Мързеливо око

  • 8 478
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 914
Viki i mama
Цитат
Ама изобщо не си прав. Аз не съм лекар и знам медицинския термин за *мързеливо око*-амблиопия

 За твое сведение преподавател по Офталмология ми беше д-р Иренна Демирчева, дм
 
 И ето извадка от лекциите и:
   "Страбизмът се дължи на промяна на инервацията на мускулите, които движат очната ябълка. Има два вида Страбизъм: конкомитентен и паралитичен.
   При конкомитентния страбизъм движението на очните ябълки е забавено във всички посоки, но движенията на отклоненото око са запазени във всички посоки.
 За разлика от паралитичния Страбизъм, който се дължи на парализа на цял мускул, който няма функция.
                   -------------------------------------------------------------------------

Медицински Речник: амблиопия = отслабване на зрението, вследствие увреждане на зрителния анализатор.
 От английски език: amblyopia = dimness of vision. = мъжделивост, неясност.

 Както се казва - Без коментар...

 

ОК,щом си навит,ще поспорим Mr. Green
Не ме интересува кой ти е бил преподавател,аз съм самоука  Mr. Green
http://www.preventblindness.org/children/amblyopiaFAQ.html
често амлиопия се развива и по други причини ,,освен кривогледство
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.ucsf.edu/horto … SKPB_enBG208BG209
значи говорим за две отделни заболявания
Ето ти тук инфо в изобилие,остави тази лекция Peace
http://images.google.com/images?um=1&tab=wi&ie=UTF-8& … 9&q=amblyopia


# 16
  • Мнения: 3 914
О ,забравих,как така без коментар,защо Mr. Greenаз сега почвам а ти ме опровергавай.
Ти май забрави какво си писал,че няма такъв термин*мързериво око* а че терминът е *страбизъм*.Айде сега преведи ни от английски език какво значи *lazy eye*

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Amblyopia, also known as "lazy eye"

 Все едно да твърдиш:  разстройство, също познато като "подрискване" ...  Laughing

 Оставям те да си се изживяваш сама... без мен.  Peace

# 18
  • Мнения: 3 914
Цитат
Amblyopia, also known as "lazy eye"

 Все едно да твърдиш:  разстройство, също познато като "подрискване" ...  Laughing

 Оставям те да си се изживяваш сама... без мен.  Peace
Абе човек,ти добре ли си newsm78
Аз твърдя че амблиопия е различно от страбизъм,забрави ли,ти твърдеше че не е термин,а правилния бил страбизъм.Да мисля ли ,че ти е трудно да признаеш поражението и го правиш по странен начин Thinking
И не бих се изживявала по какъвто и да било начин,когато говоря с некоректен партньор Stop

# 19
  • София
  • Мнения: 323
Егати спора. Не мога да повярвам как е възможно човек да казва нещо, после да се отмята, че го е казал и да вменява изказване на друг. Ще конкретизирам:
Aleksander каза:
Названието Мързеливо око е неправилно. Медицинския термин е Страбизъм и дете с такъв проблем задължително, без да губи време  трябва да носи коригиращи очила с което проблема се преодолява.
Aleksander , страбизъм е кривогледство, а амблиопия-мързеливо око. Ти твърдиш, че термина на мързеливо око е страбизъм. Е, не е, колкото и да ти се иска.
Viki i mama каза:
Названието Мързеливо око е неправилно. Окото не може да е "мързеливо" или "немързеливо".
 Мозъкът е този който целенасочено го изключва, давайки команда на мускулите да го отклонят настрани от фиксирания със другото око обект. А го отклонява тъй като само това око не дава ясен образ, най-често поради късогледство, но може и да е далекогледство, астигматизъм или друга причина.
 Мозъка предпочита да използва само едното, даващо добре фокусиран образ око, докато размазания образ от другото око  само пречи. Затова го и отклонява и елиминира.
Медицинския термин е Страбизъм и дете с такъв проблем задължително, без да губи време  трябва да носи коригиращи очила с което проблема се преодолява.
Ама изобщо не си прав.Аз не съм лекар и знам медицинския термин за *мързеливо око*-амблиопия ,а ти като си лекар ,защо така бе Александър ooooh!
И на още едно място не си прав,амблиопия се развива най често поради далекогледство ,а не късогледство.А пък за астигматизъм да не говорим Peace
страбизъм е кривогледство и око с амблиопия не е задължително да има и страбизъм
Александър,предлагам ти преди да даваш сентенции в теми като тази,за очни проблеми,прочети някоя офталмология,аз лично от интерес ги прочетох,а в твоя случай,наричайки се Класически хомеопат,ти си длъжен да прочетеш поне Анатомия и физиология на човека-това е учебник за мед.сестри,да не продължавам .че стана off ,ама срамота е бе човек Wink
Viki i mama твърди, че страбизъм е кривогледство, а амблиопия е мързеливо око.
Дотук просто уточнявах кой какво. А сега моето лично мнение:
Александър, ако искаш да се правиш на лекар, научи терминологията. И недей да правиш забележки на хора, пре положение че ти самия си некомпетентен. Явно си човек, който не може да губи. Как, някой да вземе да се окаже по-компетентен от теб. Не би го допуснал нали.

# 20
Названието Мързеливо око е неправилно. Окото не може да е "мързеливо" или "немързеливо".
 
 
Медицинския термин е Страбизъм
Названието Мързеливо око е неправилно. Окото не може да е "мързеливо" или "немързеливо".
 Мозъкът е този който целенасочено го изключва, давайки команда на мускулите да го отклонят настрани от фиксирания със другото око обект. А го отклонява тъй като само това око не дава ясен образ, най-често поради късогледство, но може и да е далекогледство, астигматизъм или друга причина.
 Мозъка предпочита да използва само едното, даващо добре фокусиран образ око, докато размазания образ от другото око  само пречи. Затова го и отклонява и елиминира.
Медицинския термин е Страбизъм и дете с такъв проблем задължително, без да губи време  трябва да носи коригиращи очила с което проблема се преодолява.
*мързеливо око*-амблиопия

страбизъм е кривогледство и око с амблиопия не е задължително да има и страбизъм

Цитат
Amblyopia, also known as "lazy eye"

 

 

Кой какво каза newsm78

Александър,не говореше ли Viki i mama ,за това което ти сравни с някакви синоними?
Тя каза точно това:амлиопия=лениво око ,така както растройство=подрискване Wink,а страбизъм е трето понятие ,за което ти твърдеше ,че всъщност е мързеливо око,а Viki i mama ,че е друго понятие .
Кажи сега,ти какъв се явяваш,да взема и аз да си пиша в подписа професор Thinking

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 19:22 от Доня Туфиня

# 21
  • София
  • Мнения: 323
По въпроса със сравнението разтройство-подрискване, и то не е точно. Понеже има различни видове разтройство- например, стомашно чревно, разтройство на личността, хормонално разтройство и т.н. Та с кое по-точно сравняваш подрискването. И по точно, това не е ли някакъв жаргонен термин. Дамите в началото на темата, казвайки мързеливо око, не използваха жаргон, а ти с дрискането-определено. Просто в книжовния български термин дрискам няма, има изхождам се

# 22
  • Мнения: 3 914
Малеее,ей сега ще ни заключат темичката ooooh!

Бих искала да отговоря на автора,на 22 с мързеливо око едва ли имате шанс за нещо друго освен операция.Тя не е сложна ,а и в тази възраст,мисля че с една операция ще се реши проблема,защото при децата е възможно при развитието на окото и тъкани и мускули около него да има рецидив на проблема Peace

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 След толкова обвинения и нападки, се запитах, наистина защо не ми харесва термина "мързеливо око", на мен лично не ми хареса, тъй като приписва негативна човешка характеристика на окото - а от там и косвено на невинното дете. Извинявам се за субективизма!

 Колкото до квалификациите към мен, от 2-3 от пишещите, ще им отговоря с определение от Психологията:

 "Това което мразим в другите - подсъзнателно ненавиждаме в себе си"


 Приятна вечер, и да се опитаме утре да сме по-добри и по-толерантни.

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 19:42 от Aleksander

# 24
  • Мнения: 3 506
... а и в тази възраст,мисля че с една операция ще се реши проблема ...

Viki, сигурна ли си в това? След като бяхте толкова строги с Александър (не че нямахте известни основания, де  Wink), може би е добре да не даваме все пак толкова категорични мнения.
Първо, не виждам как една операция (без нищо друго), би могла да "пренастрои" мозъка, който 15 години не е ползвал въпросното око, да започне да го ползва.
Второ, дори да допуснем, че основният проблем може да се отстрани с операция, в много случаи резултатите съвсем не са гарантирани. Късогледството например, често рецидивира след операциите.
Във всички случаи думата имат офталмолозите по отношение на корекцията на проблема оперативно (ако изобщо е възможно), след което остава питащият да се насочи към ставащите все по-традиционни, но все още наричани "нетрадиционни", методи.

# 25
  • Мнения: 3 914
... а и в тази възраст,мисля че с една операция ще се реши проблема ...

Viki, сигурна ли си в това? След като бяхте толкова строги с Александър (не че нямахте известни основания, де  Wink), може би е добре да не даваме все пак толкова категорични мнения.
Първо, не виждам как една операция (без нищо друго), би могла да "пренастрои" мозъка, който 15 години не е ползвал въпросното око, да започне да го ползва.
Второ, дори да допуснем, че основният проблем може да се отстрани с операция, в много случаи резултатите съвсем не са гарантирани. Късогледството например, често рецидивира след операциите.
Във всички случаи думата имат офталмолозите по отношение на корекцията на проблема оперативно (ако изобщо е възможно), след което остава питащият да се насочи към ставащите все по-традиционни, но все още наричани "нетрадиционни", методи.

Мариа ,ти си права в известен смисъл,но човекът в първият си пост пита ,не дали може да вижда окото нормално ,а дали е възможно да се направи операция ,за да не се изкривява окото, когато е без очила.За това ,и за всичко ,което съм казала дотук ,съм абсолютно категорична Peace
Пак искам да подчертая ,че нямам медицинско образование,но това което знам ,наистина го знам.Може да съм била груба към Александър,но това ,че той е тук под шапката на титлата *класически хомеопат*, не ме прави по малко образована от него,и аз имам образование все пак,а това ме кара да се замисля дали всъщност аз не съм по обидената в случая,той сбърка,не аз ,дори нямаше доблестта да признае .

# 26
  • Мнения: 3 506
Нямам никакво намерение да се намесвам в такива спорове. Засягайте се колкото и както си искате, на мен ми стана еднакво неприятно от реакцията и на двама ви (не че има значение, де).

Ще си позволя само един коментар по повод на категоричните ти мнения. Вярвам, че си чела много, аз нямам такива претенции и все пак от това, което ми е попадало, не мога да се съглася с долното:

И на още едно място не си прав,амблиопия се развива най често поради далекогледство ,а не късогледство.А пък за астигматизъм да не говорим Peace
страбизъм е кривогледство и око с амблиопия не е задължително да има и страбизъм

Страбизмът е най-честата причина за амблиопия.
На второ място е анизометрията - разлика в зрението на двете очи. Може да се дължи на далекогледство, късогледство и/или  астигматизъм в едното или двете очи. Не съм попадала на статистики кое от трите е най-честото.
На трето място са различни болести, които блокират напълно или частично зрението на едното око, напр. катаракта.

Толкова от мен Peace

# 27
  • Мнения: 3 914
Нямам никакво намерение да се намесвам в такива спорове. Засягайте се колкото и както си искате, на мен ми стана еднакво неприятно от реакцията и на двама ви (не че има значение, де).

Ще си позволя само един коментар по повод на категоричните ти мнения. Вярвам, че си чела много, аз нямам такива претенции и все пак от това, което ми е попадало, не мога да се съглася с долното:

И на още едно място не си прав,амблиопия се развива най често поради далекогледство ,а не късогледство.А пък за астигматизъм да не говорим Peace
страбизъм е кривогледство и око с амблиопия не е задължително да има и страбизъм

Страбизмът е най-честата причина за амблиопия.
На второ място е анизометрията - разлика в зрението на двете очи. Може да се дължи на далекогледство, късогледство и/или  астигматизъм в едното или двете очи. Не съм попадала на статистики кое от трите е най-честото.
На трето място са различни болести, които блокират напълно или частично зрението на едното око, напр. катаракта.

Толкова от мен Peace

Е да де,казвам не е задължително ,като имах предвид точно другите причини ,които си показала ти,не разбирам с какво не си съгласна newsm78аз съм съгласна с теб Peace
Толкова и от мен,незнам защо нещо не можете да ме разберете и ще спра да полагам усилия.Съсипахме темета,за което се извинявам Hug

Общи условия

Активация на акаунт