Да се запознаем... Майки на недоносени деца

  • 235 175
  • 644
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 332
Здравейте   Hug
Казвам се Люси (Любомира), на 27г. Моят син Стефан се роди в  Майчин дом-София в 32г.с с тегло 1650 и 41см. Беше в кувиьоз 3 седмици, а от болницата го изписаха след 1м и 4 дни и беше 2260кг. В началото се хранеше със сонда, после започна със шишенце.
Изкарах хубава бременност, но имах контракции още от 5 месеци пиех магнезии постоянно, откриха ми и миома и може би всичко това допринесе до ранното му раждане.
Сега си се храним много успешно, кърмим се и съм много щастлива. Храним се по 8 пъти на ден, не знам по колко точно хапва, но явно му е достатъчно, спокойно и поспаливо детенце е.

# 91
  • Мнения: 17
Zdraveite i ot men.Kazvam se Liliq a tatkoto ni se kazva Nikolai,nie sme 6tastlivi roditeli na dve prekrasni mom4enca.Za sajalenie rodeni v 34g.s s teglo Niki-1400 i Pepi-1490.MInahme prez mnogo trudnosti s tqh,no sega da sa mi jivi i zdravi sa edni 4udesni deca i nqma i pomen ot tova 4e sa nedonoseni pone spored lekarkata ni.Te se rodiha v "Maichin dom"Sofiq po normalen pat i izkaraha sravnitelno malko v kuvioz tai kato si bqha napalno razviti,na men mi biha 4etiri injekcii za razgra6tane na belite im drob4eta taka 4e te ne sa bili na apartno di6ane samo ednoto beb4e be6e na palatka,no slava bogu vsi4ko mina sega ve4e mi6ocite sa na po4ti 7 meseca i se edni 4udesni deca.Kuraj na vsi4ki maiki s nedonoseni de4ica

# 92
  • Мнения: 139
Здравейте мамчета. Казвам се Мария, на 24 години и съм майка на хипотрофично бебче. Преслава се роди два дни преди термина с тегло 2.210 и 47см дължина. Никой не ми каза причината за тези мерки. Не са ни слагали в ковьоз, но пипнахме инфекция и стояхме осем дена на антибиотик. Трудно сучеше поради размерите си. Бях се поболяла да следя развието й по разни сравнителни таблици и прочие, но вече го надживях това и сега си се гледкаме пълноценно. Весели и жизнено дете.
Нека даваме любов на децата си. Това е нужната им "храна" да ръстът здрави и силни.

# 93
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен!Нашето съкровище Рая се роди на 06.11.2007 г.  в 32 г.с. с тегло 1,850 кг и 46 см. в Майчин дом - София. Беше в кувьоз около 1 5 дни, имаше проблем с дробчетата, направи и плевмония. Изписаха я месец по-късно с тегло 2,760 кг. Вече сме на 2 месеца и тежим 4,500 кг Grinning. За съжаление не можах да кърмя и сме на АМ.Докторите казват, че засега се развива много добре и сме много щастливи с нея.

# 94
  • Мнения: 1 685
rumi     mamajaba         bouquet добре дошли!!!       

# 95
  • Мнения: 139
rumi     mamajaba         bouquet добре дошли!!!       
Добре заварили. Видях, че има и други темички за по - малки мишоци от "стандартите", ще ги изчета и ще се включа.

# 96
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравейте на всички нововключили се и добре дошли и от мен.

# 97
  • Мнения: 109
Привет на малки, големи и още по-големи момичета и момчета!  Simple Smile

Аз съм Мариела. Нашата Мария се оказа жадна за живот. Толкова жизнено и енергично дете, че все още не мога да се начудя откъде тези сили у едно 1400-грамово същество. Роди се след доста проблемна бременност. Не бих казала тежка за мен, просто проблемна. Дълго време лежах за задържане, след което откриха патология на пъпната връв и оттам проблемите се навързаха като броеница.  Ехографии, генетични изследвания (за моя най-голяма радост се оказаха нормални), Доплер... честно казано голяма част от преживаното съм забравила - нали човешкото сърце е така устроено, че да преувеличава хубавото и да забравя лошото, за да понесе по-лесно миналото си. Ако трябва да преживея още веднъж подобно нещо, ще го направя - заслужава си и да потретя. Бих могла да благодаря на много лекари, но също толкова ми се струва, че е на тоя свят и благодарение на Оня от горе. Мария се роди в 36 г.с., но с тегло 1400 гр. и ръст 39 см. Хипотрофия. 39 дена в Неонатологията. Поне две седмици в кувьоз, два дена на кислородна терапия. Дълго време не можеше стомахчето й да се прочисти. Ревяща. Казваха, че е най-ревливото бебе. За сметка на това у дома се успокои и се превърна в най-усмихнатото и контактно дете. В деня на изписването й поставиха диагноза ретинопатия на недоносеното II степен. Плаках много, вместо да се усмихвам. За щастие, поредния лекар беше направил поредното грешно заключение. Преживяхме обаче големи проблеми с двигателното й развитие.
Сега Мария е на годинка и 4 месеца - крещяща, тръшкаща се, искаща да ограби целия свят, тича, скача, танцува... Това е детето, което съм искала. Точно това.

Поздрави от мен и добре заварили!   bouquet

# 98
Здравейте!Бях писала тук доста отдавна,но поради невежеството ми към форумите,спрях...и започнах само да чета EmbarassedВсе още не съм на ТИ,и затова моля предварително да ме извините,ако объркам нещо.И така...моят син се роди 1380гр-42см,след една лека и безпроблемна бременност,в края на 7-мия месец започнах да вдигам кръвно и се наложи да лежа в болница.Две седмици бях непрекъснато на системи,не можех да ставам от леглото,постоянно ми се виеше свят,беше ясно че ще остана под лекарска грижа до края на бременността.Нещата взеха да се оправят и точно,когато докторите си мислеха,че са ме стабилизирали,малкото човече реши да се появи на бял свят  Grinning Няма да разказвам,какъв АД изживях,на някои им е до болка познато,други тепърва ще се сблъскат...,но всичко си струваше!!!Сега имам едно прекрасно дете на 1г11м.Невероятен е!!!Няма последици от недоносеността,засега,и дано расте здрав и щастлив,както той, така и всички дечица.Ето,че събрах смелост да ВИ пиша Simple Smile,ще се радвам да обменяме опит,радости и хубави мигове,както и да сме си опора,когато има нужда,защото никой друг не би ни разбрал така,както ние самите!

# 99
  • Мнения: 139
Здравейте!Бях писала тук доста отдавна,но поради невежеството ми към форумите,спрях...и започнах само да чета EmbarassedВсе още не съм на ТИ,и затова моля предварително да ме извините,ако объркам нещо.И така...моят син се роди 1380гр-42см,след една лека и безпроблемна бременност,в края на 7-мия месец започнах да вдигам кръвно и се наложи да лежа в болница.Две седмици бях непрекъснато на системи,не можех да ставам от леглото,постоянно ми се виеше свят,беше ясно че ще остана под лекарска грижа до края на бременността.Нещата взеха да се оправят и точно,когато докторите си мислеха,че са ме стабилизирали,малкото човече реши да се появи на бял свят  Grinning Няма да разказвам,какъв АД изживях,на някои им е до болка познато,други тепърва ще се сблъскат...,но всичко си струваше!!!Сега имам едно прекрасно дете на 1г11м.Невероятен е!!!Няма последици от недоносеността,засега,и дано расте здрав и щастлив,както той, така и всички дечица.Ето,че събрах смелост да ВИ пиша Simple Smile,ще се радвам да обменяме опит,радости и хубави мигове,както и да сме си опора,когато има нужда,защото никой друг не би ни разбрал така,както ние самите!
Добре си ни дошла мила Хана. Не се притеснявай да пишеш при нас. Справила си се с едно малко момченце, а се притесняваш от форума. Бъди по - смела и ела в другата ни темичка за недоносените дечица.

# 100
Благодаря,mamajaba!Със сигурност ще се възползвам от поканата! Grinning

# 101
Баба съм на прекрасна внучка. Роди се много мъничка .С една дума недоносена, но на мен ми е трудно да го кажа. Сега е 2 300 и много трудно се храни.Излез на от Окръжна болница след настояване от наша страна защото не наддаваше и беше в много лошо състояние.Цялото й гръбче и дупе беше в обрив.Докторите ни осведомих ,че трудно  приема млякото, което все още е вярно. Много често след хранене повръща и не може да приеме цялото необходимо количество мляко. Но аз съм оптимист и вярвам ,че и това ще се случи.Повече ме тревожи факта ,че след изписването   трябваше да я заведем в София на очен лекар.Децата /майка й и баща й ) я заведоха  в Пловдив при ,,най добрата очна,, която вече я познаваше и която е очудена- зощо ни изпращат в София.Родителите се притесняват да я заведат в София на преглед зощото самия преглед се извършвал под пълна упойка.Моля това така ли е?А тя внучката ми следи играчка и всеки който се мерне пред нея-видимо няма нищо.Моля ,Ви за съвети за по -лесно приемана на млакото.

# 102
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Добре дошла на бабата на Никол - ще ти пратя на лични съвети, които искаш, за да не спамиме темата.

# 103
  • Мнения: 139
Добре дошла бабата на Никол. Аз за съжеление не мога да ти помогна със съвет, но ще се радвам да станеш една от нас в другата ни темичка за недоносените дечица.
На малката Никол пожелавам съвсем скоро да започне да се храни и да зарадва цялото семейство. Желаяви много здраве и късмет и само усмивки с малкото момиченце. Hug

# 104
  • Мнения: 108
Добре дошла бабата на Никол  Hug Надявам се малката Никол да няма проблеми с очичките.  Praynig Мога да препоръчам лекар в Пловдив , а за София дано момичетата от София се включат. Моето бебче го прегледаха без пълна упойка, но не съм на ясно за по обстойните прегледи... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт