честито, бременна сте но имате и киста

  • 3 461
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 234
Имам приятелка на която се случи същото. Дори лекаря й беше казал, че в определен период кистата е по-голяма от бебето. Следиха я, не се наложи операция. Нормална бременност и абсолютно нормално раждане. Консултирай се с друг лекар и успешна бременност от мен.

# 16
  • Мнения: 2 422
И аз съм чувала, 4е при бременност често се случва да се появи и някоя киста, която във времето изчезва, но не съм чувала от киста да се загуби бебе или пък да се увреди плод или пр. Тези лекарииии  сигурно са от старото добру тру- от такива като тях съм оперирана от киста / за която е можело друг на4ин да се намери за да из4езне/ и сега имам сума ти и поразии от тази коремна операция преди 6 години  #Cussing out

СТАРОТО ДОБРО УТРО МЕКО КАЗАНО  #2gunfire........те са като Франкенщайн колкото повече рязане  Twisted Evilтолкова по-добре

# 17
  • Мнения: 2 197
Koгато родих в стаята ми имаше една майка, която също е имала киста и не съм 100% сигурна, но мисля че беше по-голяма от 4 см. Бяха я следили през цялата бременност и я махнаха по време на секциото (далавера - 2 в 1). Нейната се беше увеличавала и през време на бременността , но тя беше решила, че ще поеме риска. Не казвам, че не е рисковано, но си мисля, че при добър лекар нещата винаги се развиват добре.
Пожелавам ти да намериш правилното решение и да се радваш на прекрасно бебче.

# 18
  • Мнения: 1 053
дран дран,ми така де,не се шашкай мила,запази си детето и всичко ще е ок,тя или ще изчезне или ще я махнат с операция,нищо сложно,няма да навреди за бебето.успех и късмет от сърце

# 19
  • Мнения: 769
Аз съм чувла че бременност е 'най-доброто решение' при киста. И мен ме посъветваха да забремения скорострелно когато ми откриха киста, ама не би... 
Отиди да те види и друг. И свекърва ми е била с киста бременна, ама какви синове е родила Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 381
galisena , потърси още едно мнение. Успех и от мен!  Praynig

# 21
  • Мнения: 433
Когато бях на контролен преглед в Майчин дом, лекарката побърза да ме вкара в кабинета, като ме видя, а там вече имаше жена на ехографа и 2 лекари около нея. Докато изчаквах, ги слушах и съчувствах на жената - на 42 г с бременност към 16 седмица и киста около 7 см...  Тримата медици се въртяха куп време пред монитора, оглеждаха я отвсякъде и накрая я посъветвах да запази бременността, ако е желана, да ходи непрекъснато на прегледи да я наблюдават, но операция на кистата - в никакъв случай. вече след излизането й коментарът беше , че никой лекар няма да си сложи главата в торбата да оперира такава голяма киста при тази вече напредваща бременност, кистата е била и на лошо място. И другият коментар беше от колко години не е ходила на гинеколог тази жена, та да се стигне дотам... И въпреки всичко че има голям шанс за успешна бременност и здраво бебе.

Затова - бягай при друг лекар и не се притеснявай прекалено!

# 22
  • Мнения: 1 668
Имах киста 4 см  + миома 4 см. Казаха ми за тях в 14та седмица за да съм информирана. Нито един от двамата лекари, при които ходех не са си позволили да ми кажат да прекъсна бременността.  В 20та седмица ме зарадваха, че кистата вече я няма. Отстраниха ми миомата по време на секциото, но до последно не се знаеше дали ще се наемат с операция 2в1. Всъщност 2 мин след като извадиха бебето се взе решението. Аз съм със силна анемия и нямаха представа как ще тръгне операцията (тоест колко кръв ще губя).  Миомата за учудване на всички не нарасна по време на бременността, а за кистата прогнозираха, че ще изчезне, както и стана.

# 23
не се стряскай толкова. Моята колежка е изкарала бременност с киста между 4 и 10 см. Ще излъжа точно, но е родила нормално. после са й отстранили единия яйчник, защото кистата не е изчезнала сама, но това не значи, че ще се случи на теб.При нея е било някакъв много сложен случай.. Та тя има дъщеря на 12 години и е мн щастлива. Никой доктор не я е карал да прави аборт, напротив, само са искали да ходи на по-чести прегледи.
 Стискам ти палци и успех. Бъди силна и задължително потърси поне още едно лекарско мнение

# 24
  • Мнения: 1 685
И  ПРИ МЕН СЕ  ПОЛУЧИ  ТАКА,КАЗАХА МИ  ЧЕ СЪМ  БРЕМЕННА  И  С  КИСТА 3 СМ .СЛЕД КОЕТО  ПОСЕТИХ  ДРУГ  ЛЕКАР  ТОЙ ПЪК  МИ  КАЗА  ЧЕ  И  ДВАТА  МИ  ЯЙЧНИКА  СА  КИСТОЗНИ  ,ПРИ КОЕТО  ИЗТРЪПНАХ  ЦЯЛА..ОКАЗА  СЕ  ЧЕ  МИ  НЯМА   НИЩО  И  ЧЕ  И  ДВАМАТА    СПЕЦИАЛИСТИ   СА  СГРЕШИЛИ

# 25
  • Мнения: 61
Да ви пуснат мухата, че имате киста без да определят каква е тя и какво следва от това, не е проява на най-висок професионализъм. Отидете на лекар, който е в състояние да направи това с голяма доза сигурност. За ваше сведение при ранните бременности най-често се откриват кистозни жълти тела - една безобидна находка, която отзвучава сама с времето.

# 26
  • Мнения: 871
Винаги ще помня думите на доктора си ......
КИСТИ СЕ ЛЕКУВАТ С БРЕМЕННОСТ
УСПЕХ
Hug  bouquet

И аз имах киста, която се стопи по време на бремеността. Лекарката ми каза , че съм забременяла в най-подходящия момент Peace, защото точно така се лекува киста!

# 27
  • Мнения: 11
И аз съм в същото положение - вчера ходих при лекар за да потвърди бременността ми. Той го направи - 6-та гест.седмица, но ми каза също така, че имам киста, 4 см. Sad Но думите му бяха следните: "Бременей и не се притеснявай! Мен това не ме притеснява, щом искаш бебето! Това често се случва при бременност."  А аз не мога да не притеснявам, още повече, че ходя на профилактични прегледи и досега не съм имала подобен проблем. Дори имам снимка на сакчето - една точица, и на гадната киста Cry Въпреки нормалното отношението на лекаря , мисля да отида на още един преглед при друг лекар.....Макар да знам, че съм кърък и казаното ще бъде потвърдено.......
Момичета, благодаря за  това което сте написали........ след прочетеното се поуспокоих ...

# 28
  • Мнения: 2 422
Dudolina не се тормози така вредиш на бебо и ............
ЧЕСТИТО  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
Dudolina, ЧЕСТИТО И ОТ МЕН!   КИСТАТА НЕ Я МИСЛИ.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт