След ваксинация мястото се маже с мед

  • 3 971
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 064
Чувала съм, но не съм го прилагала... Peace

# 16
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Чувала съм го, моя приятелка го прилага на детето си, но аз не съм.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Чувала съм,разбира се.Повечето майки,които познавам правят точно такива компреси след ваксините ДТК по каса.Наистина мястото въобще не се подува,няма и бучка.Моят син го ваксинираме с Пентаксим и такъв меден компрес не е нужен.Но ако му биехме от другите ваксини точно така бих действала и аз,след като виждам,че е ефективно средство.По-добре от Панадол.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 860
По съвет на педиатъра винаги слагах такива компреси на децата ми след ваксинация.Панадол не съм давала превантивно,нито съм слагала риванол.И на двете никога не им са се получавали подувания на мястото на ваксината,нито са вдигали температура. Peace

# 19
  • Мнения: 5 183
за първи път 4увам

# 20
  • Мнения: 317
И след трите ДТК ваксини на сина ми му правех компресче с мед по съвет на педито - за да не го боли и да не се надуе мястото на  убождането . Понякога бабините лекове помагат много . От такова компресче няма как да получи възпаление или алергия .   bouquet

# 21
  • Мнения: 5 183
Скоро ни правиха противогрипни ваксини във фирмата, в която работя.
Тук е зима
Една колежка се оплакваше дни наред от болки в ръката, схващане 4ак
Да съм знаела да й кажа да се намаже с мед...

# 22
  • Мнения: 1 910
На мен ми казаха никакви компреси. Ако е много болезнено мястото - паразцетамол.

# 23
  • Мнения: 1 877
И аз не съм чувала.

# 24
  • Мнения: 221
 newsm78 - не бях чувала.
Човек се учи докато е жив Peace

# 25
  • Мнения: 46 518
Не съм мазала с нищо, никога не е вдигала Т, никога не се е възпалявало мястото, въобще никаква реакция не е имало, това са градски легенди.

А точно пък мед на бебе, външно или вътрешно не бих сложила Stop

# 26
  • Мнения: 1 273
Хммм. Много интересно. Явно има логика, щом и педиатри го препоръчват. Ще питам нашата лекарка  вдругиден, какво мисли по въпроса.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
Чувала съм, но не съм мазала. Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 3 695
Не съм чувала.

# 29
  • Мнения: 865
Не съм чувала за това.На голямата ми дъщеря съм и правила студен компрес с риванол заради зачервяване на мястото на убождането.Подуване и подкожно топче пък се получава ако е поставена инжекцията не достатъчно дълбоко под кожата.

Общи условия

Активация на акаунт