Отчет на набор 2003 - 8

  • 11 873
  • 311
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 421
 Имах спор с майка ми по въпроса за ограмотяването на момченцата по някои въпроси и на каква възраст.
 Гледам децата да не се чувстват неудобно да задават въпроси и затова им отговарям на всички въпроси, които ми зададат без да казвам - малък си или да показвам неудобство(е, поне се опитвам).
 Решила съм, че няма да крия от малкият дамските превръзки и да превръщам темата в табу. Естествено в един момент той ги забелязва и ме пита- какво е това- казвам му. А за какво се ползва - пак обяснявам(е, не в много големи подробности). Човека задоволил любопитството си млъква. Отива при баба си след няколко дни и казва - Бабо, а мама има едни "подметки", които си слага понякога на дупето ooooh! (не съм го обяснила точно така естествено).
  Майка ми супер възмутена - как съм могла, той бил още малък, прекалявала съм с откровенията и т.н.
 
 Дали съм подранила, не знам...Обаче пък иначе щеше да научи от сестра си и то незнайно как украсено - тя умее да представя нещата живописно. hahaha

# 256
  • Мнения: 4 971
И Косето отказва да се храни сам. Беше на годинка и половина, когато започна сам да яде и аз чак страдах, щото още си ми беше мерак. Сега обаче е злояд и за да се храни трябва аз да го храня. 
За неудобните въпроси - още не сме имали такива. Очаквам ги вече, макар и не с нетърпение. Още не съм решила как точно ще процедираме, дали аз да му обяснявам или таткото, пък аз да обяснявам на бебката когато му дойде времето  newsm78. Е, ако пита за превръзките то аз ще трябва да обяснявам  Joy. Но засега не се налага - нали съм кърмачка!
За пъзелите бях забравила - Косето много ги обича и ги реди почти сам, аз само наблюдавам процеса. Но трябва нов да купуваме, че старите двата вече са позагубени.
Изобщо не се ориентира с времето - за минали моменти казва вчера, като може и сутринта да е било, или одеве - може преди дни и месеци да е било.  Иначе за бъдещето е утре, но..... абе трудно се ориентира.  Обикновено за нещо, което предстои след няколко дни му обяснявам, че трябва да спим 2-3-4 пъти, зависи, и тогава ще дойде денят.

# 257
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
А моята красавица е едно добро прасенце. Храни се сама откакто може да държи лъжицата. Като огладнее сама си отваря хладилника и си вади яденето. Но това е така, защото нямам притеснение за килограмите й., отдавна е на 20кг., че ми се струва даже, че ги е надминала, ръста е 110см.

Има страхотен усет за времето и дните, макар и трудно да го изразява с думи.

За неудобните въпроси - единствения, на който не мога да отговоря е за какво служи дамската превръзка. Казвам, че това е памперс за мама, който се ползва само в определени дни от месеца. Два-три пъти ме кара да й слагам и на нея, но бързо й мина мерака.



# 258
  • Мнения: 647
Имах спор с майка ми по въпроса за ограмотяването на момченцата по някои въпроси и на каква възраст...
Подкрепям мнението ти ! И не само за момченцата.
Иначе при нас новото е , че Красчо-прасчо разбра , че не може да се ожени за баща си като порасне/ както му се искаше /. Сега си е избрал някакво момиченце от неговата група за което щял да се жени. Обичал я  ooooh!

# 259
  • София
  • Мнения: 3 679
Имах спор с майка ми по въпроса за ограмотяването на момченцата по някои въпроси и на каква възраст.
 Гледам децата да не се чувстват неудобно да задават въпроси и затова им отговарям на всички въпроси, които ми зададат без да казвам - малък си или да показвам неудобство(е, поне се опитвам).
 Решила съм, че няма да крия от малкият дамските превръзки и да превръщам темата в табу. Естествено в един момент той ги забелязва и ме пита- какво е това- казвам му. А за какво се ползва - пак обяснявам(е, не в много големи подробности). Човека задоволил любопитството си млъква. Отива при баба си след няколко дни и казва - Бабо, а мама има едни "подметки", които си слага понякога на дупето ooooh! (не съм го обяснила точно така естествено).
  Майка ми супер възмутена - как съм могла, той бил още малък, прекалявала съм с откровенията и т.н.
 
 Дали съм подранила, не знам...Обаче пък иначе щеше да научи от сестра си и то незнайно как украсено - тя умее да представя нещата живописно. hahaha
Аз съм обяснявала на момиче, така че е малко по-различно, но все пак - Таня ги нарича памперсите на мама  Embarassed Не мисля, че такива неща трябва да се крият от децата - в това няма нищо срамно и се чудя защо майка ти е реагирала така  newsm78 По-добре да е наясно детето за какво става въпрос.
Таня сега е на фаза как става бебето в корема на мама и как излиза от там - обяснила съм и а и тя гледа един филм с раждане секцио, та се ограмоти още повече и сега е много компетентна по въпроса - и без да я питат обяснява  Laughing
Все още иска да се жени за баща си  Simple Smile, нямало проблем, че и аз съм женена за него  Laughing
Сега куклата ми е на море и вече ми е много мъчно за нея, чакам края на седмицата да тръгваме и ние натам  Simple Smile

# 260
  • Мнения: 3 211
Габи знае за превръзките, за тампоните, в неделя пазарим в Пикадили и като се развикала: Мамо, забрави да си купиш тампони Mr. Green Питала ме е, защо ми тече кръв, аз й обяснявам, че и тя като стане голяма и готова да бъде майка ще й тече и тя не иска Twisted Evil

# 261
  • Мнения: 14 133
И аз обяснявам обикновено за половите различия. межсду момичета и момчетаНаистина е по-правилно да научава тези неща от нас, а не само от улицата.
От утре излизам в отпуск да края на септември и малчо няма да ходи на градина. Ще бъдем само ние в почивка, както той обяснява.  Laughing

# 262
  • Мнения: 696
Моят заплес изобщо не е забелязал ни превръзки, ни тампони - в главата му са само коли.
Сега отивам да го водя лекар, че му се белят дланите и стъпалата. Продължава да не се храни. Сменям хапчета със сиропи, че и рибено масло даже давам, и пак не иска да яде и това е! Като стана преди малко каза, че предпочита да гледа филм, отколкото да яде. Помайтапих се, че днес изобщо няма да му давам нищо за ядене - беше особено щастлив... Аман!

# 263
  • Мнения: 14 133
Моят заплес изобщо не е забелязал ни превръзки, ни тампони - в главата му са само коли.
Сега отивам да го водя лекар, че му се белят дланите и стъпалата. Продължава да не се храни. Сменям хапчета със сиропи, че и рибено масло даже давам, и пак не иска да яде и това е! Като стана преди малко каза, че предпочита да гледа филм, отколкото да яде. Помайтапих се, че днес изобщо няма да му давам нищо за ядене - беше особено щастлив... Аман!
Сашо пита само момичета от къде пишкали. Иначе и той не е забелязал, че си слагам превръзки. На градината яде, къде ще иде.  Вечер у нас почва с чаша кисело мляко и нещо сладко. Снощи в 21,00 часа му дойде музата да хапва сандвичи. На моменти е с яденето.

# 264
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Моята си е типична блондинка, освен русата коса и сините очи, интересува се само от момчета, нови дрехи и кога ще й пораснат циците  #Crazy.

Може нон стоп да се гримира и лакира. Баща й вчера явно се е опитвал неуспешно да я учи да пише и разпознава буквите, защото отчаяно ми заяви: Не знам как ще изкара първи клас  Joy Joy Joy

Май няма нужда от особено полово възпитание, защото и сама се ориентира какво имат момчетата, какво имат момичетата, кой ражда бебетата и т.н.

# 265
  • Мнения: 14 133
Баща й вчера явно се е опитвал неуспешно да я учи да пише и разпознава буквите, защото отчаяно ми заяви: Не знам как ще изкара първи клас  Joy Joy Joy

hahahaДа присъединя и Сашо към отбора на тези, които няма да изкласят първи клас. Той познава и пише само неговата буква.  Joy Joy Joy

# 266
  • Мнения: 2 125
Моят заплес изобщо не е забелязал ни превръзки, ни тампони - в главата му са само коли.
Продължава да не се храни. Сменям хапчета със сиропи, че и рибено масло даже давам, и пак не иска да яде и това е! Като стана преди малко каза, че предпочита да гледа филм, отколкото да яде. Помайтапих се, че днес изобщо няма да му давам нищо за ядене - беше особено щастлив... Аман!

Абсолютно същата картинка  Twisted Evil

Сега баба му казва, че ядял, ама тя е такъв досадник по отношение на храненето, че не ядеш ли, цял ден ще те гони с филия или каквото там е сготвила  Mr. Green Поне съм сигурна, че сега поне 1/2 филия му влиза в стомаха Peace

# 267
  • Мнения: 696
.......
Май няма нужда от особено полово възпитание, защото и сама се ориентира какво имат момчетата, какво имат момичетата, кой ражда бебетата и т.н.


Виж, за бебетата е много в час. Питал ме е от къде е излязъл, как е влязъл, всичко. Естествено и всичко съм му обяснила (като за неговата възраст де). Виждал ми е белега от секциото, който много ме спаси с обясненията за излизането, иначе не знам дали щеше да понесе истината за естественото раждане.
Може да пише повечето букви, затрудняват го В, Ж, И, К, може да си пише името ''Момо", но когато започнем да се занимаваме много бързо му омръзва. Нямам намерение да го тормозя, все ще се научи, пък и не сме от групата на неграмотните, тъй че не си давам зор.

# 268
  • Варна
  • Мнения: 10 814
Не се крия от Вики като си слагам превръзка, но гледам да не види кръв, че има страх от нея.  Rolling Eyes

Ще помисли, че съм болна или съм се ударила - струва ми се, че е малка да разбере що е то мензис.

# 269
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

Виж, за бебетата е много в час. Питал ме е от къде е излязъл, как е влязъл, всичко. Естествено и всичко съм му обяснила (като за неговата възраст де). Виждал ми е белега от секциото, който много ме спаси с обясненията за излизането, иначе не знам дали щеше да понесе истината за естественото раждане.


Те и като пораснат не могата да я понесат тази истина.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт