Погаждали ли сте такива номера?

  • 4 591
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не. Просто не посещавам магазина повече.
Това е и моят отговор.

# 16
  • в Низината
  • Мнения: 705
Категорично не бих постъпила така!!!Като чета, жената по всякакъв начин се е опитала да ти угоди! Постъпката ти ми се струва направо подигравка, а не номер.

# 17
  • Мнения: 5 577
Цветята не е ли забранено да се бутат попринцип, аз незнам?  Thinking

Аз продавам тетрадки и не позволявам да се бутат, да се гледат листите, какво остава за цветя?

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
А можеше просто да й станеш снаха...

Е, бабата все пак не е била чак толкова зла. С какво го е заслужила?

# 19
  • Мнения: 656
Можеше да й направиш забележка, да попиташ кой е собственика и как да се свържеш с него за оплакване, а не да я правиш на маймуна... Ами ако така са й разпоредили? Със сигурност жената се опитва да си докара някой лев към мизерната пенсия като работи.
Ами ако някой постъпи така с твоята майка или с теб?
Нищо лично, просто не ми е типичен такъв начин на мислене спрямо възрастна жена.

Да, човек сами избира за какви пари ще се прави на маймуна. А и доколко ще се прави на маймуна...


Сега се сещам за един случай в "искрено и лично" дето една касиерка не дала заплатата на една служителка след като се е разписала за получени пари, защото "шефовете и наредили така"

# 20
  • Мнения: 179
Много се извинявам, но има продавачи, които си заслужават, да ги поразкараш малко. olimpiia  може да е попрекалила малко, но все си мисля, че ако нещо се продава и не е за пипане, то трябва да е изложено зад гърба на продавача.
 И друго. Щом ти позволяват, сам да си сложиш картофките в пликчето, значи можеш да си подбереш които искаш. Ако ще мърморят, тогава те да ги слагат.

# 21
  • Мнения: 1 273
Да бе, голяма глупост. И как виждаш ти в цветарки магазин всичко да е зад щанда. Ще ме извиняваш, но има цветя, които имат нужда от светлина и да са навън.  И сравнението между цветя и картофи е меко казана глупава. Ако всеки, който мине си позволява да пипа цветята, познай до вечерта на какво ще заприличат.
Олимпия, според мен постъпката ти е меко казана детска. Когато не си доволна от обслужването има други начини !

# 22
  • Мнения: 183
Много ми е чудо, ако първия отговор беше "Браво, само така с грубите продавачи", какви щяха да са останалите постове.

# 23
  • Мнения: 179
olimpiia   спомена, че не искала да пипа самото цвете, а да му види името и цената. Логично е, че самото цвете не се пипа.
 И защо решихте, че след като бабата е възрастна, значи трябва да и влезем в положение.
 Моля, olimpiia , да уточни приблизителната възраст на жената.
 И като се е скарала, казвате, че МОЖЕ ТАКА ДА СА И КАЗАЛИ. В нашия квартал цветарките, са баби (жени над 55годишна възрас), но са титуляри на фирмите си.
 

# 24
  • Мнения: 1 273
olimpiia   спомена, че не искала да пипа самото цвете, а да му види името и цената. Логично е, че самото цвете не се пипа.
 И защо решихте, че след като бабата е възрастна, значи трябва да и влезем в положение.
 Моля, olimpiia , да уточни приблизителната възраст на жената.
 И като се е скарала, казвате, че МОЖЕ ТАКА ДА СА И КАЗАЛИ. В нашия квартал цветарките, са баби (жени над 55годишна възрас), но са титуляри на фирмите си.
 

    И бабата е трябвало да се досети, че тя ще пипа само саксията. Все си мисля, че когато нещо те интересува-- питаш, а не се ровиш насам натам!   

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Много ми е чудо, ако първия отговор беше "Браво, само така с грубите продавачи", какви щяха да са останалите постове.

Аха! Точно! Peace Simple Smile
И мен ме изумяват реакциите на продавачките! И на само изумяват ами и дразнят. Може и моите нерви да не са много в ред, но и това поведение е повече от недопустимо. Какво значи "не се пипат!" ? Ако искаш да продаеш нещо ще си готов на всякакви компромиси. Не случайно битува израза "Клиента винаги е прав!". Прав е и толкова!!! На който не му харесва да се занимава с друго, а не с търговия!
Имах пресен случай с една особа, май беше с ПМС... Гледам аз някакво потниче, ама то с едни объркани презрамки и питам как се поставят, тя казва безкрайно изчерпателно: "Отзад!". Пак питам "Да, но как?" и пак отговор "Ами, отзад!" и на третия ми въпрос, след дъъълго "Офффф!" ми казва "Елате друг път!"  Просто изумях!!! Така я изгледах, че се наложи да и обяснявам защо е този поглед. А всъщност потника ми хареса, поне до колкото го разбрах, ама след подобно поведение как да си купиш?!

# 26
  • Мнения: 289
Не, не съм, а и не бих.
А преди да я разиграваш така помисли ли, че може би е имало един куп счупени саксии от непрестанното пипане на всеки случаен минувач?

# 27
  • Мнения: 179
Ако има кого да питаш. Когато имаш нещо за продаване, заставаш така, че да се обърнат веднага към теб, а не да те издирват. И за да се онасят добре с теб, трябва да ги посрещнеш с усмивка. Ако посегне към нещо, си длъжен, като добър продавач, да му го подадеш да го разгледа. По този начин си гарантираш 90% от продажбите. Останалите 10% се дължат на това, че хората се връщат повторно при теб, защото си спечелил симпатиите им.

# 28
  • Мнения: 2 821
Много ми е чудо, ако първия отговор беше "Браво, само така с грубите продавачи", какви щяха да са останалите постове.

или пък ако авторката не беше посочила възрастта на продавачката, която толкова хора съжалиха.... Wink

# 29
  • Мнения: 289
"Клиента винаги е прав!"

Това е всеобща заблуда!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт