Коя беше причината/причините вашето бебче да се появи по-рано?

  • 56 193
  • 207
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 384
zinaida ,от сърце ти пожелавам да се справи детенцето ти!Ще се моля и за нея Praynig Praynig Praynig,а за теб Hugвъоражи се с търпение и мисли за успешно бъдеще! Heart Eyes  bouquet
 
 

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 4 144
родих със секцио по спешност в 36 гс , защото бебчето ми изоставаше с 6 седмици , имах изтичане на околоплодна течност и разкритие , сега ми остава само да се моля всичко с нея да бъде наред  Praynig

Прегръщам те силно и се моля за куклата  Praynig Praynig Praynig
Минала съм по този път, представям си колко ти е тежко, ако имаш нужда от подкрепа, обади се -  Hug

# 167
  • Мнения: 7
Аз и до днес не мога да си обясня каква беше причината.Всичко беше нормално до обяд на 20.11'07.Почувствах силна болка в кръста и снаха ми предположи че почват родилни болки.В 14:00ч отидохме в болницата и там водата ми изтече,първото бебоче беше тръгнало да излиза.В 14:25 на бял свят се появи Жана,10 мин след това и Ивона.Големият проблем при мойте деца беше.че бяха с недоразвити бели дробове.Казаха ми че ако не са били тръгнали да излизат е можело да ми дадат медикаменти с който да ги развият докато са в мен.Всичко стана за един час.За този час бях и в ада и в рая.Не го пожелавам на никой.Накрая само ми казаха че плацентата  ми е била прекалено малка за изхранване на едно дете,камо ли на две.

# 168
  • София,
  • Мнения: 4 267
adda888888 искрено съжалявам за загубата на едното ти момиченце, да ти е живо и здраво другото и да расте и хубавее и да Ви радва и за двете. СИлно те прегръщам Hug
ЗАповядай и в другата ни тема Hughttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382152.0 ЩЕ се радваме да споделяш с нас своето щастие и това на малката принцеска! Hug

# 169
  • Мнения: 7
Благодаря за подкрепата.Да са живи и здрави всички дечица,нали затова живеем. Hug

# 170
  • Мнения: 9
И моята принцеска се роди в 32-33 седмица. Предния ден бях на преглед и ми казаха, че всичко е ок, на следващата вечер си лежа в леглото и изведнъж ми изтичат водите, веднага тръгнахме за Варна, там лекарите се опитаха да го задържат малко, за да му узреят белите дробчета с едни инжекции, но след 24 часа на системи бебка напъваше толкова много да излиза, че ми направиха секцио по спешност. Теди се роди 1 700 гр. и беше месец в кувьоз, но вече си е вкъщи и наддава много бързо, 1 200 гр. на месец. Лекарите така и не можаха да разберат защо се е случило така, предполагат, че имам много къса маточна шийка и ми препоръчаха при следваща бременност да ми направят серклаж - това е зашиване на шийката на матката по някакъв начин, не съм сигурна какво точно се прави, но е начин да се задържи бебето при случаи като моя.
Благодарна съм много на лекарите и акушерките от Майчин дом - Варна, които бяха неотлъчно и денонощно до мен през цялото време преди и след раждането  bouquet  bouquet  bouquet

# 171
  • Мнения: 63
Така и не разбрах причината . Никой не си направи трудът да я установи и да ми каже ...
Абе важното е , че се роди живо и здраво детенце !  Simple Smile То си е на мама малкото слънчице  Flowers Sunflower

# 172
  • Мнения: 1 554
Ми май никой не разбра Sad малкият се роди в 35г.с. /по моят календар Laughing/ и в 32г.с. /по техният/
2850кг. 47см.Два дни в кувиоз,казаха че трудничко се адаптира и имаше тежка жълтеница-която ни повтори със стойност 290 на билирубина Sad и 10 дни след изписване се оказахме отново в болница.Просто станах сутринта с кантракции на 10мин. И ме приеха след 1ч за задържане с разкритие 3см. за да се опитат да ми сложат инжекций за дробчетата, е успяха само с едната Laughing

Което ми напомня да попитам....водят го недоносен, но никой не ме предупреди примерно да очаквам ли да изостава от дечицата на
неговата възраст,да бъда ли по-наблюдателна за нещо.....или и аз незнам вече newsm78.
Вие как мислите? Двама педиатри го следят и казват,че всичко е както трябва за сега,като изключим кг.но те го отдават на фототерапията.

# 173
  • Мнения: 7 803
по принцип е нормално малко изоставане, но зависи от детето. моите никога не са били недоносени за мен, всичко си правеха с връстниците си, а по кила ги настигнаха на около 6 месеца.

# 174
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Веве проблемите са и с доносени и с недоносени. Аз имам недоносен, който още добре не разказва, но има и такива със същия проблем, които са доносени.

# 175
  • Русе
  • Мнения: 7 799
В началото на 34 г.с. ми изтекоха водите. След една седмица престой в болницата, в понеделник родих моя бързак.4 дена в кувиоз и преливане на плазма. Още сме в болницата, остана да се преборим с гадните стафилококи.
Надявам се че преждевременното му раждане няма да  попречи на развитието му  Praynig

# 176
  • Мнения: 63
В началото на 34 г.с. ми изтекоха водите. След една седмица престой в болницата, в понеделник родих моя бързак.4 дена в кувиоз и преливане на плазма. Още сме в болницата, остана да се преборим с гадните стафилококи.
Надявам се че преждевременното му раждане няма да  попречи на развитието му  Praynig
Да ти е живо и здраво бебенцето и по-бързо да излиза от болницата , да му се радваш и да го гушкаш вкъщи ! Grinning Flowers Rose Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover newsm10

# 177
  • Мнения: 233
На мен лично ми го предизвикаха 3 седмици по-рано заради високо кръвно?

# 178
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен.Аз също кървях първите през 3-4 месеца и лежах в болница за задържане.Казаха ми че имам плацентарен израстък и за това кървя а не е от бебето.Но Ради също е недоносен въпреки че се роди в средата на деветият месец, но 2 килограма,казаха ми че съм имала плацентарна недостатъчност и плацентата не е могла да изхрани бебето.Когато ми изтекоха водите нямах никаква родова дейност даже и след това,раждах 15 часа и с три системи едвам ми предизвикаха раждането.Докторите ми кажа ха че не ми е било време за раждане и не знаят защо са ми се спукали водите,дали не съм паднала или съм се ударила,но аз не съм се .Странно!!!!И така и ние сме недоносени...

# 179
Здравейте и от нас  Heart Eyes. Моята сладурана се роди на 19 февруари, в края на 8-я месец. Два дена кървях , бях си в нас, почти не ставах от леглото, но все пак ми се налагаше покрай баткото, той е на 6 год. На 19февр. в 19 часа болките станаха непоносими, но това не бяха контракции , а ужасна неспираща мъка #Cussing out. Исках час по скоро всичко да свърши. след като ме настаниха в пред родилна стая , акушерката ме "почерпи" със страшен коктейл от обезболяващи. Така след около 30 мин. вече можех да поемам глътчици въздух между добре познатите контракции. В 21.10 часа се появи ТЯ- 1700 кг. 43 см. разбира се установиха и проблема за преждевременното й раждане - тумор на плацентата. Изживяхме един ужасен период .....40 дена беше в болницата, но сега сме си заедно и наваксваме с гушкането Laughing

Общи условия

Активация на акаунт