Подхвърляне на децата нависоко и суеверията.

  • 2 544
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Не обръщайте всичко, за което не сте чували на суеверия. Прочетете линка, който е дала Приказливка.

# 16
  • Мнения: 6 164
Не съм го чувала, но ми стига да знам, че е суеверие, за да не му обръщам внимание.

# 17
  • до канала
  • Мнения: 518
чувала съм но не поради суеверие а тук във форума бях прочела статия в която се казваше че може да се получи отлепяне на ретината.И аз съм забранила подхвърлянето Peace

# 18
  • Мнения: 447
Не съм го чувала, но ми стига да знам, че е суеверие, за да не му обръщам внимание.
Не е суеверие!!! И му обърни внимание.
"Радвайки се на бебето, майката или бащата често го подхвърлят без да съзнават, че това може да доведе до отлепяне на ретината на очите. “ Ако пък вече са поникнали първите зъбки, има реален риск малкото дете да си прехапе езика”, разказва д-р Славчева. Тя отбелязва, че често при игра някой от родители повдига рязко и сваля бебето. Това респективно води до рязко повишаване и понижаване на кръвното му налягане и може да предизвика кръвоизливи. Освен това, пояснява детският лекар, бебетата са с неразвита спинална мускулатура и не могат да запазят упора. При такива случаи, когато възрастният разтърсва детето, то се чувства като след падане. “Рязката промяна на състоянието на малкия и неукрепнал човек може да причини и смърт”, предупреждава д-р Славчева. "

# 19
  • Мнения: 526
Май това ще се окаже от тези суеверия,които си имат логично обяснение newsm78За мен поне беше интересна и полезна информацията от линковете...ще си имам едно наум за всички тези неща.

# 20
  • Мнения: 188
Не е въпрос на суеверия. Наистина е опасно. Аз не разрешавах да подхвърлят сина ми. Да го вдигнеш нависоко - да, ОК, няма проблем и аз съм го правила, но да се подхвърля - в никакъв случай.

Ето ти и една тема по въпроса: Никога, никога не раздрусвайте бебе!!!


И аз съм го чувала Naughty

# 21
  • Мнения: 1 081
Сега прочетох защо не трябва, но на нашия много му харесва да го вдигаме нависоко и така да ни гледа, смее се с глас.

# 22
  • Мнения: 4 111
Вдигането на високо не включва подхвърляне! Ние също вдигаме малкия на "самолетче", но без резки движения!

# 23
  • Мнения: 952
Странно суеверие, не го бях чувала. Но линковете и информацията ми бе полезна.

# 24
  • Мнения: 6 461
Скоро ми казаха, че момченцата не трябвало да се подхвърлят на високо. Пак заради някакво си суеверие. Но защо? Моето юначе много обича да го подхвърлям и да разглежда света от високо. Знаете ли нещо по въпроса? newsm78

За първи път чувам ,че имало някакво суеверие свързано с това ,че момченцата не трябвало да се подхвърлят .

Никога не съм подхвърляла децата си.
Не съм позволила и някой друг да го прави.
Децата ми не са играчки ...да се забавляват с тях по този начин.

# 25
  • Мнения: 483
Не съм го чувала, но ми стига да знам, че е суеверие, за да не му обръщам внимание.
Не е суеверие!!! И му обърни внимание.
"Радвайки се на бебето, майката или бащата често го подхвърлят без да съзнават, че това може да доведе до отлепяне на ретината на очите. “ Ако пък вече са поникнали първите зъбки, има реален риск малкото дете да си прехапе езика”, разказва д-р Славчева. Тя отбелязва, че често при игра някой от родители повдига рязко и сваля бебето. Това респективно води до рязко повишаване и понижаване на кръвното му налягане и може да предизвика кръвоизливи. Освен това, пояснява детският лекар, бебетата са с неразвита спинална мускулатура и не могат да запазят упора. При такива случаи, когато възрастният разтърсва детето, то се чувства като след падане. “Рязката промяна на състоянието на малкия и неукрепнал човек може да причини и смърт”, предупреждава д-р Славчева. "

Точно тази информация ни я дават тук още като се роди бебето...Надявам се че повече майки ще я прочетат.

Последна редакция: сб, 07 юли 2007, 08:01 от Mama E

# 26
  • Мнения: 2 950
И аз не се притеснявам от суеверия, а от травми. Току що научих още повече неща, но познавам една жена, която дядото подхвърлял дъщеричката й - на 4 г. При хвърлянето детето отметнало врата назад по-рязко и прекъснало нещо в гръбначния стълб. Няма да ви разказвам последиците, защото са ужасни.
Не рискувам заради игра да се случи нещо на детето. Има страхотни занимания и доста по-безопасни!

# 27
  • Мнения: 3 456
Скоро ми казаха, че момченцата не трябвало да се подхвърлят на високо. Пак заради някакво си суеверие. Но защо? Моето юначе много обича да го подхвърлям и да разглежда света от високо. Знаете ли нещо по въпроса? newsm78
За първи път го чувам това.

# 28
  • Мнения: 1 216
Аз знам, че това е индианско поверие: за да стане детето ти добър  и смел човек трябва като се роди да го вдигнеш нависоко да види света. Не знам във филм и ли в книго го видях, но ми хареса. Направих го с 1вото хлапе, ще го направя и с второто.
А системного подхвърлянето във въздуха май не ме кефи много много

# 29
  • Мнения: 4 451
Не съм суеверна. Но в случая става дума за нещо, което може да бъде опасно за здравето и дори живота на бебето, независимо от пола. С голямата ми дъщеря не го знаех, но сега вече съм добре информирана. Peace

Общи условия

Активация на акаунт