Раждане в болница Вита?

  • 23 041
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 120
petq79, Вита винаги предупреждават, или поне мен ме предупредиха, че при усложнения с бебето ще го преведат в Токуда или в Шейново. Показаха ми транспортния кувиоз и ми казаха за колко време линейката им стига от Вита до различните болници. Те нямат специализирано неонатологично отделение и за това не приемат за раждане при съмнения за проблеми с плода.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз так знам.
Пък и при най-малкото съмнение за проблем никога не бих се навряла в малка болница. Ще си отида в голяма специализирана АГ болница, независимо от мизерията и кофтия персонал.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 508
А какво се води съмнение за проблем? Защото досега прочетох много добри отзиви за Вита, освен идеята, че ако нещо се обърка, става лошо...

Мога да ви кажа аз какви проблеми имам: имам леко Хашимото, завишена кръвна захар, херпес симплекс (заради който искам секцио), отрицателен резус фактор и плацента по предна стена... Не съм сигурна дали някое от тези неща е причина да раждам в държавен родилен дом... newsm78 (Ваксината за резус фактора ще си я купя, няма проблем.)
Ще съм благодарна за отговор! Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз бях спокойна от гледна точка на самата операция - сигурна бях, че съм в добри ръце, така си и беше.
Няколко седмици преди да родя ходих за второ мнение при Д-р Марков, който ми направи ФМ. Видя се, че бебето е здраво, но има бъбречен дефект, който обаче не изисква животоспасяващи манипулации веднага след раждането.
Аз самата също съм изключително здрава, с изключение на очите, което и налагаше секцио. Затова предпочетох да родя в хубава малка болница като Вита и да ми остане прекрасен спомен от раждането.
Не знам какво да те посъветвам просто.
Задължително потърси и второ мнение - например от някой не лично заинтересован лекар /такъв, който не изражда в друга болница, защото веднага ще те агитира да раждаш при него/. 
Питай си израждащия лекар за всичко, което си изброила и евентуално нещо ако се обърка при посочените от теб мед. причини как биха реагирали, въобще какво следва?
Иначе заради херпеса знам, че се ражда секцио, плацентата ще я видят също по време на консултациите и ще я имат предвид /това май е проблем само при нормално раждане всъщност/.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 508
Ники, мерси! Hug Ще попитам лекаря, който ми води бременността, да се надяваме, че ще е безпристрастен. Той изглежда сериозен човек, не обирджия.

Но засега съм прочела почти само положителни мнения за Вита и звучи много добре!

Ники, ти при кого ражда?

# 65
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Някакво инфо за ЖК във ВИТА?

# 66
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз раждах при Д-р Цанов и Д-р Хаджиев, двамата бяха оператори.
На ЖК през цялата бременност съм ходила пак там при Д-р Цанов.

Съвсем актуално инфо за ЖК можеш да получиш на място на регистратурата. Дават ти нещо като оферта с описани всички прегледи, изследвания и т.н. по месеци. Цената в момента за ЖК не знам точно колко е, по мое време беше 390 лв. пакет за цялата бременност, сега е повече, можете да видите в сайта им.

# 67
  • Мнения: 120
Ники, мерси! Hug Ще попитам лекаря, който ми води бременността, да се надяваме, че ще е безпристрастен. Той изглежда сериозен човек, не обирджия.

Но засега съм прочела почти само положителни мнения за Вита и звучи много добре!

Ники, ти при кого ражда?

Можеш да се консултираш и с някой от лекарите във Вита. Бъди сигурна, че ако има някъкъв риск за бебето или за теб те сами ще те посъветват да раждаш в друга болница.  Никой от гинеколозите им не е търгаш и няма да предпочете да вземе парите въпреки съществуващ риск.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 011
Мнението ми е точно като мнението на "Майка на двама".
Смятам, че лекарите там са достатъчно мотивирани, пък и факта, че гинеколозите там реално нямат текучество от години ми говори добре.
Другото, което е важно - при индикации за проблем те биха предпочели наистина да си кажат и да те насочат към друга болница, защото не е в техен интерес да влизат в черните статистики.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 508
Мерси на всички за отговорите! Да се надяваме, че не са сериозни тези неща и ще мога да раждам там, защото много ми харесват отзивите.

# 70
  • София
  • Мнения: 226
И аз да се присъединя към доволните от болница Вита!!! И в частност от д-р Илиева. Тази жена кога спи незнам - имам чувството, че е постоянно край пациентите си. Скоро не бях виждала подобна всеотдайност от лекар. Та да оставим настрани добрите условия в болницата - това е ясно. Важното според мен е, че професионализма е на високо ниво и хората си гледат съвестно работата, а като добавим и човешкото отношение мисля, че Вита е едно отлично място за раждане и съм направила правилен избор.

# 71
  • Мнения: 78
Ники, мерси! Hug Ще попитам лекаря, който ми води бременността, да се надяваме, че ще е безпристрастен. Той изглежда сериозен човек, не обирджия.

Но засега съм прочела почти само положителни мнения за Вита и звучи много добре!

Ники, ти при кого ражда?

Можеш да се консултираш и с някой от лекарите във Вита. Бъди сигурна, че ако има някъкъв риск за бебето или за теб те сами ще те посъветват да раждаш в друга болница.  Никой от гинеколозите им не е търгаш и няма да предпочете да вземе парите въпреки съществуващ риск.

ще те насочат да раждаш в друга болница ли??? как ли пък не! изтъргуваха мен, изтъргуваха и детето ми! че що да не изтъргуват и още няколко???
1) през бременността ми във вита не бяха проследили теглата на децата, та не знаеха или поне не искаха да знаят, че са недоносени (недоносено се води родено с тегло под 2500 гр.) Е, поне Ева беше 2500 - на границата. - това е голям риск за бебето
2) Ева я извадиха от кувиоза, щото им трябваше за друго бебче а те имаха само два, заети от моите. другото също беше от секцио - колко беше голямо не съм заглеждала, защото тогава се интересувах само за моите. А дали е било необходимо да постои малко повече, никога няма да разрем
3) мен ме изписаха един ден по-рано, защото не им достигаха стаи
4) детето ми стоя - ама буквално си стоя там, без специално обгрижване, което е задължително за недоносено бебенце, 9 дни защото касата не плаща за повече и чаааааааааак след това я транспортираха в специализирано отделение за недоносени бебчета, където я стабилизираха за нула време и тя започна да се оправя, чааааааааааак след 10-тия ден след раждането, защото касата плаща САМО толкова!

# 72
  • Мнения: 325
Наистина ли няма достатъчно места там ? Май новото отделение ще го пуснат до края на годината,ама дотогава...

Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 20:49 от m_9

Общи условия

Активация на акаунт