През юни и през юли се правят МАРТенски сладури!

  • 9 532
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 232
Цитат
Вече никаде не мърдам без него
а не така не прави тази грешка,че и ти си бял човек,всички правят така,ама ако им мине номера,сърдят се два-три пъти и после мирясват  bouquet Peace

# 271
  • Мнения: 319
Благодаря на всички за сърдечното посрещане!  Hug Гуш!
Но докато да реша да вляза пак в нета и ей го на вие сте изписали темичката! Laughing
Тези дни съм доста заета, а и по-свободна не виждам да скоро да стана, но кво да се прави!
Извинявам се, че ви чета на бързо! Embarassed
Моята Вия пък хич не харесва пюрета  Sick, много лошо..
Дано свикне, че не знам какво ще правим newsm78
zayo, защо не пробваш да разредиш пюрето с кърма (ако кърмиш) или с АМ. Четох някъде (вече и аз не знам къде) из форума, че по този начин бебетата по-лесно възприемали новите храни, а и според мен става по-рядка субстанция, което пък е по-добре за храносмилането и т.н.
deni_k, някъде из Кодекса на труда мисля, че трябва да има нещо по въпроса, но най-добре е да се пусне тема във форума, така ще се получат доста компетентни отговори. И аз мисля, че ако каже, че ще ги съди ще размислят, защото всяко дело е голям удар за една фирма, най-малкото след това не могат да участват на търгове, атова много ги плаши.

# 272
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Работя по въпроса с консултациите за това момиче, просто исках да споделя ,че ми дотежа.

# 273
  • Мнения: 304
Вижте едно супер филмче за масаж на бебето:

http://www.breastfeeding123.com/free-video-on-baby-massage-techniques/

За захранването - сега прочетох в мойта книжка за бебето, че не се препоръчва да се отлага захранването за след 6-тия месец. Трябвало да се започне след 4 навършени месеца да му се дава да опитва /без да се заместват хранения/, за да може да се научи да си придвижва храната назад и да я преглъща и така като навърши 6 месеца да започне да си хапва.

# 274
  • Мнения: 1 467
Моргаз , дано всичко при вас да е добре.  PraynigИ ние сме имали такива периоди и тогава го оставах да си дремне и тогава го хранех. Можеш да пробваш да я нахранишв когато леко задреме. Сподели какво ти е казал доктора. При нас се получава така и когато прегладнее повече.

нещата са си все така....вече не ми останаха нерви..точно така правя, сега спинка сладко, като осверепее от глад, вярвам ще се обади...само че не яде никак достатъчно според мен, но може и да й е топло, не я насилвам, на 13 сме на теглене и ще видим.

благодаря момичета  bouquet

# 275
# 276
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мерси Mary Jane за линка.
 
Аз искам да помоля - някой беше пускал преди линк към една статия с масажите на бебето - със снимки и обяснено, кой масаж през кой месец се включва. Аз си мисля, че го бях добавила към фаворитите, но нещо не го откривам.

Аз съм захранена след 6-ти месец. До тогава съм била само на кърма и по една-две лъжици вода на ден. И си ям, не съм останала на мляко. Абе аз съм за захранването след 6-ти месец, все още де.

# 277
  • Мнения: 217
Здравейте, нещо много тежко времето тук при нас, цял ден съм като замаяна а Марти спа 6 часа  Simple Smile
Mary Jane, точно в това е парадокса  Simple Smile няма да казвам правилно ли е или не ранното захранване, всеки сам ще си реши как да постъпи. Обаче всъщност нередното според мен е именно това, че бебето трябва да се учи да преглъща на 4 месеца, за да може после да си хапва. А тя природата го е помислила - то не може да преглъща и бута всичко с език, защото "знае", че още е малко, тези храни не са пригодени за него, още не може да сяда и има опасност ако ги глътне да се задави и т.н. Ако се изчака израстването на бебето нещата ще си дойдат естествено и ще се избегне този абсурд с лъжицата. Ние в къщи тук постоянно имаме спор по този въпрос - като не искало от шише вода бебето да да му давам с лъжица, да - то така преглъща няколко лъжички преди да стисне уста, но задължително поне на две ще се задави, направо си ме е страх да го наливам така.
 Hug линкът е супер

# 278
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Сега го изгледах пак видеото с масажа и това, което ми направи впечатление е, че правят масажа към пръстите, а някъде четох, че задължително се прави от пръстите към тялото. А сега де, кой да слушаш по-напред, човек може да се побърка.

# 279
  • Мнения: 1 004
Ами ще видя и най-вероятно ще мина на каша от следващия месец, вместо на зел. пюрета....ще си гледам по детето, естествено че няма да го мъча...

А иначе ние ходихме на сватба с 2те деца, когато Вия беше на 2 месеца още  Simple Smile Лежа си в количката и така...нямаше как да я оставя

# 280
# 281
  • Мнения: 492

Днес направих този масаж точно както е показан да го пробваме и резултата е, че страшно много й хареса, такъв кеф  smile3521  и за нея и за мен, много, много гот  Party

# 282
  • Мнения: 319
Mary Jane, благодаря!   bouquet

# 283
  • Мнения: 1 420
Мери Джейн   Hug Страхотен линк  Peace

Да ви се похваля, че Карина от 2 дни се смее с глас.  Grinning Бяхме на консултация във вторник. Малката ми мишка е наддала 520гр и вече е 5.640. Сега ще се мъчим да издействаме отнякъде туберколозна ваксина, тъй като в Англия не я бият,а аз искам да й я сложим. Оказа се, че тъй като тази ваксина се бие в родилно, отваряли една ампула за няколко бебета. Сега ще търсим чрез познати ако може да ни намерят.

Моргаз, имам някакъв спомен, че беше споменала, че и при вас не я бият тази ваксина в родилно, а само витамин К. Ти смяташ ли да я слагаш тази туберколозната? Надявам се проблемите с храненето на Емма да изчезнат  Praynig

# 284
  • Мнения: 1 467
Добро утро, мами:)

Веднага ще ви питам дали бебетата ви са правили подобни паузи, щото нещо се притеснявам.
Емма последно яден снощи в 21,40 и заспа в 22,30. Сега е 9,20 сутринта и още спи. За спането супер, ама за яденето..???? Това са близо 12 часа без да е яла..случвало ли ви се е?
Още не е минал проблема с опъването...

Моргаз, имам някакъв спомен, че беше споменала, че и при вас не я бият тази ваксина в родилно, а само витамин К. Ти смяташ ли да я слагаш тази туберколозната? Надявам се проблемите с храненето на Емма да изчезнат  Praynig

Не, не смятам да бия тази ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт