СЪЖЕЛЯВАМ,ЧЕ ИМАМ САМО ЕДНО ДЕТЕ...

  • 14 247
  • 141
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 343
Щом искаш второ дете, направи всичко възможно да убедиш мъжа си. Финансовите трудности се преодоляват,  а е страхотно  човек да има брат или сестра. Аз моето мило сестриче не бих го заменила за всичките маркови дрехи на света. Никога не сме били бедни, но не сме били и богати. Винаги е имало деца с повече и по-хубави неща, но това не е било проблем за мен. Въпрос на възпитание и ценностна система. Това е най-ценното, което са ми дали моите родители.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 877
Напротив! Егоизъм е да си задоволяваш майчиния инстинкт раждайки без да мислиш за бъдещето на това дете. Честно казано, ако не бях малко егоистична, нямаше да родя нито едно. Направих го за себе си, да да си имам и аз родна душичка, колкото и да ми беше болно, че душичката няма да живее живота който заслужава и който искам да и дам.

Ксения, аз това с егоизма не го схванах малко. В предните страници каза, че две деца ще ти отнемат от личното време и пространство (няма да мога да пътувам и тнт). Там където сте не знам как му казвате на това, но тук в БГ ние му викаме Егоизъм...

Ще се смееш, но за момента точно къщата с басейна е в известна степен определяща за щастието на детето ми, защото не повечето, но ВСИЧКИ около нея живеят в такива. Ако беше израсла в Казичене сигурно друго щеше да и е възпитанието и ценностите и изискванията от живота. Редовните ваканции на Карибите, пазаруване в маркови бутици и къпане в басейна на двора- това я заобикаля, на това се равнява.

Извинявай, но ти къде живееш, че така яко са ви комплексирали??? Такъв тежък материализъм и деление на класите къде още съществува (напомня ми на феодално общество) Mr. Green... Аз ако съм на твое място - хващам детето и хоп в Казичене (никакъв хумор на влагам в тия думи) - със сигурност там ще развие много по-стойностна ценностна система.

Към авторката - искрено ви пожелавам едно желано и от двамата родители бебче. Възрастта ти е прекрасна.

А за себе си - мисля и аз към 40-така да си родя трето Heart Eyes.

# 77
  • Linz
  • Мнения: 11 619
xenia, много крайно поставяш нещата... Да, наистина ако възприемаш децата като бреме е по-добре да не създаваш такива.
За моите деца се надявам да не търсят щастието във ваканции на екзотични острови и шопинг турове в маркови бутици. Там определено не биха го намерили.
Едно от нещата, които наистина не понасям е егоизмът!

# 78
  • Мнения: 6 713
.... но пусто да слушам мъжът си / и свекървата/,че времената са трудни,няма средства и т.н. Колко съм била наивна само...
- това е ужасно, и аз се чувствам така...

Но важното е, че не е късно въобще и не се чуди щом го искаш, само убеди мъжът си и действате  Peace

Аз така слушах свеКУРВИЩЕТО Rage и мъжът ми (то и мен си ме беше страх от бебе, докато не станах на 24 г. май) и пиех 6 години хапчета, защото и двамата държаха на това и когато реших да ги спирам да имаме бебета миналата година пък ми се обадиха за работа в чужбина и така...
Е, да не размивам темата допълнително, не слушай никого и прави каквото мислиш, че е правилно.
Аз моята грешка ще гледам да не я допускам, въпреки че свекърва ми явно успя  doh за съжаление да се намеси за това кога да се появи нашето бебе.......  smile3518 newsm45 smile3518 newsm45 smile3518 newsm45

Сори за оффа...

# 79
  • Мнения: 473
Аз не смятам, че ти е късно. Аз родих първото си дете на 30 години и смятам живот и здраве второто да е към 36-37 г. Просто на теб не ти се занимава вече с бебета и си търсиш оправдания разни. Но в никакъв случай не те упреквам, щом като смяташ, че вече ти е късно, значи това е правилното за теб. Не виждам смисъл да съжаляваш, че не си родила второ дете, нито пък че детето ти страда от това.

# 80
  • Торонто
  • Мнения: 837
Цитат
Xenia, иронията е само и единствено, защото ти приравняваш броя на децата на материалното положение.

Ами то Е въпрос на материално положение. И на материално в това число. Примерите не са крайни. Това са реални примери от живота край нас и те са много повече от примерите на справящи се материално българи, които наистина могат да си позволят повече деца. Е съжалявам, но децата освен радост са и робство. Материално и физическо. Жал ми е за съседката която плаче за България, от 10 години не е била там и още 20 няма да бъде. Плаче по родителите си, които няма да може и да погребе. Ами кой е избирал заради нея и къде е мислила когато ги е раждала?

Питай съседката дали предпочита да не ги е раждала но да може сега да си отиде до БГ.

За щастие не всеки приема децата за "робство" като теб.

# 81
  • Smallville
  • Мнения: 994
По заглавието ти прецених,че имаш някакъв здравословен,необратим проблем и затова не можеш да имаш повече от едно дете.Но моля те,ти ме накара да се чувствам като динозавър,толкова стара,а аз съм от искащите бебе и съм точно на 35. Crossing Arms
Всичко около тази дискусия се върти около материалните възможности,но пак ще кажа,за мен децата са най голямото богатство,колкото и клиширано да звучи,а това каква ценностна система ще развият,зависи от родителите,дали ще искат басейн или прегръдка,зависи ние на какво ще ги научим и какъв пример ще дадем.Моето момиче,когато наближи рождения и ден ме пита,"Мамо а имаме ли парички за рожден ден?"Щото ако сме зле финансово ,тя няма да се разсърди ако няма рожден ден(не че се е случвало досега,но тя знае ,че понякога не може да получи това ,което иска),защото аз съм се постарала да е такава и да не поставя това на първо място.Така стоят нещата при нас,но на този свят разни хора,разни идеали,никого не осъждам и нямам право на това.
Мини парче,постъпи по инстинкт,ако желаеш детенце ,не се чуди,а действай  bouquet

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 09:10 от danibaby

# 82
  • На небето
  • Мнения: 5 530
zero,най-завършеният егоист когото познавам е трето дете в семейството - няма такава зависимост!
Има по сами деца,дето доста трудно са живели,борили са се и никак не са ни глезени или подобно.Относителни са тези неща!

Това е точно така. Аз съм 1 дете, никога не са ме глезели нито са ми осигурявали каквито и да било прищявки, имах 1 чифт дънки и ги носех докато се скъсат, и то не защото родителите ми нямаха пари, а защото имаха приоритети. Не съм била егоист, защото са ме научили, че винаги трябва да оставям за баща ми, да ям по-малко картофи за да може той да изяде по голямото количество и т.н. Имам позната която е израснала с 5 братя и сестри и има близначка и до толкова е егоист, че взима хапката от устата на детето си за да си напълни лакомия тумбак. Прави сандвич уж за сина си и той докато успее да си куса тя вече го е изяла. Затова сина е на 7г. и е под 20кг.
На едно дете ако са задоволявали всичките му прищявки и са му купували маркови дрехи е толкова егоист колкото и 3 или повече деца на които са им задоволявани всички искания и желания.

# 83
  • варна
  • Мнения: 229
разликата между децата ми  е 14 години без 2 месеца
първото родих на 22 ,второто на 36 .не съжалявай ,а действай  baby_neutralи да се похвалиш скоро

# 84
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
На 35 си девоЙче, не се съмняваЙ  Peace Аз имам една позната, която миналата година роди на 54г. със секцио живо и здраво момиченце и то слонче - цели 5 килца  Simple Smile Тя не била разбрала, че е бременна, мислела, че има миома  Mr. Green Когато разбрала за какво иде реч, вече било късно  Mr. Green

# 85
  • София
  • Мнения: 2 082
Недей да съжаляваш, ами си направете още едно детенце!?
Имам позната в парка с момченце на 3 годинки, а тя (скоро научих и се изумих, защото не и ги давам) е на 40. Същата позната има и друго детенце, но вече на 20г.  Laughing Тя сподели, че мъжа и от много време си мечтаел, искал да има син. Голям късмет, наистина, че им се е родило момче.

# 86
  • Мнения: 5 577
А не така, аз съм върля защитничка на тезата за 1 дете. Аз съм едно - е много ми е добре. Нищо не съм делила никога с никой.

# 87
  • Мнения: 393
Голямата ми дъщеря е на 18 години, сина ми е на 16 месеца. Родих го на ... 42 години.

# 88
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А не така, аз съм върля защитничка на тезата за 1 дете. Аз съм едно - е много ми е добре. Нищо не съм делила никога с никой.

 Laughing

# 89
  • Мнения: 221
Ако искаш да имаш 2 деца нищо не ти пречи. Но от съвети колко деца да имам аз ми е писнало. Сега съм с едно дете и ми е омръзнало да ме убеждават познати и непознати, че трябва вече да имам 2ро. Мисля, че всеки сам си взема решение колко деца да има и не е длъжен да се оправдава, защо има само едно.

Общи условия

Активация на акаунт