Аххххх мъжът ми

  • 17 717
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Само да попитам- имаш ли някакви други интереси и занимания извън отглеждането на децата?
Ако нямаш такива си създай, ако щеш отглеждай цветя, плети, ший, плувай, извоювай си време от 1-2 часа само за себе си- на клуб ли ще ходиш, ще спортуваш ли, някакви сбирки по интереси ли ще посещаваш- избери си, така ще си създадеш и контакти и ще разпуснеш. В това време пък съпругът ти ще поеме малко по- навътре ангажиментите с децата и дома, от това той самият определено се нуждае, макар, че едва ли го желае съзнателно. Най- доброто би било ако двамата заедно имате свободно време, което да прекарвате съвместно. За целта хората са измислили от древни времена фигурата на бавачката.
Ти самата първо следва да си полезна и забавна за себе си. Ако не си, как другите ще те почувстват като такава? А дали ще си такава зависи от теб. Подкарването на въпросната кола е най- малкото, каоето следва да направиш. За какво ще си говори с теб един човек, който е ангажиран с други неща, далеч от това, с което си ангажирана самата ти?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Съжалявам мила, за ситуацията, в която си изпаднала. Още повече, че донякъде ми е позната. Само дето мъжа ми не крещеше, а млъкваше или се цупеше, което може в някои случаи да изнервя другия много повече от караница. Смятам, че проблема не е в теб. Не е в това, че не излизаш, не караш кола и прочие. Някой преди мен го беше споменал... ТОЙ има някакъв вътрешен дискомфорт. От какво е породен може само да се гадае. Може да е преумора, но не само физическа, а по скоро от отговорностите с които се е нагърбил. Може да има служебни проблеми, които не иска да сподели с теб по негови си причини, но които да го карат да се чувства несигурен и не достатъчно "силен" като глава на семейството, може.... Може да са много неща, но само той си знае. Какво да те посъветвам? Опитай се да поговориш с него, когато е спокоен, но не директно, а дискретно и заобиколно. Преглътни егото си за известно време и не му се връзвай, а го наблюдавай. Ти си го познаваш най- добре и няма начин да не откриеш причината. Щом го обичаш ще успееш, сигурна съм!  Peace

# 17
malko_mishlence,
благодаря за примера с приятеля си който ми даваш, въпреки че е различна ситуацията при нас.
Аз определено не говоря за памперси и пюрета само Simple Smile Както казах имах собствен бизнес който спрях за известно време заради бебето. Интереси имам бол.
Аз съм човека който е с интереси, за сметка на мъжът ми който е превърнал в хоби работата си. Аз съм тази която провокира разговори различни от деца и работа Wink
Когато се роди бебока, той си взе 1 месец отпуска за да е с нас (нямаше кой да дойде да ни помага). Дори в болницата докато чакахме да ме извикат за операцията беше с лаптопа. Като се върнахме в къщи, без да преувеличавам, ако на нас ни е обръщал повече от 1 час на ден внимание ще е пресилено Cry полудя от работа. Никакви молби скандали или плач не го трогнаха, поне един памперс да смени. Уреждаше яденето вярно, но дотам.
Не го е готвил, взимаше готови работи. Нито чисти, нито подрежда. Много било важно, да се включи в този момент с работата защото бил важен и щели да го оценят. А не е ли питам аз момента в който се ражда сина ти поне толкова важен? А не е ли по-важен от най-важният момент в работата?
Не знам думи няма, като заговоря за това какъв работохолик е!

# 18
Също така забравих да кажа че не се чувства слаб в работата, напротив, лети с някакви невиждани темпове нагоре. Претрупват го от ангажименти и срещи, и трябва да работи като се прибере в къщи, защото там не го оставят сам за 2 мин.
В редки моменти на тотална откровеност ми е казвал "да, имам проблем...помогни ми", но след това е пак същото аз съм отговорен да издържам това семейство за да няма лишения, за да можем да си купим къща и т.н. Да но аз предпочитам малко по-малко пари пред полудял мъж или развалено семейство. И му го казвам.
Много тежка роля в животът му имат родителите му. Ама това е такава необятна тема че дори не искам да я започвам.

Аз отивам да си лягам че е 12:30 и съм спала само 5 часа миналата нощ покрай бебко, но ще прочета всички отговори и съвети от вас!
Пишете!
 Heart Eyes

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А може би е депресиран. От ежедневието и от тези ангажименти с вас и работата. И освен това не се контролира, което е много лошо. Аз не бих простила подобни обиди. Мъжа ми е долу горе в подобна ситуация, ангажиран е с нас и понякога си мисля, че го товарим допълнително. Той и без това едвам смогва, но гледам да се съобразявам и предпочитам да ходим пеш, но той пък не би ни пуснал сами и винаги предлага помощ. И той предпочита през уикенда да си стои в къщи, понеже цяла седмица обикаля и има много работа и малко се свърта в къщи. Аз пък съм цяла седмица в къщи и чакам уикенда, че да излезем и става едно разминаване. Затова тази неделя го попитах излиза ли му се той каза НЕ, аз си приготвих една раница с багаж, облякох себе си и малкия без да кажа нищо, когато ме видя ме попита какво правя, обясних, че излизаме той се облече и дойде с нас. Хубаво е да се съобразиш и ти с нуждите му, не мисля, че проблемите от каквото и да било естество са едностранни.

# 20
  • Мнения: 1 172
Наемете детегледачка и/или шофьор. Направи така, че да можеш да имаш нормални соц. контакти извън семейството си. Започни да се занимаваш с някаква дейност, извън домашните и родителски ангажименти. Това много ще те разведри и вероятно ще намали напрежението. Ходи редовно по паркове, детски центрове, увеселителни паркове и т.н. Мъжът ти ще започне да разбира колко много изпуска и ще започне да ви придружава тук-там.

# 21
  • Мнения: 24 467
Има ли желанието и разбирането той да си отделяте определено време само за вас, двамата? Можете ли и бихте ли били съгласни да седнете някъде, да отидете някъде за 1-2 часа, дори за 1-2 дни и да наемете човек за децата?
Вероятно той е попаднал в капана на увличащата го работа и вече му е трудно да се измъкне сам от него. Трябва за определен период да почине самият той, да се отдалечи и да види обективно ситуацията от страни, да си направи своите преценки и изводи. То е ясно, че работата не е всичко, сигурна съм, че и той самият го знае. Само че когато завъртиш колелото на ангажиментите, често се случва така, че не можеш да го спреш, защото усещаш, че ще те смачка или ако избягаш в страни ще останеш "извън борда" /лично съм го преживявала, а и съпругът ми е минавал през такива периоди/.
Честно казано и на двамат ни се наложи в един момент да сменим работата си, тъй като тя не се промени съобразно нашите нужди и разбирания.

# 22
  • Мнения: 1 334

И последно аз го обичам и бих искала да му помогна да промени нещо за да бъдем всички щастливи, не само през седмицата Confused
 


Една почивка само двамата без деца за известно време на някакво красиво и желано и от двамата място мисля, че ще е добре.


Да, и като се върнат от почивката всичко започва на нов глас.

Такъв е човека, не вярвам да го промениш. На мъжете им става нещо като отидат в чужбина. Щом като ти говори че не изкарваш пари, значи той не те цени като човек. Няма явно значение дали гледаш децата или не.
Дори и да изкарваше повече от него, пак щеше да ти говори че не изкарваш достатъчно.
Това което можеш да направиш е да му  оставяш децата събота и неделя той да се грижи за тях, и ти да ходиш по магазините или на кафе с някой който ти е близък.

А това че мъжете не обичат да ходят по паркове и площадки е повсеместно. Не е само твоят такъв.
Но с определения като чушка и псувни, пробмеа се задълбочава.

# 23
  • Мнения: 550
критическата....

# 24
Мисля,че един от вариантите да си помогнеш е да  му кажеш,че се прибираш с децата в България,че това,за което си мечтала въобще не това,което той ти дава,че искаш него,а не работата му и вечният му стремеж ,за доказване,като вас оставя на заден план!!! Трябва да да го стреснеш и да разбере,че и в твоята"човешка"обвивка има сърце!
Това ми напомня,за родителите ми....и да ти кажа майка ми влизаше в панаира на баща ми,започваше да се "пени" и тя,ядосваше се,обиждаше се,крещяха....не е това начина,на своя си гръб съм го разбрала,трябва ти прилив самочувствие и да направиш нещо глобално....той ще "изтрезнее"в последствие и ще преосмисли ценностната си система!
А мъжете наистина мразят жени без занимания,но ти си с дете по-дяволите,какво можеш да направиш!!!!

# 25
  • Мнения: X
Знаеш ли, може пък задълженията през уикенда да му идват в повече.
След като работи като луд и поема задача след задача, сигурно си представя през уикенда да не се занимава с неприятни неща - пазаруване, навалици, лудница и градинки...
Казваш, че през седмицата е мил и спокоен, може би просто времето е организирано и вкъщи той си почива и ви се радва, на тихо, спокойно и уютно. Защо не го оставиш той да планира уикендите за известно време? Ако му се седи вкъщи, постойте с децата. Ако иска извън града, идете. Не го мъкни по магазини и навалици. Май точно тези ангажименти, които изпълнява го натоварват двойно повече. Ние, например в събота и неделя имаме подобен проблем. Аз искам да ходя в голям хипермаркет и да се разтоварвам с шопинг терапия, да ама любимият се побърква от тази мисъл и иска да гледаме ТВ, да се разхождаме в парка или да пием бири с приятели. Иска да не мисли за нищо, да не планира, да не върши някаква работа.

Ако се опиташ да елиминираш нещата, които го дразнят, може би няма да има скандали за дреболии. Опитай поне за известно време, може пък да помогне. А самата ти имаш нужда от социални контакти и от някой, който води твоя начин на живот - приятелка, позната... Мъжът ти сигурно разбира, че ти е трудно по цял ден сама и с грижи по децата и домакинството, обаче няма какво да направи.

А за книжките на детенце, съм сигурна, че и той се чувства виновен за реакцията си.

# 26
  • Мнения: 2 336
Знаеш ли, може пък задълженията през уикенда да му идват в повече.
След като работи като луд и поема задача след задача, сигурно си представя през уикенда да не се занимава с неприятни неща - пазаруване, навалици, лудница и градинки...
Казваш, че през седмицата е мил и спокоен, може би просто времето е организирано и вкъщи той си почива и ви се радва, на тихо, спокойно и уютно. Защо не го оставиш той да планира уикендите за известно време? Ако му се седи вкъщи, постойте с децата. Ако иска извън града, идете. Не го мъкни по магазини и навалици. Май точно тези ангажименти, които изпълнява го натоварват двойно повече. Ние, например в събота и неделя имаме подобен проблем. Аз искам да ходя в голям хипермаркет и да се разтоварвам с шопинг терапия, да ама любимият се побърква от тази мисъл и иска да гледаме ТВ, да се разхождаме в парка или да пием бири с приятели. Иска да не мисли за нищо, да не планира, да не върши някаква работа.

Ако се опиташ да елиминираш нещата, които го дразнят, може би няма да има скандали за дреболии. Опитай поне за известно време, може пък да помогне. А самата ти имаш нужда от социални контакти и от някой, който води твоя начин на живот - приятелка, позната... Мъжът ти сигурно разбира, че ти е трудно по цял ден сама и с грижи по децата и домакинството, обаче няма какво да направи.

А за книжките на детенце, съм сигурна, че и той се чувства виновен за реакцията си.
Наистина могат да стоят нещата. Но пък моето мнение е все пак някой път наистина да го оставиш да говори, без да го контрираш. Претърпи един път. Дано да разбереш какво му е всъщност, а не тук всички да гадаем.
Наистина трябва да има компромис в разходките. Но аз лично не смятам, че там е проблемът.

# 27
  • Мнения: 804
Без да имам претенции за компетентност, мисля, че и двамата сте много изнервени. Ти защото си затворена с децата, той защото явно има много работа и допълнителното натоварване с отговорности го пресира по някакъв начин. Нужен ви е само повод и избухвате. Щом наистина нямаш притеснения относно обичта и изневерите, направи ти компромис.  Бракът обикновено се дължи на любов, но се крепи на компромиси. Скандалът за книжката е бил излишен. Можело е да купите едната книжка сега, а другата друг ден. Казваш, че той е грижлив и отговорен човек. Може би се притеснява, че ще дойде момент в който парите няма да са ви достатъчни и това го кара понякога да бъде по-пестелив от необходимото. Няма ли възможност да изкараш книжка и да можеш сама да шофираш? Това може би ще облекчи ситуацията. Пък и, без да се сърдиш, и ти малко попрекаляваш. Не е нужно пред децата да настояваш на своето и да демонстрираш, че не се съобразяваш с неговото мнение. Избегни скандала в такъв момент, после поговори с него насаме и му кажи какво мислиш. Разбирам, че си самотна и потисната, но постарай се да излезеш от тази ситуация. Няма ли хора с които би могла да създадеш връзки и приятелства. Все пак не живеете на самотен остров.
Като цяло, мисля че няма от какво да се притесняваш, прояви малко повече такт и постепенно нещата ще се оправят. Най-важното е че той ви обича, че нямате различия в мненията за наистина важните неща, че е отговорен, работлив и отдаден на семейството си. Всичко останало е в твоите ръце - жената е тази която може с такт и малко хитринки да моделира поведението на мъжа си. С крясъци и скандали нещата се влошават.

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Както винаги ще се съглася с babche тя е мъдра жена и е много права за всичко което каза.  Peace А и опита си казва думата, тя май има най-голям стаж от всички ни.

Бракът обикновено се дължи на любов, но се крепи на компромиси.

# 29
  • Мнения: 226
Мненията на някои от момичетата се покриват с моето но техните примери са от втора ръка, затова ще ти кажа за себе си.
Работя само по 8ч на ден но при мисълта за някакви ангажименти събота и неделя направо ме вбесяват  Twisted Evil  #2gunfire  #Cussing out. Любимото ми занимание през тези дни е да лежа пред тв и единствената разходка да ми е по каналите, до тоалетната и до масата. За разлика обаче от половинката ти аз не се нахвърлям върху моята. Само помърморвам малко   Wink . Предполагам че не съм се изнервила много, защото скъпия ме оставя от време на време да се излежавам на воля .
 Ако наистина приемаш съвети остави го няколко пъти да прави каквото му харесва без да му оставяш впечетлението че си недоволна или сърдита. Предполагам че ще даде резултат в случай че това е проблема.

Забравих да добавя, че за този си навик съм го предупредила още на първа среща  Naughty

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 15:55 от iri_is

Общи условия

Активация на акаунт