Тесен таз и планово секцио

  • 2 788
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
И моят таз беше (и още е де) много тесен,даже акушерката се впечатли и извика лекарите да ме видят докато го мереше.Спомням си че каза "Тази булка май никога няма да може да роди по нормален път...." а докторите се съгласих с нея.Да не говорим че и с двурога матка бях.Та при мен секциото беше не избежно.
Довери се на лекарите и ако те са преценили така,вероятно са прави.
Успех !

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
моя таз беше 18, споменаха секцио, но мен ме беше страх и не исках, ходих при още 2 д-ри на консултация - казаха, че бебето се очертава малко 2800 (е роди се 3100), че реално няма как да се премери колко е таза, освен с ренген и че е най-добре да си почна нормално и ако се наложи секцио да имат готовност да го направят.
И така си родих нормално, с малко разкъсвания на шийката на матката, дори без епизиотомия....
Потърси още няколко мнения и послушай сърцето си Simple Smile и леко раждане - независимо от начина и здраво и прекрасно бебче ти пожелавам.

sis7  - мери се с едно нещо като пергел една страна отпред др на опашката някъде я слагаха...но е важно не външния, а вътрещния таз, който само с ренген може да си измери.

И още нещо - това мерене колко е главата на бебето се прави с ехограф и може и да не е съвсем точно....

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз не знам с какъв таз съм, но първия път раждането беше секцио, и сега изобщо не се замислям - със сигурност искам пак така. Не е страшно. Важното е да ти го направи свестен лекар, възстановяването е бързо.

# 18
  • Мнения: 2 818
Аз лично бих направила още една две консултации с други лекари. Освен таза има и други показатели.

# 19
  • Мнения: 2 891
Не се притеснявай! Важното е бебето да е наред   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Не бих рискувала с нормално раждане щом лекаря ми препоръчва секцио заради такъв показател.Родих със секцио и не видях нищо страшно,всичко се преживява и забравя.Важното е ти и бебето да сте добре,от теб зависи да намалиш риска.

# 21
На мен също ми се налага да родя секцио, но не се колебая щом така е по-добре за бебето.
Планираното секцио от една страна е добре, защото можеш да се подготвиш психически,
но от друга страна се губи тръпката бебето само да избере кога му е дошло времето да излиза,
нещо, което за мен е много истинско и естествено..

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
настройва се...
Пък и след секциото се оцелява Wink

# 23
  • Мнения: 2 897
На твое място изобщо не бих се замислила и не бих подложила живота на бебето на риск-лекарят ти знае най-добре....

Подкрепям Peace
Аз бях планово секцио по същите причини.Тук изобщо не става въпрос за нашите желания,а за здравето на децата ни.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз не знам с какъв таз съм, но първия път раждането беше секцио, и сега изобщо не се замислям - със сигурност искам пак така. Не е страшно. Важното е да ти го направи свестен лекар, възстановяването е бързо.
И аз така Grinning

# 25
  • Мнения: 400
Благодаря ви момичета, наистина се чувствам по-добре сега!

# 26
  • Мнения: 1 896
Тука във форума и мами с таз 17, които са раждали нормално, дори след едно секцио. Както вече са ти писали други, меренето на таза е точно, единствено ако се прави рентген, но дори и тогава всеки таз "се държи" различно по време на самото раждане.
Аз лично съм с таз 18 и първия път родих секцио, но сега съм твърдо решена да опитам нормално. Лекарят е съгласен с мен, че няма причина да не опитаме, казва че секцио винаги може да се направи, ако се наложи в хода на раждането.
Различните лекари като цяло клонят към различни убеждения. Затова ако те е страх от нормалното, отивай на секцио, но ако сърцето ти подсказва че искаш естествено раждане, опитай с помощта на някой по-натурално настроен доктор. Наистина именно това се практитува по света в момента - дори на най-тесните тазове се дава шанс за естествено (помисли за всички миниатюрни японки и китайки, които раждат не по-малки бебета от европейските по нормален начин). А пък ако се наложи, има безброй майки на които е правено секцио по спешност.

# 27
  • Мнения: 244
Избщо не се притеснявай  Grinning тъкмо ш си мислиш как вси4ко запо4ва и..то ве4е е свършило ще се възстанови6 бързо ако стане6 рано и ходи6 и ще се грийи6 за беб4о безпроблемно така 4е успе6но раждане  bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Аз пак да питам момичета,аз сама мога ли да си го измеря и как?  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 671
Аз родих нормално с таз 18 и главичка 9,4 или 9,6 см. Родих за 3 часа, без много силни болки, без система, само с 2 шева и даже и не ми се лежеше след това. До голяма степен такова раждане зависи от майсторството на лекаря и акушерката. Освен това си има трикове - когато клекнеш тазът се разширява.

Общи условия

Активация на акаунт