Лапароскопия или пластика?

  • 5 260
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря ти Каталина,
Точно от това , което така подробно ми описа, се страхувам през цялото време.
Притеснявам се, че вместо да се оправят нещата могат много да се влошат. Затова
смятам да се откажа от пластиката и да видя дали сега ще успеят да  отпушат чрез
лапароскопя поне едната тръба, защото вече нямам много време. При теб получи ли
се накрая, след толкова операции?
Поздрави

# 16
  • Мнения: 104
Рядко влизам тук вече,но не се сдържах да си кажа и аз моето мнение.Аз бях с две запушени и криви тръби,страствания и ми казаха,че само ин витро ме спасявало.Не се предадох,направих една лапароскопия с цел да се опитат да ми отпушат тръбите,но се видя,че не става само с нея и се навих на пластика. Резултата- 5 м. след пластиката забременях. Незнам дали се запушват тръбите толкова бързо,малко ме съмнява,а и за страстванията си мисля,че изисква  време,но не съм компетентна да дам категорично мнение. Но си мисля,че докато не се пробва,няма как да знаеш резултата. Всичко е много индивидуално ,всеки организъм реагира различно.
А операцията ми я прави д-р Тюфекчиева от Майчин дом,която ще нося цял живот в сърцето си. За мен,тя е невероятен специалист и изключително скромен човек,за разлика от оялите се там проф.
Успех ти желая,каквото и да решиш

# 17
  • Мнения: X
и аз правих при нея лапароскопия и през следващият цикъл забременях.сега съм една много щастлива мама на принцеса на 1г.3м.успех.

# 18
  • София
  • Мнения: 178
... за операция - д-р Попов от Шейново ...По-добре отдели месец за събиране на информация от интернет (www.zachatie.org и тук) и после взимай решение.Късмет.
White е абсолютно права - този разрез, щом не е лапароскопска операцията, гарантира нови сраствания! Благодарение на д-р Николай Попов съм се сдобила с тази лентичка отдолу. Успех Hug

# 19
Zdraveite momi4eta,
V4era se pribrah ot bolnicata.Utre 6te trqbva pak da hodq za  da mi mahnat koncite.
Posledno napravihme operatovna laparoskopiq i doktora se opita da otpu6i ednata
traba. Spored nego e uspql da q otpu6i, no 6te trqbva da pravq nqkakvi proceduri -
ne razbrah kakvi, no v epikrizata pi6e 4e trabata se izpalva no ne propuska.
Tai 4e, savsem skoro 6te razbera  dali e stanalo ne6to ili ne.

# 20
Здравей миличка,
Видях темата ти със закъснение, но все пак ще ти пиша и аз:-) Преди 3 месеца ми правиха пластика в София. В последствие се оказа, че освен операцията е имало лапароскопска намеса. Лично при мен възстановяването беше бързо. Лекатят ми каза, че 3 месеца трябва да се въздържаме от опити за бебе, но секса не беше забранен. Междувременно ми направиха 2 хидротубации (продухвания на тръбите) и резултатите са много добри. Сега остава да се позабавляваме с любимия и съм сигурна, че ще се получи:-) Стискам палци при теб всичко да е минало добре и скоро да ни зарадваш с прекрасна новина!!!

# 21
  • Мнения: 13
здравейте , и от мен на мен ми откриха миома доста голяма и след цветна снимка запушени
тръби, на 19.09.2007  ми направиха коремна операция махнаха миомат и пластика на тръбите
въстановяването е доста бързо вече съм на работа 08.10л2007 лекаря каза да се пазим три месеца и след това да работим за бебо като ми обясни че 80процента при коремната операция и пластика е възможно да се получи бебо.При коремната операция болката е по голяма но има възможност да се видят добре и яайчниците и вобще всичко дали е наред, не се страхувайте болката не е сташна важен е ефекта

# 22
  • Мнения: 86
И аз бях изправена пред подобна дилема и реших да ми махнат тръбите и направо към инвитро. В моя случай не подлежат на пластика, въпреки, че доктора, който ще ми прави лапарото смята, че има минимален шанс да възстанови едната тръба /след като аз попитах за пластика/.
Второ мнение -Доц. Маркова беше категорична, че тръбите са за махане.
И двамата ми обясниха едно и също, след пластика- голям шанс за извънматочно забременяване, отново се образуват сраствания, които предпоставят отново лапаро.

Общи условия

Активация на акаунт