Препоръчват ли вашите лекари секцио, ако бебо се очаква > 3,600кг.?

  • 4 027
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 469
Дъщеря ми се роди 4кг.52см.Никой не ми е споменавал за секцио.Раждането мина нормално с три шева накрая.
Синът ми се роди 4650 и 54см.Говорихме за секцио защото се очакваше да е едричък,но моя доктор много ме окуражи за нормално раждане и така и реших.Родих за два часа. Е пак имаше три шева,но това не е страшно.
Все пак всичко е физиология и при всяка жена е различно.
От друга страна от гинеколог съм чувала,че предпочитат секциото,защото е в удобно за тях време,продължава около40мин.(вагиналното може да продължи и 10ч.)риска от изненади е по-малък и.т.н.
В зависимост от доктора парите също имат голямо значение. Всички работим за пари но някои работят само и единствено да печалбарстват.
Късмет и дано направиш най-добрия избор за теб и бебчо.

# 16
  • Мнения: 262
Сина ми се роди 3600 кг и 52 см и въобще не стана и въпрос за секцио. Родих го за около 6 часа. Имах разкъсвания но това се дължеше по-скоро от неправилното напъване от моя страна. Желая ти леко раждане Hug

# 17
  • Мнения: 2 171
И моето бебе се роди едро -3.900 кг и 52 см. Докторът ми беше казал преди да се роди, че ще е около 3.800 кг +/- 200 гр. Аз се страхувах от нормалното раждане на толкова голямо бебе и исках да е секцио, но лекарят ми не даде и дума да изкажа по въпроса. Каза ми, че физиологията ми е перфектна за нормално раждане и би било престъпление да раждам със секцио. Послушах го и не съжалявам изобщо, защото на петия час след раждането се разхождах без проблеми и се възстанових много бързо. Но все пак си мисля, че не всичко зависи от големината на бебето, според мен от по-голямо значение е размера на таза на майката, така че лекарят е този, който би трябвало най-точно да прецени кое раждане е за предпочитане.

# 18
  • Мнения: 6 164
Не, но си зависи и от таза на майката.

# 19
  • София
  • Мнения: 17
Моята дъщеричка се роди 3,800 по нормален начин. Очакванията бяха, че до термина може да достигне 4 и повече кг., но тя подрани с 2 седмици. Лекарят при когото ходих ми обясни, че по-едрият плод не е показание за секцио, ако големината на вътрешния таз позволява бебето да премине.  Според него по-важен показател от кг. е обиколката на главата спрямо ширината на вътрешния таз, а на главичката на моето бебе беше наистина големичка. Родих с епизотомия, но относително лесно. Това е моят опит, но за всеки конкретен случай най-добре преценява лекарят. Желая ти леко и безпроблемнно раждане

# 20
  • Мнения: 244
Много е важна твоята физиология.аз имах същие проблем исксах да раждам нормално ,но когато отидох(ве4е с контракции)лекарят установи 4е тазът ми не се е раз6ирил по време на бременността същоного важно е колко си висока ако си под 1.60 м и бебето е над 3 и нещо ще имаш проблеми възможни са всякакви усложнения така 4е не рискува защото освен 4е могат да се полу4ат разкъсвания при теб от многото напъни при бебе може да се увие пъпната връв около вратлето,може да се заклещи в родовия канал и пак да стигнете до секцио 

# 21
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами аз много исках да опитам нормално,но моят доктор каза,че той е 80% за секцио.Още от 7 месец се видя че бебо върви едър,а и аз съм дребна Mr. GreenДатата ми беше насочена една седмица преди термина,а малкия си седеше високо горе и нямаше никакво намерение да излиза.Доки каза,че поне още две седмици ще си е вътре,ако не ми направят секциото!Малкия се роди 4280 и 53 см и след голяма борба го издърпаха с вакум Shocked #CrazyАз чак не можех да повярвам!Никога не бях чувала за секцио с вакум!Та така,благодарна съм на моя доктор,че ми спести излишните болки и притеснения!

# 22
  • Мнения: 368
И Симеон се очакваше да се  роди по едричък, но не са ми препоръчвали секцио поради тази причина - иначе се роди 3,400 52см. Но имаше едно мамче в болницата което роди нормално бебе 4,100кг а тя беше около 45кг и всичко си беше о.к. без никакви усложнения

# 23
  • Мнения: 393
  Мисля,че това е едно от оправданията на някои доктори да препоръчат секцио,защото за тях е много по-удобно да имат насрочен час за секцио,а не да ги безпокоят по нощите.
 За щастие,докторите,при които аз ходих бяха твърдо за естествено раждане , въпреки че и на мен все ми казваха,че ще са едри бебетата.Ако нямаш някакъв проблем,който да налага секцио,размерът на бебето не е ппричина за операция.

# 24
  • Мнения: 4 784
Зависи от това, колко над 3,600-3,800кг. е бебето, но не е задължително да е секцио. Все пак наблюдаващия гинеколог ще прецени дали се налага секцио, защото зависи и от други неща, не само от теглото на бебето. Физиката на майката също е от значение...
Калоян се роди със секцио - 3,650кг. Ехографът дори даваше данни за 4,200кг, но докторът ми след като ми направи вагинален прегред ми каза, че е около 3,500-3,600. Около 10% била допустимата грешка при ехограф. Препъръча ми секцио, понеже главичката на бебо беше доста по-голяма от нормалното и не беше застанал в най-добрата позиция. А по принцип и двамата с доктора бяхме ЗА естественото раждане.

# 25
  • до канала
  • Мнения: 518
казаха ми че бебето ще бъде около4.500 но никой не ми е препоръчвал секцио и се роди 4.450 нормално

# 26
  • Варна
  • Мнения: 552
Дъщеря ми се роди 4кг. и 52см и никой не ми е споменавал за секцио.Роди се за 2 часа и имам 3 шева и след 3 часа бях на крак.
Когато забременях втория път докторът ме пита колко е родена дъщеря и каза, че се задава голям плод и ако е момче ще е към 4.500.
Но се оказа, че са еднояйчни близнаци и те в началото се виждат като 1 по-едър плоден сак, докато се разделят. Тогава аз споменах на доки за секцио. Той каза,че ще родя нормално, понеже близнаците не са толкова едри и става по- лесно. Позна. Близнаците родих нормално за 45мин. с 1 шевче и тежаха общо 5.700 по 2.850 всеки и по 50см
Не се шашкайте, просто при всеки е идивидуано и ситуациите са различни.
Има и нещо друго, най спокойна през живота си съм била когато раждах.
Леко раждане на тези, на които им предстои!

# 27
Ако жената има нормални размери на таза,тоест не е много малка в тази област,няма никакви проблеми за раждане на по-едър плод.Поне така казва моят лекар.Аз родих първото си дете със секцио и да ви кажа откровенно никак не ви го препоръчвам.То не бяха тампонади след операцията и дренажи които са много болезнени. CryА се наложи да родя с операция заради сърдечния пулс на сина си.Общо взето смятам второто да го родя както си му е редът пък каквото е рекъл онзи отгоре.Имам приятелки които са раждали по естествен път доста едри бебета и нямат никакви оплаквания от никакъв сорт.Е,шевовете не ги броим понеже все пак не сме крави да става леко и меко WhistlingПредпочитам шев на задника вместо на корема. Embarassed

# 28
  • Мнения: 1 081
Здравейте мамчета! Grinning
Бременна съм в началото на 37 г.с. и досега винаги съм смятала, че нещата ще следват естествения си ход и ще родя нормално, тъй като досега всичко беше ок. Но преди 3 седмици, когато отидох на ж.к., моята лекарка ми каза че бебо е около 2,600 кг.(началото на 34 г.с.) и ако стане много голям (>3,600 -  3,800 кг.) ми препоръчва секцио.
Аз съм от Варна и ще раждам в Майчин Дом. От няколко места научавам, че повечето лекари в тази болница препоръчват секцио, дали защото се вземат повече пари или защото е по-бързо и по лесно за тях....не знам...е разбира се и когато се налага. Все още е рано да се каже, колко ще порасне бебчо, но все пак ще се радвам да споделите над колко кг. бебе се стига до плануваното клъц клъц....(трябва ли, дали е по добре? Thinking)


Абсолютно твоя случай! В 37-мата седмица беше голям около 3.600 (поне така успяха да го измерят) и веднага се завайкаха колко било голямо, а пък на мен ми било първо раждане и на първескините се препоръчвало почти задължително секцио, много трудно щяло да излезе, ужас, ужас! Аз обаче се запънах и казах, като тръгне да излиза, ако толкова не може да излезе ще помисля за секцио, но преди това - не. Има се предвид, че аз не бях добре и с очите и имаше опасност от отлепяне на ретината, ако плода е наистина твърде голям и напъните са силни и раждането мъчително. Това и беше нещото заради което въобще помислих за варианта секцио, иначе дори не бих се замислила. Много, много бебета са се раждали над 4кг и то когато медицината не е била това, което е сега, така че за мен препоръчването на секцио е удобство за лекаря, едно че става супер бързо друго, че е по-скъпо платено. За информация - родих в края на 38-мата седмица, нормално, бебето тежеше 4.250 с доста широки рамене, всичко за три часа точно от падането на тапата до изплакването на бебето.

# 29
  • Мнения: 6 618
Зависи таза ти колко е.

Общи условия

Активация на акаунт