Как да постъпя , за да няма обидени ?

  • 4 473
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Не е уместно дори да й намекнеш, че е лоша домакиня или готвачка. Няма как да се промени.
Опитай да накараш мъжа ти да купувате разни неща - скара, топли хлебчета, готови салати, разни полуфабрикати, които ти харесват. И много помагай при приготовленията. Няма друго спасение. Настоявай ти да приготвиш салатата или нещата, които сте купили. Така и ти ще ядеш и тя няма да е обидена. Прави се дори, че сега си ги открила тези неща в магазина и си купила, да ги пробвате.

Аз бях в същата ситуация преди време. Водеха ни на гости при възрастни хора и домакинята готви много мазно - агнешко с лой, гарнитурите лоясали агнешки чревца с пържен праз, зелената салата се мачка със сол, като зеле... Случвало се е да отидем на гости за по 2 дни по празници някакви и да стоя гладна или да ям само хляб. Просто нямаше спасение и добре, че се е налагало да отидем веднъж-два пъти в годината. Сега, още от вратата се залавям да помагам. Аз правя салатата по мой вкус, гарнитурите  ги приготвям също аз. За месото моля да има някое парче на скара, че стомахът ми не понася мазно... Обаче трябва да се включва човек в приготовленията, иначе - глад. Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 1 457
идеята с диетата беше най-добра, ама с тия 44 кг.... Защо не пробваш с "разделно хранене", и не може да комбинираш всичко, затова ще хапнеш само от  еди какво си, каквото поне става за ядене?

# 17
  • Мнения: 4 668
Тя е такава , че ако всички около масата не изразяват поне половин час възхищението си от творбите и , започва да страда  Confused
Иначе непрекъснато ме пита за рецепти , защото без да се изхвърлям , но мога да кажа че готвя много добре и изобщо има един ред и чистота в моята къща , каквито за нея са недостижими ...
Но пита ме , аз и казвам , тя пак си прави каквото си знае ...
Довечера се разбрахме , че ще купим китайско  Laughing Ама след това ...
Последният път на салата от домати и краставици беше сложила някаква ужасяващо неподходяща подправка ... още потрепервам като се сетя  Sick

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Абсолютно нищо ли не може да готви? например не яж от основното ядене, а си вземай от масата неща, които са купени от магазина (сирене, кашкавал, салам, хляб). Или пък ти готви, като сте там.

# 19
  • Мнения: 364
Добре те разбирам! Моята свекърва целогодишно готви със свинска мас, дори постни гозби! Sick Ястията и са много мазни, когато погледнеш в чинията, не ти се иска да опиташ! Tired
Оправдавам се с диети и гастрит. Не и е приятно, но нищо не мога да направя!
Разликата е, че ние ги посещаваме веднъж в месеца, та не се налага да се притеснявам чак толкова!

При вас май единственият вариант е, да я каните по-често на гости или да си носите вечерята, когато я посещавате!
Може да опиташ и друго. Обясни, че ти е прилошало, ходила си на лекар и след куп изследвания се е оказало, че си алергична към определени храни! Ох, не е най-добрия вариант, но все е нещо... ooooh!
Успех! Peace

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ами, какво да ти кажа, и аз не ям в свекърва ми.

За мене прави пиле на сол - това го обичам и го ям с удоволствие, защото у нас по никой начин няма да си усмърдя кухнята с приготвянето му. Подмятала е чат пат, че може и други работи да готви, на което аз отговарям, че пилето ми е любимо и с друго не може да ме съблазни, била е и по-настоятелна, при което решително се е набърквал мъжът ми, и разговорите са приключвали. Хубавото е, че и на него не му допадат бъркочите й, но поне им е свикнал, което по никой начин обаче не означава, че трябва да им свикна и аз.

Та и ти така, намисли си поне едно нещо, което обичаш, таратор примерно, или печени филийки с чубрица, или знам ли и аз.

А ако е много настоятелна, кажи предварително на мъжът ти да се намеси, за да се прекрати с подканянията.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Да кажеш на тази жена, че не е добра домакиня означава автоматично лошо отношение към теб-Това не е някоя 20-годишна токущо започваща да се грижи за дома жена все пак.
 Приложи нещата които момичетата са предложили, като ги редуваш - ето ти тактично решаване на проблема - единият път ще си яла, другият път няма да си гладна, третият път ще ядеш нещо разделно, после ще занесеш нещо от Вас, после ще й помогнеш да не се изморява и ще сготвиш ти нещо и после пак повтаряш и така.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Покани ги всички на вечеря у вас.
Ако пък няколко пъти се навият да дойдат, още по-добре.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 263
Ами покажи загриженост за нея, че се претоварва от работа и занеси и ти нещо за хапване: за да и помогнеш и да я облекчиш да готви по-малко неща, не за друго! И си хапвай от твоето плюс салатки! С тях е малко трудно да не се справи свкито ти! Wink
Успех!

# 24
  • Мнения: 186
Ами щом готвиш вкусно ,всеки път като ходите ,носи по нещо ,като казвачш ,че това е твоя нова рецепта и я носиш ,за да я опитат и да си кажат мнението за нея.Ти спомена,че те пита за рецептите ти, ето ти начин да се покажеш като добра кулинарка, и по този начин ,няма да я обидиш и ще можеш и ти нещо да похапнеш.Помагай и и в приготовленията на другите ястия,така ще сеееееи сигурна,че са по твой вкус , а и ще се проявиш като добра снаха.

# 25
  • Мнения: 304
Кажи, че ти се яде нещо специално и по твой вкус-нещо, което се прави еднакво от всечки домакини-например кюфтета на скара, пържолки или купете пиле на грил или нещо такова  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 22 436
Добър вариант е да и предложиш да помогнеш с готвенето. И така да направиш поне едно нещо, което примерно ти да можеш да ядеш, или да става за ядене, щом о думите ти тя не може да готви. )
Ще си сипеш от твоето ядене, ще си сипеш мъничко и от нейното, за да не я обидиш и ще мине номера. )
Другият вариант е да занесете нещо с мъжа си - сега поне по магазините има един куп готови неща, салати, скара, готвени ястия, ако примерно не ти се занимава да приготвяш нещо.

# 27
  • Мнения: 4 380
Интересно! #Crazy За толкова години живот, още не съм срещнала жена на възраст която нищо да не готви вкусно. Гафове се случват на всяка, но НИЩО.... Shocked Как пък само на 44 килограмови нищо не им харесва?
А не си ли се замисляла, че проблемът е в теб, не в нея? Сложила била различна подправка в салатата. Joy Joy Хей момиче, ако в ресторантите слагаха тази подправка с която си свикнала, нямаше да са ресторанти, а долнопробни крайпътни капанчета. Laughing

Аман от консерви в кухнята!

Направо така и кажи- аз съм много консервативна, ям си само моите манджи. Laughing

# 28
  • Мнения: 2 563
Отивай много гладна. Така все ще хапнеш нещо, с хляб ще си го прокараш... Аз така съм правила в такива случаи...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Малко крайно е изказването, но има нещо вярно. Може би, защото аз изобщо не съм претенциозна към храната ми е чуждо такова отношение. Това отношение няма връзка с килограмите обаче, сигурно е.
Най- много ми хареса съвета да си избереш нещо, което най-малко те отвращава и да си искаш само него,  с повечко хляб и сол може да не е чак толкова страшно. Сама казваш, че не искаш да я обидиш, значи държиш на нея, така че положи малко усилия и ще се получи.

Общи условия

Активация на акаунт