Първо зъбче

  • 2 529
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 230
На 8 месеца. Сутринта имаше 1 зъбче, след следобедния сън изби и второто долно. Не е вдигала Т. Вече е с 8 зъба, всичките избиха да 2 месеца. Сега кучешките са тръгнали, боли я, но и сега няма Т.

# 16
  • Мнения: 244
Кога ви се появи първото зъбче
НА мен не знам кога ми се е появило. Но ще ти кажа за децата ми  Wink
На дъщеря ми на 1г, на сина ми-на 7м.
,кое беше,какво направихте.
На дъщеря ми-горно зъбче, на сина ми-долно (предни, те излизат първи)

Как да разбера дали е дигнал температура(колко градуса ) и какво да му дам.
Много лесно-стават плачливи, раздразнителни, кисели, челцето им се затопля и е невъзможно да не разбереш кога са вдигнали Т. В зависимост от това с какво лекуваш - даваш или антипиретик или хомеопатични; мажеш венците за облекчаване на болката с разни мазила (потърси теми из форума много за мазилата). Съветвай се с лекаря си.

Не се шашкай. Колко е голямо детенцето ти?
Напълно е възможно да не усетиш кога избива зъбчето (както аз не разбрах кога се случваше това с дъщеря ми).





На 5 месеца сме и 1 ден Crazy но виях връх4ето на левия резец 4е ве4е е пробило  Shocked

# 17
  • Мнения: 8 769
На 5 месеца сме и 1 ден Crazy но виях връх4ето на левия резец 4е ве4е е пробило  Shocked
Е, ми какво се чудиш тогава. Grinning Ти наистина не си разбрала как е избило! Браво! Честито зъбче! Grinning tooth

# 18
  • Мнения: 1 064
Първият зъб на Тедката изби на 7 месеца и половина...температура не е вдигал, но затова пък имаше разстройство 2-3 дни... Peace Второто се появи две седмици по-късно...

# 19
  • Мнения: 244
много благодаря за отговорите   bouquet сега всеки ден му бъркам в устата  Embarassed и 4акам да видя колко е пораснало първото ни зъб4е  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 117
На 5 месеца сме и 1 ден Crazy но виях връх4ето на левия резец 4е ве4е е пробило  Shocked
Е, ми какво се чудиш тогава. Grinning Ти наистина не си разбрала как е избило! Браво! Честито зъбче! Grinning tooth
и пи нас по същия начин, без Т единствено, по което съдех че са зъбите ,е че доста се чешаше.

# 21
  • Мнения: 91
ако има нещо ще го усетиш Laughing, при нас първите зъбки избиха когато нямахме и четири месеца,но и те бяха най- безпроблемни,после почнаха сериозните оплаквания Cry

# 22
  • Мнения: 1 081
Първото ни зъбче изби онзи ден, сега се мъчи и второто. Температура не е вдигал, но ако не вдигне повече от 38 не давай нищо. Иначе лигавенето започна още преди месец и нещо, после дъвченето на каквото свари, по-неспокоен съм, повече хленчене, такива са симптомите.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Първото зъбче изби на 11,5 месеца-горен резец.

# 24
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
На 6 м. изби първото зъбче без Т,без разстроийство.

# 25
  • Мнения: 228
На Никси 7м на Емчо 8м сега им остават по още два

# 26
  • гр.София
  • Мнения: 199
Първите зъб ки излезнаха на 6м. долни предни.Нямаше температура  ,но беше кисел и не искаше да яде.На 8м. горните предни и  имаше малко затишие и след 10м. до 1г. ни излезнаха всички зъбки.Кътниците най трудно му прубиха плачеше постояно не спеше нощем.Когато трябваше да излезне зъбче много се лигавеше.

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
на 11м,без проблеми и без температури.

# 28
  Аз незнам рано ли е късно ли, но фактите са си факти:
- на 4 месеца 2 долни наведнъж без да разбера, че ги чакаме, просто лъжичката "чукна" като го хранех Simple Smile
- на 8 месеца следващите 6 ( ooooh!) наведнъж - също без оплаквания и много бързо, със съвсем леко прокървяване (не е страшно  Wink )
- сега би трябвало да имаме и кътниците вече....но кой смее да му пипа на звяра в устата при толкова зъби.... Twisted Evil

  За температурите незнам, но на една позната дребния мина годинката и нямаше още, а го мъчеха ужасно. Болки големи, изписаха й Нурофен сиропче. И тогава ми каза, че лекарят й казал, че температурата при никнене на зъбки всъщност не е от самото зъбче, а от това, че леко падала имунната система (незнам колко е вярно).

# 29
  • Мнения: 7 201
На 6 мес.-долното,без никакви симптоми и Т.

Общи условия

Активация на акаунт