5 ЛВ. ЗА НАМАЗВАНЕ НА АФТА С ЛЕКАРСТВО В ДЪРЖАВНА ПОЛИКЛИНИКА

  • 8 819
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 690
А вие като седнете в заведение да пиете сок с детето си плащате ли?

дали сока плащам или това, че съм с детето newsm78


а по темата,
мисля,че е прекалено,
лошото е,че има много търговци пишешщи се за лекари  Sick
  Абе, хора, що се излагате. Къде по света, има безплатно здравеопазване?  ooooh!
  Има услуги, които се поемат от здравната каса, но не изцяло. Пак се доплаща, дори и за деца.
  Не виждам защо скачате, като попарени, при положение, че  това си е установено от колегията на стоматолозите. По тази логика, всички са мошеници!

# 16
  • Мнения: 1 404
А вие като седнете в заведение да пиете сок с детето си плащате ли?

дали сока плащам или това, че съм с детето newsm78


а по темата,
мисля,че е прекалено,
лошото е,че има много търговци пишещи се за лекари  Sick

И за мен няма място за сравнение между двете ситуации.  #Crazy
Ама защо ShockedИскаш безплатно лечение,така ли да го разбирам?И на базата на какво?Нелогично е просто...

# 17
  • Мнения: 4 053
хубаво де,
що до сега не съм платила нито един лев за две пломби на сина ми,
естествено с лечение преди това,
а,и колко материал отива там,
а за едно "неволно"мацване ще взимат цели 5 лв
аз като ходя на лекар съм с явната нагласа,че ще плащам,
но някой просто се уливат
 Sick

# 18
  • Мнения: 690
Мони, тези услуги се поемат от здравната каса! Демек, пак някой заплаща на лекаря. Манипулация, която не се заплаща от здравната каса, се заплаща от пациента. Peace

# 19
  • Мнения: 2 821
А вие като седнете в заведение да пиете сок с детето си плащате ли?

дали сока плащам или това, че съм с детето newsm78

хайде сега Laughing...
след като моя пример не ти харесва, този е по-точен
И накрая да попитам-а в магазин за играчки плащате ли?И ако да,дайте имената на тия кожодери,дето намерили на кого да вземат пари,да не ходим повече при тях Mr. Green

Bili, да попитам ти ежемесечно отделяш ли от заплатата си за този магазин за играчки?
Не е към мен въпроса, но ми е интересно дали всеки месец водите детето на заболекар...едва ли Thinking

хубаво де,
що до сега не съм платила нито един лев за две пломби на сина ми,
естествено с лечение преди това,
а,и колко материал отива там,
а за едно "неволно"мацване ще взимат цели 5 лв
аз като ходя на лекар съм с явната нагласа,че ще плащам,
но някой просто се уливат
 Sick
Здравната каса, Съюза на стоматолозите и Министерството на здравеопазването определят пакета от услуги, които ще се поемат от касата и това съвсем не означава, че лечението е безплатно. Определен брой услуги са частично платени от касата, другата част се поема от пациента, знаете. Друг е въпроса дали са достатъчни тези манипулации, но нас както и за всичко друго ставащо в здравеопазването никой не ни пита.

# 20
  • Мнения: 4 053
Мони, тези услуги се поемат от здравната каса! Демек, пак някой заплаща на лекаря. Манипулация, която не се заплаща от здравната каса, се заплаща от пациента. Peace


ок,
обаче 5 лв за такова нещо........
спирам Stop
винаги ще има две мнения

# 21
  • Мнения: 1 404
Bili, да попитам ти ежемесечно отделяш ли от заплатата си за този магазин за играчки?
Ама разберете,че здравните осигуровки,които плащате, не отиват в нашия джоб,как по-ясно да го кажа.Здравната каса поема 4 кариеса на дете плюс прегледа.Или две лечения на пулпит,за които се доплаща,и две пломби.Точка.За лица над 18 год и толкова няма.Всеки зъболекар,който работи със здравната каса,има изнесена тази информация на видно място в кабинета,просто трябва да се прочете малко преди да се започне с възмущенията.

# 22
  • Мнения: 656
Bili, да попитам ти ежемесечно отделяш ли от заплатата си за този магазин за играчки?
Не е към мен въпроса, но ми е интересно дали всеки месец водите детето на заболекар...едва ли Thinking

Точно там е въпросът - ежемесечно плащаме за този "магазин за играчки" но не водим децата там всеки месец. Тези, които взимат тези ежемесечни удръжки от заплатата казват "за да не се налага да плащате за играчки като дойдете в магазина".

И никой не ми отговори нищо за идеята да се дадат алтернативи на майката - примерно рецепта с мазило, алтернатива с билки, а майката сама да избере.
Ненормално ли е това искане?

# 23
  • Мнения: 1 404
Мони, тези услуги се поемат от здравната каса! Демек, пак някой заплаща на лекаря. Манипулация, която не се заплаща от здравната каса, се заплаща от пациента. Peace


ок,
обаче 5 лв за такова нещо........
спирам Stop
винаги ще има две мнения
Честно казано ми е обидно вече.Една афта може да сочи много болести,за всяка има различен медикамент,в някои случаи намазване с грешно "мазило" може да доведе до усложнение на заболяването.Зъболекарят е този,който поема отговорност,прави прегледа,преценява и накрая да-намазва.За това е учил 6 години минимум,ако има и специалност детска стоматология-повече.Постоянно се чете,ходи се по семинари и конгреси,за които навсякъде плащаме.Вие искате качествени услуги на ниски цени-невъзможно е.Другият вариянт-да се продължи лечението от соц.периода,когато всяка афта се намазваше с прехваления гранофурин,често с минал срок на годност и това е.Тогава намазването ще е за 50 ст и всички ще са доволни.

# 24
  • Мнения: 656
Ама разберете,че здравните осигуровки,които плащате, не отиват в нашия джоб,как по-ясно да го кажа.Здравната каса поема 4 кариеса на дете плюс прегледа.Или две лечения на пулпит,за които се доплаща,и две пломби.Точка.За лица над 18 год и толкова няма.Всеки зъболекар,който работи със здравната каса,има изнесена тази информация на видно място в кабинета,просто трябва да се прочете малко преди да се започне с възмущенията.
Да, като заведох детето на зъболекар да му извади млечен зъб той заяви "трябва панорамна снимка"...  Shocked
Просто го заведох на друг, който беше сложил огромна табела "работя със здравната каса", а като седна детето на стола заяви "ми аз тази година не успях да сключа договор, защото изпуснах сроковете", просто ми беше писнало от разкарване по "стоматолози" и предпочетох да платя за упойката без да облъчвам детето...
Така със здравната каса, платените и безплатните манипулации...

# 25
  • Мнения: 1 404
На Кронки жена,за да се даде рецепта за мазило,билки или т.н трябва да се извърши ПРЕГЛЕД.Кой да плати за това?Аз длъжна ли съм да се квалифицирам непрестанно,а да давам безплатни консултации?И ако да,кой ме задължава?

# 26
  • Мнения: 656
На Кронки жена,за да се даде рецепта за мазило,билки или т.н трябва да се извърши ПРЕГЛЕД.Кой да плати за това?Аз длъжна ли съм да се квалифицирам непрестанно,а да давам безплатни консултации?И ако да,кой ме задължава?
Касата не изплащаше ли 2 прегледа годишно?
Или си прибирате парите от касата И парите от пациентите?

# 27
  • Мнения: 1 404
Ама разберете,че здравните осигуровки,които плащате, не отиват в нашия джоб,как по-ясно да го кажа.Здравната каса поема 4 кариеса на дете плюс прегледа.Или две лечения на пулпит,за които се доплаща,и две пломби.Точка.За лица над 18 год и толкова няма.Всеки зъболекар,който работи със здравната каса,има изнесена тази информация на видно място в кабинета,просто трябва да се прочете малко преди да се започне с възмущенията.
Да, като заведох детето на зъболекар да му извади млечен зъб той заяви "трябва панорамна снимка"...  Shocked
Просто го заведох на друг, който беше сложил огромна табела "работя със здравната каса", а като седна детето на стола заяви "ми аз тази година не успях да сключа договор, защото изпуснах сроковете", просто ми беше писнало от разкарване по "стоматолози" и предпочетох да платя за упойката без да облъчвам детето...
Така със здравната каса, платените и безплатните манипулации...
Ами абсолютно си е твоя вината,трябвало е да сигнализираш в касата,да си вземеш детето и да потърсиш друг зъболекар,некоректни хора има във всеки бранш,поправи ме ако греша.

# 28
  • Мнения: 1 404
На Кронки жена,за да се даде рецепта за мазило,билки или т.н трябва да се извърши ПРЕГЛЕД.Кой да плати за това?Аз длъжна ли съм да се квалифицирам непрестанно,а да давам безплатни консултации?И ако да,кой ме задължава?
Касата не изплащаше ли 2 прегледа годишно?
Не,един,за който се доплаща 1.80

# 29
  • Мнения: 656
На Кронки жена,за да се даде рецепта за мазило,билки или т.н трябва да се извърши ПРЕГЛЕД.Кой да плати за това?Аз длъжна ли съм да се квалифицирам непрестанно,а да давам безплатни консултации?И ако да,кой ме задължава?
Касата не изплащаше ли 2 прегледа годишно?
Не,един,за който се доплаща 1.80
За децата също ли трябва да се плаща потребителска такса?
И как само 1 некоректен - аз не попаднах на нито един коректен...

Общи условия

Активация на акаунт