През юни и през юли се правят МАРТенски сладури!

  • 9 535
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 299
Манго, така съм се смяла като четох темата... то не, че е много за смях Sick.
Мила, можеш да оставиш ел. кана с вдигнат капак и водата ври колкото е необходимо.

# 256
  • Мнения: 1 114
vili_ap, mila_pa, аз съм от априлките, но понеже сме родени в началото на април чета и тук. Направо немога да повярвам, че има и други деца които да наддават по-малко като нас. За миналия месец сме наддали само 400гр. и в априлския няма бебе с толкова малко наддаване и доста се притесних. Ама като гледам, че вие го приемате нормално и аз се успокоих.
Дано наистина всичко да е наред с това тегло, че нерви не ми останаха да се вторачвам всеки месец с колко сме наддали.

# 257
  • Мнения: 492
vili_ap, mila_pa, аз съм от априлките, но понеже сме родени в началото на април чета и тук. Направо немога да повярвам, че има и други деца които да наддават по-малко като нас. За миналия месец сме наддали само 400гр. и в априлския няма бебе с толкова малко наддаване и доста се притесних. Ама като гледам, че вие го приемате нормално и аз се успокоих.
Дано наистина всичко да е наред с това тегло, че нерви не ми останаха да се вторачвам всеки месец с колко сме наддали.
Спокойно polly_g_bg, ако детето ти се чувства добре и твоята интуиция ти подсказва, че всичко е наред, значи наистина е така. Всяко бебе е различно все пак. А и ако вие с таткото сте слабички просто си им е вродено на децата.  Hug

# 258
  • Мнения: 492
...
Мила, можеш да оставиш ел. кана с вдигнат капак и водата ври колкото е необходимо.

Я, колко хитро, не се бях сетила  Mr. Green

# 259
  • Мнения: 1 172
Днес само ще се оплаквам,но поне ще е за кратко.Боли ме зъб,ходих на зъболекар,оказа се мъдрец,викам на доктора да го вади, а той - не,ще го работя.Разрови го,показа се нерв,сложи му лекарство,ще го вади в сряда.Главата ме боли,та се пръска,едва ходя, а на детето му се играе,няма спиране.И с тия пусти опити за пълзене,съвсем ще полудея! Не мога да я оставя за 2 минути,все търчи на някъде и си тряска главата в нещо по пътя,чак сега виждам с колко боклуци е фрашкан апартамента ни,нито нашето легло е безопасно,нито нейното,нито пода!Снощи вдигнах температура,мислех,че е от зъба,оказа се обаче летен вирус,възпалени лимфни възли,Джи пи-то казва,че съм за антибиотик,а консултанта по кърмене казва,че е по-добре да трая,щот антибиотика отива директно в кърмата и все едно тъпча здраво дете с лекарство,каза за темп да взимам панадол.За пръв път в живота си се чувствам толкова зле,защото за пръв път съм болна без да има възможност да си полежа и да си лекувам болежката на спокойствие.Ето,вече съм майка!

# 260
Ако това ви успокоява ние сме 7.700 и 69 см. и това го постига без да яде кой знае колко! Аз давам плодови пюренца и много ги харесва , но въпроса с зеленчуковите е съвсем друг. Въобще не им е фен и докато изяде 4-5 лъжички и двамата сме като прасенца smile3502/ нямаше нещо по - уклепано/. Не знам как ще заместваме едно хранене с зеленчуково пюре, а пък аз го правих пюрето и като го  вкусих си е добре, дори по - вкусно от купените! Някой друг пробвал ли е да дава зеленчуково пюре?

# 261
Моргаз , дано всичко при вас да е добре.  PraynigИ ние сме имали такива периоди и тогава го оставах да си дремне и тогава го хранех. Можеш да пробваш да я нахранишв когато леко задреме. Сподели какво ти е казал доктора. При нас се получава така и когато прегладнее повече.

# 262
  • Мнения: 304
Здравейте мамчета,

За гърченето - и моя бебо напоследък се гърчи като го сложа на гърда. През деня понякога давам шишето с вода, той засмуква една-две глътки и тогава давам от гърда и някак си номерът минава. Прави ми впечатление, че нощем /имам превдид 3-4 часа сутринта/ като е полузаспал се храни много дълго и спокойно.

За килограмите на бебо - чакам с нетърпение 16-ти, когато сме на консултация да видя колко сме качили, защото направо ръцете ми окапаха, а почнах да се уморявам и с кръста, да не говоря как вдигам количката с бебо, па макар и за 4-5 стъпала. Иначе съм убедена, че вече има 7 кг. /на 4 м./. Освен чиста преварена вода, която предлагам само през топлите дни следобяд, друго на бебо не съм давала. Само на кърма сме, а за захранването аз съм си решила на 5 навършени месеца да започна с цел да опитва, защото ще се връщам на работа есента и трябва да го захраня.
И аз си мисля, че щом добре наддава бебо и си имаш кърма, не трябва да се притесняваш. Наистина имат работа и гените, а също и активността на бебето - ако цял ден бебето не спи и рита, сигурно ще наддава по-малко. Ако доста си поспива и похапва - сигурно ще наддава по повече.

# 263
  • Мнения: 93
Ако това ви успокоява ние сме 7.700 и 69 см. и това го постига без да яде кой знае колко! Аз давам плодови пюренца и много ги харесва , но въпроса с зеленчуковите е съвсем друг. Въобще не им е фен и докато изяде 4-5 лъжички и двамата сме като прасенца smile3502/ нямаше нещо по - уклепано/. Не знам как ще заместваме едно хранене с зеленчуково пюре, а пък аз го правих пюрето и като го  вкусих си е добре, дори по - вкусно от купените! Някой друг пробвал ли е да дава зеленчуково пюре?

Деси, и Вики мноооооооооооого харесва плодовите, но зеленчуковите пюрета не. Т.е. в началото много се цупеше и ставаше описаната от теб картинка. Но ела да видиш сега, просто трябва търпение. Давай пюрето малко по-късно отколкото е часа за хранене и няма къде, ще яде детето. Между другото, когато не иска да го яде, слагам по една лъжичка АМ, ако кърмиш, сложи кърма. Мисля, че ще имаш успех, поне при нас се получи!  Peace

# 264
  • Мнения: 1 004
Е, появих се
Благодаря ви за думите  Hug
Гери, успех в избора на жилището. Лично аз не бих живяла в центъра  Whistling но пък не познавам и разсадника.
Всъщност никога не съм живяла в центъра, но не ми е и трябвал кой знае колко да ходя там...А също не карам кола, въпреки че имам книжка и мъжа ми все ме караше, и ето сега ми е нужно като ходя на работа, че нали да се връщам по-бързо да кърмя, но... Embarassed не мога да се престраша в тая София нещо да карам..не ща да съм поредната саката по улиците  Rolling Eyes
Та така, успех!
Моята Вия пък хич не харесва пюрета  Sick, много лошо..
Дано свикне, че незнам какво ще правим newsm78

# 265
  • Мнения: 251
 Здравейте, момичета.
 Манго, благодаря за линка към смешно-тъжната тема.  Simple Smile Аз не писах там за моите изцепки, ама разбрах, че трябва още по-добре да си отварям очите.
 Амели, оправяй се бързо. Иначе не съм съгласна, че ако пиеш антибиотици не можеш да кърмиш. Аз се бях разболяла и ходих на лекар, взеха ми секрет от гърлото и ми направиха изследване, за да ми предпишат антибиотик. Аз през цялото време повтарях, че кърмя и доктора каза, че  е разбрал  Embarassed и че ще съобрази вида и дозировката на антобиотика с кърменето. Така че си пих антибиотик и си кърмих без проблем.  Ама аз имах стафилококи в гърлото ( вид бактерия), не можех нищо да преглътна и поддържах 39 температура, а иначе тука за вируси не изписват антибиотик. Така че ако е летен вирус може да ти мине и без него. Само си почивай, доколкото можеш. Нека майка ти или съпруга ти ако могат да ти помогнат с Ива.
  Генчо вчера беше доста неспокоен след ваксинацията, ама дано днес е по-добре. Това е от мен. Приятен ден на всички.  Simple Smile

# 266
  • Мнения: 93
Лелееееееееееееее, Манго, до сега се търкалях от смях на темата, която си ни дала!  hahaha Joy hahaha Joy Joy Joy Joy

# 267
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Добро утро, момичета. Хванах се да помагам на една жена, която е бременна с 3-то дете, самотна майка е. Сега за капак пък я уволняват и само чета дали е правилно , не е ли и т.н.

 Sick
Добре ,че има и други майчета, които помагат.

# 268
  • Мнения: 1 420
Най-накрая и аз да се наканя да пиша  Mr. Green Бяхме си на село няколко дни понеже в Търново имаше авария и нямаше вода, та представяте си сигурно колко е трудно без вода с малко бебе Rolling Eyes

Добро утро, момичета. Хванах се да помагам на една жена, която е бременна с 3-то дете, самотна майка е.

Дени, мисля си, че трябва да има нещо законово, което да я опровергава в този случай. Не мога да помогна понеже нищо не разбирам от правни въпроси. Май имам спомен, че Уичи работеше в кантора, но тя пък не се е вясвала скоро  Thinking Дано всичко с нея, че и с Муца да е добре  Praynig
Аз захранването мисля да го почна след месец и нещо с оризова каша и после зеленчуковите пюрета точно защото ме е страх, че малката ще иска да яде само сладкото. Майка ми разказва, че като е почнала да ми дава плодови пюрета и съм се отбила  Shocked Със сигурност обаче ще прибавям и малко кърма в пюрето поне в началото докато свикне.

Моята Вия пък хич не харесва пюрета  Sick, много лошо..
Дано свикне, че незнам какво ще правим newsm78
Зайо, може би и е рано за пюренца. Не знам де, просто бях чела, че когато детето отказва да яде пюрета просто трябва да продължи на кърма и да се опита след някой друг ден пак или седмица. Но ти си майка, ти знаеш най-добре  Peace

Гери, аз бих предпочела удобството и определено не бих живяла в центъра на София  Wink

# 269
  • Мнения: 337
Здравейте и от нас
все пак успявам да се запиша 1-2 пъти в тема Mr. Green
Филип стана голямо шило"пълзи" обикаля спалнята по скоро прилича на гърчещо се червейче,но важното е ,че се движи Sunglasses.Вчера го свалихме на плажа,сефте,топнахме му крачетата във водата,не беше особенно впечатлен Mr. Green

а да ви кажа ,нали ходихме на свадба и оставих кърма и 274950 вида биберона ,но наш Фил нищо не е ял ,ревал та се късал 30мин.като чух втасах ,бях казала свеки да се обади ако реве и не иска да яде ,та прибрахме се набързо нараних го и започна да пее Grinning мамин глезанчо Heart Eyes Вече никаде не мърдам без него Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт