5 ЛВ. ЗА НАМАЗВАНЕ НА АФТА С ЛЕКАРСТВО В ДЪРЖАВНА ПОЛИКЛИНИКА

  • 8 850
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 388
Момичета, имам въпрос.
Днес нашето Джи Пи ни прати при зъболекарката на поликлиниката, да мацне с лекарство една афтичка в устата на Макс.
За услугата ни беше взета такса от 5 лв. от стоматоложката.
Въпросът ми е някой може ли да ми каже имат ли право да ми вземат тези пари и ако "да" в кой закон мога да намеря текста.
Ще съм ви много задължена

Поздрави

# 1
  • Мнения: 690
Туширането на афта с медикамент е манипулация, която стоматологичния ценоразпис е представена, под името:" Лечение на лигавично заболяване". Цените в този ценоразпис се определят от стоматологичната колегия. Нормално е минималната цена за лечение на лигавично заболяване да е 5лв. За съжаление, в стоматологичният пакет от услуги на Здравната Каса, не фигурира лечение на лигавично заболяване. В такъв случай, пациента изцяло поема стойноста на лечението.

# 2
# 3
аз искам да уточня , че вече не съществува понятието държавен и частен кабинет. всички лекари по дентална медицина са регистрирани като търговски дружества ,еднолични фирми или свободна професия. право на избор е да работят в закупени от тях  или в отдадени под наем помещения на частни лица или в бившите поликлиники.пак всеки избира дали да  има договор със здравната каса(която само замазва очите на осигурените, тъй като предлага нищожни като обем услуги на смешни цени) или да е изцяло на частен прием . и не на последно място  в тези кабинети вие не пазарувате- вас ви лекуват.

# 4
  • Мнения: 207
ужас,
направо не мога да повярвам..........егати зъболекарката
егати лекарството........
в кабинета  в който работя имаме 1 лекарство за горене  на афти -Ваготил, това шише стои вече 1 год. и не сме го преполовили дори ,а струва 3,50
как не и е неудобно на тази лекарка да ви взима такава сума,дори и на дете.....
при нас всички конс. и прегледи контролни не се заплащат

# 5
  • Мнения: 1 877
Ами за кво говориме,щом и на дечицата за една такава проста манипулация взимат пари!!!Намерили от кой да печелят!!!
Само да кажа,че нашия зъболекар в София,който не работи със здравната каса не ни взе абсолютно нищо за лечението на едно зъбче на Боян,а тук в Хисар ни взеха 5 лв. уж по ЗК... за пломба...!!!

# 6
  • Мнения: 2 821
А вие като седнете в заведение да пиете сок с детето си плащате ли?

# 7
  • Мнения: 656
 newsm78
Дали ще е ненормално, ако преди въпросното "намазване" и обяснят че не се поема от ЗК, да и дадат варианти за избор - примерно - "можеш да си купиш от аптеката едикойси препарат и да мажеш 3пъти дневно" или "да правите жабурене с лайка или йоден разтвор"...

А вие като седнете в заведение да пиете сок с детето си плащате ли?
Ама в заведение, за което си платил куверт и изведнъж разбираш, че куверта не се отнася за сока...

# 8
  • Мнения: 4 053
А вие като седнете в заведение да пиете сок с детето си плащате ли?

дали сока плащам или това, че съм с детето newsm78


а по темата,
мисля,че е прекалено,
лошото е,че има много търговци пишешщи се за лекари  Sick

# 9
  • Мнения: 1 404
Много възмутени в тая тема,чак ми е неудобно да пиша.Първо да уточня,че държавна поликлиника няма,зъболекарката си плаща наема за кабинета,купува консумативите и работи.Цените си ги определя тя,за което има пълното право по закон WinkИзказването на светланчето няма да коментирам,само ще кажа,че от "мазило" до "мазило" има огромна разлика както в цената,така и в ефективността.Да се калкулира цената на услугата само по цената на цялата опаковка пък е доста несериозно-зъболекарят има и такива разходи като наем,консумативи,заплата на сестрата,ток и т.н и т.н,за парите,вложени в образование не говоря.Аз примерно на мои постоянни пациенти пари за подобна манипулация не вземам,но ако дойде страничен пациент си калулирам услугата по ценоразпис без изобщо да се притесня,че забогатявам на гърба на съответното дете Simple Smile
И накрая да попитам-а в магазин за играчки плащате ли?И ако да,дайте имената на тия кожодери,дето намерили на кого да вземат пари,да не ходим повече при тях Mr. Green

# 10
  • Мнения: 656
Bili, да попитам ти ежемесечно отделяш ли от заплатата си за този магазин за играчки?

# 11
  • Мнения: 4 053
Bili,това, твойто се нарича "солидарност"
погледни и от другата страна  Wink

# 12
  • Мнения: 1 434
Аз  също   сьм водила детето    беше на 3  годинки    сьщо  толкова  ни  взвха  5 лв  такава е таксата Hug

# 13
  • Мнения: 14 133
А вие като седнете в заведение да пиете сок с детето си плащате ли?

дали сока плащам или това, че съм с детето newsm78


а по темата,
мисля,че е прекалено,
лошото е,че има много търговци пишещи се за лекари  Sick
И за мен няма място за сравнение между двете ситуации.  #Crazy

# 14
  • Мнения: 1 404
Bili,това, твойто се нарича "солидарност"
погледни и от другата страна  Wink
Ясно,че е солидарност,просто ви показах и аз другата страна.Някак българина е свикнал да дава пари за всичко-ядене,пиене,глезотийки,но не и за здраве и това е нормално след социализма,просто така сме научени.След реформата в здравеопазването обаче мед.работници са търговци наистина,така се прехранват,даже и регистрацията ми е така по закон-ЕТ-ИППМП-Кабинет по дентална медицина Peace

# 15
  • Мнения: 690
А вие като седнете в заведение да пиете сок с детето си плащате ли?

дали сока плащам или това, че съм с детето newsm78


а по темата,
мисля,че е прекалено,
лошото е,че има много търговци пишешщи се за лекари  Sick
  Абе, хора, що се излагате. Къде по света, има безплатно здравеопазване?  ooooh!
  Има услуги, които се поемат от здравната каса, но не изцяло. Пак се доплаща, дори и за деца.
  Не виждам защо скачате, като попарени, при положение, че  това си е установено от колегията на стоматолозите. По тази логика, всички са мошеници!

# 16
  • Мнения: 1 404
А вие като седнете в заведение да пиете сок с детето си плащате ли?

дали сока плащам или това, че съм с детето newsm78


а по темата,
мисля,че е прекалено,
лошото е,че има много търговци пишещи се за лекари  Sick

И за мен няма място за сравнение между двете ситуации.  #Crazy
Ама защо ShockedИскаш безплатно лечение,така ли да го разбирам?И на базата на какво?Нелогично е просто...

# 17
  • Мнения: 4 053
хубаво де,
що до сега не съм платила нито един лев за две пломби на сина ми,
естествено с лечение преди това,
а,и колко материал отива там,
а за едно "неволно"мацване ще взимат цели 5 лв
аз като ходя на лекар съм с явната нагласа,че ще плащам,
но някой просто се уливат
 Sick

# 18
  • Мнения: 690
Мони, тези услуги се поемат от здравната каса! Демек, пак някой заплаща на лекаря. Манипулация, която не се заплаща от здравната каса, се заплаща от пациента. Peace

# 19
  • Мнения: 2 821
А вие като седнете в заведение да пиете сок с детето си плащате ли?

дали сока плащам или това, че съм с детето newsm78

хайде сега Laughing...
след като моя пример не ти харесва, този е по-точен
И накрая да попитам-а в магазин за играчки плащате ли?И ако да,дайте имената на тия кожодери,дето намерили на кого да вземат пари,да не ходим повече при тях Mr. Green

Bili, да попитам ти ежемесечно отделяш ли от заплатата си за този магазин за играчки?
Не е към мен въпроса, но ми е интересно дали всеки месец водите детето на заболекар...едва ли Thinking

хубаво де,
що до сега не съм платила нито един лев за две пломби на сина ми,
естествено с лечение преди това,
а,и колко материал отива там,
а за едно "неволно"мацване ще взимат цели 5 лв
аз като ходя на лекар съм с явната нагласа,че ще плащам,
но някой просто се уливат
 Sick
Здравната каса, Съюза на стоматолозите и Министерството на здравеопазването определят пакета от услуги, които ще се поемат от касата и това съвсем не означава, че лечението е безплатно. Определен брой услуги са частично платени от касата, другата част се поема от пациента, знаете. Друг е въпроса дали са достатъчни тези манипулации, но нас както и за всичко друго ставащо в здравеопазването никой не ни пита.

# 20
  • Мнения: 4 053
Мони, тези услуги се поемат от здравната каса! Демек, пак някой заплаща на лекаря. Манипулация, която не се заплаща от здравната каса, се заплаща от пациента. Peace


ок,
обаче 5 лв за такова нещо........
спирам Stop
винаги ще има две мнения

# 21
  • Мнения: 1 404
Bili, да попитам ти ежемесечно отделяш ли от заплатата си за този магазин за играчки?
Ама разберете,че здравните осигуровки,които плащате, не отиват в нашия джоб,как по-ясно да го кажа.Здравната каса поема 4 кариеса на дете плюс прегледа.Или две лечения на пулпит,за които се доплаща,и две пломби.Точка.За лица над 18 год и толкова няма.Всеки зъболекар,който работи със здравната каса,има изнесена тази информация на видно място в кабинета,просто трябва да се прочете малко преди да се започне с възмущенията.

# 22
  • Мнения: 656
Bili, да попитам ти ежемесечно отделяш ли от заплатата си за този магазин за играчки?
Не е към мен въпроса, но ми е интересно дали всеки месец водите детето на заболекар...едва ли Thinking

Точно там е въпросът - ежемесечно плащаме за този "магазин за играчки" но не водим децата там всеки месец. Тези, които взимат тези ежемесечни удръжки от заплатата казват "за да не се налага да плащате за играчки като дойдете в магазина".

И никой не ми отговори нищо за идеята да се дадат алтернативи на майката - примерно рецепта с мазило, алтернатива с билки, а майката сама да избере.
Ненормално ли е това искане?

# 23
  • Мнения: 1 404
Мони, тези услуги се поемат от здравната каса! Демек, пак някой заплаща на лекаря. Манипулация, която не се заплаща от здравната каса, се заплаща от пациента. Peace


ок,
обаче 5 лв за такова нещо........
спирам Stop
винаги ще има две мнения
Честно казано ми е обидно вече.Една афта може да сочи много болести,за всяка има различен медикамент,в някои случаи намазване с грешно "мазило" може да доведе до усложнение на заболяването.Зъболекарят е този,който поема отговорност,прави прегледа,преценява и накрая да-намазва.За това е учил 6 години минимум,ако има и специалност детска стоматология-повече.Постоянно се чете,ходи се по семинари и конгреси,за които навсякъде плащаме.Вие искате качествени услуги на ниски цени-невъзможно е.Другият вариянт-да се продължи лечението от соц.периода,когато всяка афта се намазваше с прехваления гранофурин,често с минал срок на годност и това е.Тогава намазването ще е за 50 ст и всички ще са доволни.

# 24
  • Мнения: 656
Ама разберете,че здравните осигуровки,които плащате, не отиват в нашия джоб,как по-ясно да го кажа.Здравната каса поема 4 кариеса на дете плюс прегледа.Или две лечения на пулпит,за които се доплаща,и две пломби.Точка.За лица над 18 год и толкова няма.Всеки зъболекар,който работи със здравната каса,има изнесена тази информация на видно място в кабинета,просто трябва да се прочете малко преди да се започне с възмущенията.
Да, като заведох детето на зъболекар да му извади млечен зъб той заяви "трябва панорамна снимка"...  Shocked
Просто го заведох на друг, който беше сложил огромна табела "работя със здравната каса", а като седна детето на стола заяви "ми аз тази година не успях да сключа договор, защото изпуснах сроковете", просто ми беше писнало от разкарване по "стоматолози" и предпочетох да платя за упойката без да облъчвам детето...
Така със здравната каса, платените и безплатните манипулации...

# 25
  • Мнения: 1 404
На Кронки жена,за да се даде рецепта за мазило,билки или т.н трябва да се извърши ПРЕГЛЕД.Кой да плати за това?Аз длъжна ли съм да се квалифицирам непрестанно,а да давам безплатни консултации?И ако да,кой ме задължава?

# 26
  • Мнения: 656
На Кронки жена,за да се даде рецепта за мазило,билки или т.н трябва да се извърши ПРЕГЛЕД.Кой да плати за това?Аз длъжна ли съм да се квалифицирам непрестанно,а да давам безплатни консултации?И ако да,кой ме задължава?
Касата не изплащаше ли 2 прегледа годишно?
Или си прибирате парите от касата И парите от пациентите?

# 27
  • Мнения: 1 404
Ама разберете,че здравните осигуровки,които плащате, не отиват в нашия джоб,как по-ясно да го кажа.Здравната каса поема 4 кариеса на дете плюс прегледа.Или две лечения на пулпит,за които се доплаща,и две пломби.Точка.За лица над 18 год и толкова няма.Всеки зъболекар,който работи със здравната каса,има изнесена тази информация на видно място в кабинета,просто трябва да се прочете малко преди да се започне с възмущенията.
Да, като заведох детето на зъболекар да му извади млечен зъб той заяви "трябва панорамна снимка"...  Shocked
Просто го заведох на друг, който беше сложил огромна табела "работя със здравната каса", а като седна детето на стола заяви "ми аз тази година не успях да сключа договор, защото изпуснах сроковете", просто ми беше писнало от разкарване по "стоматолози" и предпочетох да платя за упойката без да облъчвам детето...
Така със здравната каса, платените и безплатните манипулации...
Ами абсолютно си е твоя вината,трябвало е да сигнализираш в касата,да си вземеш детето и да потърсиш друг зъболекар,некоректни хора има във всеки бранш,поправи ме ако греша.

# 28
  • Мнения: 1 404
На Кронки жена,за да се даде рецепта за мазило,билки или т.н трябва да се извърши ПРЕГЛЕД.Кой да плати за това?Аз длъжна ли съм да се квалифицирам непрестанно,а да давам безплатни консултации?И ако да,кой ме задължава?
Касата не изплащаше ли 2 прегледа годишно?
Не,един,за който се доплаща 1.80

# 29
  • Мнения: 656
На Кронки жена,за да се даде рецепта за мазило,билки или т.н трябва да се извърши ПРЕГЛЕД.Кой да плати за това?Аз длъжна ли съм да се квалифицирам непрестанно,а да давам безплатни консултации?И ако да,кой ме задължава?
Касата не изплащаше ли 2 прегледа годишно?
Не,един,за който се доплаща 1.80
За децата също ли трябва да се плаща потребителска такса?
И как само 1 некоректен - аз не попаднах на нито един коректен...

# 30
  • Мнения: 656
Все още чакам отговор за алтернативите

# 31
  • Мнения: 1 404
Това не е потребителска такса,а доплащане за прегледа,защото касата не го поема целия.Сърди се на здравната каса,не на нас.

# 32
  • Мнения: 1 404
Все още чакам отговор за алтернативите
Какви алтернативи?

# 33
  • Мнения: 656
Чети по-внимателно

# 34
  • Мнения: 1 404
Аз прочетох,но не мога да разбера какво питаш.Защо не е предписала зъболекарката резепта,вместо да го намаже ли?Мен ли питаш?Аз не съм преглеждала детето,не знам диагнозата,не знам и с какво го е намазала,а ти ме питаш каква билка да му се даде като алтернатива.Да не си пила алкохол?

# 35
  • Мнения: 656
Аз прочетох,но не мога да разбера какво питаш.Защо не е предписала зъболекарката резепта,вместо да го намаже ли?Мен ли питаш?Аз не съм преглеждала детето,не знам диагнозата,не знам и с какво го е намазала,а ти ме питаш каква билка да му се даде като алтернатива.Да не си пила алкохол?
Не.
Питам дали е ненормално ако на майката се каже "намазване струва Хлв, можете ако искате да си закупите същото лекарство, струва приблизително Улв, или да пробвате с Z билка - жабурене три пъти дневно". И да се остави майката да избере.
Ама за да продължава да ви е неясен въпросът ми явно е ненормално...

# 36
  • Мнения: 1 404
В някои случаи е напълно приемливо това,което предлагаш,често го практикувам.В други-предпочитам аз да водя лечението,зависи от вида на афтата.

# 37
  • Мнения: 656
В някои случаи е напълно приемливо това,което предлагаш,често го практикувам.В други-предпочитам аз да водя лечението,зависи от вида на афтата.
Това го разбирам като "намазването си има чалъм"...
Доколкото схващам става въпрос за еднократно намазване, нали?

Искрено се радвам, ако предлагаш алтернатива на твоето лечение, въпреки че парите няма да отидат в твоя джоб.
Дай си координатите на ЛС ако си от София да идвам при теб с децата.

# 38
  • Мнения: 678
quote author=svetlan4eto link=topic=204528.msg4389507#msg4389507 date=1183699432]

в кабинета  в който работя имаме 1 лекарство за горене  на афти -Ваготил, това шише стои вече 1 год. и не сме го преполовили дори ,а струва 3,50
как не и е неудобно на тази лекарка да ви взима такава сума,дори и на дете.....

[/quote]
ето това е самата истина-няма да го хвърли докато не свърши цялото - все пак е дала цели 3,50 лв !
аз съм свидетел на много такива ситуации Stop
интереса е не да се излекува Афтата , а да се вземе таксата !
За намазване на Афта не съществуват по-вече от 3-4 ,,мазила '' ( даже и толова са много ) със символични цени .
в случая майката плаща ,,труда'' на  ,,кадърен '' зъболекар , който сам се е самооценил - за 5 лв  Mr. Green Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 404
В някои случаи е напълно приемливо това,което предлагаш,често го практикувам.В други-предпочитам аз да водя лечението,зависи от вида на афтата.
Това го разбирам като "намазването си има чалъм"...
Доколкото схващам става въпрос за еднократно намазване, нали?

Искрено се радвам, ако предлагаш алтернатива на твоето лечение, въпреки че парите няма да отидат в твоя джоб.
Дай си координатите на ЛС ако си от София да идвам при теб с децата.
Ако искаш и така го формулирай,смисълът остава същия,аз съм на мнение,че всяко нещо си има майстор и като се разболея,ходя на лекар,не се самолекувам,като ми се развали кранчето на чешмата,викам водопроводчик и прочие.Не съм от София,не ти върша работа Wink
И да,нямам интерес всяко намазване да е в кабинета,ако не се налага,просто защото през това време мога да правя нещо друго,доста по-добре заплатено Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 404
Поли,много смело е да съдиш така кой е кадърен и кой не.Никога,ама никога не съм използвала нещо в кабинета с минал срок на годност,винаги целта е да се излекува заболяването,особено при деца.Не отричам,че може да има недобросъвестни колеги,но това са изключения,има ги навсякъде,човек или е добър или не,независимо какво работи,а вие тук се нахвърлихте върху жената без изобщо да знаете подробности за случая.Аз също не ги знам,възможно е и да сте прави,но вярвам,че светът ще стане по-добър тогава,когато хората се научат да мислят добро.Приятна събота и неделя желая на всички!

# 41
  • Мнения: 690
quote author=svetlan4eto link=topic=204528.msg4389507#msg4389507 date=1183699432]

в кабинета  в който работя имаме 1 лекарство за горене  на афти -Ваготил, това шише стои вече 1 год. и не сме го преполовили дори ,а струва 3,50
как не и е неудобно на тази лекарка да ви взима такава сума,дори и на дете.....

ето това е самата истина-няма да го хвърли докато не свърши цялото - все пак е дала цели 3,50 лв !
аз съм свидетел на много такива ситуации Stop
интереса е не да се излекува Афтата , а да се вземе таксата !
За намазване на Афта не съществуват по-вече от 3-4 ,,мазила '' ( даже и толова са много ) със символични цени .
в случая майката плаща ,,труда'' на  ,,кадърен '' зъболекар , който сам се е самооценил - за 5 лв  Mr. Green Mr. Green


[/quote]
   Що за нереални неща пишете?! Shocked Всеки дентален лекар има поне 2-3, проверки в годината от здравната каса. За лекарства, които са с изминал срок на годност, се заплащат солидни глоби. И не само глоби! За една сбъркана цифра в амбулаторен лист, глобата е 70лв. ooooh! Представям си за лекарство с изтекъл срок на годност #Crazy
   
   
   

# 42
  • Мнения: 656
Ако искаш и така го формулирай,смисълът остава същия,аз съм на мнение,че всяко нещо си има майстор и като се разболея,ходя на лекар,не се самолекувам,като ми се развали кранчето на чешмата,викам водопроводчик и прочие.Не съм от София,не ти върша работа Wink
И да,нямам интерес всяко намазване да е в кабинета,ако не се налага,просто защото през това време мога да правя нещо друго,доста по-добре заплатено Mr. Green
Да, ходиш на лекар да ти дава 2 пъти дневно парацетамол, че те боли главата, вместо да ти напише рецепта. Wink
И като кихнеш пак отиваш на лекар а не се самолекуваш као си купиш от аптеката капки за нос...
И не съм чувала чата по нета да е по-високоплатен от стоматологията  Twisted Evil

# 43
  • Мнения: 690
Е то, от такова самолекуване, е пълно в болниците ни! Tired Българина, всичко знае и всичко може. Доктор на науките е !! Joy

# 44
  • Мнения: 656
Е то, от такова самолекуване, е пълно в болниците ни! Tired Българина, всичко знае и всичко може. Доктор на науките е !! Joy
Защо "училите" ни имат за прости и тъпи?
Ти за всяко главоболие ли ходиш на лекар?

# 45
  • Мнения: 656
Тази практика с "клиничните пътеки" или "който не знае как да обира клиента си е негова работа", и аргументите "вие не сте компетентни".
Точно заради това стоматолозите и лекарите търпят критики за начина на лечение - лъжат и прикриват за да извлекат максимална полза. Извинявам се на тези специалисти и лекари, които мислят главно за пациента, дано устискат и оцелеят сред колегите си.

# 46
Да ви кажа и аз.Миналата година се наложи да водя малкия да му извадят млечен зъб, който се клатеше, но много се дразнеше детето и не ми даде да го дръпна вкъщи.Та, отиваме в частна клиника, където обаче се работи със здравна каса, показавам здравната книжка на детето, при което ми казват "ами госпожо, днес  е събота и здравната каса не работи, та затова трябва да платите 7 лева да му дръпна зъбчето..."
Какво значи, че здравната каса не работи в събота и неделя???Да не би да не важат осигуровките ни в почивните дни???Още повече, че става въпрос за дете на 6 години, и е всеизвестно, че децата до 18 години са обезпечени от държавата и по презумпция са осигурени.
Но понеже сесстрата и докторката ме изгледаха кръвнишки, абе направо бяха готови за бой, платих си, хванах си детето и дим да ни няма....

# 47
  • Мнения: 690
Е то, от такова самолекуване, е пълно в болниците ни! Tired Българина, всичко знае и всичко може. Доктор на науките е !! Joy
Защо "училите" ни имат за прости и тъпи?
Ти за всяко главоболие ли ходиш на лекар?
  Да, скъпа. За всяко главоболие ходя при личния си. Не се самолекувам, нямам и намерение #Crazy
     
Тази практика с "клиничните пътеки" или "който не знае как да обира клиента си е негова работа", и аргументите "вие не сте компетентни".
Точно заради това стоматолозите и лекарите търпят критики за начина на лечение - лъжат и прикриват за да извлекат максимална полза. Извинявам се на тези специалисти и лекари, които мислят главно за пациента, дано устискат и оцелеят сред колегите си.
   Какви критики? Все ще има доволни и недоволни Tired Ето и мен в момента ме боли зъб и болката не е отшумяла, при положение, че сутринта бях при зъболекаря, ама не го псувам.
   Отидох пак  при зъболекаря и ми назначи снимка.  Joy И какво значи максимална полза, ако бяха по-добре заплатени, едва ли щяха да си претупват работата. Както е на запад, и не само! Защото, западния лекар за едно лечение на зъб(пулпит), взима 2,600 долара. На него днес му стигат 3ма, пациента за да си плати разходите и да живее един месец. Хубавото е, че тези 3ма пациенти ще останат доволни, защото им е работено качествено. Докато на нашия лекар, му се налага днес да взема 20човека, които да претупа, не заради друго, а за да може да си плати разходите.  Tired
 

# 48
  • Мнения: 656
Ти съвсем се отнесе в лъжите.
Безмислено е да продължавам да ти отговарям, поне докато не спреш да ни мислиш за такива зелени тикви.

# 49
  • Мнения: 4 053
Ти съвсем се отнесе в лъжите.
Безмислено е да продължавам да ти отговарям, поне докато не спреш да ни мислиш за такива зелени тикви.

 newsm10

# 50
  • Мнения: 690
Ти съвсем се отнесе в лъжите.
Безмислено е да продължавам да ти отговарям, поне докато не спреш да ни мислиш за такива зелени тикви.
  Извинявай, но в аз не си спомням в някой от постингите си да съм те обидила! Мисля, че е детинско такова изказване. За привърженичката ти, няма смисъл да коментирам #Crazy

# 51
  • Мнения: 656
 newsm78
Обиждаш ме като се опитваш да ме изкараш тъпа.
Ще пусна тема за главоболието тук, ще пусна и в чужбинския форум. Да си сверим часовниците.

# 52
Извинете ме, скъпи докторки,

но факта, че има мноооого пропуски в нашето здравеопазване е известен на всички. И стига с тези оправдания за социализма, че видиш ли той така ни научил. И аз мисля, че не е нормално да плащаме здравни осигуровки и въпреки това да ни се налага да се сблъскваме с подобни абсурди. Искам да Ви разкажа за случай в нашия град преди около 2 месеца: брат ми имаше 4 афти и като отиде на зъболекар, въпросният доктор му беше взел 20лв - или иначе казано по 5лв на афта. Е питам Ви нормално ли е това? 

# 53
  • Мнения: 4 700

   Отидох пак  при зъболекаря и ми назначи снимка.  Joy И какво значи максимална полза, ако бяха по-добре заплатени, едва ли щяха да си претупват работата. Както е на запад, и не само! Защото, западния лекар за едно лечение на зъб(пулпит), взима 2,600 долара. На него днес му стигат 3ма, пациента за да си плати разходите и да живее един месец.

А ти zнаеШ ли тоzи лекар на zапад колко плаЩа zа наем на кабинета, zаплати на няколкото сестри, които е наzначил да му вдигат телефона, да дават часове и т.н. ... Не искам да кажа, че работят zа ниЩо, ама чак да живеят от 3 пациента.  Stop

А на авторката на темата мога само да кажа, че на нейно място кракът ми няма да стъпи повече в тоzи zъболекарски кабинет. Не zнам какво поема касата и какво не и колко струва това лечение по клинична пътека, ама 5 лева zа един памук и една капка от някакъв си медикамент и 5 минути отделено време ми се струват поне 5 пъти повече от необходимо.  #Cussing out

# 54
  • Мнения: 4 053
.....За привърженичката ти, няма смисъл да коментирам #Crazy

що,питай,не се притеснявай,
(може и нещо свързано за капките за нос...) Peace

# 55
  • Мнения: 524
Искам да попитам какво значи, " ако лекарите били по-платени нямало да си притупват работата"? Когато се дипломират не се ли кълнат в Хипократовата клетва? Ами ако на хлебаря му е малка заплатата и реши да плюе и си хвърли фаса във вашия хляб, ще го оправдаете ли? Ние като си платихме да ни оперират детето, защо ни притупа? Господ да пази съвестните лекари, защото те и с малки заплати не си позволяват да "претупват"  пациентите.

# 56
Кога на Българина ще му стане ясно,че здравеопазването не е безплатно ,кога ще се пазари на бензиностанцията например ,както може да се пазари в лекарски кабинет и кога ще разбере ,че не заплаща шишенцето или материала,а ТРУДА на съответния специалист??Май никога...е затова винаги ще има такива ,като Вас които искате сами може би да си лекувате децата и да ви изписват шишенца за по 3пъти на ден ,даже може би трябва и да Ви дадат и право да си и зписвате сами и рецепти,а??
И всичко това за 5лв.??Ами я кажете ,според Вас колко трябваше да вземе зъболекарката за услугата.....?Може би 1лв...а може би безплатно..?

# 57
  • Мнения: 1 080
Когато специалистите осъзнаят, че българина не ги е намерил тези пет лева на улицата .

# 58
  • Мнения: 524
Мен не ме е срам. Плащам си за всичко. А мислите ли, че някой ще се самолекува, ако разполага с достатъчно финанси? Защото тези 5 лв. със сигурност не са единственият разход за едно дете на ден. Кажете каква заплата трябва да получавам, за да мога да си платя и прегледи, и лекарства, и т.н. Това беше за здраво дете, а ако на детето се налагат и други процедури, като рехабилитация например - 10 лв на ден, питам вие ще издържите ли финансово? Или като видите дете ви светват очите, защото знаете, че няма родител, който ще остави детето да страда и с голямата брадва.......

# 59
  • Мнения: 656
Трудът на съответния специалист е оценен по ЗК. Ако не му харесва тази оценка, не е трябвало за сключва договор. Това е труд за услуга "преглед", не лечение.
След това би следвало да предпише лечение и даде алтернативи ако има такива.
Точно затова оприличавам подобни стоматолози автотенекеджии.
 Не смятам, че трябва да се храня само по ресторанти, защото там има професионални готвачи.

 newsm78 Вероятно трябва да водя при личната лекарка дъщеря ми 3 пъти дневно да и слага капки в носа, защото не съм професионалист в лекуването...\

# 60
  • Мнения: 1 080
Като се наложи да бият урбазон на малкия ме карат да ходя да си го купя и да им доплатя и два лева за процедурата .Това са изроди .

# 61
  • Мнения: 690
Трудът на съответния специалист е оценен по ЗК. Ако не му харесва тази оценка, не е трябвало за сключва договор. Това е труд за услуга "преглед", не лечение.
След това би следвало да предпише лечение и даде алтернативи ако има такива.
Точно затова оприличавам подобни стоматолози автотенекеджии.
 Не смятам, че трябва да се храня само по ресторанти, защото там има професионални готвачи.

 newsm78 Вероятно трябва да водя при личната лекарка дъщеря ми 3 пъти дневно да и слага капки в носа, защото не съм професионалист в лекуването...\
     По тази логика, я завърши една стоматология и почни да си лекуваш детето сама! Joy

# 62
  • Мнения: 524
Това май не е смешно, щом има хора които си вадят сами зъбите с риск да си причинят необратими вреди, ама никак не е смешно.

# 63
  • Мнения: 656
Трудът на съответния специалист е оценен по ЗК. Ако не му харесва тази оценка, не е трябвало за сключва договор. Това е труд за услуга "преглед", не лечение.
След това би следвало да предпише лечение и даде алтернативи ако има такива.
Точно затова оприличавам подобни стоматолози автотенекеджии.
 Не смятам, че трябва да се храня само по ресторанти, защото там има професионални готвачи.

 newsm78 Вероятно трябва да водя при личната лекарка дъщеря ми 3 пъти дневно да и слага капки в носа, защото не съм професионалист в лекуването...\
     По тази логика, я завърши една стоматология и почни да си лекуваш детето сама! Joy
Определено не съм толкова задръстена, та да се притесня от разклатено предно зъбче на 6 годишно дете и да тичам спешно на стоматолог.
Колко жалко....
Можеше някой да намаже 10лв за компентет преглед и специализирана манипулация като вадене на млечен зъб, че в неделя здрявната каса не работела...

Бих желала да уточниш защо толкова сляпо защитаваш правата на стоматолозите?


catch,
Когато взимаш 2000лв месечно за теб 5 лв са нищо работа. Иначе стоматолог ми е признавал как сам си е правил шев на ръката, лекар ми е признавал как си е правил компрес с лук на счупено, или може би приказката "като знам какъв инженер съм не смея да отида на лекар" важи и за тях...
Но друго си е мнението на "специалист"....

# 64
  • Мнения: 690
Трудът на съответния специалист е оценен по ЗК. Ако не му харесва тази оценка, не е трябвало за сключва договор. Това е труд за услуга "преглед", не лечение.
След това би следвало да предпише лечение и даде алтернативи ако има такива.
Точно затова оприличавам подобни стоматолози автотенекеджии.
 Не смятам, че трябва да се храня само по ресторанти, защото там има професионални готвачи.

 newsm78 Вероятно трябва да водя при личната лекарка дъщеря ми 3 пъти дневно да и слага капки в носа, защото не съм професионалист в лекуването...\
     По тази логика, я завърши една стоматология и почни да си лекуваш детето сама! Joy
Определено не съм толкова задръстена, та да се притесня от разклатено предно зъбче на 6 годишно дете и да тичам спешно на стоматолог.
Колко жалко....
Можеше някой да намаже 10лв за компентет преглед и специализирана манипулация като вадене на млечен зъб, че в неделя здрявната каса не работела...

Бих желала да уточниш защо толкова сляпо защитаваш правата на стоматолозите?


catch,
Когато взимаш 2000лв месечно за теб 5 лв са нищо работа. Иначе стоматолог ми е признавал как сам си е правил шев на ръката, лекар ми е признавал как си е правил компрес с лук на счупено, или може би приказката "като знам какъв инженер съм не смея да отида на лекар" важи и за тях...
Но друго си е мнението на "специалист"....
   Абе жена, ти си готова за диплома!! Я, тичай я вземи, щом и млечни зъби вадиш?! Евала!! hahaha Joy

# 65
  • Мнения: 656
   Абе жена, ти си готова за диплома!! Я, тичай я вземи, щом и млечни зъби вадиш?! Евала!! hahaha Joy
Нали това писах - какво нещастие за стоматолозите.... Някои майки не са толкова тъпи...
Все още се опитвам да разбера - толкова лош стоматолог ли си та нямаш клиенти по цял ден и се заяждаш по форумите, или конкретно аз съм ти черна и претупваш пациентите за да се добереш до компютъра да си излееш злобата?

# 66
  • Мнения: 690
Недей така бе жена! Аз те хваля, а ти се ядосваш. Не те разбирам, честно? #Crazy newsm78 Joy

# 67
  • Мнения: 656
Недей така бе жена! Аз те хваля, а ти се ядосваш. Не те разбирам, честно? #Crazy newsm78 Joy
Личи си че не ме разбираш. Трудно ще ти е, защото ти при всяко главоболие ходиш на лекар, не се самолекуваш, нямаш позняния в област ралична от стоматологията (уточнявам - ценоразпис в стоматологията), така че нямаш понятие как една майка извършва чисто медицинска процедура като измерване на телесна температура и вадене на млечен зъб.
И ако нямаш да пишеш нещо конкретно, недей да спамиш темата с похвали към мен.

# 68
  • Мнения: 690
Недей така бе жена! Аз те хваля, а ти се ядосваш. Не те разбирам, честно? #Crazy newsm78 Joy
Личи си че не ме разбираш. Трудно ще ти е, защото ти при всяко главоболие ходиш на лекар, не се самолекуваш, нямаш позняния в област ралична от стоматологията (уточнявам - ценоразпис в стоматологията), така че нямаш понятие как една майка извършва чисто медицинска процедура като измерване на телесна температура и вадене на млечен зъб.
И ако нямаш да пишеш нещо конкретно, недей да спамиш темата с похвали към мен.
   Какво мерене на температура, какви пет лева? #CrazyСигурно се шегуваш?
  Колкото до спама, ти си тази, която въобще не пише по темата! Я вземи,  прочети заглавието на темата Joy. Може и да ти се изясни....

# 69
  • Мнения: 524
Xylometazolin, следя "спора" , ако може да се нарече така и той бе започнат точно от теб. Не знам защо се заяждаш, ние тук не сме някакви буфери. Малко са ни проблемите.

# 70
  • Мнения: 690
Xylometazolin, следя "спора" , ако може да се нарече така и той бе започнат точно от теб. Не знам защо се заяждаш, ние тук не сме някакви буфери. Малко са ни проблемите.
  С никой не се заяждам! Ако не си забелязала, към мен са изречени обидни квалификации!!

# 71
  • Мнения: 524
Съжалявам за това, но не мислиш ли, че тук всички сме пострадали от някой, по някакъв начин и по-скоро се отбраняваме. Нали си изказваме мнението по дадена тема.

# 72
  • Мнения: 4 700
Не се zаяждаШ, присмиваШ ни се. Или как да раzбирам това



   Абе жена, ти си готова за диплома!! Я, тичай я вземи, щом и млечни зъби вадиш?! Евала!! hahaha Joy

# 73
  • Мнения: 690

[/quote]
Нали това писах - какво нещастие за стоматолозите.... Някои майки не са толкова тъпи...
Все още се опитвам да разбера - толкова лош стоматолог ли си та нямаш клиенти по цял ден и се заяждаш по форумите, или конкретно аз съм ти черна и претупваш пациентите за да се добереш до компютъра да си излееш злобата?

[/quote]
  А аз, как да го разбирам това? Naughty

# 74
  • Мнения: 4 700
Като въпрос към теб.
 
Все още се опитвам да разбера - толкова лош стоматолог ли си та нямаш клиенти по цял ден и се заяждаш по форумите, или конкретно аз съм ти черна и претупваш пациентите за да се добереш до компютъра да си излееш злобата?


И въпросът е породен от zаяждането ти преди това. Достатъчно оспамихте темата.

tsetsi и на Кронки жена му , предлагам да игнорираме постингите на
Xylometazolin, zа да не спамим оЩе темата.  Peace

# 75
Колко прост народ. Упорити в твърденията...замислете се малко бе хора...Няма вече нищо безплатно.Като сме взимали по 2000лв на месец какво били за нас 5лв Laughing направо нЕАм думи. Пратете си децата в Сомалия, там са изцяло на благотворителност.

# 76
  • Мнения: 1 080
То тук си е една Сомалия с вашата алчност ...

# 77
  • Мнения: 656
Колко прост народ. Упорити в твърденията...замислете се малко бе хора...Няма вече нищо безплатно.Като сме взимали по 2000лв на месец какво били за нас 5лв Laughing направо нЕАм думи. Пратете си децата в Сомалия, там са изцяло на благотворителност.
Точно в това ти е проблема - ние мислим. Само че не по начина, по който е изгоден за теб.
Иди да работиш там - там може и да има толкова тъпи и неграмотни пациенти, за каквито си мечтаете...
А регистрана или не, начина на изразяване не ти се удава да промениш лесно

# 78
  • Мнения: 524
СТОМ, ние платихме на един лекар да направи операция на детето ни и здравната каса му плати, този същия ни се оплакваше, че като идел да му правят КОЛАТА все го рекетирали и никой не му давал гаранция. На нас ни даде 200 процента, обаче да не ти разказвам какво всъщност се случи..... Не ме интересува колко пари си докарваш, ама знам, че това е форум за майки, а не за стоматолози. Ако обичаш мери си приказките, тук "прости хора" не съм срещнала. Всеки си има мнение.

# 79
  • Мнения: 4 700
Колко прост народ. Упорити в твърденията...замислете се малко бе хора...Няма вече нищо безплатно.Като сме взимали по 2000лв на месец какво били за нас 5лв Laughing направо нЕАм думи. Пратете си децата в Сомалия, там са изцяло на благотворителност.


Айде беz обиди, а. Никой тук не е прост. Моято zъболерка освен, че ми прави zъбите е и много добра семейна приятелка и е често на гости у нас. Айде да не почна да пиШа тук какви са ви триковете, zа да иzработите пациентите си и да им вzемите парите. Като ходя при нея си плаЩам само материалите. ИскаШ ли да си поговорим каква е раzликата между това, което плаЩам аz и това, което плаЩат останалите пациенти? Като искам да подчертая, че тя купува от скъпите и качествени материали, а не като други, които купуват боклуци и правят пари zа сметка на пациентите. Да, раzбира се, че и трудът трябва да се zаплаЩа, но това, което касата и вие определяте като цена не отговаря на никакъв стандарт. Нека не zабравяме колко са детските и майчинството и колко е средната работна zаплата. На техния фон 5 лева zа едно намаzване са много, ама наистина много пари.

Така че не обиждай народа, не zабравяй, че той те храни, а и цялата ти фамилия.

# 80
  • Мнения: 690
Колко прост народ. Упорити в твърденията...замислете се малко бе хора...Няма вече нищо безплатно.Като сме взимали по 2000лв на месец какво били за нас 5лв Laughing направо нЕАм думи. Пратете си децата в Сомалия, там са изцяло на благотворителност.
Точно в това ти е проблема - ние мислим. Само че не по начина, по който е изгоден за теб.
Иди да работиш там - там може и да има толкова тъпи и неграмотни пациенти, за каквито си мечтаете...
А регистрана или не, начина на изразяване не ти се удава да промениш лесно
   Това пък какво значи? Сега пък ме изкара, че влизам и като гост! Абе жена опомни се!! #Crazy

# 81
  • Мнения: 1 080
Гузен ,не гонен бяга ,А? Mr. Green

# 82
  • Мнения: 690
Гузен ,не гонен бяга ,А? Mr. Green
   Ти добре ли си? Ами провери, а не на твои си "Разсъждения", да пишеш без да се замислиш Joy

# 83
  • Мнения: 1 080
Ти чувството за хумор в задния си джоб ли го държиш ? HugНа едните стандарта е на небето на другите под земятя това е .
пп .въобще не съм добре ..

# 84
  • Мнения: 690
За съжаление, нямам чувство за хумор. Жалко за което. Tired Извинявай, ако съм те обидила. Явно не съм те разбрала.  bouquet

# 85
  • Мнения: 656
Дотук написаните от теб неща към нас майките са значително по-груби, отколкото лично ти си получила в тази тема. Това не ти пречи да играеш обидена и да продължаваш да се заяждаш. Допускам, че го правиш с презумцията "тъпите майки как ми се вързват", но нещо не успяваш да начеш егото си, тъй като има разминаване между мнението ти за "простия народ" и нашето поведение. Тъй като е малко вероятно ние да се оставим да затъпеем до необходимото за теб ниво, един възможен изход от ситуацията виждам в това да възприемеш че работиш в България а не "в чужбина" или "Сомалия" и ние майките тук имаме понятие как се включва крушката на тавана без да викаме електротехник. Друг възможен начин е просто да спреш да спамиш темата.

# 86
  • Мнения: 690
Дотук написаните от теб неща към нас майките са значително по-груби, отколкото лично ти си получила в тази тема. Това не ти пречи да играеш обидена и да продължаваш да се заяждаш. Допускам, че го правиш с презумцията "тъпите майки как ми се вързват", но нещо не успяваш да начеш егото си, тъй като има разминаване между мнението ти за "простия народ" и нашето поведение. Тъй като е малко вероятно ние да се оставим да затъпеем до необходимото за теб ниво, един възможен изход от ситуацията виждам в това да възприемеш че работиш в България а не "в чужбина" или "Сомалия" и ние майките тук имаме понятие как се включва крушката на тавана без да викаме електротехник. Друг възможен начин е просто да спреш да спамиш темата.
   Ти беше тази, която се заяде. Извиних ти се на лични, но ти  продължи със заяждането. Дори пусна тема в моя чест, само и само да ме обидиш. Мисля, че ти си тази, която прекали. И престани да се слагаш с всички майки. Глупаво е, аз не се обръщам към всички майки, а към теб. Както и ти към мен. Само, че на теб ти е удобно така...... Tired

# 87
  • Мнения: 656
Ти прекали с твърденията си за самолекуването.
   Ти беше тази, която се заяде. Извиних ти се на лични, но ти  продължи със заяждането. Дори пусна тема в моя чест, само и само да ме обидиш. Мисля, че ти си тази, която прекали. И престани да се слагаш с всички майки. Глупаво е, аз не се обръщам към всички майки, а към теб. Както и ти към мен. Само, че на теб ти е удобно така...... Tired
Темата я пуснах, за да си отвориш очите и да видиш доколко се самозабравяш.
Извиненията ти дойдоха веднага след като пуснах анкетата, а не след като ти написах, че си отнесла, което за мен беше показателно доколко се опитваш да манипулираш хората. Ако държиш да се доизясниш - направи го тук а не на лични - тук можеш да признаеш, че не за всяко главоболие ходиш на лекар.
Аз съм една от майките, които смятат че голяма част от лекарите и стоматолозите съзнателно заблуждават пациентите си за да измъкнат повече от портфейла им, затова се причислявам към тях. Ти сама се причисли към съответната група стоматолози, защитавайки каузата да се злоупотребява с доверието на пациента.

# 88
Колежката(под която пише "Ентусиаст")...какъвто и ентусиаст да си...нямаш шанс да те разберат. Затова зарежи, българина си е българин, все някой го лъже за нещо, а ние сме черни щото сме изкарвали МНОГО пари. Обърни внимание на "той изкарва 2000лв кво са за него 5лв"!!! Който не е разкривал частна практика..хич не е наясно, който не се е блъскал 6 години(най-малко) като идиот...който не е инвестирал 5цифрени суми...и др. и др.не знае..да не говорим 4е материалите които купуваме са същите с които работят колегите в Европа и САЩ, но на малко по-скъпи цени, а жената с приятелка стоматолог да попита за тези неща(тя ще ти обясни подробно,а ти и бъди благодарна 4е ти прави голяма услуга, аз това правя само на хора които са били до мен през цялото време)и ми сподели някоя техника, щот съм чувал такива само по селата и то доста глупави(като светенето с лампата).
И вместо да си чешате езиците тук, вземете научете децата си на устна хигиена, за да не давате толкова МНОГО пари, че ина4е сте голяма работа ако ви слуша човек, а децата ни са на последно място в Европа.

# 89
  • Мнения: 524
СТОМЧО, ти какви материали влагаш, за да извадиш един зъб, че струва между 10 и 30 лв? И колко струва това лекарство за афтите, че да намажеш 1 афта взимаш 5 лв? Толкова сме тъпи, че не можем да разберем, а децата ни не закачай, защото явно свои нямаш, а е всеизвестно, че който няма все много акъли дава. Пък, че децата ни нямат устна хигиена ти е добре дошло, нали ви гледам как ви светват очичките, като видите дете. Вие вместо сърца имате касови апарати.

# 90
  • Мнения: 4 700
... и ми сподели някоя техника, щот съм чувал такива само по селата и то доста глупави(като светенето с лампата).


Oтивам аz при моята приятелка да ми прави zъб и докато седях на стола влиzа друга колежка и каzва "Дай ми малко от едикакво си (имената на материалите не ги помня), zаЩото роднина е на стола." Питам аz приятелката ми, zа какво става въпрос и ми се обяснява следното. Колежката купува евтини и некачествени материали, а само zа свой хора вzема от други колеги, които си поzволяват качествените и скъпи материали. А цената на услугата и в двата случая е еднаква.

Друг случай. Докато чакам да ми дойде реда отидох да пия кафе и със собствените си уШи чувам как други стоматолоzи си говорят, че др...... (моята приятелка) си била купила zа над 1000 лв. някаква маШинка. Колко била zагубена да си дава парите zа такава инвестиция.  Shocked

Чувала съм оЩе, че на по въzрастните хора им слагали бели пломби, а касирали цената zа фотополимерна. Дали е верно не zнам. Дори не си спомням от къде го zнам.

А преди няколко години имаШе случай в Пловдив с една zъболекарка, която не стерилиzираШе инструментите, та сума ти народ се беШе иzпоzараzил с хепатит.

...а ти и бъди благодарна 4е ти прави голяма услуга, аз това правя само на хора които са били до мен през цялото време)

Да, много съм и благодарна zа това, което прави zа мен, zа мъжа ми и zа родителите ми.
Но съм zабеляzала, че тя не го прави zа мен, а и zа много от своите пациенти. Свидетел съм как не е вzемала пари на пенсионери и деца zа услуги, които не се поемат от касата. НеЩо, което ти не можеШ да раzбереШ. За това и не раzбираШ, zаЩо хората са въzмутени, че се вzемат 5 лева zа едно намаzване на афта. На това ние му викаме човечност.
Въпреки, че много от пациентите и не плаЩат цялата цена или понякога ниЩо, моята стоматоложка има много добри доходи. Предполагам, че това се дължи на човечността, раzбирането и не на последно място на професионалиzма. За огромно съжаление такива като нея са малко.

# 91
  • Мнения: 524
Този господин явно няма никаква "клиентела", сигурно няма и семейство, сигурно даже приятелка си няма, и понеже мама и тате са вложили много пари в неговия кабинет, а той не може да си ги възвърне го е много яд и му се иска да взима за една афта не 5, а 100лв. , ама няма. И затова е решил да си изкара яда върху нас. СТОМЧО, много ти се извинявам, че не МОЖЕМ да си позволим да ти плащаме.

# 92
СТОМЧО, ти какви материали влагаш, за да извадиш един зъб, че струва между 10 и 30 лв? И колко струва това лекарство за афтите, че да намажеш 1 афта взимаш 5 лв? Толкова сме тъпи, че не можем да разберем, а децата ни не закачай, защото явно свои нямаш, а е всеизвестно, че който няма все много акъли дава. Пък, че децата ни нямат устна хигиена ти е добре дошло, нали ви гледам как ви светват очичките, като видите дете. Вие вместо сърца имате касови апарати.
цената на материалите е само един компонент на ценообразуването.основният компонент е труда на зъболекаря,който е свръхспециализиран.колкото до 5-те лева-аз цена под 15 лева в ценоразписа нямам,не работя от 2 години със здравната каса,нещо което ме прави неимоверно щастлив.последно-за децата-по моему с тях се работи трудно,а да говорим че от тях се печели повече просто не отговаря на истината.и,да,определено хигиената е на много ниско ниво,но това касае всички възрастови групи.за това вината е разпределена между зъболекарите,защото не обясняват,не настояват и пациентите,защото не изпълняват елементарните правила за почистване с четка и конец.

# 93
  • Мнения: 524
Благодаря за изчерпателния отговор, но не ми казваш нищо съществено. Това, че нямаш услуга под 15 лв не ме впечатлява, защото най-вероятно няма кой да ти ги плати. Трудно ми е да си представя зъболекар с добра клиентела да влиза в безсмислени спорове и да обижда хората. Не само зъболекарите, има много професии които заслужават достойно заплащане, но живеем в бедна държава и да трупаш състояние от болката и нищетата на хората е просто оскърбително. Дано разберете някога за какво говорим тук....(говоря за теб и колежката ти).

# 94
аз разбирам за какво говорим в темата-ако не се лъжа става въпрос дали 5 лева е много за намазване на "афта".според мен не е много.останалото от отговора ти е нападка,цеци,не съм обиждал никого и нямам и намерение.

# 95
  • Мнения: 524
Аз пък мисля, че 5 лв са много, много. Прав си, че останалият текст беше нападка към теб, нима не ни нарече прост народ. Хайде с  твоята колежка едни и същи номера въртите, първо се подигравате с хората, после се чудите какво толкова сте казали, ами върнете се назад и прочетете. Хайде чао, защото аз за разлика от вас имам семейство.

# 96
Аз пък мисля, че 5 лв са много, много. Прав си, че останалият текст беше нападка към теб, нима не ни нарече прост народ. Хайде с  твоята колежка едни и същи номера въртите, първо се подигравате с хората, после се чудите какво толкова сте казали, ами върнете се назад и прочетете. Хайде чао, защото аз за разлика от вас имам семейство.
върнах се ,прочетох,не съм стом4о обаче и никого не съм наричал прост,тоест объркала си се,здраве да е.

# 97
  • Мнения: 940
Аз пък не мога да разбера защо изобщо сравнявате Европа и образованието на европейските доктори, с това на нашите. В България нали ви е ясно на всички как се влиза медицина, стоматология да не говорим. В България е пълно с некадърници-лекари, е да има и добри но стават все по-малко, не защото бягат в други страни, а защото качеството на образованието е под всякакво ниво.
Винаги съм казвала че зъболекарите са занаятчии, не са никакви лекари. В България завършват само "мойто момиче/момче"!

Към авторката : най-добре се обади в здравната каса и ги попитай за това, ако искаш подай и жалба. Трябва да действаме, не може вечно за всичко да си мълчим. #2gunfire

# 98
Аз пък не мога да разбера защо изобщо сравнявате Европа и образованието на европейските доктори, с това на нашите. В България нали ви е ясно на всички как се влиза медицина, стоматология да не говорим. В България е пълно с некадърници-лекари, е да има и добри но стават все по-малко, не защото бягат в други страни, а защото качеството на образованието е под всякакво ниво.
Винаги съм казвала че зъболекарите са занаятчии, не са никакви лекари. В България завършват само "мойто момиче/момче"!

Към авторката : най-добре се обади в здравната каса и ги попитай за това, ако искаш подай и жалба. Трябва да действаме, не може вечно за всичко да си мълчим. #2gunfire
[/
хехе Laughing

# 99
  • Мнения: 4 392
Аз не мога да разбера , защо спорите. Thinking
Да, абсурдно е, да се събират по 5 лева за намазване на афта.
Но: услугата не се покрива от ЗК.

Кой е виновен: Онзи, който е писал закона или зъболекарите?
Друго абсурдно: Имаш право на един (1) безплатен преглед годишно!!, като следва да доплатиш 1,80 лв. Rolling Eyes Някой "умник" го е измислил пак..
Е, кой е виновен?
Малко ненавременен е протестът.. Sad
Не можем да настояваме за човечност. Става въпрос за пари. И при лекарите и при стоматолозите.. При повечето...
Забравете ги тези Хипократови клетви и прочие идеализъм.. За пари става дума. Набийте си го в главите!

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 01:05 от ЧерешОвка

# 100
  • Мнения: 3 157
Аз не мога да разбера , защо спорите. Thinking
Да, абсурдно е, да се събират по 5 лева за намазване на афта.
Но: услугата не се покрива от ЗК.

Кой е виновен: Онзи, който е писал закона или зъболекарите?
Друго абсурдно: Имаш право на един (1) безплатен преглед годишно!!, като следва да доплатиш 1,80 лв. Rolling Eyes Някой "умник" го е измислил пак..
Е, кой е виновен?
Малко ненавременен е протестът.. Sad
Не можем да настояваме за човечност. Става въпрос за пари. И при лекарите и при стоматолозите.. Забравете ги тези Хипократови клетви и прочие идеализъм.. За пари става дума. Набийте си го в главите![/

 Peaceсъгласна....как беше-кучетата си лаят,кервана си върви.....

# 101
  • Мнения: 940
Абе смешно не смешно, некадърни са ни лекарите и стоматолозите, такава ни е и държавата, и това ако беше в Европа или някъде в развитите страни да са му/й отнели лиценза.
Я сега малко офф да ви кажа и малко за адвокатите, отива дядо ми  при адвокат и го пита дали се занимава с някакви дела, онзи без изобщо да го погледне (гледа мач) му отговаря не, дядо ми го пита дължи ли нещо и адвоката-да 10 лв.

# 102
  • София
  • Мнения: 577
Аз пък не мога да разбера защо изобщо сравнявате Европа и образованието на европейските доктори, с това на нашите. В България нали ви е ясно на всички как се влиза медицина, стоматология да не говорим. В България е пълно с некадърници-лекари, е да има и добри но стават все по-малко, не защото бягат в други страни, а защото качеството на образованието е под всякакво ниво.
Винаги съм казвала че зъболекарите са занаятчии, не са никакви лекари. В България завършват само "мойто момиче/момче"!




Ами аз съм учила в България и не съм "момичето на никой". Ходих на няколко курса в Европа и да ти кажа и образованието и знанията са им на светлинни години от нашите. Но може би аз познавам само добрите лекари и зъболекари. Въпроса ми беше за образованието. Смея да твърдя, че в България е на много по-виско ниво. Друг е въпроса как учат студентите и какво влагат и след това в самоусъвършенстването си. А добрите лекари на запад взимат доста повече от 5 лв. за намазването на една афта. И то по причините, които се изтъкват. Афта не означава само появила се от мръсотии раничка, а наистина може да е един от първите симптоми на редица заболявания и зъболекаря е този, който преценява това и носи отговорност. Ако тази афта не мине след няколко намазвания, то той ви праща на специалист. А вие ако искате си я мажете вкъщи с каквото намерите.
Освен това е логично да се сърдите на здравната каса и да ги питате тях къде отиват парите от вашите осигуровки. И сами преценете на каква сума оценявате здравето си и тогава се възмущавайте. На мен като ми се наложи да отида на лекар се наложи да си платя една солидна сума и да направя доста изследвания, за да ми кажат на карая, че съм здрава и всичко идва от стреса и преумората. Аз сега да информирам здравната каса ли? И какво да им кажа, много ме интересува здравето ми, много държа на него, плащам ви всеки месец и искам всичко да е безплатно? Е, безплатен обяд отдавна няма.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 00:22 от 3apa

# 103
  • Мнения: 940
И понеже образованието и знанията са им на светлинни години от нашите, ние затова все още учим в учебниците по педиатрия, че захранването при бебетата започва от 3тия месец със сокче, а после се чудим защо имат алергии (освен това не можем и да ги диагностицираме, в повечето случаи).
А на запад взимат повече от 5 лв., но май забравяте и че на запад минималната заплата не е 180лв?
И какво означава :"...много ме интересува здравето ми, много държа на него, плащам ви всеки месец и искам всичко да е безплатно...", как така след като плащам здравни осигуровки всичко ми е безплатно?

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 01:14 от tiina

# 104
  • Мнения: 524
Тина, напълно права си. И лекар/зъболекар и отговорност отдавна не могат да съществуват в едно изречение. Не съм чула някой да е поел отговорност за нещо до сега. Както се убедихме и на запад правят грешки, но си плащат за това, тук едва ли ще се случи скоро.

# 105
Съпугът ми плаща здравни осигуровки по 300 лв. на месец, кое му е безплатното?
хехе Laughing

# 106
  • София
  • Мнения: 577

И какво означава :"...много ме интересува здравето ми, много държа на него, плащам ви всеки месец и искам всичко да е безплатно...", как така след като плащам здравни осигуровки всичко ми е безплатно? Съпугът ми плаща здравни осигуровки по 300 лв. на месец, кое му е безплатното?

Точно това имам предвид. Здравната каса заплаща част от прегледите и лечението, а ние си доплащаме. И колкото и да е парадоксално в течение на 45 дни имаш право да посетиш само веднъж специалист. Ако ти се наложи да отидеш два пъти си плащаш.
А не е вярно, че лекар/зъболекар и отговорност са несъвместими. Има ги всякакви. Има такива, който денонощно мислят за пациентите си, а има и такива, които са доста комерсиални. кои са повече, незнам. Но не слагайте всички под общ знаменател.

# 107
  • Мнения: 524
Това, че има такива, които си мислят за пациентите и наум не им идва да ги изнудват е вярно, познавам много такива, но отговорност дори и те не знам дали ще понесат. Но тука гост-стоматолозите направо си диктуват тарифите, как да се довериш на такива? Поне да си оставят адресите на кабинетите да ги посетим, да видим какви специалисти са, пък тогава ще видим, ще им дадем ли 5 лв за 1на афта или те ще ни дадат на нас пътни.

# 108
  • Мнения: 4 392
Забравих да напиша, че е редно, ако се налага платена манипулация в лекарския/ зъболекарския кабинет, пациентът да бъде уведомен предварително. Останалото е рекет.
Откъде да знам аз, кое колко струва и дали разходите се покриват от ЗК? Лекарят / стоматологът е длъжен да те информира. Така е по широкия свят.  Peace

# 109
  • Мнения: 4 700


Точно това имам предвид. Здравната каса заплаща част от прегледите и лечението, а ние си доплащаме. И колкото и да е парадоксално в течение на 45 дни имаш право да посетиш само веднъж специалист. Ако ти се наложи да отидеш два пъти си плащаш.
А не е вярно, че лекар/зъболекар и отговорност са несъвместими. Има ги всякакви. Има такива, който денонощно мислят за пациентите си, а има и такива, които са доста комерсиални. кои са повече, незнам. Но не слагайте всички под общ знаменател.

Никога не съм слагала всички под един zнаменател. Имам честта да поzнавам няколко лекаря, на които съм беzкрайно благодарна. Не само са добри професионалисти, ами са и хора. АЗ не съм осигурена в България и zатова винаги си плаЩам, не ме интересува дали работи с касата или не. Ако е добър, отивам.
Единият от лекуваЩите ми лекари работи в "държавна" поликлиника. За да влеzна в кабинета му трябва да мина преz регистратурата. Каква беШе иzненадата ми като ми каzаха, че таzи година съм била вече два пъти при него и нямам право на трети път. Въпреки че и двата пъти съм си платила.  #Crazy Shocked После се окаzа, че мога да влеzна, но трябва да платя 10 лева повече, zаЩото предните прегледи били вторични, а сега да си платя пак първичен.
Та да zнаете, лекувайте се бърzо, zаЩото нямате право на повече от два контролни прегледа.

# 110
Проследих целия спор.Мога да допълня следното.Има хора и хора.Има лекари и лекари.Има стоматолози и стоматолози.
Дадената майка,кояго е дала "космическата" сума от 5 лв., отивайки при тази зъболекарка не би ли трябвало тя да попита за цена и за други варианти на лечение?(Отивайки в ресторант и поръчвайки си от менюто не гледаме ли цената на поръчаното?)Всеки един лекар/стоматолог е длъжен да има ценоразпис.И ако тази зъболекарка има такъв,питам къде е проблема? Че става въпрос за дете ли?В темата достатъчно ясно се обясни какво се поема от Здраваната каса,когато става въпрос за дете.Или може би стоматолога трябва да работи безплатно?Той също има деца,те също се нуждаят от храна,дрехи и др.подобни неща.
Смятам също,че когато някой лекар/стоматолог ни "изненада" неприятно с някой "цифра" си има начини, по който да проследим парите си.85% от стоматолозите се водят по закон ЕТ,което означава,че задължително трябва да имат касов апарат,където поисканата сума да бъде отчетена и да беде обложена с данък.Колко от нас, мили мами,искат такива касови ордери?Не е луд този дето яде баницата,а този,който му я дава.
И само за справка(цените са осреднени):
1.Стоматологичен стол TS-6830up -4250 eur
2.Автоклав SUN 18Л серия В -2200 eur
3.Въздушен Компресор 25л -560 eur (без този компресор стола не може да функционира)
4.Турбини,наконечници,микромотори-от 130лв. до 1300лв. на  бройка
5.Фотополимерна лампа-300лв
6.Стартов комплект фотополимер-700лв.
7.Клещи за вадене на зъб -вижте само колко вида клещи има/трябва да има всеки един стоматолог http://www.bgdent.com/?81&02&96119
   Списъкът е много дълъг.Спирам до тук.
Мами, научете се да бедете взискателни и да отстоявате правата си там, където е нужно и наложително.Когато сте недоволни от нещо или някого,оспорете,изисквайте....останалото е чешане на езиците.

Общи условия

Активация на акаунт