5 ЛВ. ЗА НАМАЗВАНЕ НА АФТА С ЛЕКАРСТВО В ДЪРЖАВНА ПОЛИКЛИНИКА

  • 8 872
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 700
... и ми сподели някоя техника, щот съм чувал такива само по селата и то доста глупави(като светенето с лампата).


Oтивам аz при моята приятелка да ми прави zъб и докато седях на стола влиzа друга колежка и каzва "Дай ми малко от едикакво си (имената на материалите не ги помня), zаЩото роднина е на стола." Питам аz приятелката ми, zа какво става въпрос и ми се обяснява следното. Колежката купува евтини и некачествени материали, а само zа свой хора вzема от други колеги, които си поzволяват качествените и скъпи материали. А цената на услугата и в двата случая е еднаква.

Друг случай. Докато чакам да ми дойде реда отидох да пия кафе и със собствените си уШи чувам как други стоматолоzи си говорят, че др...... (моята приятелка) си била купила zа над 1000 лв. някаква маШинка. Колко била zагубена да си дава парите zа такава инвестиция.  Shocked

Чувала съм оЩе, че на по въzрастните хора им слагали бели пломби, а касирали цената zа фотополимерна. Дали е верно не zнам. Дори не си спомням от къде го zнам.

А преди няколко години имаШе случай в Пловдив с една zъболекарка, която не стерилиzираШе инструментите, та сума ти народ се беШе иzпоzараzил с хепатит.

...а ти и бъди благодарна 4е ти прави голяма услуга, аз това правя само на хора които са били до мен през цялото време)

Да, много съм и благодарна zа това, което прави zа мен, zа мъжа ми и zа родителите ми.
Но съм zабеляzала, че тя не го прави zа мен, а и zа много от своите пациенти. Свидетел съм как не е вzемала пари на пенсионери и деца zа услуги, които не се поемат от касата. НеЩо, което ти не можеШ да раzбереШ. За това и не раzбираШ, zаЩо хората са въzмутени, че се вzемат 5 лева zа едно намаzване на афта. На това ние му викаме човечност.
Въпреки, че много от пациентите и не плаЩат цялата цена или понякога ниЩо, моята стоматоложка има много добри доходи. Предполагам, че това се дължи на човечността, раzбирането и не на последно място на професионалиzма. За огромно съжаление такива като нея са малко.

# 91
  • Мнения: 524
Този господин явно няма никаква "клиентела", сигурно няма и семейство, сигурно даже приятелка си няма, и понеже мама и тате са вложили много пари в неговия кабинет, а той не може да си ги възвърне го е много яд и му се иска да взима за една афта не 5, а 100лв. , ама няма. И затова е решил да си изкара яда върху нас. СТОМЧО, много ти се извинявам, че не МОЖЕМ да си позволим да ти плащаме.

# 92
СТОМЧО, ти какви материали влагаш, за да извадиш един зъб, че струва между 10 и 30 лв? И колко струва това лекарство за афтите, че да намажеш 1 афта взимаш 5 лв? Толкова сме тъпи, че не можем да разберем, а децата ни не закачай, защото явно свои нямаш, а е всеизвестно, че който няма все много акъли дава. Пък, че децата ни нямат устна хигиена ти е добре дошло, нали ви гледам как ви светват очичките, като видите дете. Вие вместо сърца имате касови апарати.
цената на материалите е само един компонент на ценообразуването.основният компонент е труда на зъболекаря,който е свръхспециализиран.колкото до 5-те лева-аз цена под 15 лева в ценоразписа нямам,не работя от 2 години със здравната каса,нещо което ме прави неимоверно щастлив.последно-за децата-по моему с тях се работи трудно,а да говорим че от тях се печели повече просто не отговаря на истината.и,да,определено хигиената е на много ниско ниво,но това касае всички възрастови групи.за това вината е разпределена между зъболекарите,защото не обясняват,не настояват и пациентите,защото не изпълняват елементарните правила за почистване с четка и конец.

# 93
  • Мнения: 524
Благодаря за изчерпателния отговор, но не ми казваш нищо съществено. Това, че нямаш услуга под 15 лв не ме впечатлява, защото най-вероятно няма кой да ти ги плати. Трудно ми е да си представя зъболекар с добра клиентела да влиза в безсмислени спорове и да обижда хората. Не само зъболекарите, има много професии които заслужават достойно заплащане, но живеем в бедна държава и да трупаш състояние от болката и нищетата на хората е просто оскърбително. Дано разберете някога за какво говорим тук....(говоря за теб и колежката ти).

# 94
аз разбирам за какво говорим в темата-ако не се лъжа става въпрос дали 5 лева е много за намазване на "афта".според мен не е много.останалото от отговора ти е нападка,цеци,не съм обиждал никого и нямам и намерение.

# 95
  • Мнения: 524
Аз пък мисля, че 5 лв са много, много. Прав си, че останалият текст беше нападка към теб, нима не ни нарече прост народ. Хайде с  твоята колежка едни и същи номера въртите, първо се подигравате с хората, после се чудите какво толкова сте казали, ами върнете се назад и прочетете. Хайде чао, защото аз за разлика от вас имам семейство.

# 96
Аз пък мисля, че 5 лв са много, много. Прав си, че останалият текст беше нападка към теб, нима не ни нарече прост народ. Хайде с  твоята колежка едни и същи номера въртите, първо се подигравате с хората, после се чудите какво толкова сте казали, ами върнете се назад и прочетете. Хайде чао, защото аз за разлика от вас имам семейство.
върнах се ,прочетох,не съм стом4о обаче и никого не съм наричал прост,тоест объркала си се,здраве да е.

# 97
  • Мнения: 957
Аз пък не мога да разбера защо изобщо сравнявате Европа и образованието на европейските доктори, с това на нашите. В България нали ви е ясно на всички как се влиза медицина, стоматология да не говорим. В България е пълно с некадърници-лекари, е да има и добри но стават все по-малко, не защото бягат в други страни, а защото качеството на образованието е под всякакво ниво.
Винаги съм казвала че зъболекарите са занаятчии, не са никакви лекари. В България завършват само "мойто момиче/момче"!

Към авторката : най-добре се обади в здравната каса и ги попитай за това, ако искаш подай и жалба. Трябва да действаме, не може вечно за всичко да си мълчим. #2gunfire

# 98
Аз пък не мога да разбера защо изобщо сравнявате Европа и образованието на европейските доктори, с това на нашите. В България нали ви е ясно на всички как се влиза медицина, стоматология да не говорим. В България е пълно с некадърници-лекари, е да има и добри но стават все по-малко, не защото бягат в други страни, а защото качеството на образованието е под всякакво ниво.
Винаги съм казвала че зъболекарите са занаятчии, не са никакви лекари. В България завършват само "мойто момиче/момче"!

Към авторката : най-добре се обади в здравната каса и ги попитай за това, ако искаш подай и жалба. Трябва да действаме, не може вечно за всичко да си мълчим. #2gunfire
[/
хехе Laughing

# 99
  • Мнения: 4 392
Аз не мога да разбера , защо спорите. Thinking
Да, абсурдно е, да се събират по 5 лева за намазване на афта.
Но: услугата не се покрива от ЗК.

Кой е виновен: Онзи, който е писал закона или зъболекарите?
Друго абсурдно: Имаш право на един (1) безплатен преглед годишно!!, като следва да доплатиш 1,80 лв. Rolling Eyes Някой "умник" го е измислил пак..
Е, кой е виновен?
Малко ненавременен е протестът.. Sad
Не можем да настояваме за човечност. Става въпрос за пари. И при лекарите и при стоматолозите.. При повечето...
Забравете ги тези Хипократови клетви и прочие идеализъм.. За пари става дума. Набийте си го в главите!

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 01:05 от ЧерешОвка

# 100
  • Мнения: 3 158
Аз не мога да разбера , защо спорите. Thinking
Да, абсурдно е, да се събират по 5 лева за намазване на афта.
Но: услугата не се покрива от ЗК.

Кой е виновен: Онзи, който е писал закона или зъболекарите?
Друго абсурдно: Имаш право на един (1) безплатен преглед годишно!!, като следва да доплатиш 1,80 лв. Rolling Eyes Някой "умник" го е измислил пак..
Е, кой е виновен?
Малко ненавременен е протестът.. Sad
Не можем да настояваме за човечност. Става въпрос за пари. И при лекарите и при стоматолозите.. Забравете ги тези Хипократови клетви и прочие идеализъм.. За пари става дума. Набийте си го в главите![/

 Peaceсъгласна....как беше-кучетата си лаят,кервана си върви.....

# 101
  • Мнения: 957
Абе смешно не смешно, некадърни са ни лекарите и стоматолозите, такава ни е и държавата, и това ако беше в Европа или някъде в развитите страни да са му/й отнели лиценза.
Я сега малко офф да ви кажа и малко за адвокатите, отива дядо ми  при адвокат и го пита дали се занимава с някакви дела, онзи без изобщо да го погледне (гледа мач) му отговаря не, дядо ми го пита дължи ли нещо и адвоката-да 10 лв.

# 102
  • София
  • Мнения: 577
Аз пък не мога да разбера защо изобщо сравнявате Европа и образованието на европейските доктори, с това на нашите. В България нали ви е ясно на всички как се влиза медицина, стоматология да не говорим. В България е пълно с некадърници-лекари, е да има и добри но стават все по-малко, не защото бягат в други страни, а защото качеството на образованието е под всякакво ниво.
Винаги съм казвала че зъболекарите са занаятчии, не са никакви лекари. В България завършват само "мойто момиче/момче"!




Ами аз съм учила в България и не съм "момичето на никой". Ходих на няколко курса в Европа и да ти кажа и образованието и знанията са им на светлинни години от нашите. Но може би аз познавам само добрите лекари и зъболекари. Въпроса ми беше за образованието. Смея да твърдя, че в България е на много по-виско ниво. Друг е въпроса как учат студентите и какво влагат и след това в самоусъвършенстването си. А добрите лекари на запад взимат доста повече от 5 лв. за намазването на една афта. И то по причините, които се изтъкват. Афта не означава само появила се от мръсотии раничка, а наистина може да е един от първите симптоми на редица заболявания и зъболекаря е този, който преценява това и носи отговорност. Ако тази афта не мине след няколко намазвания, то той ви праща на специалист. А вие ако искате си я мажете вкъщи с каквото намерите.
Освен това е логично да се сърдите на здравната каса и да ги питате тях къде отиват парите от вашите осигуровки. И сами преценете на каква сума оценявате здравето си и тогава се възмущавайте. На мен като ми се наложи да отида на лекар се наложи да си платя една солидна сума и да направя доста изследвания, за да ми кажат на карая, че съм здрава и всичко идва от стреса и преумората. Аз сега да информирам здравната каса ли? И какво да им кажа, много ме интересува здравето ми, много държа на него, плащам ви всеки месец и искам всичко да е безплатно? Е, безплатен обяд отдавна няма.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 00:22 от 3apa

# 103
  • Мнения: 957
И понеже образованието и знанията са им на светлинни години от нашите, ние затова все още учим в учебниците по педиатрия, че захранването при бебетата започва от 3тия месец със сокче, а после се чудим защо имат алергии (освен това не можем и да ги диагностицираме, в повечето случаи).
А на запад взимат повече от 5 лв., но май забравяте и че на запад минималната заплата не е 180лв?
И какво означава :"...много ме интересува здравето ми, много държа на него, плащам ви всеки месец и искам всичко да е безплатно...", как така след като плащам здравни осигуровки всичко ми е безплатно?

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 01:14 от tiina

# 104
  • Мнения: 524
Тина, напълно права си. И лекар/зъболекар и отговорност отдавна не могат да съществуват в едно изречение. Не съм чула някой да е поел отговорност за нещо до сега. Както се убедихме и на запад правят грешки, но си плащат за това, тук едва ли ще се случи скоро.

Общи условия

Активация на акаунт