...благодаря все пак, момичета!

Лека вечер от мен и Емма:)

# 249
  • Мнения: 492
Момичета, тъй като смятаме да ходим на море на станция, та сондирам мнения и събирам идеи за стерилизиране на шишета, помпи и т.н. и за преваряване на водата. Всяка идея би била добре дошла  Mr. Green

# 250
  • Мнения: 492
Да, ами не знам...давам й вода редовно през деня, пробвам я дали ще пие, тя плюе всичко! Не иска вода и това е. Не знам дали е от това....прилича ми на напъване по време на ядене...ще видим, ще се обадя утре...благодаря все пак, момичета!

Лека вечер от мен и Емма:)

дано се успокоят нещата при вас скоро

# 251
  • Мнения: 1 232
Момичета, тъй като смятаме да ходим на море на станция, та сондирам мнения и събирам идеи за стерилизиране на шишета, помпи и т.н. и за преваряване на водата. Всяка идея би била добре дошла  Mr. Green
уф сеща се само за парен стерилизатор или таблетки за студена стерилизация,с вторите нямам опитама майе по-добър вариан

# 252
  • Мнения: 93
Момичета, тъй като смятаме да ходим на море на станция, та сондирам мнения и събирам идеи за стерилизиране на шишета, помпи и т.н. и за преваряване на водата. Всяка идея би била добре дошла  Mr. Green

За стерилизация - и аз мисля за таблетки, но аз съм от майките, които са по-ларж и само си ги мия, вече не ползвам стерилизатор!
За преваряване на вода аз ползвам електрическа кана, навсякъде е с нас!  Peace
Morgause, оправяйте се бързо!  Hug
Zayo, спорна работа, за да имаш време и за слънцата си!  bouquet

# 253
  • Мнения: 492
...
За преваряване на вода аз ползвам електрическа кана, навсякъде е с нас!  Peace
...

И аз си мисля, че с кана е най-лесно, но те не са ли само за загряване на водата  newsm78

# 254
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Момичета, тъй като смятаме да ходим на море на станция, та сондирам мнения и събирам идеи за стерилизиране на шишета, помпи и т.н. и за преваряване на водата. Всяка идея би била добре дошла  Mr. Green
Аз не съм привърженик на студената стерилизация, мирише ми на хипохлорид и това е, химия. Варианта е тенджера, ама или си намерете някакво малко котлонче, може и газово или някак с бързовар, ама тогава ще са нужни пък две тенджери, че ако се допре шише до този реотан незнам, какво би станало. Електрически стерилизатор ще е най-удобно, ама ...
С каните не се преварява вода, а само възвира. За да е преварена са й нужни около 4 минути и повече да ври.

Една една "сладка" тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203372.0

Общи условия

Активация на акаунт