Агресия в детските градини ... или май просто вече е навсякаде ?

  • 7 970
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 230
Ами че и преди 25 години в ДГ си имаше калпазани - цепната вежда, спукана глава, шевове на ръката - всичко това ми е от детската градина. Имаше една "колежка" дето все ни щипеше пък... Децата не са се променили особено - глезльовци и агресори винаги ще има...

# 16
  • Мнения: 24 467
Така е, това не е нещо ново, само за конкретните родители се явява такова. За тях ново нещо е и намирането на начин за решаването на проблема. Децата и възрастните са били и винаги ще бъдат различни- ще има и гамени, ще има и мамини дечица и всякакви. Реакциите срещу поведението им също ще бъде в 4-5 вариянта, както до сега.

# 17
  • Мнения: 2 123
Още ми е малко рано да мисля за това, сина ми е на 1 година, но тази тема, просто ме ужасява. Аз не мога и не искам да уча сина ми да се бие. Не си представям как ще му кажа - като те ударят, удари и ти, защото как ще различи лекия от силния удар, ощипване, скубане и т.н. Не мога да му кажа - налагай наред, щом нещо не ти изнася.
Мислила съм си, че децата често попиват такова поведение от в къщи (изкл. хиперактивните деца, които ходят на терапия) и затова ако деца, които са агресивни и бият останалите чисто и просто ги изключват от градините, тогава и родителите ми в къщи ще внимават как си ги възпитават.
Не съм чувала за изключено дете от детска градина и винаги съм се питала защо, макар че пък често съм чувала за деца, които нон стоп налагат и тормозят другите. Говоря за черезвичайнислучаи разбира се. По-активни деца, както и ненужно оплакващи се деца винаги ще има.

# 18
  • София
  • Мнения: 650
Къде са сега онези майки от темата  За и против ДГ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159974.0, които твърдяха че няма грубост и агресия у децата там?

# 19
  • Мнения: 804
Дали децата са агресивни или не беше предмет на разговор в друга тема.
Тук става въпрос за нехайство от страна на учителките и за контрол от страна на директорката. Няма какво да търсим под вола теле.
Недопустимо е учителката да остави раната на едно дете непочистена.
Недопустимо е щом учителката знае, че в групата има деца, които се "борят за пространство" да седи в центъра или не в центъра на събитията. Тя трябва да е права и да е готова мигновено да реагира. Децата не само се бият, те тичат, катерят се и падат понякога. Ако не може да се справи с това, значи мястото й не е там.
Недопустимо е в помещението където играят децата да има остри ръбове и всякакви подобрения от рода на сезалчета, въженца и подобни. На пазара има вече всякакви приспособления за обезопасяване на ръбове, ъгли и подобни опасни места. Ако от градината не могат да си позволят да ги закупят, да помолят родителите да направят това. Те събират пари за всякакви глупости, а за обезопасяване на средата не се сещат.
Недопустимо е майката да не бъде уведомявана веднага, дори и за леко нараняване на детето, а да я чакат да дойде да си го вземе и тогава да и сервират новината.
Това мисля аз по този въпрос и смятам, че докато се оставят без последствия подобни случаи те ще продължават да се случват. Спекулата с това, че няма кандидати за работа в детските градини и яслите дава чувство за безнаказаност на немарливи и мързеливи госпожи и лелки. Като се вдигне малко повече шум и като се чуе, че някоя са я глобили за лошо справяне с работата, нещата може и да се променят.

# 20
  • Мнения: 6 315
Агресия има навсякъде, но когато сме с децата си се опитваме да я предотвратим, нали?! И когато си оставиш детето в детската градина, трябва да си спокойна, че ще си го вземеш цяло. Да, бели стават и ще стават, но в случая става дума за неадекватна реакция. Най-малкото трябва да ти се обадят! Преди години големият ми племеник паднал от една катерушка в градината, леко се жулнал по челото но веднага са го завели на лекар и ни се обадиха - ето това е адекватно поведение. Аз бих говорила с директорката.

# 21
  • Мнения: 1 043
Ето на, на следващият ден взех дъщеря си отново със сериозна рана на окото - разбила си главата, като се люшкали с едно момче на двойна люлка. Доста е обезобразена и сега си седи вкъщи с мен, заведох я веднага в бърза помощ , пак не е фатално , но се чудя докога ще имаме такъв късмет  ooooh!, вече два дни е като пребита с две сини очи
 Прави сте че им трябва доста по безопасна среда и малко повече внимани от страна на учителките , реших да не я пускам повече да ходи на градина - ще си помисля и за това каде да посещава предучилищна, лошото е че учителките сигурно ще продължават да обвиняват я неподходящите обувки или лошото поведение на децата , имаше едно момче което обвиняваха постоянно че било много бойно и се държало лошо, а като сме в парка със същото дете имам съвсем други впечетления - ако и сипят пясак я изтупва внимателно - извинява се и въобще немога да повярвам че се държи грубо като е в градината  newsm78, когато са с други палави деца може би се отпускат ... недоумявам

А по темата за или против - аз съм категорично за , мился че всяко дете трябва да е сред връстници да контактува с деца ... едно от друго учат и куп глупости , но и не само , надпреварата да са по добри в дадена дейност също им помага да се развиват , кой ще си изяде дадено нещо цялото или ще си оправи леглото по бързо
Нямам вяра че мога да променя нещо, дори и да се оплача , но все пак ще поговоря с директорката и други майки от групата , надявам се да повлияе положително - имам чувството обаче че ще си кажат тази пък какво иска ...

Тук записването и приема на деца става също доста трудно - няма места в градините и частна детска градина нямаме за съжаление , иначе бих я предпочела и аз , винаги на родителски срещи сме изявявали желание да дадем колкото са нужни средства - има и родители с по лошо финансово състояние но и такива който имат възможноат да отделят средства за обзавеждане , играчки ... просто неможем да мислим за всеки детайл и в градината , ако е в къщи и знам кое каде какво е - си го обезопасявам и знам каде са местата кадето не е безопасно и наблюдавам като са наоколо, е нямаме люлки и катерушки - но при положение че има такива налични в градината мисля че са сложени да се ползват - ако не да си ги махнат и да играят на някакви игри все пак има толкова колективни игри - както казвате вместо да седнат да чакат да им свърши смяната , да се позанимават с тези деца - нестига че следобедната им смяна вместо в 7 свършва винаги в 5 часа и даже като закъснееш след 5 им е едно такова тягостно - цели 4 часа са стоели на"работа"  Crazy

# 22
  • Мнения: 819
 Shocked Shocked Shocked Е това просто е прекалено?!?  Такова нещо до сега не съм чувала. То детето само да се гледаше,  нямаше толкова да се пребива. Това тяхното вече е престъпна безотговорност!Чудя ти се на теб на спокойствието и как до сега не си взела мерки?!? Какво чакаш - не дай си Боже нещо по-сериозно ли да стане?!?
Само твоето дете ли е така?

# 23
  • Мнения: 8
Вина за това имат и родителите учат децата си уж да се оправят,моят син е на 5 и половина но никога не е посягал на друго дете но в градината започна да се учи и госпожите реагират само в краен случай.Била сам свидетел.

# 24
  • Мнения: 222
Няма ден в детската градина, в който дъщеря ми да е без охлузване, одраскване или откровена рана. Това го отдавам на нейната разсеяност. Но е истина, че учителките са там (а на нас ни се случва и да ги няма) само физически......................
Един ден отивам да взимам дъщеря от детска и чувам от улицата как тя плаче и пищи. Приближавам двора и виждам, че тя е повалена на земята и две момчета я газят (буквално). Тяхната учителка отново липсва и две групи са оставени на една учителка, която не е ясно къде е. Пояснявам, че нашите са най-малките. Не си спомням как съм се озовала  в двора и импулсивно реагирах на децата, които я газеха. Тогава отнякъде се появи учителката и ми заяви, че не ги е видяла Shocked.
Когато на другия ден разговарях с нейната учителка, тя ми каза, че според тях щом не е станало нищо фатално, значи всичко е наред!!!!!!!!!!
Оставам без коментар

# 25
  • Мнения: 227
Това което бих направила  още на другия ден купувам лепенки, кислородна вода ,реванол.... неща от първа необходимост. Възможно е да нямат. Бих говорила и с двете госпожи . Не ми се вярва да не обърнат внимание. Ако всичко продължи въпреки това ,би разговоряла с директорката!
PeaceЗа нехайството и безотговрността на учителките ще остана без коментар.Защото за мен-те са виновни!
Дъщеря ми вече е голяма,но никога не се е върнала наранена от друго дете от градината.

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Факт е че някои от децата отиват на детска градина научени да си набавят играчки и пространство с юмруци. Кой ги е научил ? Защо се учат децата да отговарят на шамара с шамар и да се защитават с бой ? Това е поведение подходящо за джунглата, а в момента май никой не живее там. Бих се притеснила сериозно ако сина ми отвърне  Confused. Детето трябва да се научи да се отдалечи и да каже веднага на родител или учител, а не да млати. Така насилието никога няма да свърши.
Алекс се е връщал с драскотини, но винаги са били от невнимателна игра, а не от бой за играчки или за, хм, пространство Rolling Eyes. На детската площадка се събират по 50 деца, едно не съм видяла да се бие или рита, всички се изчакват на пързалките, играят заедно с лопатки и кофи. Ако стане дърпане на играчка, някоя майка веднага разрешава спора, няма отишли до магазина или до кафенето Simple Smile. Детето трябва да се обучи изрично да НЕ решава проблеми и спорове с бой, така се учи да не посяга, а да говори и убеждава. Учителките в градината са 4 на 20 деца. Няма лафчета няма столчета, когато не се занимават с писане или рисуване игрите са организирани, а не свободна борба, ако някой има проблем се оплаква на секундата и някоя решава спора.
Ходя с тях понякога, всички родители се редуват да им помагат като се ходи на музей, пикник  или в зоологическата градина. Трудно е, защото всяко иска да ти каже нещо, да му обърнеш внимание, но затова пък няма ритници и бутане зад гърба ми  Naughty.

# 27
Браво,мили майки!Продължавайте да учите децата си да отвръщат на удара с удар и ДГ ще се превърне в бойно поле !Не вярвам,че има такива колежки, които  нехаят какво става с децата в групата !А вие къде сте и как си гледате единственото дете в къщи,когато в понеделник го предавате на госпожата в ДГ я с обелени колене ,я с пукната глава или нещо друго!При такава отговорна професия и при толкова не оценен труд учителите в ДГ са достойни за уважение от вас и вашите деца !   Алтернатива за вас е да си наемете детегледачка.Може би няма детето ви да е  охлузено от ,,сезалче,, но много ще му липсва професионалното възпитание и обучение,което се получава единствено и само в ДГ.Да не повдигам въпроса ,какво сте правили 3 г.че не сте научили децата си да дъвчат,да държат лъжица,да казват кога им се ходи до тоалетна,а ги водите с памперси и си мислите ,че госпожите са длъжни да бършат наакани дупета и сополи.УВи! Може и да ги бършем но на добра воля ! newsm78

# 28
  • Мнения: 2 448
.Да не повдигам въпроса ,какво сте правили 3 г.че не сте научили децата си да дъвчат,да държат лъжица,да казват кога им се ходи до тоалетна,а ги водите с памперси и си мислите ,че госпожите са длъжни да бършат наакани дупета и сополи.УВи! Може и да ги бършем но на добра воля ! newsm78
Това са пълни глупости, такива деца , ако и да бъдат приети в ДГ (изрично се поставя като предварително условие самостоятелното обслужване) много малко време биват търпени и , ако детето наистина има проблем го отписват. Не виждам защо да се обвиняват майките, няма нормално дете което на 3 години да ходи в памперс. Ако това е така, значи детето има проблеми, а не че майка му не го е научила. В нашата градина приеха едно такова, но го изтърпяха 2 седмици и това е. Казвам пак детето беше с проблеми, а как се караха на майката, не искам да съм на нейно място.
Била съм в подобно положение точно в началото като го приеха в градината, защото моя не можеше да говори и като го насилват за нещо , ставаше агресивен и беше ухапал дете.
Сега казват , че е от послушните, но трябваше време да приемат по различен подход към него докато свикне.
Но никога не е имало случай деца да се бият и госпожите да не реагират.

# 29
  • Мнения: 804
Уважаема госпожо, от написаното от Вас личи, че освен омраза към професията си, изпитвате такава към децата и техните родители.
Та в тази връзка си позволявам един съвет - станете продавачка в "Плод и зеленчук" и не излагайте професията и свестните си колеги с подобни бисери по форумите!

Общи условия

Активация на акаунт