Кога се жени човек...

  • 3 505
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Момичета, кога според вас е време да се ожени/омъжи човек...ако си срещнал половинката си и си сигурен, че това е човекът за теб...след колко време връзка...или на колко години...знам, че това е строго индивидуално, но кога мислите, че е минало достатъчно/прекалено много време?  Thinking

# 1
  • Мнения: 302
Според мен когато се почувства готов и прецени, че човека до него си заслужава.
Аз предполагам, че все още не съм готова или по-скоро не съм попаднала на подходящия мъж, като се замисля май е второто  Peace

# 2
  • Мнения: 473
Човек трябва да се ожени, когато почувства необходимост да споделя живота си с друг човек, когато почувства необходимост да създаде деца и т.н При всеки наистина е строго индивидуално, но причината според мен не трябва да е принуда, а само огромно желание.

# 3
  • Мнения: 326
Мисля, че човек се жени когато се появи подходящата половинка. Аз съм на 33 и преди 3-4 години се появи моята половинка - снощи си получих и годежния пръстен. Това е моя човек. Simple Smile))))

# 4
  • Мнения: 1 925
Индивидуално е. Аз заживях с мъжа ми на 4-тия ден, откакто бяхме гаджета  Mr. Green Имам приятелка, която има връзка 7 години и още не е готова да заживее с приятеля си. Същото е и с децата, едни са готови на 20 ( като мен ), други и на 35 пак се чудят дали им е време.  Peace
Като го почувстваш, няма да има въпрос : "сега ли е моментът ? "
Peace

# 5
  • Мнения: 46 565
За другите не знам, ние се оженихме, когато поживяхме заедно достатъчно дълго (4 г.), за да се проявят каквито има недостатъци  Mr. Green всеки си направи сметката иска ли другия при това положение и се взехме  Laughing

... Аз заживях с мъжа ми на 4-тия ден, откакто бяхме гаджета  Mr. Green  ...

Ние живеем заедно от момента, в който се запознахме  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 435
Мисля, че човек се жени когато се появи подходящата половинка. Аз съм на 33 и преди 3-4 години се появи моята половинка - снощи си получих и годежния пръстен. Това е моя човек. Simple Smile))))
честито  Grinning ( искам и аз пръстен  Embarassed )

аз си мисля, че продължителността на връзката не е решаващ фактор.  Rolling Eyes по-скоро, когато се почувстваш готов или бебето е на път,  или като резултат от някакъв романтичен порив, или прекалено много изпит алкохол   Laughing

# 7
  • Мнения: 326
Благодаря caprice !
Ами не се срамувай да си го поискаш-пръстен де. Аз  казах, че винаги съм искала до нося годежен пръстен и халка и така и ще стане Simple Smile
Но наистина човек се чувства готов само ако до него е неговия човек. Ех, че го казах Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 435
Благодаря caprice !
Ами не се срамувай да си го поискаш-пръстен де. Аз  казах, че винаги съм искала до нося годежен пръстен и халка и така и ще стане Simple Smile
Но наистина човек се чувства готов само ако до него е неговия човек. Ех, че го казах Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
ааа, аз искам той да ми предложи  Whistling  Laughing сега чакам  Laughing

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мисля, че човек се жени когато се появи подходящата половинка.

И аз мисля така. Усещаш, че искаш да прекараш остатъка от живота си с него! Поне при мен беше така щом го срешнах.

# 10
  • Мнения: 139
*Когато се влюби дотам, че да си загуби акъла;
*Когато си направи добре сметката, че другата страна е "добра партия" и успее да накара "добрата партия" да се влюби и да си загуби акъла...;
*Когато иска да направи на инат на бивше гадже, от което е бил(а) отхвърлен(а);

После някои си възвръщат разсъдъка, свалят розовите очила и поемат трънливия път от районния съд към свободата си и заживяват щастливо...

После някои пак си губят акъла

Аз по принцип не съм от най-мислещите хора на света, ама добре поне, че кураж за толкова голяма дивотия още не съм събрала Laughing

# 11
  • Мнения: 2 336
Когато забременее жената в повечето случаи.
А в останалите:
- или е влюбен
- или си мисли, че е дошло времето да се жени.

# 12
  • Мнения: 11 747
Много момичета се женят,за да не изостанат от приятелки,сестри,съученички.
Други точно на пук на бивше гадже.
Някои пък,за да избягат от вкъщи.
Други отегчени от ежедневието,искат да им се случи нещо вълнуващо,интересно,различно!
Странното е,че в момента на женитбата дори не осъзнават напълно,залъгват се,че не е това причината,а любовта! Rolling Eyes
Е,някои после се развеждат,други изкарват късмет и са щастливи,трети са нещастни,но пък си седят женени,заради предразсъдъци или други причин


Е,някои наистина се обичат.... Grinning

# 13
  • Мнения: 364
Ние сключихме брак след 5 годишна връзка. Причината да го направим толкова късно е, че бяхме студенти и все още зависими финансово от родителското тяло.
Кога разбрах, че това е мъжът, за когото бих се омъжила? Когато, след две годишна връзка, престанахме да си вадим снимки в два екземпляра - един за него и един за мен!  Laughing
Според мен, още в началото се усеща, дали сте един за друг. С течение на времето усещането се затвърждава. Ние сме семейство, дълго преди да сключим брак. Официалната страна на нещата понякога не е толкова важна. Peace

# 14
  • Мнения: 25
Когато го поиска, или когато я поискат  Wink

Но все пак решението го вземаш когато смяташ, че си готов. После врмето показва дали се познаваш добре или не.

И аз искам да сме семейство с любимия, но той има цели за постигане преди да се реши на тази стъпка.   bouquet И двамата знаем, че ще сме семейство отдавна. Не знам за него, но аз го усетих още когато тръгнахме преди повече от 2 години.  Laughing

# 15
  • Мнения: 1 320
А защо трябва да се жени?...
Аз специално не намирам време за таз операция Simple Smile. Пък го обичам много, искам с него да остарея, че даже и дете имаме вече, т.е. готова съм отвсякъде Simple Smile

# 16
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
А защо трябва да се жени?...
Аз специално не намирам време за таз операция Simple Smile. Пък го обичам много, искам с него да остарея, че даже и дете имаме вече, т.е. готова съм отвсякъде Simple Smile

И ние така. Живеем заедно повече от 5 години, и знам, че искам да сме рамо до рамо още поне 55. Но въобще не ни е до вдигане на сватба  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 3 179
Покойната ми прабаба казваше, че мъжът се жени когато реши, а жената - когато я искат.
И май има доза истина.
Аз още от първия момент с предложението, макар и да не бях много на себе си, се усетих, че това е нещото, което винаги съм искала, макар и несъзнателно дотогава.
Нещо не можах да си конструирам постинга...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Като му доскучае. Sunglasses

# 19
  • София
  • Мнения: 2 109
Мисля, че човек се жени когато се появи подходящата половинка.

И аз мисля така. Усещаш, че искаш да прекараш остатъка от живота си с него! Поне при мен беше така щом го срешнах.

 Peace

# 20
  • Мнения: 1 230
Покойната ми прабаба казваше, че мъжът се жени когато реши, а жената - когато я искат.
И май има доза истина.
Абсолютно  Peace При всичките изпросени бракове около мен жените взимаха нещата в свои ръце. Аз лично не познавам жена, която предпочита съжителството пред брака (тези които го твърдяха по-скоро защитаваха позицията на мъжа до себе си, за да не го изгубят)
Иначе по темата - човек се жени, когато "узрее" за това решение (познавам няколко съжителстващи двойки, които се "бракуваха" дълги години след раждането на децата им - бременността не е фактор)

# 21
  • Мнения: 1 554
а защо трябва да се жените хората се разбират и без брак  Peace

# 22
  • Мнения: 222
............. Според мен, още в началото се усеща, дали сте един за друг. С течение на времето усещането се затвърждава. Ние сме семейство, дълго преди да сключим брак. Официалната страна на нещата понякога не е толкова важна. Peace

 Peace Ние още не сме сключили брак, но живеем като семейство. И да - усеща се още в началото - Той е първият мъж, за когото не съм имала и най-малко колебание, че е Истинският и че точно с него искам да живеем заедно (само за протокола - срещнах го, когато бях на 32, след не 1 и 2 връзки, нямали сме предишни бракове и деца - явно е трябвало да се срещнем!).

Малко клиширано и по "царски", ама - "Когато му дойде времето" - с целия широоооок спектър на тълкуванието какво точно ще рече това  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 065
Когато си измисли камара глупости като тази, че първото ни дете може да не е било претенциозно, но това не ни е харесало неженени и затова не е останало... Ама ги редях яко ревейки, все пак хормоните все още ми бяха разцентровани. И така устроихме капан за бебета  Wink
И да, наистина се оженихме, когато аз взех нещата в свои ръце. Преди това принципно съм се съгласявала с предложенията му, но все не бях достатъчно слаба и красива  Grinning, не си бяхме направили ремонта и т.н. Винаги съм знаела, че е моя човек и не беше толкова важно. Furby, така ги усещам и аз нещата.

# 24
  • Мнения: 2 336
Много може да се спори за или против брака. Моето мнение, че при наличие на деца нещата трябва да са законни. За мен лично припознаването на детето е много противен момент. И след това все се намира някой "доброжелател" да изплюе някоя отровна клюка, с която да вгорчи живота на иначе "законното " дете.

# 25
  • Мнения: 24 467
За мен е достатъчно съвместното съжителство от една година, за да преценя с какъв човек живея, дали съм доволна от връзката си, имаме ли бъдеще заедно и като семейство с бъдещи деца. За тази година сме си споделили вижданията по основните въпроси, успели сме да се "напаснем" един към друг, без да се изгубим всеки за себе си и сме взели това решение - да сключим брак, като символ на връзката ни.
Децата сме си планирали, не са ни се появили из невиделица на главите. За мен не децата са подтикът за сключването на брак.
Естествено, че хората могат да съжителстват и без брак, но за нас той е и именно символ на обещанието, което всеки поема към другия. Ако не можем да си дадем такова обещание, да се ангажираме символично, не виждам защо ще се надяваме на по- сериозно отношение за в бъдеще един към друг и към връзката, като цяло. И не е нито въпрос на отделено време, нито на сляпо вярване в нещо, което я го има- я не. След като намираме време да си празнуваме рождените дни и останалите празници, не виждам нищо по- хубаво, романтично и приятно от това да отпразнуваме нашата връзка по такъв начин, като сключването на брак и да си обещаем един на друг важните неща официално, чрез символичния ритуал на встъпването в брак.

# 26
  • Мнения: 185
Индивидуално е. Аз заживях с мъжа ми на 4-тия ден, откакто бяхме гаджета  Mr. Green Имам приятелка, която има връзка 7 години и още не е готова да заживее с приятеля си. Същото е и с децата, едни са готови на 20 ( като мен ), други и на 35 пак се чудят дали им е време.  Peace
Като го почувстваш, няма да има въпрос : "сега ли е моментът ? "
Peace
Peace

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Индивидуално е. Аз заживях с мъжа ми на 4-тия ден, откакто бяхме гаджета  Mr. Green Имам приятелка, която има връзка 7 години и още не е готова да заживее с приятеля си. Същото е и с децата, едни са готови на 20 ( като мен ), други и на 35 пак се чудят дали им е време.  Peace
Като го почувстваш, няма да има въпрос : "сега ли е моментът ? "
Peace
Peace

Абсолютно, имах приятелка която ходеше с гаджето си повече от 10г. - 15г. вече бяха доста над 35 и накрая тя взе че забременя, та чак тогава се ожениха. А дори не живееха заедно до този момент.

# 28
  • Мнения: 460
когато му дойде времето! Joy

# 29
  • Мнения: 3 634
Аз бях сигурна, че той е човекът още след първата ни среща. На него му трябваха 4год., за да се увери, че недостатъците ми са трайни и трудно се променям. Веднъж щом се примири с тази мисъл и ме поиска.   bouquet

# 30
# 31
  • София
  • Мнения: 125
И аз взех да си го задавам този въпрос. Ние сме сгодени (уф, хич не я харесвам тая дума), но хич не мислим за сватба, а и живеем заедно от доста време. Но някакси не ми се иска да се женим, изглежда ми много категорично. В същото време мислим да си имаме дете вече....  newsm78 Аз, за себе си, не виждам смисъл в брака, поне засега.

# 32
  • Мнения: 6 713
Заедно сме точно от 7 години и 1 месец! Но сме женени от няколко месеца само.

И то не че не е бил сигурен дали съм аз жената (бил е сигурен от първия месец, когато тръгнахме), а защото нямаше къде да се отделим.
Аз дори исках да ходя да си живеем дружно с техните  smile3532, но той така и не позволи  Naughty, защото майка му като нищо щеше да ни изпокара...  Thinking Thinking

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще взема и аз да се замисля по този въпрос... Тъкмо сме на фаза (за който се сеща какво имам предвид) Laughing

# 34
  • У дома
  • Мнения: 96
Като дойде сляпата неделя - няма мърдане  Naughty !

# 35
  • Мнения: 2 270
Заедно сме от 6 години и не сме женени, но се чувстваме такива.
Ако въпроса ти е за самия подпис - не мога да отговоря, но ако и нашия случай се приема - то човек се жени, когато срещне човека с който иска да изкара по-дълъг период от време (да остарее - ми звучи баналничко)

# 36
  • София
  • Мнения: 1 733
Когато му се прище и му е минало шубето, че ще се прекара, или поне е доволно замъглен от либоф, та не регистрира опасТността.

# 37
  • Мнения: 1 172
Xм, дори и за себе си нямам точна представа. Познавам двойка, станала семейство след 3 месечна връзка и навъртели вече 50 години щастлив семеен живот (празнуваха златна сватба). Познавам и друга двойка, които бяха гаджета 8-9 години и се разведоха 1 година след като сключиха брак.

# 38
  • Мнения: 163
От 1 година съм омъжена, а преди това с мъжа ми бяхме заедно 10 години. Бракът не беше най-важното нещо за нас, но в крайна сметка решихме да си направим тържеството.

# 39
  • София
  • Мнения: 8 348
всякакви варианти има, но обикновенно е след някое напиване. Или поединично или съвместно. До фаза на разнежване и включване на предложението /след обичам те, бебчо/ Айде да се оженим....

# 40
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
когато реши Peace

# 41
  • Мнения: 456
Когато му се прави купон и иска да е център на внимание. Laughing Laughing Laughing

# 42
  • Мнения: 1 230
Ами повечето се женят днес  Grinning То такава дата не е за изпускане  Mr. Green

# 43
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Когато му се прави купон и иска да е център на внимание. Laughing Laughing Laughing
то купон ,купон ама само един ден а от купона нататък Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 12:56 от Чародейка

# 44
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
всякакви варианти има, но обикновенно е след някое напиване. Или поединично или съвместно. До фаза на разнежване и включване на предложението /след обичам те, бебчо/ Айде да се оженим....
Ама ти сериозно ли  #Crazy
По темата - ние ще се оженим като съберем пари за купона  Joy

# 45
  • Мнения: 1 483
Човек и добре да живее пак се жени Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 646
....*Когато си направи добре сметката, че другата страна е "добра партия" и успее да накара "добрата партия" да се влюби и да си загуби акъла...;-това  беше моят начин да се оженя Peace

# 47
Човек се жени, когато му дойде сляпата неделя Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 8 348
Добре де, може и без напиването, но винаги е следствие от някакво разнежване. Добрият секс върши същата работа.
Няколко от мъжете, за които не съм се омъжвала, са ми правили това предложение в един или друг подобен момент. При направено от мен проучване сред разните ми омъжени приятелки, след като минем през обясненията, ами заради любов, родители и тн., водят до факта, че предложението е направено в подобен момент.

# 49
  • Мнения: 1 559
Ами според мен ,когато се почуства готов за това.Отделно,че е хубаво година и нещо да Живэш с партнёра и да прецениш дали ще се разбирате. Peace

# 50
  • Мнения: 327
 marriedкогато усетиш необходимост да го направиш Hug.

# 51
  • Мнения: 515
когато прецените и дв lovekiss Kissing Heart kissамата

# 52
  • Мнения: 888
когато се влюби истински  Heart Eyes и отсреща му се отговори със същото  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 6 167
Момичета, кога според вас е време да се ожени/омъжи човек...ако си срещнал половинката си и си сигурен, че това е човекът за теб...след колко време връзка...или на колко години...знам, че това е строго индивидуално, но кога мислите, че е минало достатъчно/прекалено много време?  Thinking

много странен въпрос.
ти си посочила отговора, но за себе си да кажа - винаги съм знаела, че съпругът ми е мъжът за мен.
оженихме се година и половина след като се запознахме. реално решихме да се оженим на третия месец след запознанството ни, но изчакахме да организираме нещата. на 32 се омъжих.
не бих се оженила на 18,19, 20 г. твърде рано ми се струва, твърде незряло. шансът да прецениш неправилно партньора е по-голям. има и изключения, разбира се. друга причина за по-късния брак би могла да бъде твои/негови амбиции за кариера и тн.

в общи линии  човек се жени, като му дойде времето Laughing

# 54
  • Мнения: 4 451
Когато почувстваш, че обичаш лудо, усещаш, че точно това е твоята половинка... Абе, романтичка съм си аз. Mr. Green

# 55
  • Варна
  • Мнения: 102
Много може да се спори за или против брака. Моето мнение, че при наличие на деца нещата трябва да са законни. За мен лично припознаването на детето е много противен момент. И след това все се намира някой "доброжелател" да изплюе някоя отровна клюка, с която да вгорчи живота на иначе "законното " дете.
  Peace
В тази връзка двама души се женят(законно сключват граждански брак) когато решат, че искат да имат деца или когато го направят.Не е задължително, всеки сам си решава.

# 56
  • Мнения: 731
Когато е готов.

# 57
  • Мнения: 545
Момичета, кога според вас е време да се ожени/омъжи човек...ако си срещнал половинката си и си сигурен, че това е човекът за теб...след колко време връзка...или на колко години...знам, че това е строго индивидуално, но кога мислите, че е минало достатъчно/прекалено много време?  Thinking
1. "Ако си срещнал половинката си и си сигурен, че това е човекът за теб..." - трябва и той да чувства същото - задължително условие!
2. "след колко време връзка..." - тук няма точен отговор - трябва и двамата да са готови за тази стъпка, независимо дали става дума за брак в традиционния смисъл или просто да съвместно съжителстване.
3. "или на колко години..." - годините пък нямат абсолютно никакво отношение към брака - щом обичаш някого и си готов да споделиш живота си с него, го правиш, независимо на 18 г. или на 58 г.
Както няма значение и от колко време се познавате и сте гаджета.

# 58
  • Мнения: 765
Омъжих се за единствения човек , за който съм искала - имала съм различни връзки , предлагали са ми брак , но никога не съм искала да го направя . Омъжих се без да съм бременна- имахме си вече дете   Grinning , омъжих се без да си гледам годините - смятам че на 28 имам много шансове , омъжих се знаейки всичките му недостатъци - заедно сме   от 4 години .
Омъжих се , защото с него се чуствам спокойно , комфортно , винаги е забавно , секса е прекрасен , има какво да си кажем , гледаме в една посока . По- важното е , че това го знаех още когато реших той да е баща на детето ми - самият акт на брака за мен бе едно парти в присъствието на близки хора . Не ми пука аз законността на връзката ми или , че нямах брак с бащата на детето ми - той и без подпис е прекрасен баща - исках да се видя булка  Grinning . Прекалено сериозно гледат някои хора на всичко това - няма никаква разлика в човек след като се "ожени" - мухльото си остава мухльо , ако не си носиш акъла в главата и на 50 да си няма да се оправиш .
Ако наистина се чудиш - ожени се когато някой те обича истински и няма да сгрешиш  Grinning

# 59
  • София
  • Мнения: 1 320
Когато се почуства готов за такава сериозна стъпка. Когато открае правилния човек. Когато човек е готов да поеме повече отговорности.

# 60
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ожених се първия път за напълно неподходящ човек. Но не съжалявам, трябвало е да се случи. Втория път, когато ми предложи настоящия ми съпруг, вече знаех какво искам от брака си. Вече бях готова да създам дете. Знаех, че това дете ще има добро семейство, зрели и търпеливи родители...

# 61
  • Мнения: 323
Мисля, че човек се жени когато се появи подходящата половинка.

И аз мисля така. Усещаш, че искаш да прекараш остатъка от живота си с него! Поне при мен беше така щом го срешнах.
Peace

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Когато намериш истински любим човек и това съвпадне с желанието и на двамата да са заедно.

# 63
Ами когато се погледне един ден в огледалото и виде ,ч е е придобил глуповата физиономия Joy

# 64
Ние си живеем вече 6 години заедно, родихме си 2 деца, ама още не сме я свършили тая с жененето - знам ли, да пораснат още децата, че да помнят сватбата  Joy Сериозно, не бих се оженила, без да съм поживяла известно време с него, едно е да сте гаджета, друго е да решавате ежедневните проблеми на едно съместно съжителство.

Общи условия

Активация на акаунт