Раждане в болница Вита?

  • 23 059
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
на мен Райчева ми каза цена за обикновенно раждане, без усложнения около 1500 лв....но не си спомням това с престоя ли беше или без.....

# 16
  • Мнения: 2 529
Гутник роди секцио при д-р Кълвачева (тя е следила и моята бременност), но за съжаление възникнаха усложнения след раждането и тя все още е там и не се чувства добре Sad Бебето е в отлично състояние, но предвид проблемите на майката, не зная доколко е разумно да се предоверява човек на частните клиники. Аз лично бях убедена, че няма да има никакви проблеми, а и аз самата съм "за" частните клиники, но човек не може да предвиди всичко. Може би все пак тази практика първо трябва добре да се развие у нас...

Момичета, всички стискайте палци на Гутник да се оправи бързо и да се радва на дъщеричката си далеч от болки и проблеми Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 301
Момичета, къде точно се намира Вита? Да не би да е тази новата сграда, която се намира в близост до кръстовището на Подуенската гара? Confused:

# 18
  • София
  • Мнения: 2 100
даааа! там е!

# 19
  • Мнения: 214
нова е сградата и е близо до кръстовището на мадрид и черковна

# 20
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: Galli
нова е сградата и е близо до кръстовището на мадрид и черковна

там е само стоматология май! Синята сграда точно срещу гарата е болницата! Поне аз така знаем и там съм ходила!

# 21
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: Ybag
даааа! там е!


Благодаря ти, Ybag! Успях да се ориентирам... Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: Galli
нова е сградата и е близо до кръстовището на мадрид и черковна


Там не е ли поликлиниката ВИТА?! Thinking

# 23
Когато аз ходих на консултации там бяха още ж старата сграда.Цялата бременност ми излезна около 280лв.Тогава не можех да си позволя раждане в Св.Лазар а много ми се искаше да си аждам при д-р Кълвачева.Ако ми е писано да имам 2-ро бебче-ще напражвя всичко възможно да е във Вита.Миналата седмица посетихме новата сграда,че Вики ми беше болничка,и съм впечатлена.Ако е вярно това,че Здр. каса поема -бих ви препоръчала да раждате там,още повече ако там следите и бремеността си!Успех на всички!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: Galli
нова е сградата и е близо до кръстовището на мадрид и черковна


там (ул.Буная) беше до преди да се премести точно в тази нова сграда на кръстовището на Подуенската гара...т.е. на улица Драговица 9...

Аз ходя на ЖК при Райчева и съм много много доволна...
Смятам да раждам там при нея секцио...но дано наистина да се споразумяли със НЗОК...информацията ми от около преди седмица е че НЗОК поема 600 лв. от секциото, което е 1800 лв.
остават 1200, но мисля че си струва - 1. да те оперира докторът, на когото имаш пълно доверие и които те е следил деветте месеца 2. условията там са прекрасни, обслужването също... 3. няма опастност да се почувстваш като че ли те обслужват като на конвейр с още 100 родилки, защото най-вероятно ще си единствената родилка там или най-много да се засечеш с още 1...

в цената е включено ВСИЧКО - хонорарар на лекаря за раждането, упойките, обезболяващите, престоя на родилката и на бебето в самостоятелна стая с телевизор, хладилник и пр.(не че това е толкова важно точно в този момент, но защо да не си в по-добри условия, след като има такава възможност?) всички разходи за храна и консумативи на родилката и на бебето...

а що се отнася до неонатологията ДАНО ВСИЧКО С НАШАТА БЕБКА Е НАРЕД ДАЙ БОЖЕ...но все пак Шейново е буквално на 3-4 мин път с кола...недай боже...

# 25
  • Мнения: 639
А какво ще се случи докато се транспортира бебето до някое подобващо леч. заведение за него ( детското в шейново не е за проблемни бебета - такива са ДИнтензивно в МД и педиатрията на бул.Д.Несторов) колко време ще се загуби, с какво ще го транпортират - не трябва просто кола, а специален транспортен ковьоз с кислород, акумулатори за поддържане на темп. е най-малкото... А ако нещо има проблем при раждането? Ако се получи усложнение по време на раждането или секциото има ли способни да овладеят ситуацията лекари ? Или и тях ще си ги "внесат" от друга, държавна болница в която те гледат като на "конвейр" ? Ами бебето ти ако го пратят в шейново то няма ли да е на "конвейр" с другите ? Ами стерилизацията им на ниво ли е ? Знаеш ли как е уреден този въпрос - инструменти и апарати? Какъв им е опита при тежки ситуации? С какво дезинфекцират? Имат ли ВБИ ? Извинявам се ама това са мнооого по-важни неща от това да ти се усмихват на закуска и да ти поднасят препечени филийки с черен хайвер ! Или пък леглото ти да е по-луксозно от това дето спиш в къщи или плочките в банята да са италиански!
А тези дето ги обслужват на "конвейр" как ще пострадат ! Ужас ! С още 100 родилки !! Е гати идиотщините!

# 26
  • Мнения: 2 028
nani_, а ти къде си раждала досега? дай препоръки? Stuck Out Tongue

# 27
Момичета благодаря Ви за отговорите.
Май проблема се свежда до това дали си струва да раждаш в частна клиника или в добре познатите ни държавни болници.
Аз се двоумя между Вита и Шейново. kiki27 писа за едно момиче което е родило със секцио и са възникнали проблеми. И аз от това най-много се притеснявам данао всичко да е наред и майето бързо да се оправи.
Искам да попитам момичетата които са ходили на ЖК при д-р Кълвачева, къде са се насочили след това за самото раждане.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: nani_
А какво ще се случи докато се транспортира бебето до някое подобващо леч. заведение за него ( детското в шейново не е за проблемни бебета - такива са ДИнтензивно в МД и педиатрията на бул.Д.Несторов) колко време ще се загуби, с какво ще го транпортират - не трябва просто кола, а специален транспортен ковьоз с кислород, акумулатори за поддържане на темп. е най-малкото... А ако нещо има проблем при раждането? Ако се получи усложнение по време на раждането или секциото има ли способни да овладеят ситуацията лекари ? Или и тях ще си ги "внесат" от друга, държавна болница в която те гледат като на "конвейр" ? Ами бебето ти ако го пратят в шейново то няма ли да е на "конвейр" с другите ? Ами стерилизацията им на ниво ли е ? Знаеш ли как е уреден този въпрос - инструменти и апарати? Какъв им е опита при тежки ситуации? С какво дезинфекцират? Имат ли ВБИ ? Извинявам се ама това са мнооого по-важни неща от това да ти се усмихват на закуска и да ти поднасят препечени филийки с черен хайвер ! Или пък леглото ти да е по-луксозно от това дето спиш в къщи или плочките в банята да са италиански!
А тези дето ги обслужват на "конвейр" как ще пострадат ! Ужас ! С още 100 родилки !! Е гати идиотщините!


...нито съм идиотка, нито съм толкова проста че да не съм разпитала моята лекарка за ВСИЧКИ лоши сценарии, които и ти си описала...разбира се, че имат кувьоз и готовност да транспортират бебето до където и както трябва (информирай се по-добре за неонатологията в Шейново...където между другото моята лекарка е работила доста години и не отстъпва по компетентност на лекарите в други болници)...
това за усмивките и черния хайвер няма да го коментирам...все пак, както казах не съм идиотка...въздържай се от обиди, ако обичаш...

Най-важното, което искам да кажа е че аз ще раждам във Вита, защото докторката ми изражда там...и разбира се защото условията са добри...това си е просто в +...

# 29
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат на: nani_
 Ако се получи усложнение по време на раждането или секциото има ли способни да овладеят ситуацията лекари ? Или и тях ще си ги "внесат" от друга, държавна болница в която те гледат като на "конвейр" ?
Цитат


Що се отнася до компетентността на лекарите там...разпитай (или пусни тук в търсачката) за др. Райчева и др.Кълвачева...
това че работят в частна болница съвсем не значи че не са годни да работят в държавни...

Общи условия

Активация на акаунт