5 ЛВ. ЗА НАМАЗВАНЕ НА АФТА С ЛЕКАРСТВО В ДЪРЖАВНА ПОЛИКЛИНИКА

  • 8 892
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 656
Тази практика с "клиничните пътеки" или "който не знае как да обира клиента си е негова работа", и аргументите "вие не сте компетентни".
Точно заради това стоматолозите и лекарите търпят критики за начина на лечение - лъжат и прикриват за да извлекат максимална полза. Извинявам се на тези специалисти и лекари, които мислят главно за пациента, дано устискат и оцелеят сред колегите си.

# 46
Да ви кажа и аз.Миналата година се наложи да водя малкия да му извадят млечен зъб, който се клатеше, но много се дразнеше детето и не ми даде да го дръпна вкъщи.Та, отиваме в частна клиника, където обаче се работи със здравна каса, показавам здравната книжка на детето, при което ми казват "ами госпожо, днес  е събота и здравната каса не работи, та затова трябва да платите 7 лева да му дръпна зъбчето..."
Какво значи, че здравната каса не работи в събота и неделя???Да не би да не важат осигуровките ни в почивните дни???Още повече, че става въпрос за дете на 6 години, и е всеизвестно, че децата до 18 години са обезпечени от държавата и по презумпция са осигурени.
Но понеже сесстрата и докторката ме изгледаха кръвнишки, абе направо бяха готови за бой, платих си, хванах си детето и дим да ни няма....

# 47
  • Мнения: 690
Е то, от такова самолекуване, е пълно в болниците ни! Tired Българина, всичко знае и всичко може. Доктор на науките е !! Joy
Защо "училите" ни имат за прости и тъпи?
Ти за всяко главоболие ли ходиш на лекар?
  Да, скъпа. За всяко главоболие ходя при личния си. Не се самолекувам, нямам и намерение #Crazy
     
Тази практика с "клиничните пътеки" или "който не знае как да обира клиента си е негова работа", и аргументите "вие не сте компетентни".
Точно заради това стоматолозите и лекарите търпят критики за начина на лечение - лъжат и прикриват за да извлекат максимална полза. Извинявам се на тези специалисти и лекари, които мислят главно за пациента, дано устискат и оцелеят сред колегите си.
   Какви критики? Все ще има доволни и недоволни Tired Ето и мен в момента ме боли зъб и болката не е отшумяла, при положение, че сутринта бях при зъболекаря, ама не го псувам.
   Отидох пак  при зъболекаря и ми назначи снимка.  Joy И какво значи максимална полза, ако бяха по-добре заплатени, едва ли щяха да си претупват работата. Както е на запад, и не само! Защото, западния лекар за едно лечение на зъб(пулпит), взима 2,600 долара. На него днес му стигат 3ма, пациента за да си плати разходите и да живее един месец. Хубавото е, че тези 3ма пациенти ще останат доволни, защото им е работено качествено. Докато на нашия лекар, му се налага днес да взема 20човека, които да претупа, не заради друго, а за да може да си плати разходите.  Tired
 

# 48
  • Мнения: 656
Ти съвсем се отнесе в лъжите.
Безмислено е да продължавам да ти отговарям, поне докато не спреш да ни мислиш за такива зелени тикви.

# 49
  • Мнения: 4 053
Ти съвсем се отнесе в лъжите.
Безмислено е да продължавам да ти отговарям, поне докато не спреш да ни мислиш за такива зелени тикви.

 newsm10

# 50
  • Мнения: 690
Ти съвсем се отнесе в лъжите.
Безмислено е да продължавам да ти отговарям, поне докато не спреш да ни мислиш за такива зелени тикви.
  Извинявай, но в аз не си спомням в някой от постингите си да съм те обидила! Мисля, че е детинско такова изказване. За привърженичката ти, няма смисъл да коментирам #Crazy

# 51
  • Мнения: 656
 newsm78
Обиждаш ме като се опитваш да ме изкараш тъпа.
Ще пусна тема за главоболието тук, ще пусна и в чужбинския форум. Да си сверим часовниците.

# 52
Извинете ме, скъпи докторки,

но факта, че има мноооого пропуски в нашето здравеопазване е известен на всички. И стига с тези оправдания за социализма, че видиш ли той така ни научил. И аз мисля, че не е нормално да плащаме здравни осигуровки и въпреки това да ни се налага да се сблъскваме с подобни абсурди. Искам да Ви разкажа за случай в нашия град преди около 2 месеца: брат ми имаше 4 афти и като отиде на зъболекар, въпросният доктор му беше взел 20лв - или иначе казано по 5лв на афта. Е питам Ви нормално ли е това? 

# 53
  • Мнения: 4 700

   Отидох пак  при зъболекаря и ми назначи снимка.  Joy И какво значи максимална полза, ако бяха по-добре заплатени, едва ли щяха да си претупват работата. Както е на запад, и не само! Защото, западния лекар за едно лечение на зъб(пулпит), взима 2,600 долара. На него днес му стигат 3ма, пациента за да си плати разходите и да живее един месец.

А ти zнаеШ ли тоzи лекар на zапад колко плаЩа zа наем на кабинета, zаплати на няколкото сестри, които е наzначил да му вдигат телефона, да дават часове и т.н. ... Не искам да кажа, че работят zа ниЩо, ама чак да живеят от 3 пациента.  Stop

А на авторката на темата мога само да кажа, че на нейно място кракът ми няма да стъпи повече в тоzи zъболекарски кабинет. Не zнам какво поема касата и какво не и колко струва това лечение по клинична пътека, ама 5 лева zа един памук и една капка от някакъв си медикамент и 5 минути отделено време ми се струват поне 5 пъти повече от необходимо.  #Cussing out

# 54
  • Мнения: 4 053
.....За привърженичката ти, няма смисъл да коментирам #Crazy

що,питай,не се притеснявай,
(може и нещо свързано за капките за нос...) Peace

# 55
  • Мнения: 524
Искам да попитам какво значи, " ако лекарите били по-платени нямало да си притупват работата"? Когато се дипломират не се ли кълнат в Хипократовата клетва? Ами ако на хлебаря му е малка заплатата и реши да плюе и си хвърли фаса във вашия хляб, ще го оправдаете ли? Ние като си платихме да ни оперират детето, защо ни притупа? Господ да пази съвестните лекари, защото те и с малки заплати не си позволяват да "претупват"  пациентите.

# 56
Кога на Българина ще му стане ясно,че здравеопазването не е безплатно ,кога ще се пазари на бензиностанцията например ,както може да се пазари в лекарски кабинет и кога ще разбере ,че не заплаща шишенцето или материала,а ТРУДА на съответния специалист??Май никога...е затова винаги ще има такива ,като Вас които искате сами може би да си лекувате децата и да ви изписват шишенца за по 3пъти на ден ,даже може би трябва и да Ви дадат и право да си и зписвате сами и рецепти,а??
И всичко това за 5лв.??Ами я кажете ,според Вас колко трябваше да вземе зъболекарката за услугата.....?Може би 1лв...а може би безплатно..?

# 57
  • Мнения: 1 080
Когато специалистите осъзнаят, че българина не ги е намерил тези пет лева на улицата .

# 58
  • Мнения: 524
Мен не ме е срам. Плащам си за всичко. А мислите ли, че някой ще се самолекува, ако разполага с достатъчно финанси? Защото тези 5 лв. със сигурност не са единственият разход за едно дете на ден. Кажете каква заплата трябва да получавам, за да мога да си платя и прегледи, и лекарства, и т.н. Това беше за здраво дете, а ако на детето се налагат и други процедури, като рехабилитация например - 10 лв на ден, питам вие ще издържите ли финансово? Или като видите дете ви светват очите, защото знаете, че няма родител, който ще остави детето да страда и с голямата брадва.......

# 59
  • Мнения: 656
Трудът на съответния специалист е оценен по ЗК. Ако не му харесва тази оценка, не е трябвало за сключва договор. Това е труд за услуга "преглед", не лечение.
След това би следвало да предпише лечение и даде алтернативи ако има такива.
Точно затова оприличавам подобни стоматолози автотенекеджии.
 Не смятам, че трябва да се храня само по ресторанти, защото там има професионални готвачи.

 newsm78 Вероятно трябва да водя при личната лекарка дъщеря ми 3 пъти дневно да и слага капки в носа, защото не съм професионалист в лекуването...\

Общи условия

Активация на акаунт